fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Modelowanie ust kwasem hialuronowym
Modelowanie ust kwasem hialuronowym kaniowscy clinic
Modelowanie ust kwasem hialuronowym pozwala na uzyskanie harmonijnego wyglądu twarzy. Nowoczesne, mało inwazyjne zabiegi medycyny estetycznej dają możliwość poprawy urody. Sztuką prawidłowego modelowania ust polega na tym, żeby efekt prezentował się w pełni naturalnie. Najważniejsze jest uzyskanie pełnej satysfakcji. Usta stanowią jeden z kluczowych elementów wyglądu, warto więc o nie zadbać.

Spis treści
Na czym polega zabieg?
Dla kogo przeznaczony jest zabieg?
Przebieg zabiegu
Efekty zabiegu
Cena zabiegu

Na czym polega modelowanie ust kwasem hialuronowym?

Modelowanie ust to jedna z możliwości, jakie daje nam kwas hialuronowy. Ten powszechnie wykorzystywany w medycynie estetycznej produkt w sprawnych rękach doświadczonego lekarza pozwala na delikatną poprawę wyglądu. Zazwyczaj kwas hialuronowy stosuje się przy wykonywaniu subtelnych korekt w wyglądzie twarzy. Zabieg w okolicy ust należy do jednych z najczęściej wykonywanych. Kwas ten występuje fizjologicznie w organizmie człowieka. Substancja ta wiążę wodę. Ilość kwasu hialuronowego w tkankach jest zależna od wielu czynników. Wraz z wiekiem spada zawartość tej substancji w skórze, co może powodować zmniejszenie objętości ust, opadanie kącików i zmarszczki w okolicy czerwieni wargowej. Podanie odpowiedniej ilości kwasu hialuronowego w umiejętnie wybrane miejsce pozwala na wymodelowanie twarzy tak, żeby uzyskać wymarzony wygląd.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg modelowania?

Zabiegiem modelowania ust interesuje się wiele kobiet, które nie są w pełni usatysfakcjonowane z ich wyglądu. Przyczyny niezadowolenia bywają różne. Niektóre panie odczuwają dyskomfort z powodu zbyt wąskich ust. Taka twarz naturalnie przyjmuje „zacięty” wyraz, który może być odbierany przez otoczenie jako nieprzyjemny bądź nieżyczliwy. Lekka modyfikacja wyglądu powoduje znaczną poprawę komfortu pacjentki. Wyraz twarzy po zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego staje się bardziej pozytywny, weselszy oraz bardziej sympatyczny. Innym powodem, dla którego klientki chcą wymodelować swój wygląd, jest optyczne pomniejszenie ust. Wraz z wiekiem ubywa naturalnej ilości kwasu hialuronowego w tkankach. Wargi tracą jędrność, stają się pomarszczone i zwężone. Nierzadko następuje efekt opadnięcia kącików ust. Jeszcze inną przyczyną, skłaniającą pacjentki do wizyty w klinice medycyny estetycznej, są naturalnie niesymetryczne usta. Niektóre kobiety odczuwają z tego powodu na tyle duży dyskomfort, że postanawiają wyrównać asymetrię podczas zabiegu. Delikatne wymodelowanie ust może bardzo pozytywnie wpłynąć na urodę i samopoczucie.

Jak wygląda zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym?

Najważniejszym celem zabiegu modelowania ust kwasem hialuronowym jest uzyskanie pełnej satysfakcji pacjentki. Dlatego kluczowe jest dobre zrozumienie jej oczekiwań. Przed rozpoczęciem zabiegu konieczna jest rozmowa z lekarzem, który będzie przeprowadzał procedurę. Podczas wizyty konsultacyjnej ustalane są oczekiwania i możliwe do uzyskania rezultaty. Zbierany jest również wywiad wykluczający potencjalne przeciwwskazania. Sam zabieg jest dosyć krótki. Wymaga wykonania delikatnych nakłuć, więc stosuje się krem ze środkiem miejscowo znieczulającym. Zapobiega to odczuwaniu bodźców bólowych podczas dalszych etapów. Lekarz wykonujący zabieg delikatnie nakłuwa wargi pacjentki i podaje określoną objętość preparatu z kwasem hialuronowym przy pomocy specjalnie zaprojektowanej kaniuli. Usta uzyskują oczekiwany wygląd. W celu lepszego rozprowadzenia preparatu lekarz delikatnie masuje okolicę, w którą podał kwas hialuronowy.

Po zabiegu modelowania

Po zabiegu pojawia się delikatny obrzęk w okolicy ust. Małe krwiaki w miejscach nakłuć również mogą być następstwem zabiegu. Wargi stają się tkliwe i bolesne na dotyk. Objawy te powinny zniknąć do 3-4 dni od wykonanej procedury. Nie warto więc planować zabiegu niedługo przed istotnymi wydarzeniami. Przez kilka dni po zabiegu należy unikać rozgrzewania ust. Trzeba ograniczyć spożycie ciepłych napojów oraz korzystanie z sauny. Przez 3 dni niewskazany jest intensywny wysiłek fizyczny. Miesiąc po zabiegu nie powinno się wykonywać innych procedur medycyny estetycznej w okolicy ust. Bardzo ważne, żeby w przypadku wystąpienia niepokojących objawów, takich jak przebarwienia ust lub zaburzenia czucia w okolicy warg niezwłocznie zgłosić się do lekarza.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Zabieg modelowania ust jest bezpieczny, jeżeli wykonuje go doświadczony lekarz. Istnieje jednak grupa przeciwwskazań, które wykluczają przeprowadzenie procedury medycznej:

 • ciąża,
 • karmienie piersią,
 • miejscowe problemy dermatologiczne (trądzik, aktywna opryszczka, liszajec zakaźny),
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych,
 • nadwrażliwość na składniki preparatu wykorzystywanego w czasie zabiegu,
 • niektóre choroby autoimmunologiczne.

Efekty zabiegu

W zależności od potrzeb można przeprowadzić:

 • korektę kształtu ust,
 • powiększenie (poszerzenie) ust,
 • wzmocnienie konturu ust,
 • redukcję zmarszczek w okolicy ust,
 • redukcję efektu opadających kącików,
 • poprawę koloru oraz jędrności ust.

Modelowanie ust Co musisz wiedzieć zabiegu

Priorytetem dla nas jest uzyskiwanie w pełni naturalnych efektów. Dodatkową zaletą jest uzyskanie efektu nawilżenia ust. Wiele pacjentek boryka się z problemem suchości warg. Kwas hialuronowy może stanowić lekarstwo na pękające, krwawiące usta.

Pierwsze efekty zabiegu pojawiają się zaraz po jego zakończeniu. Ostateczny rezultat procedury uwidacznia się po około 2 tygodniach, gdy kwas hialuronowy odpowiednio rozmieści się w tkance.

Czas wchłaniania kwasu hialuronowego z tkanki może być różny, ponieważ zależy od wielu czynników. Między innymi od użytego preparatu, wieku pacjenta i jego indywidualnych cech. Średnio efekt utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy. Czas utrzymywania się rezultatów można przedłużyć kolejnymi zabiegami z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.

Jaka jest cena modelowania ust kwasem hialuronowym?

Cena zabiegu modelowania ust jest zależna od zakresu zabiegu. Konkretna kwota jest ustalana podczas wizyty konsultacyjnej. Cena waha się od 900 do 1500 PLN. Jeżeli chcesz wymodelować swoje usta, skontaktuj się z naszą kliniką. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i umówimy Cię na wizytę.

Decydując się na zabieg w naszej klinice, możesz liczyć na pełen profesjonalizm. Doświadczony lekarz ustali szczegółowo zakres zabiegu, aby uzyskane rezultaty w pełni Cię zadowalały. Korzystamy jedynie z przebadanych i sprawdzonych klinicznie preparatów z kwasem hialuronowym, troszcząc się o komfort i bezpieczeństwo pacjenta. Jeżeli chcesz skorzystać z usług profesjonalistów to zapraszamy do Kaniowscy Clinic!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas