fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Liposukcja nóg
Liposukcja nóg

Liposukcja nóg to popularny zabieg, który pozwala na wyeliminowanie tkanki tłuszczowej z obszaru ud czy kolan. Procedura ta jest bezpiecznym sposobem na wymodelowanie sylwetki, a tym samym poprawę wyglądu zewnętrznego. Zabieg liposukcji sprawdza się zwłaszcza wówczas, gdy nadmiaru tłuszczu nie da się usunąć poprzez wysiłek fizyczny i odpowiednią dietę. Nowoczesne metody tego typu są mało inwazyjne, a przy tym zapewniają bardzo dobre i wyjątkowo szybkie efekty.

Spis treści:
Czym jest i na czym polega?
Przebieg zabiegu
Przygotowanie do zabiegu i przeciwwskazania
Jakie efekty zapewnia?
Zalecenia pozabiegowe
Cena zabiegu
Zalety i korzyści

Czym jest i na czym polega liposukcja nóg?

Liposukcja nóg to zabieg, który możesz zrealizować w naszym centrum medycznym Kaniowscy Clinic. Obecnie metod usuwania nadwyżek tłuszczu jest bardzo wiele, a do najpopularniejszych należy zastosowanie nowoczesnego urządzenia laserowego LipoLife 3G. Z pomocą tej technologii można wykonać zabieg minimalnie inwazyjny, który jednocześnie maksymalizuje osiągany efekt estetyczny. Liposukcja laserowa może być przeprowadzana na rozmaitych obszarach anatomicznych ciała. Z powodzeniem sprawdza się w przypadku nadmiaru tkanki tłuszczowej na brzuchu czy pośladkach, a nawet w obrębie klatki piersiowej przy występowaniu lipomastii i ginekomastii u mężczyzn. Obecnie dużą popularność zyskuje właśnie laserowa usuwanie tłuszczu z obszaru nóg.

Przebieg zabiegu

Liposukcja laserowa jest zabiegiem przebiegającym w kilku etapach. Na początek musimy przeprowadzić konsultację, podczas której zbieramy szczegółowy wywiad, oceniamy stan pacjenta oraz określamy możliwe do uzyskania efekty. Wydajemy również zalecania odnośnie przygotowania do procedury. Niezbędnym etapem jest przeprowadzenie odpowiednich badań, a po uzyskaniu ich wyników możemy przystąpić do właściwej procedury. Sam zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym. W wybranym obszarze kończyn dolnych wykonywane jest nieduże, zaledwie kilkumilimetrowe nacięcie. Odpowiedni dobór lokalizacji sprawia, że uraz wynikający z rozcięcia skóry pozostaje niewidoczny po zagojeniu. Nacięcie to wykonywane jest celem wprowadzenia odpowiednich kaniuli, które pozwalają na wyprowadzenie tkanki tłuszczowej. Technologia laserowa LipoLife 3G uwalnia adipocyty, czyli komórki budujące tkanką tłuszczową. Przy okazji uwalniane są też komórki macierzyste, jednak co istotne, nie ulegają one uszkodzeniu. Pobrany materiał możemy dzięki temu efektywnie wykorzystać, przeszczepiając go w wybrany obszar anatomiczny w ramach lipotransferu.

Przygotowanie do zabiegu i przeciwwskazania

Zabieg liposukcji poprzedzony jest konsultacją lekarską, podczas której możesz przedyskutować z naszym specjalistą swoje oczekiwania względem procedury oraz określić możliwe do uzyskania efekty. Lekarz zbiera szczegółowy wywiad i dokładnie ogląda miejsca poddawane działaniu lasera. Do badań kontrolnych niezbędnych przed wykonaniem zabiegu zalicza się przede wszystkim morfologię krwi, wskaźniki krzepnięcia, parametry stanu zapalnego, enzymy wątrobowe czy kreatyninę. W niektórych przypadkach zalecamy też badanie moczu oraz EKG. Podczas konsultacji wydawane są ponadto odpowiednie zalecenia, dotyczące np. konieczności odstawienia przyjmowanych leków. Sam zabieg jest w bardzo bezpieczny, jednak istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Liposukcja LipoLife 3G nie powinna być przeprowadzana u pacjentów z niekontrolowaną cukrzycą, niektórymi chorobami neurologicznymi i endokrynologicznymi, aktywną chorobą nowotworową, infekcjami skóry w obszarze nóg czy niewydolnością nerek lub wątroby. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest też ciąża i karmienie piersią.

Jakie efekty zapewnia liposukcja nóg?

Liposukcja nóg efekty zapewnia natychmiast po zakończeniu zabiegu, a finalne rezultaty uwidoczniają się po całkowitym wygojeniu ran. W ciągu kilku tygodni tkanka tłuszczowa w obszarze ud czy kolan jest wyraźnie zredukowana. W rezultacie poprawia się proporcjonalność nóg względem innych części ciała, co korzystnie wpływa na całą sylwetkę. Zastosowanie technologii LipoLife 3G dodatkowo obkurcza i ujędrnia skórę. Efekty zabiegu w większości przypadków są trwałe, dzięki czemu nie ma potrzeby wykonywania kolejnych zabiegów. Warto przy tym pamiętać, że liposukcja nie jest metodą leczenia otyłości. Procedura ta pozwala na korekcję wyglądu sylwetki przede wszystkim wówczas, gdy tkanka tłuszczowa jest zlokalizowana miejscowo i pozostaje oporna na oddziaływanie diety i ćwiczeń fizycznych. W naszym centrum oferujemy też liposukcję innych obszarów, pozwalającą np. na ujędrnienie pośladków.

lipolife narzędzie

Zalecenia pozabiegowe

Po usunięciu ustalonej ilości tłuszczu zabieg można uznać za zakończony. Podczas liposukcji odczuwany jest minimalny dyskomfort, a na koniec miejsca nacięć zabezpieczane są specjalnymi opatrunkami uciskającymi. Po kilku tygodniach należy odbyć konsultację, która pozwalana na wspólną ocenę rezultatów zabiegu. W tym okresie pacjent powinien stosować się do różnych zaleceń, których przestrzeganie podnosi szanse uzyskania odpowiednich efektów estetycznych i niweluje ryzyko powikłań. Należy przede wszystkim pamiętać o systematycznej zmianie opatrunków, co zapewni prawidłowe gojenie się nacięć oraz zmniejsza ich widoczność w przyszłości. Nie bez znaczenia pozostaje też utrzymywanie właściwej higieny, celem przeciwdziałania infekcjom. Pacjent musi również dbać o prawidłową dietę, zrezygnować na pewien czas z basenu i sany oraz w razie potrzeby stosować zalecone środki farmakologiczne.

Cena zabiegu LipoLife 3G – ile kosztuje liposukcja nóg?

Ile kosztuje liposukcja nóg i od czego zależy cena tego zabiegu? Koszty związane z liposukcją w obszarze ud czy kolan zależą głównie od zakresu wykonywanego zabiegu, który ustalamy na etapie konsultacji kwalifikującej. Procedura ta może bowiem koncentrować się na wybranych lokalizacjach. Ze szczegółowym cennikiem można zapoznać się na naszej stronie.

Zalety i korzyści

Istnieją różne metody liposukcji, a LipoLife 3G należy do jednej z najbardziej efektywnych i bezpiecznych rozwiązań. Zabieg ten jest nie tylko skuteczny, ale też mało inwazyjny. Z jego pomocą można bardzo precyzyjnie modelować ciało, uzyskując przy tym działanie obkurczające i redukujące efekt pozostawienia nadmiaru skóry. Tkanki stają się sprężyste i jędrne, a pobrane wcześniej komórki tłuszczowe doskonale nadają się do przeprowadzenia lipotransferu. W procesie tym następuje przeniesienie tkanki w inny obszar anatomiczny. Metoda ta pozwala na zastosowanie własnego tłuszczu pacjenta jako wypełniacza do modelowania pośladków, piersi, zapadniętych policzków i okolic pod oczami, a także do poprawy owalu twarzy czy redukcji zmarszczek i bruzd w jej obrębie. Zachęcamy do nawiązania kontaktu z naszym centrum Kaniowscy Clinic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas