fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Plastyka powiek
Plastyka powiek górnych

Plastyka powiek jest specjalistycznym zabiegiem medycyny estetycznej, pozwalającym na zniwelowanie ich nieestetycznego zwiotczenia powstałego w większości w efekcie procesów starzenia. Ze względu na stopniową utratę kolagenu i elastyny skóra w tej części twarzy staje się wiotka. Procedura plastyki powiek polega na starannym usunięciu nadmiaru skóry z powieki, a tym samym odświeżenia spojrzenia.

Spis treści:
W jakich sytuacjach jest zalecana?
Główne wskazania do zabiegu
Jak wygląda?
Przygotowanie i przebieg
Postępowanie po zabiegu
Czym jest zabieg plazmowy i od czego zależy jego koszt?
Przeciwwskazania i powikłania

W jakich sytuacjach zalecana jest plastyka powiek górnych?

problem opadających powiek

Plastyka powiek górnych to zabieg wykonywany w naszym gabinecie Kaniowscy Clinic nie tylko ze względów estetycznych, ale również zdrowotnych, związanych z całym ciałem. Procedura ta może zredukować problem związany ze zmęczonym wyrazem twarzy, a także zmniejszyć ryzyko niekorzystnych konsekwencji nadmiaru skóry w okolicach oczu. Opadanie powiek górnych może bowiem zawężać pole widzenia oraz negatywnie wpływać na jego jakość, zwiększając przy tym ryzyko zeza czy astygmatyzmu. Problem ten nierzadko okazuje się przyczyną nawracających bólów głowy, a nawet schorzeń kręgosłupa na skutek nieustannego przekrzywiania i nadwyrężania szyi.

Główne wskazania do zabiegu

Podstawowym wskazaniem do wykonania zabiegu jest występowanie nieprawidłowości spowodowanych nadmiarem skóry w obszarze górnej powieki. Procedura ta może też przywrócić jej prawidłowe napięcie, redukując widoczne oznaki zwiotczenia. Plastyka pozwala na usunięcie ptozy, czyli charakterystycznego objawu zwisania powieki pod wpływem osłabienia mięśnia lub uszkodzenia nerwu. Zjawisko to występuje również w formie ptozy rzekomej, spowodowanej nadmiernym rozbudowaniem mięśnia. Wskazaniem do zabiegu jest też potrzeba skorygowania kształtu lub konturu powieki, co może podziałać odmładzająco na wygląd całej twarzy – na przykład poprzez podkreślenie łuku brwiowego, zwiększenie wyrazistości spojrzenia czy lepsze uwidocznienie rzęs. Ten rodzaj zabiegu zaleca się ponadto w przypadku odczuwalnej ciężkości powiek czy rozpoznania niewydolności dźwigacza, a także potrzeby poprawy pracy powieki, cofnięcia wady wzroku czy poszerzenia pola widzenia.

Jak wygląda laserowa plastyka powiek?

Laserowa plastyka powiek jest metodą niechirurgiczną, przez co jej zastosowanie wiąże się z krótszym okresem rekonwalescencji w zestawieniu z techniką chirurgiczną. Przed wykonaniem zabiegu w naszym gabinecie przeprowadzamy specjalistyczną konsultację ,w ramach której jesteśmy w stanie odpowiednio zakwalifikować pacjenta oraz przedstawić mu wszystkie informacje na temat przebiegu procedury. Etap ten może wymagać zlecenia badań okulistycznych, włącznie z dokładną oceną drożności kanalika łzowego.

Przygotowanie i przebieg zabiegu

W okresie około 2-3 tygodni przed zabiegiem konieczne jest odstawienie polopiryny, aspiryny oraz innych środków zawierających kwas salicylowy. Należy też zrezygnować z przyjmowania ibuprofenu, paracetamolu oraz pozostałych preparatów przeciwbólowych, ponieważ wydłużają one czas krzepnięcia krwi i zwiększają w ten sposób ryzyko intensywnego krwawienia podczas zabiegu. Na etapie konsultacji nasz specjalista może zlecić wykonanie badań laboratoryjnych – morfologii, poziomu elektrolitów czy APPT. Bezpośrednio przed procedurą pacjent otrzymuje znieczulenie miejscowe, a sam zabieg trwa około 45-60 minut. Korekta górnej powieki wymaga wykonania cięcia laserowego, które przebiega wzdłuż jej naturalnego załamania. Po wyeliminowaniu nadmiaru zwiotczałej skóry, odsłonięty mięsień ulega obkurczeniu pod wpływem działania lasera. Jeżeli występuje taka potrzeba, przy okazji możemy usunąć część uwypuklonej przez przepukliny tłuszczowe okołogałkowej tkanki tłuszczowej. Na koniec zamykamy ranę warstwowo. Ze względu na zastosowanie cienkich szwów, blizna jest praktycznie niewidoczna po wygojeniu oraz pozostaje w naturalnej fałdzie powieki.

Postępowanie po zabiegu

Po zabiegu powieka wymaga odpowiedniej ochrony przed infekcjami, dlatego musi być pokryta maścią z antybiotykiem oraz specjalnym środkiem przyspieszającym proces gojenia się rany. Na oko można też założyć niewielki opatrunek. W ciągu kilku dni od zabiegu zalecamy stosowanie chłodnych kompresów, ponieważ łagodzą one zasinienia i obrzęki. Objawy te z reguły ustępują w okresie od 2 do 4 tygodni. W niektórych przypadkach występują też inne symptomy, takie jak nadwrażliwość na światło, pieczenie, łzawienie czy swędzenie. Rozwiązaniem zalecanym w takiej sytuacji jest zastosowanie kropli do oczu. Z reguły dolegliwości bólowe mijają w ciągu 1-2 dni, dlatego nie ma konieczności długotrwałego przyjmowania środków łagodzących. Podczas rekonwalescencji pacjent powinien zrezygnować z solarium oraz sauny, a także unikać długotrwałej ekspozycji na słońce. W pierwszym tygodniu po zabiegu niewskazany jest też intensywny wysiłek fizyczny i spożywanie alkoholu. Szwy zdejmujemy średnio po 7-10 dniach, zależnie od zaleceń.

Czym jest plazmowa plastyka opadającej powieki i od czego zależy cena zabiegu?

Plastyka opadającej powieki to zabieg, którego cena zależy przede wszystkim od rodzaju zastosowanej technologii. W naszym gabinecie używamy specjalnego urządzenia plazmowego, które oddziałuje na naskórek mikrowiązkami plazmy i jednocześnie nie wywołuje uszkodzeń skóry. Zabieg z zastosowaniem tej metody może być wykonywany u pacjentów bez przeciwwskazań do procedur z wykorzystaniem przepływu prądu – na przykład osób z wszczepionymi rozrusznikami serca. Precyzja pracy mikrowiązki plazmy jest bardzo wysoka. Koszt zabiegu obejmuje wszystkie łączne wydatki, w tym za znieczulenie. Warto przy tym pamiętać, że cena wzrasta w przypadku przeprowadzenia dodatkowej regeneracji skóry.

Przeciwwskazania i powikłania

Warto pamiętać, że do przeprowadzenia tego typu zabiegu mogą występować pewne przeciwwskazania. Plastyka powiek nie powinna być wykonywana u osób cierpiących na niewydolność gruczołów łzowych, nadciśnienie, cukrzycę, nadczynność tarczycy i choroby serca, a także ciężkie choroby ogólnoustrojowe, aktywne infekcje czy zaburzenia w gojeniu się ran. Do przeciwwskazań należy też ciąża i karmienie piersią. W porównaniu do metody chirurgicznej, procedura wykonana metodą bez użycia skalpela jest w niższym stopniu obarczona ryzykiem powikłań. Zabieg ten charakteryzuje się krótszym okresem rekonwalescencji, a także wywołuje mniejszy dyskomfort u pacjenta. Jednak, podobnie jak w przypadku wielu innych procedur realizowanych w okolicach oczu, plastyka może w rzadkich przypadkach wywołać pewne działania niepożądane. Dotyczy to przede wszystkim występowania krwiaka, widocznej blizny czy zespołu suchego oka. W początkowym okresie po zabiegu u niektórych pacjentów może się pojawić przejściowy obrzęk i spowodować asymetrię powiek lub problemy z ich domknięciem. Do bardzo rzadkich powikłań należy też wywinięcie się powieki wskutek nadmiernego wycięcia skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas