fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Liposukcja podbródka. Co warto wiedzieć?
liposukcja podbródka Kaniowscy Clinic o zabiegu

Liposukcja podbródka to zabieg, który może przywrócić młodzieńczy wygląd twarzy. Podwójny podbródek nie dodaje uroku nikomu, bez względu na wiek. Zbędna tkanka tłuszczowa w okolicach żuchwy rozmywa owal twarzy. Osoba borykająca się z problemem dodatkowego podbródka wygląda na starszą, niż jest w rzeczywistości. Z problemem nie jest łatwo poradzić sobie samemu. Na szczęście dzisiejsza medycyna estetyczna jest w stanie zaoferować nowoczesne i skuteczne zabiegi usuwające zbędną tkankę tłuszczową.

Spis treści
Likwidowanie "drugiego podbródka"
Efekty zabiegów
Zabieg z wykorzystaniem ultradźwięków
Zabieg z wykorzystaniem lasera

Na czym polega liposukcja podbródka?

Liposukcja podbródka to dość często wykonywany zabieg u osób, niebędących zadowolonych z wyglądu swojej twarzy. Nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy żuchwy to powszechny problem i nie jest łatwo się go pozbyć. Tłuszcz nagromadzony w tym miejscu bardzo często opiera się działaniu diety i ćwiczeń fizycznych. Przyczyny pojawienia się drugiego podbródka mogą być różne. Nie zawsze powodem jest otyłość. Często dodatkowy podbródek pojawia się po prostu z wiekiem. Na szczęście dla osób, którym dodatkowa tkanka tłuszczowa obniża jakość życia, dzisiejsza medycyna jest w stanie zaoferować kilka skutecznych zabiegów. Nowoczesna technologia umożliwia wykonanie zabiegów minimalnie inwazyjnych, a zatem bezpieczniejszych, z mniejszym ryzykiem powikłań pozabiegowych. Klasyczna liposukcja wykonywana w okolicach żuchwy jest bardzo skuteczna, ale też dość obciążająca dla pacjenta. Wykorzystanie urządzeń laserowych, czy emitujących ultradźwięki do usunięcia nadmiaru tłuszczu okazało się świetną opcją terapeutyczną.

Jakie efekty uzyskuje się po zabiegu?

Pierwsze efekty zabiegu są widoczne w chwilę po zakończeniu procedury. Na ostateczny rezultat trzeba zazwyczaj poczekać kilka miesięcy, jest to spowodowane koniecznością zejścia obrzęku z okolicy, w której wykonywany był zabieg. Tkanki okolicy żuchwy muszą się przebudować. Czas potrzebny na te procesy to zazwyczaj od 1 do 3 miesięcy. Pacjent może liczyć na:

 • odchudzenie twarzy,
 • zlikwidowanie podwójnego podbródka,
 • wysmuklenie twarzy,
 • nadanie twarzy nowych proporcji,
 • optyczne odmłodzenie twarzy,
 • redukcję złogów tłuszczu.

Liposukcja ultradźwiękowa podbródka

Liposukcja ultradźwiękowa podbródka to zabieg będący alternatywą dla klasycznej, inwazyjnej, chirurgicznej metody. Ten sposób likwidowania tłuszczu jest bardzo skuteczny, efekty widać już po wyjściu z gabinetu. Wykorzystanie ultradźwięków w zabiegu liposukcji dało możliwość precyzyjnego wymodelowania twarzy. Minimalne nacięcia sprawiają, że nie ma konieczności wprowadzania pacjenta w stan znieczulenia ogólnego. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Zastosowanie nowej technologii sprawiło, że czas rekonwalescencji jest o wiele krótszy. Zaraz po zakończeniu procedury pacjent może powrócić do domu, nie wymaga pobytu w klinice. Badania naukowe potwierdzają, że stosowanie ultradźwięków do usuwania tłuszczu jest bezpieczne. Fale dźwiękowe nie uszkadzają tętnic, żył, ani nerwów. Zmniejsza to znacznie ryzyko wystąpienia powikłań. Oczywiście po zabiegu z wykorzystaniem ultradźwięków tkanka może być opuchnięta i zaczerwieniona. Powikłania te mijają maksymalnie po kilku dniach.

Zalety liposukcji ultradźwiękowej:

 • duża precyzja zabiegu - dokładne wymodelowanie twarzy,
 • zabieg nie wymaga głębokich nacięć – chirurg wykonuje płytkie nacięcia, które nie pozostawiają trwałej, widocznej blizny,
 • brak konieczności zastosowania znieczulenia ogólnego – zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym,
 • krótki okres rekonwalescencji – pacjent bezpośrednio po zabiegu może wrócić do domu.

Przebieg zabiegu

Właściwy zabieg składa się z 3 głównych etapów. Wcześniej musi się odbyć wizyta konsultacyjna, na której wykluczone zostaną przeciwwskazania, lekarz omówi możliwe do uzyskania efekty i przedyskutuje z pacjentem oczekiwania dotyczące rezultatów. Oczywiście, żeby przystąpić do zabiegu, należy wykonać szereg badań.

Pierwszy etap

Pierwszy etap polega na znieczuleniu pacjentowi okolicy, w której wykonywany jest zabieg. W okolicach podbródka wykonuje się niewielkie nacięcia. Przez te otwory środek miejscowo znieczulający lepiej spenetruje tkankę podskórną. Okoliczne naczynia krwionośne są obkurczane.

Drugi etap

W drugim etapie wykorzystywane są ultradźwięki. Specjalna sonda powoduje rozdzielenie komórek tłuszczowych, co umożliwia ich usunięcie z tego obszaru.

Trzeci etap

Ostatni etap polega na usunięciu wcześniej rozdrobnionego materiału tkankowego, przez wykonane na początku nacięcia w skórze.

Przeciwwskazania do zabiegu

Wśród przeciwwskazań do wykonania zabiegu liposukcji podbródka za pomocą ultradźwięków wymienia się:

 • aktywne choroby nowotworowe,
 • niektóre choroby endokrynologiczne,
 • ciążę,
 • choroby serca,
 • źle kontrolowaną cukrzycę,
 • karmienie piersią,
 • źle kontrolowane nadciśnienie tętnicze,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • infekcje na skórze.

Liposukcja laserowa podbródka

Liposukcja laserowa podbródka to kolejna alternatywa dla klasycznej inwazyjnej liposukcji. W trakcie zabiegu wykorzystywane są właściwości lasera, co również znacznie zmniejsza inwazyjność zabiegu i skutkuje dodatkowymi korzyściami dla skóry pacjenta. Procedura jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym i trwa około godziny. Czas rekonwalescencji po zabiegu jest krótki. Pacjent może wrócić do domu jeszcze tego samego dnia po zabiegu. Dzięki zastosowaniu lasera skóra w miejscu wykonywania procedury staje się zregenerowana i odmłodzona. Oprócz korzyści płynących z usunięcia nadmiaru tłuszczu, wiązka lasera pobudza tkanki do wytwarzania kolagenu. Skóra staje się jędrna i elastyczna. Pierwsze efekty zabiegu są widoczne natychmiastowo. Ostateczne efekty możemy zaobserwować kilka tygodni później (do 2-3 miesięcy).

Przebieg zabiegu

Lekarz przeprowadzający zabieg zaczyna od znieczulenia skóry pacjenta. Następnie wykonywane są niewielkie nacięcia, które posłużą do wydobycia tkanki tłuszczowej. Przez otwory w skórze wprowadzany jest laser. Emitowane wiązki upłynniają zgromadzone tkanki, co umożliwia wydobycie komórek tłuszczowych. Zastosowanie lasera pozwala na bardzo precyzyjne wymodelowanie podbródka. Na koniec zabiegu zakładane są niewielkie opatrunki.

Przeciwwskazania do zabiegu

 • źle kontrolowana cukrzyca,
 • karmienie piersią,
 • ciąża,
 • niektóre choroby endokrynologiczne,
 • niektóre choroby neurologiczne,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • aktywne choroby nowotworowe.

Ponowne wykorzystanie usuniętego tłuszczu

Zaletą wykonywania zabiegu liposukcji na innych niż podbródek częściach ciała jest możliwość ponownego wykorzystania usuniętej tkanki w formie lipotransferu. Pobrane komórki są świetnym wypełniaczem, którym można modelować piersi, pośladki, twarz i wiele innych części ciała. Oprócz tego z materiału otrzymanego w trakcie zabiegu jest opcja wyizolowania komórek macierzystych. Te z kolei mogą posłużyć to regeneracji różnych struktur organizmu.

Dzisiejsza medycyna estetyczna pozwala na uporanie się z problemem, jakim jest podwójny podbródek. Zabiegi usuwające nadmiar tłuszczu są skuteczne i znacząco podnoszą komfort funkcjonowania pacjentów. Zapraszamy na wizyty konsultacyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas