Laserowe zamykanie naczynek w naszym gabinecie we Wrocławiu to jeden z najskuteczniejszych sposobów na usunięcie z powierzchni skóry nieestetycznych teleangiektazji i popękanych kapilar. Nowoczesna technologia pozwala na dostosowanie optymalnych parametrów wiązek światła laserowego używanych podczas zabiegu. Dzięki temu pacjent uzyskuje maksymalne efekty, a ryzyko działań niepożądanych jest niewielkie. Wykorzystując laseroterapię, uzyskujemy zdrową, pozbawioną zmian naczyniowych skórę, której nie trzeba kamuflować makijażem, czy ukrywającym niedoskonałości ubiorem.
Spis treści
Na czym polega zabieg?
Na twarzy
Przebieg zabiegu
Przeciwwskazania
Efekty zabiegu i zalecenia
Ile to kosztuje?
Na czym polega laserowe zamykanie naczynek i jak wygląda to w przypadku twarzy? Charakterystyka zabiegu w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu
Laserowe zamykanie naczynek to często stosowana metoda usuwania tych nieestetycznych zmian w naszym gabinecie we Wrocławiu. Laseroterapię można przeprowadzać na różnych okolicach ciała. Najczęściej wykonywana jest na twarzy, jednak nierzadko zabieg stosuje się w okolicy kończyn oraz tułowia. Zmiany pochodzenia naczyniowego potrafią znacznie obniżać komfort życia. Osoby posiadające poszerzone kapilary, teleangiektazje i pajączki naczyniowe często wstydzą się swojego wyglądu i maskują nieestetyczne zmiany. Jeżeli naczynka są widoczne na twarzy, kobiety zazwyczaj stosują mocny makijaż. W przypadku zmian zlokalizowanych na kończynach dolnych osoby dotknięte problem ubierają odpowiednio długą odzież. Zalecanym rozwiązaniem jest skorzystanie z laseroterapii, która nieodwracalnie zamknie poszerzone i popękane naczynia krwionośne. Podczas zabiegu wiązka lasera o odpowiednio dostosowanych parametrach spowoduje wytworzenie wysokiej temperatury w uszkodzonej kapilarze. Energia cieplna uszkodzi komórki naczynka, co poskutkuje ich koagulacją i zanikiem. Nie należy obawiać się poparzeń, jeżeli zabieg wykonuje doświadczony lekarz. Nowoczesne lasery wyposażone są w systemy chłodzenia skóry, tak żeby pacjent nie odczuwał bólu. Zabieg nie wymaga stosowania znieczulenia, w żadnej formie.
Na twarzy
Naczynka na twarzy mogą się pojawiać z wielu powodów. Częściej z tym problemem mierzą się osoby z jasną i wrażliwą cerą. Zmiany takie, jak poszerzone kapilary, pajączki, teleangiektazje, czy plamy rumieniowe, mogą pojawiać się w różnych lokalizacjach. Bardzo często występują w okolicy skrzydełek nosa oraz na policzkach. Czasami zmiany naczyniowe są objawem problemów zdrowotnych. Te na twarzy mogą świadczyć o rozregulowanym układzie hormonalnym, chorobach układu krążenia, czy schorzeniach dermatologicznych. Przykładem dermatozy dającej takie objawy jest trądzik różowaty. Nieestetyczne zmiany mogą pojawiać się na twarzy pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV czy ekspozycja na duże amplitudy temperatury otoczenia. Ważne, żeby wszelkie zmiany zostały obejrzane przez dermatologa. Rozwiązaniem problemu nieestetycznych naczynek może okazać się laseroterapia.
Jak dokładnie wygląda laserowe zamykanie naczynek i czego można się spodziewać po zabiegu w naszym gabinecie we Wrocławiu?
W naszym gabinecie we Wrocławiu do laserowego zamykania naczynek wykorzystujemy nowoczesne urządzenia takie jak Cutera Excel V+ oraz Alma Harmony Baby Rejuve. Są one bardzo skuteczne, używane głównie do redukcji przebarwień i zmian pochodzenia naczyniowego. Przed zakwalifikowaniem pacjenta do zabiegu powinna odbyć się konsultacja. Podczas wizyty zmianę powinien obejrzeć specjalista. Należy pamiętać, że pajączki, teleangiektazje, plamy rumieniowe i popękane naczynka mogą świadczyć o procesach chorobowych. Jeżeli pacjent zostanie zakwalifikowany na laseroterapię, musi zadbać o czystość skóry w miejscu zabiegu. W dniu przeprowadzania procedury nie należy stosować kremów, fluidów, ani żadnych innych preparatów. Przed samym użyciem lasera, wzrok pacjenta zostaje zabezpieczony specjalnymi okularami. Procedura zabiegowa trwa od 10 do 20 minut. Specjalista wykonujący zabieg celuje wiązką lasera impulsowego w zmianę naczyniową, zamykając naczynka. W tym momencie pacjent może odczuwać delikatny dyskomfort, który mija po schłodzeniu powierzchni skóry chłodnym okładem.
Przeciwwskazania do laseroterapii
Istnieje grupa przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Zaliczamy do nich:
- ciążę,
- karmienie piersią,
- infekcję skóry w miejscu zabiegu (na twarzy jest to najczęściej liszajec zakaźny lub aktywna opryszczka),
- uraz skóry w miejscu leczonej zmiany,
- spożywanie ziół mających działanie fotouczulające (przykładem takich substancji jest dziurawiec, czy nagietek),
- stosowanie leków fotouczulających (na przykład niektórych antybiotyków czy retinoidów),
- nowotwory skóry,
- nadmiernie opalona skóra.
Po zabiegu
Laserowe zamykanie naczynek przynosi efekty już po pierwszej sesji. Najbardziej zauważalny rezultat możemy zaobserwować po około 2 tygodniach. W zależności od takich czynników, jak rodzaj skóry pacjenta i typ usuwanej zmiany, konieczne jest przeprowadzenie różnej ilości zabiegów. Jeżeli usuwany zmiana jest mały, to wystarcza tylko jedna sesja laseroterapii, żeby uzyskać dobry rezultat. W przypadku bardziej rozległych lub mocniej zarysowanych naczynek konieczne może być wykonanie kilku zabiegów. Należy zachować odpowiedni odstęp czasowy między kolejnymi etapami leczenia. Zazwyczaj trwa on od 4 do 6 tygodni.
Efekty laserowego leczenia zmian naczyniowych obejmują:
- redukcję widoczności zmian (na skutek zamknięcia uszkodzonych kapilar),
- złagodzenie objawów trądziku różowatego,
- redukcję widoczności rumienia,
- usunięcie naczyniaków.
Pielęgnacja skóry po zabiegu
Po zabiegu może pojawić się lekki obrzęk i zaczerwienienie miejsca, w którym przeprowadzano laseroterapię. Objawy te mijają w przeciągu kilku dni. Niektórzy pacjenci zgłaszają także tkliwość oraz bolesność skóry. Po laseroterapii zaleca się stosowanie kremów z filtrem UV oraz ograniczenie ekspozycji na światło słoneczne. Należy również przez około 2 tygodnie unikać gorących kąpieli, sauny, nadmiernego wysiłku oraz spożywania alkoholu i ostrych potraw. Niezastosowanie się do zaleceń może skutkować ponownym pojawieniem się zmian naczyniowych na powierzchni skóry, ponieważ powyższe czynniki promują ich powstawanie.
Poznaj cenę laserowego zamykania naczynek w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu
Cena laserowego zamykania naczynek w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu różni się w zależności od rodzaju usuwanej zmiany, jej powierzchni i umiejscowienia. Dokładny kosz procedury jest przedstawiany pacjentowi na wizycie konsultacyjnej.
Laser Cutera Excel V+
Laser Cutera Excel V + to jedno z najnowocześniejszych urządzeń zaprojektowanych do redukcji zmian naczyniowych. Technologia umożliwia dobranie odpowiedniej wiązki światła do potrzeb skóry pacjenta. Laser można stosować, wykorzystując różnej wielkości końcówki, co daje dużą łatwość przeprowadzania zabiegu w stosunkowo trudnych lokalizacjach. Orientacyjne koszty zabiegu, wskazane także w naszym cenniku, przedstawiają się następująco:
- leczenie zmian na twarzy: 650-1000 PLN,
- leczenie zmian na policzku: 500-600 PLN,
- leczenie zmian na czole: 600 PLN,
- leczenie zmian na nosie: 400 PLN,
- zabieg w okolicy dekoltu: 750-1000 PLN,
- usunięcie pojedynczego pajączka: od 300 PLN,
- zabiegi na nogach: od 500 PLN.
Laser Alma Harmony Baby Rejuve
Laser ten również umożliwia bezpieczne redukowanie zmian naczyniowych w różnych okolicach ciała. Urządzenie wykorzystuje wąskopasmowe światło, wysyłane pulsami. Dzięki temu efekty zabiegów są wysoko satysfakcjonujące. Zazwyczaj rekomenduje się powtórzenie procedury z użyciem lasera Alma Harmony Baby Rejuve od 4 do 6 razy. Cena zabiegu jest podawana w trakcie konsultacji w klinice.
Poszerzone naczynka, teleangiektazje i pajączki mogą zostać usunięte metodami laserowymi. Skuteczność zabiegów wykorzystujących nowe technologie jest bardzo wysoka. Przed usunięciem zmiany należy skonsultować się z dermatologiem, ponieważ zmiany mogą mieć podłoże chorobowe. Jeżeli masz nieestetyczną zmianę, która jest źródłem kompleksów, to zachęcamy do odbycia wizyty konsultacyjnej – również online!