fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Depilacja laserowa twarzy we Wrocławiu
Depilacja laserowa twarzy we Wrocławiu
Depilacja laserowa twarzy to skuteczna oraz bezpieczna metoda na usunięcie zbędnego owłosienia w naszym gabinecie we Wrocławiu. Nowoczesna technologia pozwala na szybkie, a przede wszystkim bezpieczne i trwałe pozbycie się włosów. W naszej klinice dysponujemy najnowocześniejszymi na świecie laserami zaprojektowanymi specjalnie w celu epilacji. Dzięki specjalnym systemom badającym skórę, urządzenia dostosowują parametry wiązek wykorzystywanych podczas zabiegu indywidualnie do pacjenta. To właśnie decyduje o tak wysokiej skuteczności.

Spis treści
Zalety technologii laserowej
Jak działa laser?
Przebieg zabiegu
Przygotowanie do zabiegu
Przeciwwskazania
Ile zabiegów trzeba wykonać?
Cena zabiegu

Na czym polega depilacja laserowa twarzy we Wrocławiu?

Depilacja laserowa twarzy to nowoczesna metoda dostępna w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu pozwalająca na usunięcie niechcianego owłosienia. Od innych metod, takich jak wykorzystywanie golarek, wosku, kremu depilującego odróżnia ją trwałość efektów. Celem metody jest zniszczenie struktur włosów w taki sposób, żeby te nie odrastały. Osoby szukające szybkiej i wygodnej metody usunięcia owłosienia z całej twarzy bądź tylko z jej części (depilacja korekcyjna) powinny zainteresować się epilacją laserową. Jest to świetne rozwiązanie dla mężczyzn cierpiących z powodu zapalenia mieszków włosowych na skutek golenia tradycyjnym sposobem. Wykorzystanie technologii laserowej pozwala uniknąć podrażnień po goleniu twardego, grubego zarostu. Brak nieestetycznych krostek na twarzy oraz brak konieczności regularnego korzystania z maszynki stanowią ogromne zalety dla mężczyzn. Depilacja owłosienia twarzy przy pomocy lasera może być również doskonałym rozwiązaniem dla kobiet z objawami hirsutyzmu.

W jaki sposób działają lasery do epilacji?

Lasery, które stosuje się do epilacji, wykorzystują zjawisko fototermolizy. Urządzenia emitują wiązkę światła o parametrach dobranych indywidualnie do takich cech jak fototyp skóry, depilowana okolica czy kolor włosa. Promienie z lasera padają na skórę i przechodzą przez jej warstwy. Wiązka jest absorbowana przez melaninę, czyli barwnik znajdujący się w cebulce. Struktura włosa podnosi swoją temperaturę i następuje jej trwałe uszkodzenie. Dzięki temu, że laser niszczy cebulkę, owłosienie nie może odrastać. Energia wiązki jest tak zaprojektowana, żeby nie niszczyła struktury skóry, a jedynie włosy.

Przebieg depilacji twarzy laserem we Wrocławiu

Przed przystąpieniem do depilacji twarzy laserem wykwalifikowany personel naszego gabinetu we Wrocławiu przeprowadza wywiad medyczny z pacjentem. Podczas rozmowy wykluczane są wszelkie przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Określany jest również obszar, na którym epilacja ma zostać przeprowadzona. W zależności od modelu lasera procedura może minimalnie się różnić. Przed przystąpieniem do depilacji wykonywana jest analiza skóry w celu ustawienia optymalnych cech wiązki laserowej. Dzięki dokładnemu zbadaniu fototypu skóry oraz zawartości melaniny w tkance zabieg będzie skuteczny i nie wystąpią oparzenia. Po ustawieniu odpowiednich parametrów dobierany jest typ i rozmiar głowicy urządzenia. Wybór jest dokonywany na podstawie powierzchni obszaru poddawanego epilacji. Głowicę przykłada się punkt po punkcie, tak aby wiązki laserowe nie ominęły żadnego obszaru. Znieczulenie nie jest stosowane. Podczas zabiegu możliwe jest odczuwanie delikatnego dyskomfortu, co jest spowodowane nagrzewaniem tkanek. Czas trwania zabiegu może być różny, w zależności od typu lasera, fototypu skóry oraz powierzchni obszaru usuwania włosów. Średnio, cała procedura trwa kilkanaście minut.

Przygotowanie do zabiegu

Skuteczność epilacji laserowej jest znacznie wyższa, jeżeli skóra zostanie odpowiednio przygotowana do zabiegu. Na dwa dni lub dzień przed planowanym zabiegiem należy ogolić miejsce, w którym włosy będą depilowane. Bezpośrednio przed zabiegiem niewskazane jest aplikowanie na skórę jakichkolwiek kosmetyków. Przez około miesiąc przed depilacją powinno unikać się intensywnej ekspozycji na światło (opalanie) oraz wyrywania włosów w sposób mechaniczny (np. wosk, penseta). Wskazane jest korzystanie z kosmetyków zawierających filtr UV.

Przeciwwskazania do zabiegu:
świeża opalenizna,
ciąża,
uraz skóry w miejscu depilowanym,
choroby dermatologiczne (łuszczyca, bielactwo, aktywne infekcje skórne),
skłonność do przebarwień,
padaczka,
choroby nowotworowe,
stosowanie środków fotouczulających (niektóre leki, zioła, pochodne witaminy A),
przyjmowanie leków modyfikujących krzepliwość.

Po zabiegu

Po zakończonym zabiegu skóra może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta. Czasami możliwe jest odczuwanie delikatnego pieczenia. Objawy te powinny ustąpić w ciągu dwóch dni. Jeżeli symptomy są uciążliwe, można zastosować zimne okłady w miejscach depilowanych. Należy unikać ekspozycji na intensywne światło (słoneczny dzień, solarium), przynajmniej przez miesiąc po zabiegu. W celu ochrony wskazane jest korzystanie z kremów zawierających filtr UV.

Ile zabiegów należy wykonać i jaka jest cena depilacji laserowej twarzy w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu?

To, ile zabiegów depilacji laserowej twarzy należy wykonać, a co za tym idzie – jaka będzie ich cena w naszym gabinecie we Wrocławiu, uzależnione jest od indywidualnych cech pacjenta. W okolicy twarzy zabieg należy powtórzyć zazwyczaj 4-6 razy. Dzieje się tak dlatego, że wiązka laserowa usuwa jedynie włosy znajdujące się w aktywnej fazie wzrostu (faza anagenu). Reszta owłosienia, będąca w fazie telogenu (uśpienia) nie może zostać w danym momencie zniszczona techniką laserową. W przypadku twarzy zabieg należy powtórzyć po 4 tygodniach, ponieważ tyle czasu potrzebują włosy, żeby ponownie wejść w aktywną fazę wzrostu.

Cena zależna od lasera

Nasz klinika dysponuje dwoma najwyżej klasy laserami przeznaczonymi do depilacji – laser Vectus oraz laser Thunder. Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi promocjami, a poniżej przedstawiamy właściwości każdego z urządzeń.

Laser Vectus

Laser VECTUS to jedno z najnowocześniejszych urządzeń tego typu na świecie. Dzięki bardzo dobrym systemom badających poziom melaniny – Skintel – możliwe jest optymalne dobranie parametrów wiązki. Laser nie ma problemu z usuwaniem włosów bez względu na kolor (z wyjątkiem włosów siwych) oraz fototyp skóry. Ryzyko poparzeń i przebarwień jest praktycznie wyeliminowane. Małe głowice lasera pozwalają zachować niezwykłą precyzję przy depilowaniu włosów z obszaru twarzy. Za jeden zabieg laserowego usunięcia zarostu męskiego zapłacisz od 250 do 400 PLN, za depilację baczków 90 PLN, za epilację górnej wargi 150 PLN. Mamy również promocję, gdy wykupujesz cały pakiet – 4 + 1 gratis. Szczegóły znajdziesz w cenniku dostępnym na naszej stronie internetowej.

Laser Thunder

zabiegi thunder glowica-thunder

Laser Thunder to prawdziwa innowacja w dziedzinie epilacji techniką laserową. Urządzenie wykorzystuje połączenie dwóch długości fali w celu usunięcia owłosienia. Wiązka lasera aleksandrytowego jest doskonale absorbowana przez melaninę, natomiast wiązka lasera neodymowo-yagowego uszkadza naczynka odżywiające cebulkę włosa. Dzięki połączeniu tych dwóch mechanizmów zabiegi są bardzo skuteczne. Urządzenie jest wyposażone w system chłodzenia Zimmer, co znacznie podnosi komfort podczas zabiegu. Ceny przeprowadzenia zabiegu z użyciem tego lasera przedstawiają się następująco:

  • za usunięcie zarostu męskiego zapłacisz od 350 do 500 PLN,
  • zlikwidowanie baczków kosztuje 250 PLN,
  • depilacja górnej wargi kosztuje 250 PLN,
  • usunięcie włosów z brody 250 PLN.

Wszystkie ceny to koszt jednego zabiegu.

Zarówno laser Thunder, jak i Vectus są bardzo skutecznymi narzędziami do depilacji włosów na twarzy. Kilka zabiegów może zażegnać problem niekomfortowych podrażnień i krost. Zachęcamy do kontaktu z naszą kliniką w celu umówienia zabiegu epilacji laserowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas