fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Komórki macierzyste z tkanki tłuszczowej
tkanka tłuszczowa jako źródło komórek macierzystych

Komórki macierzyste z tkanki tłuszczowej i ich wykorzystanie w leczeniu to prawdziwy przełom w medycynie estetycznej i regeneracyjnej. Badania dotyczące terapii jednoznacznie pokazują bardzo wysoką skuteczność i spektakularne rezultaty zabiegów. Komórki macierzyste oraz pobrana tkanka tłuszczowa dają duże możliwości regenerowania różnych okolic ciała pacjenta. Przykładami mogą być regenerowanie piersi po ciąży, modelowanie pośladków, zabiegi poprawiające wygląd twarzy, leczenie zwyrodnień stawowych czy uszkodzeń mięśni. Spis treści
Wykorzystanie tkanki tłuszczowej
Modelowanie i regeneracja
Korzyści z zabiegu
Jak wygląda zabieg?
Opinie o zabiegu
Cena zabiegu

Komórki macierzyste z tkanki tłuszczowej

Komórki macierzyste z tkanki tłuszczowej mają ogromny potencjał, który wykorzystuje między innymi dzisiejsza medycyna estetyczna oraz regeneracyjna. Fizjologicznie komórki te zapewniają regenerację narządów, w których się znajdują. Odbudowa jest potrzebna, ponieważ tkanki ulegają zanikowi na skutek infekcji, urazów oraz starzenia. Dzięki wielu odkryciom w dziedzinach medycznych opracowano sposób na pobranie komórek macierzystych z jednego miejsca w organizmie i umieszczenia ich w innej okolicy anatomicznej. Komórki pozyskane z tłuszczu mogą regenerować i poprawiać wygląd twarzy, piersi, pośladków, skóry. Dzięki wykonaniu „zastrzyku” z preparatu, w którym znajdują się ADSC następuje znacznie szybsza i lepsza regeneracja tkanek.

Dlaczego tkanka tłuszczowa jest doskonałym źródłem komórek macierzystych?

Niewątpliwie doskonałym źródłem komórek macierzystych jest nasza tkanka tłuszczowa a bardzo dużą zaletą jest jej dostępność. Komórki macierzyste znajdują się w praktycznie wszystkich narządach i tkankach organizmu, jednak pobranie ich ze szpiku, mięśni, skóry czy wątroby jest o wiele trudniejsze. Tłuszcz często występuje w nadmiarze, pacjenci zwykle chętnie chcą się go pozbyć. Poza tym tkanka tłuszczowa zawiera stosunkowo dużą ilość cennych komórek ADSC, które przy użyciu nowoczesnej aparatury można pozyskać, wyizolować i wykorzystać w celach terapeutycznych.

Wszystko o zabiegu z wykorzystaniem komórek macierzystych z tkanki tłuszczowej

Aby skorzystać w pełni z możliwości, jakie daje nam terapia z użyciem komórek macierzystych z tkanki tłuszczowej, powstał system współpracujących ze sobą nowoczesnych technologii, które umożliwiają – po pierwsze – pobór tkanki tłuszczowej z jednoczesnym obkurczaniem i ujędrnianiem skóry. Dzięki temu pacjent traci nadmiar tłuszczu, a w okolicy zabiegu nie pozostaje nadmiar skóry. Celem zabiegu jest wymodelowanie/wyszczuplenie ciała. po drugie – przeszczep pozyskanej tkanki w miejsca jej ubytku lub obszary wymagające regeneracji oraz po trzecie – izolację cennego materiału bogatego w komórki macierzyste, który można wykorzystać w terapiach leczniczych, np. redukcji blizn.

Jakie korzyści może przynieść wykonanie zabiegu?

Zakres zabiegu oraz jego przebieg jest omawiany z pacjentem na konsultacji. Metoda daje olbrzymie możliwości udoskonalenia lub rekonstrukcji różnych obszarów anatomicznych. Rezultatem przeprowadzonego zabiegu może być:

 • wyszczuplenie danego obszaru ciała (uda, ramiona, brzuch),
 • regeneracja zwiotczałych (po ciąży, karmieniu lub z innego powodu) tkanek piersi,
 • rekonstrukcja piersi (na przykład po mastektomii),
 • modelowanie pośladków,
 • poprawa owalu twarzy,
 • wypełnianie bruzd oraz zmarszczek na twarzy,
 • wypełnianie zapadniętych policzków,

Jeżeli pacjent zdecyduje się na podanie preparatu z własnych komórek ADSC, to możliwe będzie leczenie i regeneracja:

 • fotouszkodzeń skóry,
 • wszelkiego rodzaju blizn (po trądziku, po zabiegach operacyjnych, po urazach, po oparzeniach, po przewlekłych ranach),
 • skóry po radioterapii,
 • ubytków tkanek.

3 KROKI DO PIĘKNEGO CIAŁA I ZDROWEJ SKÓRY LIPOLIFE3G → ADIVIVE → CELLTIBATOR 

Zdecyduj o ilości etapów zabiegu- 1, 2, 3?

Możemy więc dokonać samej liposukcji i wyszczuplić dany obszar ciała np. brzuch, uda, ramiona. Okolica, z której jest pobierana tkanka tłuszczowa, zostaje wybrana przez pacjenta oraz lekarza na wizycie konsultacyjnej, poprzedzającej zabieg. Kolejny etap to możliwość autotransplantacji, czyli przeszczepienie tkanki tłuszczowej w miejsca jej ubytków i okolice wymagające odbudowy. Jesteśmy zatem w stanie z powodzeniem regenerować skórę piersi, która uległa zwiotczeniu z upływem czasu lub po okresie ciąży i karmienia, dokonywać ich rekonstrukcji np. po zabiegach mastektomii, modelować pośladki, jak i wypełniać bruzdy, zmarszczki, zapadnięte policzki, czy poprawiać owal twarzy. System daje nam także możliwość specjalistycznego przygotowania tkanki tłuszczowej, dzięki czemu komórki tłuszczowe wraz ze skoncentrowanym materiałem komórek ADSC nie tylko uzupełniają ubytki tkanki, ale również stymulują skórę do samoregeneracji. Komórki ADSC stanowią cenny materiał w terapiach stricte leczniczych. Wykorzystujemy ich potencjał, uzyskując doskonałe efekty odbudowy skóry i regeneracji tkanek. Terapia z ich wykorzystaniem doskonale sprawdza się w leczeniu fotouszkodzeń, wszelkiego rodzaju blizn potrądzikowych, pooperacyjnych, pourazowych, w leczeniu trudno gojących się ran, oparzeń. Komórki ADSC stymulują procesy gojenia, mają również zdolność do zmniejszania ryzyka powstawania bliznowacenia i blizn przerostowych. Wykorzystanie ADSC, uzyskiwanych z tkanki tłuszczowej, jest także świetną metodą regeneracji skóry po radioterapii, mają one też zastosowanie w leczeniu ubytków tkanek oraz w leczeniu urazów układu ruchu. Bardzo wielu pacjentów decyduje się na poprawę funkcji swoich stawów (głównie kolanowych, łokciowych i biodrowych) za pomocą komórek macierzystych. Nowoczesna terapia daje możliwość cofnięcia zmian zwyrodnieniowych i wyleczenia kontuzji. Medycyna regeneracyjna leczy również uszkodzone mięśnie i ścięgna przy pomocy komórek pozyskanych z tłuszczu.

Jak wygląda zabieg?

Pierwszym etapem jest liposukcja. Tkankę tłuszczową można pobierać z różnych okolic (ramiona, uda, brzuch) wcześniej ustalonych przez pacjenta oraz lekarza. Podczas zabiegu komórki nie mogą zostać uszkodzone, ponieważ w kolejnych etapach zostaną wykorzystane w innym miejscu organizmu. Wykorzystywany nowoczesny laser LipoLife3G nie wpływa negatywnie na pobierane tkanki. Rolą lasera jest utworzenie koagulantu, który jest zasysany specjalnym urządzeniem.

lipolife narzędzie

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. W miejscu, z którego pobierana była tkanka, pozostają dwa nacięcia skóry (około 3-5 milimetrów). Co więcej, skóra w tym obszarze poddawana jest ujędrnianiu. Zapobiega to wystąpieniu fałdu skórnego po liposukcji. Jeżeli tkanka tłuszczowa była pobierana z brzucha, to przez około tydzień wskazane jest noszenie elastycznego pasa. Zapobiegnie to wystąpieniu krwiaków. Po usunięciu niechcianej tkanki tłuszczowej pobrany materiał „nie marnuje się”. Odessane komórki doskonale nadaje się do przeszczepu w inne miejsce na ciele, czyli do wykonania lipotransferu. Wszczepione komórki umożliwiają modelowanie, wypełnianie i uzyskanie efektu odmłodzenia. Co więcej, pozyskaną tkankę tłuszczową możemy poddać specjalistycznej obróbce, tak aby uzyskać skoncentrowany materiał bogaty w komórki ADSC. Umożliwia to technologia Adivive. Wzbogacenie nimi komórek tłuszczowych, przygotowanych do przeszczepu, dodatkowo potęguje efekty. Co ważne, wszystkie etapy są wykonywane podczas jednego zabiegu.

Poznaj opinie dotyczące wykorzystania komórek macierzystych z tkanki tłuszczowej

Wykorzystanie komórek macierzystych z tkanki tłuszczowej w celach terapeutycznych cieszy się uznaniem zarówno wśród lekarzy, jak i pacjentów. Połączenie kilku procedur podczas jednego zabiegu poszerzyło zakres możliwości leczenia. Wykorzystanie tkanki tłuszczowej w celach odmładzających oraz strice leczniczych wpłynęło pozytywnie na rozwój medycyny estetycznej i regeneracyjnej. Badania naukowe potwierdzają wysoką skuteczność tych terapii oraz duże zadowolenie pacjentów.

Dlaczego warto skorzystać z zabiegu?

Zabieg jest bardzo bezpieczny i komfortowy. Przeszczepiane komórki pochodzą z organizmu biorcy (pochodzenie autologiczne), więc mają pełną zgodność tkankową. Nie występuje ryzyko klasycznego odrzutu wszczepionego materiału. Procedura jest bezpieczna i nie wymaga stosowania znieczulenia ogólnego, które często bywa dużym obciążeniem dla pacjenta. Minimalnie inwazyjny zabieg nie pozostawia trwałych śladów po narzędziach chirurgicznych, a jedynie drobne nacięcia (około 4 milimetrów), w miejscu pobrania tkanki tłuszczowej. Z czasem ranki znikają i trudno je zauważyć. Kolejną zaletą jest krótki okres rekonwalescencji po zabiegu, wynoszący kilka dni. Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej na przykład w obszar twarzy, nie powoduje dużego obrzęku, utrudniającego funkcjonowanie. Pierwsze zauważalne efekty obserwuje się już kilka dni po zabiegu. Na efekt finalny należy poczekać około trzech miesięcy. Tyle czasu przeszczepione komórki pobudzają tkanki do regeneracji, poprawiając wygląd skóry.

Ceny zabiegów z wykorzystaniem komórek macierzystych z tkanki tłuszczowej

Ostateczna cena lipotransferu, czyli zabiegu, w którym możliwe jest wykorzystanie komórek macierzystych z tkanki tłuszczowej, ustalana jest indywidualnie z lekarzem. Zależy ona od zakresu i obszaru zabiegu. Orientacyjne ceny znajdują się poniżej:

 • twarz – lipotransfer – 4 500 zł
 • twarz – lipotransfer + regeneracja ADSC – 6 500 zł
 • twarz – zabieg częściowy (np. okolica oczu, okolica ust) – 2500-3000 zł
 • blizny (potrądzikowe, pooperacyjne, oparzeniowe etc.) – od 2500 zł
 • dłonie – lipotransfer – 2 500 zł
 • dłonie – lipotransfer + regeneracja ADSC – 3 500 zł
 • lipotransfer operacyjny na ciało np. piersi, pośladki etc. – 4000-5000 zł
 • lipotransfer – ubytki pourazowe – od 3500 zł

Zabieg, łącząc liposukcję i wypełnienie pobranym materiałem innych okolic, przynosi kilka korzyści. Pacjent jest w jednym miejscu wyszczuplony, a drugi obszar ulega wymodelowaniu. Wykonywana procedura jest bezpieczna, jednak istnieje lista przeciwwskazań do zabiegu. Zapraszamy osoby zainteresowane do umówienia się na konsultację telefonicznie lub mailowo.

Fragmenty tekstu ukazały się w dodatku do magazynu Zwierciadło oraz dodatku do Gazety Wyborczej.

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas