Drenaż limfatyczny brzucha efekty przynosi bardzo szybko, przez co stanowi coraz popularniejszą metodę usuwania obrzęków i modelowania ciała. Procedura ta usprawnia krążenie i znacząco wpływa na pracę układu chłonnego, co ma znaczenie również dla ujędrniania skóry czy redukowania jej niedoskonałości. Do wykonania masażu drenującego wykorzystuje się obecnie specjalistyczną aparaturę medyczną. Nie tylko pobudza ona krążenie krwi i limfy, ale też poprawia metabolizm tkanki tłuszczowej.

Spis treści:
Co wpływa na rezultaty procedury?
Określenie zaleceń
Zastosowanie właściwego sprzętu
Jakie rezultaty daje zabieg?
Najważniejsze przeciwwskazania

Co wpływa na efekty zapewniane przez drenaż limfatyczny brzucha?

Drenaż limfatyczny brzucha może zapewnić bardzo zróżnicowane efekty, jednak zawsze musi być wykonany przez doświadczonych specjalistów. Zabieg ten przeprowadzamy w naszym gabinecie Kaniowscy Clinic we Wrocławiu, gdzie dostępny jest niezbędny sprzęt. Podstawę wykonania masażu drenującego stanowi regeneracja układu limfatycznego i poprawa motoryki układu chłonnego, co ma na celu lepsze krążenie chłonki. Prawidłowo wykonany drenaż redukuje obrzęki i zastoje limfatyczne, a także jest pomocny w niwelowaniu innych dolegliwości powiązanych z zatrzymywaniem limfy.

Określenie zaleceń

Na efekty zabiegu w dużym stopniu wpływają docelowe potrzeby pacjenta. Drenaż wykonywany jest celem poprawy funkcjonowania układu limfatycznego, którego problemy często są przyczyną uczucia ciężkości, obrzęków czy retencji płynów w organizmie. Masaż drenujący brzucha szczególnie zaleca się po różnych zabiegach chirurgicznych na tym obszarze. Zabieg przyspiesza bowiem regenerację tkanek, co ogranicza powikłania w formie zastojów limfatycznych. Drenaż jest też rekomendowany osobom zmagającym się zaburzeniami przemiany materii, co często wynika z obecności toksyn w organizmie. Procedura wspiera ponadto modelowanie sylwetki i redukcję cellulitu.

Zastosowanie właściwego sprzętu

O efektach zabiegu decyduje też rodzaj wykorzystanej aparatury. Obecnie rekomendowaną metodą jest użycie lasera podciśnieniowego, który posiada specjalne głowice z mikrostymulatorami. System ten umożliwia wykonanie drenażu limfatycznego głębokich warstw skóry na brzuchu, co wywiera pożądany wpływ na naczynia krwionośne, układ współczulny i układ limfatyczny. Laser podciśnieniowy może pracować z głowicami różnego typu, co ułatwia docieranie do miejsc delikatnych lub trudno dostępnych. Zabieg z jego użyciem głęboko stymuluje tkankę łączną, a zarazem jest ściśle ukierunkowany na wybrany obszar brzucha. Wynika to z możliwości doboru focusu, czyli specjalnego programu, który zapewnia intensywniejszą pracę lasera na odpowiednio wydzielonym obszarze ciała.

Jakie efekty daje drenaż limfatyczny brzucha?

Efekty drenażu limfatycznego brzucha w dużej mierze zależą od ilości wykonanych sesji. Zabieg ten można bowiem przeprowadzić jednorazowo bądź też zdecydować się na zrealizowanie go w kilku seriach. O efektach decyduje też dobór specjalnego focusu, który umożliwia wzmożone skoncentrowanie pracy lasera podciśnieniowego na ściśle określonym obszarze brzucha. Warto przy tym pamiętać, że zabieg może być zrealizowany również na innych częściach ciała. Szczegóły dotyczące procedury zawsze ustalane są na etapie konsultacji ze specjalistą.

Osiągane rezultaty

Masaż drenujący na obszarze brzucha przyczynia się do poprawy krążenia limfy, usprawnienia procesów metabolicznych oraz usuwania wody nagromadzonej w organizmie. Procedura w takiej formie redukuje obrzęki i inne dolegliwości, które są powiązane z zastojem krwi i limfy. Masaż drenujący w wielu przypadkach może poprawić samopoczucie pacjenta, a także przyspieszyć naturalną regenerację organizmu. Drenaż stanowi też metodę polecaną sportowcom. Zabieg może również poprawić wygląd skóry i pomóc w modelowaniu ciała, ponieważ wspiera proces usuwania toksyn z organizmu. Efekty masażu drenującego odnotowują również kobiety w ciąży, które mogą dzięki niemu zniwelować problemy z retencją płynów, obrzękami czy opuchlizną. Jednak tym ostatnim zaleca się przeprowadzanie zabiegu tylko w okolicy nóg.

Najważniejsze przeciwwskazania

Drenaż limfatyczny brzucha można wykonywać u większości osób, ale występuje kilka przeciwwskazań do tej procedury. Ich wykluczenie jest niezbędne dla osiągnięcia pożądanych efektów, a także wyeliminowania ryzyka powikłań. Zabiegu nie wykonuje się w przypadku znacznych stanów zapalnych organizmu, a także przy guzkach występujących w obszarze węzłów chłonnych. Do przeciwwskazań należą też choroby, uszkodzenia i rany na skórze brzucha. Z masażu drenującego trzeba zrezygnować w przypadku zapalenia żył, wad serca, nadczynności tarczycy, świeżych zakrzepów czy nadciśnienia tętniczego. Zabieg nie jest ponadto rekomendowany przy chorobach nowotworowych, chorobach układu sercowo-naczyniowego, niewydolności wątroby lub nerek oraz przy ostrym obrzęku płuc.