Laserowa liposukcja brzucha to skuteczny i mało inwazyjny sposób na usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Pozbycie się tego problemu z pewnością doda Ci pewności siebie. Dzięki nowoczesnej technologii zabieg ten jest w pełni bezpieczny i pozwala szybko cieszyć się doskonałymi efektami. W tym artykule przyjrzymy się zabiegowi liposukcji za pomocą lasera – omówimy jego przebieg, wskazania oraz efekty, jakich można się spodziewać. Zapraszamy do lektury.
Spis treści
Wskazania do zabiegu
Efekty
Przeciwwskazania
Jak wygląda zabieg?
Przygotowanie
Przebieg
Rekonwalescencja
Zabiegi dodatkowe
Wskazania do zabiegu liposukcji laserowej brzucha
Wskazania do zabiegu liposukcji laserowej brzucha wydają się oczywiste, jednakże nie zawsze nadmiar tkanki tłuszczowej może i powinien być usunięty za sprawą zabiegu. Ne będzie to dobry wybór dla osób zmagających się z otyłością, gdy nadmiar tkanki tłuszczowej jest rozłożony równomiernie na całym ciele. Zbyt wysoka masa ciała sama w sobie może być przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu. Poza tym obszar zabiegowy nie może być bardzo duży, aby uniknąć zbytniego obciążenia organizmu, dlatego też niemożliwe jest usunięcie nadmiarowej tkanki tłuszczowej z całego ciała.
Efekty
Zabieg przede wszystkim pozwala na kształtowanie i modelowanie sylwetki. Dlatego tez będzie idealnym rozwiązaniem dla osób zmagających się z miejscowym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej, na przykład w okolicy podbródka, ramion czy właśnie brzucha. Także w przypadku zaburzenia proporcji sylwetki spowodowanej gromadzeniem tłuszczu w jednej partii ciała zabieg okaże się przydatny – pozwoli pozbyć się dysproporcji i przywróci sylwetce harmonijny wygląd. Osoby zmagające się z uporczywymi depozytami tłuszczowymi wiedzą doskonale, że nawet przy utracie masy ciała niełatwo jest się ich pozbyć. Lokalnie nagromadzona tkanka tłuszczowa może być odporna na działanie diety czy ćwiczeń fizycznych. Opisywany zabieg jest skierowany właśnie do takich osób.
Przeciwwskazania
Do przeciwwskazań do zabiegu zaliczamy przede wszystkim ciężkie choroby ogólnoustrojowe, takie jak zaburzenia krążenia, choroby serca czy też choroby nowotworowe. Zabiegu nie można również wykonać u osób z nieuregulowaną cukrzycą, nieleczonymi chorobami tarczycy, a także w okresie ciąży i karmienia piersią. Przeciwwskazanie stanowią również zmiany skórne oraz uszkodzenia skóry w miejscu wykonania zabiegu, a także przyjmowanie leków zaburzających proces krzepnięcia krwi.
Wszelkie przeciwwskazania do zabiegu zostaną wykluczone podczas konsultacji przedzabiegowej z naszym specjalistą. Zostanie wtedy przeprowadzone badanie kliniczne oraz dokładny wywiad lekarski. Podczas konsultacji bardzo ważna jest całkowita szczerość i niezatajanie informacji dotyczących stanu zdrowia bądź też przyjmowanych leków. Celem wywiadu jest zapewnienie całkowitego bezpieczeństwa wykonania zabiegu – podanie nieprawdziwych informacji może skutkować wystąpieniem niebezpiecznych komplikacji zarówno w trakcie zabiegu, jak i podczas okresu rekonwalescencji.
Jak wygląda liposukcja laserowa brzucha?
Liposukcja laserowa brzucha w naszym gabinecie wykonywana jest przy pomocy nowoczesnego lasera LipoLife 3G. Dzięki zaawansowanej technologii zabieg wykonywany przy pomocy tego lasera pozwala na zachowanie pozyskanej tkanki tłuszczowej i przeszczepienie jej w inne miejsce na ciele. Umożliwia to jeszcze większą swobodę w procesie modelowania własnej sylwetki oraz wyrównania jej proporcji. LipoLife 3G, oprócz usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej, stymuluje skórę okolicy poddanej zabiegowi. Dzięki temu skóra łatwiej ulega obkurczeniu, staje się jędrna i sprężysta.
Przygotowanie do zabiegu
Przed przystąpieniem do zabiegu konieczna jest wspomniana wcześniej konsultacja z lekarzem specjalistą. Wówczas lekarz nie tylko wyklucza możliwe przeciwwskazania, ale także zleca wykonanie odpowiednich badań. Zwykle obejmują one badania krwi: morfologię oraz czas krzepnięcia. Przed wykonaniem zabiegu odbywa się druga wizyta, podczas której analizowane są wyniki badań. Lekarz ustala również plan zabiegu, omawia dokładnie jego przebieg oraz oczekiwane w danym przypadku rezultaty.
Przed zabiegiem najważniejsze jest bezwzględne przestrzeganie przekazanych na wizycie zaleceń lekarza. Do ogólnych warunków należy niespożywanie alkoholu oraz powstrzymanie się od palenia papierosów. Na dzień przed zabiegiem należy zachować dietę lekkostrawną, a w dzień zabiegu stawić się w gabinecie na czczo.
Przebieg zabiegu
Liposukcja przeprowadzana jest w większości w znieczuleniu miejscowym – pacjent pozostaje przytomny, ale nie odczuwa bólu. Dzięki temu zabieg jest o wiele bardziej bezpieczny niż klasyczna liposukcja chirurgiczna, przebiegająca w znieczuleniu ogólnym.
Etap pierwszy
Zabieg może przebiegać w jednym lub w dwóch etapach. Podczas etapu pierwszego przy pomocy wiązki lasera usuwana jest tkanka tłuszczowa z problematycznego obszaru. Pozyskana tkanka tłuszczowa nie ulega zniszczeniu, dzięki czemu nienaruszone komórki tłuszczowe mogą zostać użyte do przeszczepienia w inne miejsce na ciele, czyli do tak zwanego lipotransferu. Zabieg można zakończyć po pierwszym etapie lub też przejść do etapu drugiego.
Etap drugi
Oczyszczona tkanka tłuszczowa w drugim etapie zabiegu może zostać przeszczepiona, dzięki czemu uzyskasz pełniejsze pośladki bądź też wypełnisz głębokie zmarszczki. Oba etapy mogą zostać wykonane podczas jednego zabiegu. Cała procedura trwa ok. 30-60 minut, w zależności od powierzchni poddawanej zabiegowi.
Rekonwalescencja
Rekonwalescencja po liposukcji brzucha przebiega zwykle bezproblemowo. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie i opuchlizna tkanek, a także delikatne zasinienie okolicy ciała poddanego procedurze. Dolegliwości te zwykle mijają w ciągu tygodnia. Przez okres kilku tygodni po zabiegu należy nosić odzież uciskową, która odciąży mięśnie brzucha oraz zapewni lepszą regenerację tkanek. Po tym czasie można już w pełni cieszyć się efektami zabiegu – redukcją tkanki tłuszczowej oraz gładką i jędrną skórą.
Zabiegi dodatkowe
W zależności od skali problemu oraz wielkości obszaru zabiegowego konieczne może być wykonanie również zabiegów dodatkowych. Ich celem będzie stymulacja obkurczania skóry oraz przywrócenie jej jędrności i elastyczności. Jednym z rozwiązań jest zabieg Renuvion, wykorzystujący innowacyjną technologię plazmy helowej. Dzięki niemu możliwe jest zniwelowanie nawet dużego nadmiaru skóry oraz jej regeneracja. Zabiegi dodatkowe pozytywnie wpływają na strukturę i jakość skóry, jednak ich wykonanie nie zawsze jest konieczne. O wskazaniu do ich wykonania warto porozmawiać podczas wizyty konsultacyjnej. Doświadczony chirurg będzie w stanie przewidzieć rezultaty zabiegu i zadecyduje o konieczności wykonania zabiegów dodatkowych. Jednakże w większości przypadków działanie lasera LipoLife 3G jest w pełni wystarczające, aby móc cieszyć się jędrnym i smukłym brzuchem.
Zapraszamy do kontaktu i umówienia się na konsultację z jednym z naszych specjalistów.