Efekty karboksyterapii pod oczy z pewnością Cię zaskoczą. Jeśli zmagasz się z cieniami lub workami pod oczami, a skóra powiek stała się cienka i zwiotczała, karboksyterapia może okazać się idealnym rozwiązaniem. W naszym gabinecie przeprowadzamy zabiegi z największą dbałością zarówno o bezpieczeństwo naszych pacjentów, jak i najlepsze możliwe rezultaty. W poniższym artykule przedstawiamy zasadę działania oraz przebieg zabiegu, a także efekty, jakich możesz się spodziewać.
Spis treści
Charakterystyka zabiegu
Wskazania do zabiegu
Przygotowanie do zabiegu
Przebieg zabiegu
Proces rekonwalescencji
Rezultaty
Co powoduje, że karboksyterapia niwelująca cienie pod oczami daje tak dobre efekty? Charakterystyka zabiegu
Jeśli chcemy znać efekty karboksyterapii niwelującej cienie pod oczami, najpierw powinniśmy zorientować się, czym właściwie ten zabieg jest. Karboksyterapia to nic innego jak zabieg z wykorzystaniem dwutlenku węgla. Ma on działanie poprawiające ukrwienie danej okolicy, a co za tym idzie przyspieszenie krążenia krwi i metabolizmu komórkowego. Podczas zabiegu dwutlenek węgla jakości medycznej zostaje wprowadzony podskórnie bądź śródskórnie przy pomocy igły. Dzięki wysokiej precyzji podania, działanie CO2 skupia się na ograniczonym obszarze poddawanemu zabiegowi. Daje to efekt znacznego odmłodzenia – dzięki poprawie krążenia krwi procesy naprawcze w tkance ulegają przyspieszeniu, a skóra otrzymuje impuls potrzebny do syntezy nowych włókien kolagenowych. Zabieg może również przyczyniać się do redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej w danej okolicy. Jak widać, jest to rozwiązanie bardzo wszechstronne, które może okazać się przydatne w przypadku wielu dolegliwości i niedoskonałości skórnych.
Wskazania do zabiegu
Dzięki swojemu wielokierunkowemu działaniu, zabieg karboksyterapii stosowany jest w wielu różnych przypadłościach. Pierwszym z nich są oczywiście cienie i worki pod oczami. Zabieg skutecznie napina zwiotczałą skórę i pozwala na pozbycie się efektu smutnego spojrzenia. Świetnie sprawdza się również w przypadku usuwania zmarszczek i ogólnym ujędrnianiu skóry twarzy. Stosowany jest również przy zabiegach usuwania nadmiaru nagromadzonej tkanki tłuszczowej w okolicy brody i szyi, czyli tak zwanego „podwójnego podbródka”.
Zabieg karboksyterapii nie jest jednak przeprowadzany jedynie w obszarze twarzy i jej okolicach. Doskonale sprawdza się również jako zabieg mobilizujący blizny. Dzięki przyspieszeniu metabolizmu komórkowego, obszar blizny szybko staje się bardziej elastyczny, a tkanka ulega częściowej regeneracji. Z sukcesem stosuje się go nawet na większe obszary ciała, takie jak uda czy pośladki, w terapii niwelowania cellulitu. Efekt przyspieszenia krążenia krwi jest również nieoceniony w schorzeniach przebiegających z zaburzeniami ukrwienia – zabieg jest niezastąpiony w redukcji efektu stale zimnych stóp i dłoni.
Przygotowanie do zabiegu
Przed zakwalifikowaniem do wykonania zabiegu konieczne jest odbycie wizyty konsultacyjnej z lekarzem specjalistą. Przeprowadza on badanie kliniczne oraz ocenia stopień zaawansowania problemu. Następnie dobiera optymalny plan leczenia oraz przedstawia wstępny kosztorys.
Podczas konsultacji lekarz przeprowadza również dokładny wywiad lekarski, mający na celu zarówno poznanie oczekiwań pacjenta względem rezultatów leczenia, jak i wyeliminowanie ewentualnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Zatajenie jakichkolwiek informacji dotyczących swojego stanu zdrowia czy też przyjmowanych leków może znacznie podnieść ryzyko zabiegowe i narazić pacjenta na komplikacje. Dlatego kluczowa jest całkowita szczerość podczas rozmowy z lekarzem. Do przeciwwskazań należą między innymi zaburzenia krzepliwości krwi, okres ciąży i karmienia piersią, poważne choroby ogólnoustrojowe czy też przyjmowanie pewnych rodzajów leków.
Przebieg zabiegu
Zabieg karboksyterapii polega na podskórnym bądź śródskórnym wstrzykiwaniu medycznego dwutlenku węgla. Wybór techniki zabiegu, głębokości i kąta wkłucia, a także ilości potrzebnych iniekcji zależny jest od obszaru poddawanego zabiegowi oraz stopnia zaawansowania zmian i pozostaje w gestii specjalisty wykonującego zabieg. W zależności od obszaru ciała pojedyncza sesja trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Zabieg jest określany jako bezbolesny lub bardzo mało bolesny, wykonywany jest bez znieczulenia. Należy być świadomym tego, że zabiegi karboksyterapii wykonywane są w seriach – liczba zabiegów koniecznych do uzyskania pożądanego efektu ustalana jest z lekarzem prowadzącym.
Proces rekonwalescencji
Karboksyterapia jest zabiegiem mało inwazyjnym, trwającym stosunkowo krótko i odbywającym się bez znieczulenia. Dlatego też nie wymaga ona skomplikowanej ani długotrwałej rekonwalescencji. Zaraz po wykonaniu zabiegu pacjent może udać się do domu i powrócić do swoich codziennych obowiązków. Okolica poddana zabiegowi może być odrobinę tkliwa i zaczerwieniona bezpośrednio po zabiegu, jednak dolegliwości te mijają w bardzo krótkim czasie. W niektórych przypadkach może dojść do powstania niewielkiego zasinienia w miejscach wkłucia – zwykle związane jest to z podwyższoną kruchością naczyń krwionośnych u danego pacjenta i może dochodzić do tego w miejscach szczególnie delikatnych, właśnie takich jak okolica oczu. Zasinienie nie jest jednak długotrwałe i zwykle mija samoistnie w przeciągu kilku dni od zabiegu.
Jakie dokładnie efekty daje karboksyterapia na worki pod oczami?
Karboksyterapia na worki pod oczami daje efekty spektakularne, jednak pełna terapia jest dość czasochłonna. Jak wcześniej wspomniano, zabieg wykonywany jest w seriach, a każda kolejna sesja przyczynia się do pogłębienia i utrwalenia rezultatów. Pierwsze efekty w postaci większego napięcia i ujędrnienia skóry powiek są zwykle widoczne po dwóch wykonanych zabiegach. Jedna seria zabiegów składa się zazwyczaj z pięciu sesji, wykonywanych najczęściej w odstępach tygodniowych. Choć pierwsze efekty widoczne są już po dwóch pierwszych zabiegach, z ostateczną oceną skuteczności należy poczekać do zakończenia całej serii. Wtedy odbywa się wizyta kontrolna u lekarza prowadzącego, który ocenia rezultaty i konsultuje możliwość wykonania dodatkowych sesji, jeśli pacjent wyraża taką wolę.
Zakończenie serii
Po zakończonej serii zabiegów efekty na skórze pod oczami są bardzo łatwo zauważalne. Napięta skóra powiek, wyraźnie uniesiony kącik oka, redukcja worków i cieni pod oczami – to tylko kilka z efektów, które całkowicie odmienią wygląd okolicy pod oczami, a tym samym pozytywnie wpłyną na wygląd całej twarzy.
Ujędrnienie skóry oraz redukcja drobnych zmarszczek sprawia, że okolica oka wygląda świeżo i promiennie, a Ty możesz cieszyć się odmłodzonym spojrzeniem przez długi czas. Zapraszamy do kontaktu, w celu umówienia się na wizytę konsultacyjną z jednym z naszych specjalistów.