fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Korekta biustu po ciąży
korekta biustu po-ciąży
Korekta biustu po ciąży pozwala rozwiązać problemy, jakie dotykają wiele kobiet w okresie ciąży i karmienia. Faktem jest, że po urodzeniu dziecka zarówno Twoje życie, jak i Twoje ciało czekają znaczące zmiany. Jednak nie muszą być to zmiany na gorsze. W dzisiejszych czasach możesz cieszyć się zarówno macierzyństwem, jak i pięknym wyglądem. Zaufaj nam – jako młoda mama także możesz mieć jędrny, kształtny i atrakcyjny biust, a sam zabieg jest prostszy i mniej inwazyjny niż myślisz.

Spis treści
Lipotransfer a plastyka biustu po ciąży
Naturalny „wypełniacz”
Lipofilling i jego rezultaty
Przebieg zabiegu
Cena lipomodellingu

Korekta biustu po ciąży a technologia lipotransferu

Korekta biustu po ciąży nie ma na celu radykalnej zmiany jego kształtu i wielkości, ale przywrócenie piersiom naturalnego, zdrowego wyglądu i eliminację ewentualnych niedoskonałości, które stanowią rezultat zmian w organizmie, zachodzących podczas ciąży i laktacji. Idealnym zabiegiem, który pomoże osiągnąć te rezultaty, jest lipomodelling. Jest to zabieg mniej inwazyjny i bezpieczniejszy niż tradycyjne implanty, dlatego rekomendujemy go młodym mamom.

Czym jest lipotransfer?

Lipotransfer polega na usunięciu tkanki tłuszczowej z miejsc, gdzie występuje ona w zbyt dużych ilościach i przeniesienie jej do tych partii ciała, które wymagają rekonstrukcji lub niewielkiego powiększenia. Technologia ta czasami eliminuje konieczność używania syntetycznych implantów i zapewnia długotrwałe rezultaty. Jest także mało inwazyjna. Zabieg trwa kilka godzin a rekonwalescencja 1-2 tygodnie. Tkanka tłuszczowa posiada także inne właściwości, które przesądziły o jej popularności w medycynie estetycznej.

Co zawiera tkanka tłuszczowa?

Tkanka tłuszczowa jako materiał do wypełnień posiada zalety, które decydują o jej przewadze nad syntetycznymi „wypełniaczami”. Oprócz adipocytów zawiera ona cenne komórki macierzyste, stanowiące wielkie odkrycie współczesnej medycyny. Mają one wyjątkową zdolność do nieskończonych podziałów oraz przekształcania się w dowolną linię komórkową. Dzięki temu intensywnie regenerują, ujędrniają i odmładzają obszar, w który zostały zaaplikowane. Warto też podkreślić, że tkanka tłuszczowa jest łatwa do pobrania, występuje przy tym w organizmie w dużych ilościach. Autologiczny przeszczep tłuszczu nie stwarza też ryzyka alergii, ponieważ jest w 100% kompatybilny z układem odpornościowym pacjenta.

Efekty zabiegu

Zabieg lipomodellingu polecany jest kobietom, u których ciąża i karmienie spowodowały konieczność skorygowania kształtu lub objętości piersi. Niedoskonałości te można skorygować za pomocą tkanki tłuszczowej, która pozwala rozprowadzać się w bardzo precyzyjny sposób, nie tworzy grudek i zgrubień ani nie przemieszcza się, nawet po upływie dłuższego czasu.

lipofillinfg wypełnienie tkanką tłuszczową kaniowscy adivive piersi lipofillinfg wypełnienie tkanką tłuszczową

Efekt jest niezwykle naturalny, nie dochodzi do nadpełnienia górnej części piersi, co jest charakterystyczne dla implantów. Zabieg pozwala zwiększyć objętość piersi o rozmiar 1-2 miseczek. Nie jest on jednak rekomendowany, jeżeli Twoim celem jest radykalna zmiana wielkości piersi. Zabieg korekty biustu po ciąży ma także aspekt psychologiczny – pomaga odzyskać pewność siebie i pozbyć się powstałych po ciąży kompleksów, które potrafią poważnie zakłócić radość płynącą z faktu posiadania dziecka.

Przebieg zabiegu korekty biustu po ciąży

Korekta biustu po ciąży to zabieg mało inwazyjny, wykonywany podczas kilku godzin i nie wymagający długiej rekonwalescencji. Przebiega on w dwóch etapach – pobrania tkanki tłuszczowej i wyizolowania z niej pożądanych składników oraz umieszczenia jej w miejscach wymagających korekty. Dla Twojego pełnego komfortu wykonujemy go w znieczuleniu miejscowym.

Wskazania

Na kształt piersi ma wpływ wiek, uwarunkowania genetyczne i gospodarka hormonalna organizmu. Specjalne wyzwanie stanowi dla nich ciąża, podczas której piersi ekstensywnie się powiększają, przygotowując się do karmienia. W trakcie laktacji pracują one intensywnie, a skóra na nich ulega rozciąganiu. Dodatkowo cały ten proces niekoniecznie musi przebiegać równomiernie – na którejś z piersi może pojawić się obrzęk lub stan zapalny albo też dziecko odmawia ssania z niej. Trudno ocenić, jaki będzie efekt końcowy. Piersi mogą pozostać większe albo stracić objętość i stać się płaskie. Czasami pojawia się też asymetria. Jeżeli czujesz, że po okresie ciąży i karmienia wygląd Twojego biustu nie jest dla Ciebie satysfakcjonujący, nie musisz się na to godzić. Lipomodelling może rozwiązać Twój problem.

Konsultacja lekarska

Pierwsza wizyta u lekarza pozwoli poznać nam Twoje oczekiwania odnośnie zabiegu. Otrzymasz także zlecenie na wykonanie badań, takich jak morfologia i USG piersi. Nasz specjalista upewni się także, jaki jest stan ogólny Twojego zdrowia oraz wykluczy ewentualne przeciwwskazania. Należą do nich wszelkie zmiany w obrębie piersi o charakterze nowotworowym, przewlekłe infekcje bakteryjne i wirusowe, choroby z autoagresji oraz niektóre schorzenia serca, nerek czy wątroby.

Liposukcja

Kolejnym etapem jest liposukcja, czyli odsysanie tkanki tłuszczowej z obszarów, gdzie zazwyczaj jest jej zbyt dużo, jak brzuch czy uda. Wykonujemy ją za pomocą zaawansowanego technologicznie lasera Lipo Life 3G, w znieczuleniu miejscowym. W miejscu pobrania tłuszczu dochodzi do przerwania ciągłości tkanek, dlatego rana zostaje odpowiednio zaopatrzona. Warto wiedzieć, że odsysając tłuszcz, laser jednocześnie powoduje obkurczenie włókien kolagenowych skóry, przywracając jej jędrność i przyspieszając proces gojenia. Z pobranego materiału za pomocą technologii Adivive izoluje się nieuszkodzone komórki tłuszczowe oraz komórki macierzyste. Uzyskany w ten sposób preparat wypełni i zrewitalizuje te miejsca, w które zostanie zaaplikowany, wpasowując się w istniejące tkanki.

Przeszczep tkanki

Kolejny etap przebiega pod kontrolą chirurga, który z pomocą kaniuli nakłuwa skórę i umieszcza preparat w taki sposób, aby skorygować kształt piersi i wyeliminować ewentualne asymetrie. Ponieważ przeszczepiona tkanka musi w pełni zaadaptować się i ulec ukrwieniu, pełny efekt widoczny jest po ok. 2 tygodniach.

Po zabiegu

Po zabiegu możliwe są efekty uboczne, jak opuchlizna, zaczerwienienia i zsinienia. Powrót do codziennego życia następuje niemal natychmiast, ale istnieje kilka warunków, których trzeba przestrzegać. Przez dwa tygodnie należy unikać uciskania biustu, zrezygnować z wysiłku fizycznego, gorących kąpieli i sauny.

Cena korekta biustu po ciąży

Cena korekty biustu po ciąży uwzględnia oba jego etapy – zarówno liposukcję, jak i aplikację pobranych tkanek w okolice biustu. Ponieważ przebieg zabiegu zawsze jest uwarunkowany Twoimi indywidualnymi potrzebami, cenę również ustalamy indywidualnie. Najczęściej mieści się ona w zakresie 14 000-15000 zł.

Jesteś zainteresowana przywróceniem Twojego biustu do formy sprzed ciąży i karmienia, umów się na konsultację z naszym specjalistą i dowiedz się więcej o zabiegach, jakie możemy Ci zaoferować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas