fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Nici liftingujące podbródek
Nici liftingujące podbródek

Nici liftingujące podbródek są stosowane wówczas, gdy konieczne jest skorygowanie wyglądu tej części twarzy. Zabieg z ich wykorzystaniem polega na rewitalizacji struktur skóry, a także liftingu tkanek miękkich. Implantacja nici tego typu może być stosowana w zastępstwie dla klasycznych procedur chirurgicznych, które wiążą się z wykorzystaniem skalpela i zwykle wymagają długiej rekonwalescencji. W przypadku korekty podbródka konieczne jest użycie odpowiedniego rodzaju nici.

Spis treści:
W jaki sposób działają?
Możliwości zabiegowe
Sposób implantacji
Jakie stosować?
Wykorzystanie rozpuszczalnego materiału
Jak wygląda stosowanie?
Wizyta kwalifikacyjna i przebieg zabiegu
Rekonwalescencja i przeciwwskazania

W jaki sposób działają nici liftingujące podbródek?

Kriolipoliza na podbródek

Nici liftingujące podbródek pozwalają przede wszystkim na wyraźne zarysowanie i uwydatnienie jego linii, co ma istotny wpływ na wygląd całej twarzy. Korekta tego rodzaju przyczynia się również do zniwelowania widocznych oznak starzenia, takich jak zwiotczenie tkanek. Zabieg implantacji nici możemy wykonać także na innych obszarach twarzy i ciała. Procedury takie przeprowadzamy chociażby w okolicach brwi, ust, żuchwy, kości jarzmowej, bruzd nosowo-wargowych, piersi, policzków czy wewnętrznej części ramion i ud.

Możliwości zabiegowe

Tego typu produkty dają możliwość skorygowania różnych problemów estetycznych, które występują w obszarze podbródka. Ich zastosowanie nie pozostawia po sobie żadnych blizn czy nierówności, a zmiana wyglądu twarzy jest widoczna od razu po wykonaniu zabiegu. Nici te służą przede wszystkim do poprawy elastyczności zwiotczałej skóry podbródka oraz niwelowania objawów jej osłabienia. Z tej metody mogą korzystać pacjenci w różnym wieku, zwłaszcza średnim oraz dojrzałym. Celem ich stosowania jest wówczas poprawa kondycji skóry w okolicach podbródka oraz jej odmłodzenie, co odbywa się bez konieczności stosowania procedur chirurgicznych. Zabieg możemy przeprowadzić również u młodszych osób, które chcą zmodyfikować, skorygować lub uwydatnić dolną część twarzy.

Sposób implantacji

Implantacja nici odbywa się poprzez wprowadzenie ich w skórę. W ten sposób grupujemy tkanki, a następnie naprowadzamy je na odpowiednie położenie. Po pewnym czasie tworzy się wokół nich włóknista tkanka, która działa jak rusztowanie podskórne w formie stelaża. Tkanki są dzięki temu utrzymywane w docelowej pozycji, a także dodatkowo wzmacniane. W zabiegu tym wykorzystujemy nici wyprodukowane z odpowiedniego materiału, który stymuluje produkcję kolagenu i elastyny. Sam proces implantacji odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Czas trwania procedury to zwykle nie więcej niż pół godziny. Po zabiegu pacjent może praktycznie natychmiast powrócić do swoich codziennych aktywności. Zmiana wyglądu podbródka zazwyczaj utrzymuje się od 2 do 5 lat, czemu towarzyszy wzrost mikrokrążenia w skórze.

Jakie nici liftinugjące podbródek powinno się stosować?

Nici liftingujące podbródek zawsze powinny być indywidualnie dobrane do potrzeb pacjenta, podobnie jak sam zakres wykonywanej procedury. Odpowiednie przygotowanie do procedury wymaga zadecydowania o dokładnym miejscu docelowego przeprowadzenia liftingu, na co wpływa specyfika problemu estetycznego. Zależnie od ustaleń, wskazań oraz oczekiwań pacjenta, podczas zabiegu możemy wykorzystać nici ze szwem rozpuszczalnym lub stałym.

Wykorzystanie rozpuszczalnego materiału

Jedna z metod polega na użyciu nici rozpuszczalnych. W ich przypadku znaczenie ma specyficzna budowa. Produkt ten ma na całej długości umieszczone specjalne haczyki, które są skierowane w wybranych kierunkach. Odpowiednie umiejscowienie takich wypustów sprawia, że po implantacji mogą one odpowiednio napinać oraz podtrzymywać tkanki. Zabieg wykonany tą metodą sprawdza się przede wszystkim wówczas, gdy celem pacjenta jest odmłodzenie części twarzy. Proces podskórnego wprowadzania nici odbywa się z wykorzystaniem kaniuli o tępym zakończeniu, co ma na celu zredukowanie obrzęku oraz zminimalizowanie krwawienia. Rekonwalescencja po zabiegu nie trwa długo. W przypadku podbródka możemy też zastosować nici, które poza kwasem mlekowym i kaprolaktonem, zawierają także kwas hialuronowy. Właściwości tych substancji przyczyniają się do zwiększenia jędrności i poprawy napięcia skóry twarzy.

Jak wygląda stosowanie nici liftingujących podbródek i jakie są zalecenia pozabiegowe?

Nici liftingujące podbródek możemy wykorzystać przy wielu problemach estetycznych związanych z tym obszarem, dopasowując przebieg zabiegu do specyficznych potrzeb pacjentów. Sama procedura w znacznej mierze wykorzystuje procesy, które naturalnie zachodzą w tkankach. Z tego względu nieco innego podejścia wymagają miejsca pokryte cienką i delikatną skórą, a także te bardziej narażone na oddziaływanie grawitacji czy też objęte występowaniem nadmiernej tkanki tłuszczowej. Z tego też powodu każdy realizowany przez nas zabieg wymaga indywidualnego podejścia, co osiągamy poprzez początkową odpowiednią kwalifikację pacjenta.

Wizyta kwalifikacyjna i przebieg zabiegu

Istotnym etapem przygotowań do zabiegu jest wizyta kwalifikacyjna pacjenta. Zadaniem naszych specjalistów jest przede wszystkim dobór nici odpowiednich dla problemów estetycznych podbródka, a także wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań. Sama procedura rozpoczyna się od zaznaczenia na skórze pacjenta miejsc, w które zostaną wprowadzone nici. Implantacji mogą towarzyszyć niewielkie dolegliwości bólowe, które wynikają z przekłucia skóry igłą. Obszar zabiegowy jest znieczulany, po czym rozpoczyna się lifting z użyciem nici. Czas trwania całego procesu zależy od wielkości obszaru, na jakim ma być przeprowadzony. Na obszarze podbródka lub innej pojedynczej strefy zajmuje około 15 minut, natomiast zabieg wykonywany na całej twarzy zajmuje około 60 minut. Pacjent powinien zauważyć zwiększenie napięcia skóry od razu po zakończeniu procedury. Po kilku tygodniach powinien się pojawić ostateczny efekt.

Rekonwalescencja i przeciwwskazania

Po implantacji może pojawić się zasinienie skóry oraz niewielki obrzęk, jednak powrót do codziennych aktywności jest możliwy praktycznie od razu. Okres rekonwalescencji trwa zwykle około dwóch tygodni, a w jego przebiegu może występować pewien dyskomfort w okolicy podbródka. W ciągu kilku pierwszych dni należy unikać wykonywania masaży i peelingów twarzy, nadmiernej mimiki oraz długotrwałego mówienia, a także zrezygnować z sauny czy solarium. Zastosowanie się do tych zaleceń chroni przed ryzykiem przemieszczenia się nici, zanim te zostaną dobrze ustabilizowane. Do przeprowadzenia zabiegu istnieją też pewne przeciwwskazania. Takie produkty nie powinny być stosowane u pacjentów, którzy zmagają się z chorobami układu sercowo-naczyniowego, aktywnymi chorobami nowotworowymi, chorobami autoimmunologicznymi, zaburzeniami krzepnięcia oraz infekcjami skórnymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas