fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Jak ujędrnić skórę twarzy?
Jak ujędrnić skórę twarzy?

Jak ujędrnić skórę twarzy? To pytanie zadaje sobie zapewne wiele osób, szczególnie tych zmagających się z pierwszymi oznakami starzenia się skóry. Na szczęście dzięki szybkiemu rozwojowi medycyny estetycznej istnieje obecnie wiele bezpiecznych, bezinwazyjnych zabiegów, które świetnie radzą sobie z ujędrnianiem skóry. W poniższym artykule omówimy możliwe przyczyny wiotczenia skóry twarzy, a także przedstawimy najskuteczniejsze zabiegi pozwalające na zażegnanie tego problemu.

Spis treści
Najczęstsze przyczyny
Skuteczne metody
Mezoterapia mikroigłowa
DERMAPEN™ 4
Zabieg HIFU
Termolifting twarzy

Jak ujędrnić skórę twarzy? Przyczyny utraty jędrności

Zanim przybliżymy sposoby na to, jak ujędrnić skórę twarzy, zastanówmy się, co jest przyczyną utraty jędrności. Wraz z wiekiem naturalne procesy regeneracyjne organizmu nieuchronnie zwalniają, a odnowa komórkowa nie jest już tak wydajna i szybka jak w latach młodości. Ma to odzwierciedlenie we wszystkich procesach fizjologicznych, a najbardziej widoczne jest w przypadku skóry, szczególnie w miejscach, w których jest ona najcieńsza. Takimi obszarami są twarz i szyja, gdzie zwykle w pierwszej kolejności pojawiają się zmarszczki oraz zwiotczenie skóry. Włókna kolagenowe zawarte w skórze stopniowo stają się mniej elastyczne, a ich regeneracja znacznie zwalnia, przez co skóra traci swą młodzieńczą jędrność i gładkość. Dochodzi także do powstawania pierwszych zmarszczek.

Spadek wagi

Oprócz wieku do najczęstszych przyczyn wiotczenia skóry należy szybka utrata masy ciała. W takim przypadku rozciągnięta uprzednio skóra traci swoją podściółkę w postaci tkanki tłuszczowej, przez co staje się wiotka i traci wcześniejszą elastyczność. W wielu przypadkach po pewnym czasie nadmiar skóry ulegnie obkurczeniu, jednak często przy nagłej utracie dużej liczby kilogramów tak się nie dzieje – wtedy konieczna może okazać się interwencja specjalistów.

Promienie słoneczne

Trzecią najpowszechniejszą przyczyną utraty jędrności skóry jest nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne. Słońce jest jednym z czynników, które najbardziej przyspieszają procesy starzenia się skóry – w znacznym stopniu uszkadza jej strukturę, co przyczynia się do szybszego powstawania zmarszczek, nadmiernego przesuszenia, a także powstawania przebarwień posłonecznych – tzw. fotostarzenia.

Jak ujędrnić skórę na twarzy? Metody

Aby jak najbardziej ujędrnić skórę na twarzy, wiele osób rozpoczyna od domowych sposobów – stosowania kosmetyków przeciwzmarszczkowych, ćwiczeń czy masaży. Są to doskonale sposoby na opóźnienie starzenia się skóry oraz dostarczenie jej substancji odżywczych, a także poprawę dotlenienia i ukrwienia skóry. Niestety stosowanie tych metod nie jest zwykle wystarczające, aby cofnąć zmiany, które zaszły już na skórze i przywrócić jędrność zwiotczałej tkance.

Aby osiągnąć zadowalające rezultaty, zazwyczaj potrzebna jest specjalistyczna pomoc. Dzięki nowoczesnym zabiegom ujędrniającym pozbędziesz się problemu wiotkiej skóry i opadającego owalu twarzy. Zaawansowane techniki zabiegowe gwarantują pełne bezpieczeństwo i bezinwazyjność wykonywanych procedur.

Najskuteczniejsze zabiegi

Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze oraz najskuteczniejsze zabiegi ujędrniające przeprowadzane w naszym gabinecie, które gwarantują doskonałe rezultaty. Naszym priorytetem zawsze jest bezpieczeństwo oraz satysfakcja pacjentów, dlatego też każdy zabieg poprzedzony jest wizytą konsultacyjną z jednym z naszych specjalistów. Podczas takiej wizyty przeprowadzany jest dokładny wywiad oraz ocena stopnia zaawansowania problemu. Dzięki temu eliminujemy jakiekolwiek przeciwwskazania do wykonania zabiegu, co gwarantuje jego bezpieczeństwo. Specjalista indywidualnie dobiera plan leczenia, który da najlepsze możliwe rezultaty.

Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa to nazwa metody dostarczania w głąb skóry substancji aktywnych, działających ujędrniająco i stymulująco na metabolizm komórkowy. Dzięki temu skóra otrzymuje bodziec do przyspieszenia procesów regeneracyjnych, a także syntezy nowych cząsteczek kolagenu i elastyny. Podczas zabiegu substancje aktywne dostarczane są do skóry za pomocą specjalistycznego pistoletu do mezoterapii bądź urządzenia Dermapen. Przeprowadza się serię mikronakłuć – ich głębokość oraz liczba zależna jest od stanu wyjściowego skóry, a także oczekiwanych rezultatów. Zabieg pozwala na uzyskanie efektu znacznie odmłodzonej, napiętej skóry.

DERMAPEN™ 4

dermapen from topDermapen to nowoczesne urządzenie coraz częściej wykorzystywane do zabiegu mezoterapii. Podczas zabiegu przeprowadza się serię nakłuć skóry, które powodują kontrolowane mikrouszkodzenia jej struktury. Wbrew pozorom jest to efekt pożądany, gdyż takie mikrouszkodzenia doskonale stymulują ją do regeneracji. Podczas zabiegu można wprowadzić w głąb skóry specjalistyczne preparaty, zawierające takie substancje, jak aminokwasy, krzemionki, osocze bogatopłytkowe czy kwas hialuronowy. Zabieg przeprowadzany jest zwykle w seriach – aby osiągnąć najlepsze efekty, zazwyczaj wykonuje się od 4 do 6 zabiegów w kilkutygodniowych odstępach.

Zabieg HIFU

Nazwa zabiegu to skrót od angielskiego „High Intensity Focused Ultrasound”, co oznacza skoncentrowane fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości. Zabieg ten przebiega z wykorzystaniem urządzenia emitującego zogniskowane fale ultradźwiękowe, co pozwala na osiągnięcie liftingu skóry różnych obszarów ciała, z pominięciem ryzyka oraz inwazyjności wiążącej się z klasycznym liftingiem twarzy. Dzięki odpowiedniej intensywności fali ultradźwiękowej dochodzi do kontrolowanego przegrzania tkanek, co stymuluje i znacznie przyspiesza fizjologiczne procesy regeneracyjne. Efektem jest znaczne wygładzenie skóry, poprawia jej napięcia oraz likwidacja płytkich zmarszczek. Rezultaty są porównywalne z tymi osiąganymi dzięki chirurgicznemu liftingowi twarzy.

Termolifting twarzy

Nowoczesna technologia termoliftingu pozwala na znaczną poprawę jakości skóry, zwiększenie jej gęstości oraz elastyczności. Podczas zabiegu wykorzystywane jest urządzenie IntraJect, które działa na zasadzie wytwarzania plazmy azotowej. Plazma, po dotarciu do skóry właściwej, przyspiesza metabolizm komórkowy oraz procesy regeneracyjne w skórze. Podczas zabiegu dochodzi również do usunięcia powierzchownych przebarwień oraz płytkich zmarszczek, dzięki stymulacji regeneracji naskórka. Efekty zabiegu widoczne są bardzo szybko, praktycznie natychmiast po jego wykonaniu – jest to zasługa doprowadzenia do skurczenia włókien kolagenowych zawartych w skórze. Długotrwałe efekty nadchodzą niedługo później, dzięki przyspieszeniu procesów regeneracyjnych oraz syntezy kolagenu. Dla uzyskania najlepszych rezultatów zaleca się powtórne przeprowadzenie zabiegu po kilku tygodniach.

Procesy starzenia się są nieuniknione, jednak nie musisz bezczynnie poddawać się skutkom upływu czasu. W naszym gabinecie przeprowadzamy skuteczne zabiegi ujędrniające ze szczególną troską o bezpieczeństwo oraz komfort naszych pacjentów. Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia wizyty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas