fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Karboksyterapia pod oczy
Karboksyterapia pod oczy Kaniowscy Clinic
Karboksyterapia pod oczy to zabieg zwalczający cienie i worki pod oczami. Istotą procedury jest śródskórne i/lub podskórne wstrzyknięcie czystego dwutlenku węgla (CO2). Jego właściwości powodują powstawanie nowych naczyń krwionośnych i poprawienie mikrokrążenia. Lepiej nasycone krwią tkanki są również lepiej dotlenione i odżywione, dzięki czemu cienie pod oczami stają się jaśniejsze, a worki pod oczami zmniejszają się. Wprowadzany dwutlenek węgla jest czystym, medycznym gazem, co stanowi gwarancję bezpieczeństwa zabiegu oraz jego wysokiej skuteczności. Poddając się precyzyjnemu wstrzykiwaniu kontrolowanych dawek CO2 w naszym gabinecie dermatologicznym, możesz mieć pewność uzyskania oczekiwanego efektu w postaci redukcji cieni i worków pod oczami.

Spis treści
Zasada działania zabiegu
Efekty
Wskazania do zabiegu
Ile zabiegów trzeba wykonać?
Po zabiegu
Cena

Zasada działania karboksyterapii okolic oczu

Karboksyterapia okolic oczu polega na wstrzyknięciu dwutlenku węgla do tkanek miękkich. Wprowadzenie CO2 aktywuje naturalne mechanizmy takiej jak rozszerzenie naczyń włosowatych, poprawa krążenia, aktywacja procesów metabolicznych. W efekcie komórki zaczynają się aktywnie dzielić, syntetyzuje się kolagen, napina się skóra. Wykonujemy zabieg, który pozwala na eliminację defektów kosmetycznych i zapobiega przedwczesnemu starzeniu.

Skąd się biorą cienie i zasinienia pod oczami?

Na pewno zastanawiasz się, dlaczego tworzą się cienie i sińce pod oczami? Jest to efekt zaburzenia krążenia krwi, dlatego krew zaczyna się gromadzić w obszarze oczu. Dolne powieki posiadają cieniutką skórę, przez którą prześwituje duża sieć naczyń włosowatych, dając niebieski odcień. Wykonamy zabieg karboksyterapii, który będzie stymulował mikrokrążenie, zapewniając „odprowadzenie” krwi i usunięcie nieestetycznych cieni. Ponadto wprowadzany pod skórę dwutlenek węgla działa na tkankę tłuszczową, powodując jej rozbicie, ułatwiając w ten sposób transport tlenu oraz składników odżywczych. To działanie wykorzystujemy w zabiegach na ciało.

Skuteczność karboksyterapii na oczy. Jakich efektów się spodziewać i jak długo się one utrzymają?

Karboksyterapia na oczy jest nieinwazyjnym zabiegiem, którego efektem będzie pięknie wygładzona skóra. Po zakończonej terapii zaobserwujesz redukcję cieni i worków pod oczami. Zabiegi z użyciem CO2 cieszą się dużym zainteresowaniem pacjentów naszego centrum dermatologicznego, wielu postrzega je nawet jako alternatywę dla botoksu. Worki, siniaki, zmarszczki mogą pojawić się nawet w 30 roku życia, sprawiając, że nie wyglądamy już tak świeżo i promiennie. Zabieg z użyciem dwutlenku węgla zastosowany pod oczami pomoże Ci pozbyć się oznak zmęczenia, zmian związanych z wiekiem, zachować młodość i elastyczność skóry.

Karboksyterapia pod oczy efekty daje naprawdę spektakularne. Zabieg przeprowadzany jest z użyciem urządzenia, które pozwala dokładnie kontrolować głębokość iniekcji i dawkowanie. Specjalista wykorzystuje cienkie igły, dzięki czemu zabieg jest praktycznie bezbolesny. Procedurę można łączyć z innymi metodami odmładzania stosowanymi w celach profilaktycznych. Przebycie całej kuracji pozytywnie wpłynie na zniwelowanie cieni pod oczami i tzw. worków, a ponadto poprawi kondycję skóry wokół oczu. Uzyskasz oczekiwany rezultat to znaczy: ujędrnienie i zagęszczenie skóry pod oczami, dzięki czemu zmarszczki ulegną wygładzeniu.

Możesz się zatem spodziewać:

 • uzyskania efektu wypoczętego i odmłodzonego spojrzenia,
 • promiennej i gładkiej skóra okolic oczu,
 • intensywnej regeneracji i rewitalizacji skóry pod oczami,
 • nawilżenia i rozjaśnienia skóry pod oczami.

Ile utrzymuje się efekt?

Karboksyterapia pod oczy poprawi kondycję Twojej skóry, ale może być potrzeba poddania się zabiegom podtrzymującym ten rezultat. Efekt zabiegu najczęściej utrzymuje się w granicach od sześciu do dziewięciu miesięcy. Efektywność tej procedury jest zależna od systematyczności jej wykonywania oraz Twoich indywidualnych uwarunkowań.

Zabiegi pod oczy - efekt przed i po

Jakie są wskazania do zastosowania zabiegu karboksyterapii pod oczy oraz ile zabiegów i jak często warto wykonać?

Zabieg karboksyterapii pod oczy bezpośrednio wspiera odnowę komórkową oraz odżywienie i dotlenienie skóry, która wokół oczu jest bardzo cienka, przez co traci nawilżenie i elastyczność. Wiele osób w tej okolicy twarzy często ma zastój limfy objawiający się obrzękiem, czyli workami. Zabieg ten jest zatem wskazany w przypadku:

 • zmniejszonej elastyczności skóry (zwiotczenie skóry),
 • cieni pod oczami,
 • worków pod oczami,
 • opadającej powieki,
 • obrzęku oraz opuchniętej skóry pod oczami,
 • poszarzałej i przesuszonej skóry w okolicach oczu,
 • zmarszczek mimicznych (tzw. kurze łapki).

Zabieg można przeprowadzić w każdym wieku, dlatego możesz poddać się karboksyterapii na każdym etapie swojego życia. Specjaliści zalecają pielęgnację skóry wokół oczu już w wieku 25-30 lat. Profilaktyczne zabiegi C02 pomogą opóźnić zmiany związane z procesem starzenia się, odświeżyć twarz i pozbyć się oznak zmęczenia. Jeżeli masz przebarwienia pod oczami, procedura skutecznie je usunie i poprawi koloryt i jakość Twojej skóry.

Ile zabiegów trzeba wykonać?

Karboksyterapia pod oczy wykonywana w naszych gabinetach składa się z 7 do 10 zabiegów wykonywanych co 7 dni. Po pierwszym zabiegu można już ocenić wstępny wynik. Pamiętaj, że dwutlenek węgla działa dwuetapowo. Po pierwsze aktywuje procesy metaboliczne w organizmie. Pozwala zlikwidować zastój limfy, poprawić mikrokrążenie, usunąć toksyny i nadmiar płynów. Po aktywacji dwutlenku węgla w wyniku reakcji chemicznej zaczyna aktywnie uwalniać się tlen, nasycając komórki. Stymuluje odnowę skóry, aktywuje syntezę kolagenu.

Jak często można się poddawać zabiegowi?

Zabieg powinien być wykonywany w seriach z odpowiednimi odstępami. Ich częstotliwość jest uzależniona od oczekiwań i Twoich cech indywidualnych. Jeśli chcesz uzyskać trwały efekt, zalecamy poddanie się kuracji przynajmniej dwa razy w roku.

Czy po karboksyterapii pod oczy mogą wystąpić powikłania? Sprawdź i poznaj ceny zabiegu

Po zabiegu karboksyterapii pod oczy musisz na dwa dni zrezygnować z korzystania z basenu, gorących kąpieli, wystawiania się na promieniowanie słoneczne, sauny i jacuzzi. Wysiłek fizyczny trzeba ograniczyć przynajmniej przez dobę. Ponadto w obszarze zabiegowym nie możesz stosować innych kremów niż te wskazane przez naszego specjalistę. Pierwsze efekty widoczne będą po 5 zabiegach, ale oczekiwane rezultaty zaobserwujesz po całej serii. W czasie iniekcji możesz odczuwać subtelne rozpieranie, jest to związane z wnikaniem CO2 i rozszerzaniem naczyń. Wrażenia te ustąpią po 2-3 minutach.

Powikłania

Karboksyterapia pod oczy należy do bezpiecznych zabiegów nieobarczonych skutkami ubocznymi. Zabieg oparty jest na naturalnych procesach regeneracji tkanki, skóra odbudowuje się samodzielnie. Następują naturalne procesy w postaci opuchnięcia miejsca zabiegowego lub niewielkich siniaczków wokół oczu, które szybko znikają. Dla przyspieszenia procesu gojenia możesz stosować na skórę pod oczami maść z arniki, witaminę C oraz preparaty zalecone przez lekarza.

Cena

W przypadku karboksyterapii pod oczy cena za całą kurację będzie uzależniona od liczby zabiegów. Koszt jednego zabiegu waha się w granicach od 180 do 200 zł. Za serię 5 zabiegów zapłacisz natomiast 800 zł. Aby uzyskać zadowalające efekty warto poddać się kuracji składającej z kilku sesji, zatem bardziej opłacalne będzie wykupienie pakietu zabiegów.

W naszym centrum dermatologicznym wykonujemy karboksyterapię okolic oczu z wykorzystaniem gazu, jakim jest dwutlenek węgla. Oferujemy Ci doskonałe efekty bez skutków ubocznych. Uzyskasz odżywienie obszaru pod oczami, Twojej tkanki staną się bardziej napięte, a efekt przebarwienia w postaci cieni zredukuje się. Wykonujemy ten zabieg o każdej porze roku z tak samo dobrym rezultatem, zawsze możesz zapisać się na konsultację, podczas której lekarz przedstawi przebieg procedury oraz efekty, jakie możesz osiągnąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas