fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Modelowanie twarzy
modelowanie twarzy zabiegi kaniowscy clinic
Modelowanie twarzy to zabieg, który pomoże Ci wygrać z upływem czasu i grawitacją. Napięta skóra i wyraźny kontur twarzy kojarzą się z urodą i młodością. Dlaczego miałabyś z nich rezygnować? Lipofilling to bezpieczny, małoinwazyjny zabieg, wykorzystujący to, co daje Ci Twoje własne ciało – adipocyty i komórki macierzyste. Dzięki innowacyjnej technologii Adivive możemy „przyrządzić” z nich prawdziwy „koktajl młodości”, który wymodeluje Twoją twarz i przywróci jej właściwe proporcje, a Tobie zapewni lepsze samopoczucie.

Spis treści
Na czym polega lipofilling?
Przyczyny utraty konturu twarzy
Adipocyty i komórki macierzyste
Liposukcja laserowa
Korekta owalu twarzy metodą lipotransferu
Przebieg zabiegu i rezultaty zabiegu
Cena lipofillingu

Czym jest lipofilling wykorzystywany do modelowania konturów twarzy?

Modelowanie konturów twarzy metodą lipofillingu to zabieg polegający na wypełnieniu ubytków tkanek własnym tłuszczem pacjenta, zamiast syntetycznym wypełniaczem czy implantami. Jest to procedura o wysokiej skuteczności, zapewniająca naturalne rezultaty. Jej efekty są bardzo trwałe, ok.50-60% przeszczepionego tłuszczu pozostaje w twarzy na lata.

Kiedy warto wykonać zabieg?

Wraz z wiekiem Twoja skóra się starzeje. Owal twarzy traci swoje kontury i zaczyna opadać na skutek działania grawitacji oraz degradacji struktury włókien siateczkowych oraz kolagenu i elastyny w tkance skórnej. Wskutek zmian w gospodarce hormonalnej w okresie menopauzy zmniejsza się elastyczność i nawilżenie skóry i traci ona gęstość. Zmniejszeniu ulega tkanka tłuszczowa, znajdująca się pod skórą, która pełni rolę naturalnego „wypełniacza”. Wszystkie te procesy powodują wyraźne zmiany w proporcjach twarzy. Pozbawiona oparcia skóra traci napięcie i zaczyna opadać. Niezależnie od tego, czy Twoja twarz jest pociągła, okrągła, czy w kształcie serca, w młodym wieku jej kształt zwykle przypomina odwrócony trójkąt, zwężający się kierunku brody. Gdy te proporcje się zmieniają i podstawa trójkąta znajdzie się na dole, warto rozważyć lipofilling, jako sposób na przywrócenie twarzy właściwego konturu.

Tkanka tłuszczowa – odkrycie medycyny estetycznej

Korekta kształtu twarzy za pomocą autologicznego przeszczepu tłuszczu to metoda, która zyskuje coraz większą popularność w medycynie estetycznej. W trakcie wieloletnich badań okazało się, że pobrana od pacjenta tkanka tłuszczowa stanowi lepszą alternatywę do wypełniania ubytków niż syntetyczne „wypełniacze” czy implanty. Przede wszystkim zabiegi z wykorzystaniem pobranego z ciała tłuszczu charakteryzują się wysokim bezpieczeństwem. Implantacja własnych tkanek nie wywołuje alergii ani nie grozi niebezpieczeństwem odrzutu. Przeszczepione komórki tłuszczowe szybko ulegają ukrwieniu, a ok. 50% z nich zostaje w organizmie na bardzo długi czas. Zaletą odessanego w procesie liposukcji tłuszczu jest jego skład – zawiera on ok. 20% komórek macierzystych. Komórki macierzyste to rodzaj pierwotnych komórek, występujących w organizmach wielokomórkowych. Szerokie zastosowanie w medycynie zawdzięczają dwóm faktom. Po pierwsze, są samoodnawialne dzięki niemal nieograniczonej zdolności do podziałów mitotycznych. Po drugie, są w stanie różnicować się w inne, wyspecjalizowane komórki. Oznacza to, że skóra w miejscu przeszczepu ulega intensywnej rewitalizacji, co zapewnia naprawdę spektakularny efekt.

Modelowanie twarzy: dwa zabiegi w jednym

Modelowanie twarzy obejmuje dwa zabiegi oraz procedurę odfiltrowania pobranego tłuszczu. Pierwszy z nich to liposukcja czyli pobranie tkanki tłuszczowej z miejsc, gdzie występuje ona w nadmiarze. Następnie, po odpowiednim przygotowaniu, implantujemy ją w wybrane obszary twarzy, wypełniając ubytki i przywracając skórze odpowiednie napięcie.

Liposukcja LipoLife3G

Liposukcja polega na odessaniu tkanki tłuszczowej z wybranych miejsc, bogatych w tłuszcz, jak uda, brzuch czy pośladki. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. W naszej klinice jest możliwość wykonania liposukcji laserowej przy wykorzystaniu lasera nowej generacji LipoLife 3G. To wyspecjalizowane urządzenie nie tylko rozbija i odsysa tkankę tłuszczową, ale równocześnie obkurcza i pobudza do odnowy skórę w miejscu jej odessania. W efekcie zabieg jest mniej inwazyjny niż tradycyjna liposukcja, miejsce odessania goi się szybciej i nie pojawiają się tam blizny. Część ciała, z której odessano tłuszcz, ulega wymodelowaniu, a struktura pokrywającej ją skóry poprawia się.

Technologia Adivive

Jak łatwo sobie wyobrazić, odessana tkanka nie może być bezpośrednio zaaplikowana w nowe miejsce – zawiera ona stare i uszkodzone komórki, których należy się pozbyć. Z pomocą przychodzi nam amerykańska metoda Adivive. Pozwala ona odseparować pobraną tkankę od płynu infuzyjnego i wyizolować pełnowartościowe, nieuszkodzone adipocyty i cenne komórki macierzyste. Uzyskany w ten sposób preparat jest gotowy do przeszczepienia.

Kolejnym etapem jest implantacja odfiltrowanych komórek. Dokonuje jej doświadczony lekarz specjalista za pomocą kaniuli. Dyskomfort związany z nakłuwaniem twarzy jest zminimalizowany, ponieważ tutaj także stosujemy znieczulenie miejscowe. Konieczne jest wstrzykiwanie bardzo małej ilości tłuszczu z każdym wkłuciem. W ten sposób przeszczepione komórki będą miały bezpośredni kontakt z otaczającymi tkankami i szybko ulegną unaczynieniu.

Co jeszcze powinnaś wiedzieć o zabiegu?

Lipotransfer to zabieg mało inwazyjny, ale jednak związany z przerwaniem łączności tkanek. Miejsce, z którego pobrano tłuszcz, musi zostać zabezpieczone opatrunkiem. Powinnaś liczyć się z faktem, że w miejscu przeszczepu pojawią się zsinienia, krwiaki i opuchlizna, które powinny samoczynnie ustąpić po ok.10 dniach. Przez okres dwóch tygodni należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego, sauny, basenu czy gorących kąpieli.

Lipotransfer ma także przeciwwskazania – nie można wykonać zabiegu, gdy pacjent ma zaburzenia krzepnięcia krwi, przyjmuje leki rozrzedzające krew, cierpi na niektóre choroby nerek, wątroby czy serca, cukrzycę, stany zapalne czy choroby nowotworowe.

Efekty modelowanie kształtu twarzy

Modelowanie kształtu twarzy metodą lipotransferu przynosi naturalnie wyglądający efekt. Pomimo że widoczna poprawa kształtu twarzy następuje natychmiast, na pełny rezultat trzeba poczekać ok. 3 miesięcy. Warto też wiedzieć, że ok. 60% przeszczepionych komórek przetrwa, dlatego lekarz musi uwzględnić ten fakt i skompensować ten ubytek nieco większą ilością materiału. Lipofilling doskonale się sprawdza w przypadku wypełniania i likwidacji głębokich zmarszczek, bruzd nosowo-wargowych, linii marionetki, przywracania pierwotnej objętości w okolicach policzków i „doliny łez”, korekty kształtu brody oraz wolumetrycznego liftingu, ujędrnienia i rewitalizacji skóry twarzy i szyi. Wykorzystuje się go także do leczenia blizn pooperacyjnych czy potrądzikowych, fotouszkodzeń skóry czy innych ubytków tkanek miękkich.

adivive lipofillinfg wypełnienie tkanką tłuszczową kaniowscy adivive lipofillinfg wrocław wypełnienie tkanką tłuszczową kaniowscy

Cena zabiegu

Modelowanie twarzy to zabieg, którego cena mieści się najczęściej w przedziale 4500-6500 zł. W zależności od tego, czy zabieg jest łączony z podaniem komórek macierzystych, ostateczną cenę ustalamy zawsze indywidualnie, po konsultacji z lekarzem.

Jeśli jesteś zainteresowana przywróceniem harmonijnego owalu Twojej twarzy – zadzwoń i umów się na wizytę z naszym specjalistą!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas