fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Ujędrnianie biustu
Ujędrnianie biustu Kaniowscy Clinic

Ujędrnianie biustu jeszcze nigdy nie było tak proste! Aby poprawić wygląd swojego biustu, nie musisz już poddawać się skomplikowanym zabiegom chirurgicznym. Obecnie istnieje wiele mniej inwazyjnych metod, które przynoszą wspaniałe rezultaty. Z tego artykułu dowiesz się, jakie są najczęstsze przyczyny wiotczenia biustu, jakie zabiegi pomogą go ujędrnić oraz jakie są ich ceny.

 

Spis treści
Kiedy możesz tego potrzebować?
Lipotransfer
Laseroterapia
Mezoterapia kolagenowa
Ceny zabiegów

Kiedy możesz potrzebować ujędrniania biustu?

Potrzeba ujędrniania biustu pojawia się na skutek konkretnych procesów zachodzących w naszych organizmach. Piersi zbudowane są z tkanki tłuszczowej oraz gruczołowej. Podczas ciąży i karmienia piersią gruczoł mlekowy znacznie się powiększa i rozbudowuje, przez co skóra na piersiach ulega rozciągnięciu. Włókna kolagenowe oraz elastynowe mogą zostać uszkodzone czy nawet zerwane. Z tego powodu po zakończeniu okresu karmienia piersi często nie wracają do swojego pierwotnego kształtu oraz jędrności. Skóra staje się zwiotczała i cienka, przez co jeszcze trudniej jest odzyskać dawną sprężystość tkanek. Dodatkowo na skórze piersi mogą pojawić się rozstępy.

Inne przyczyny

Ciąża i karmienie piersią to jednak nie jedyne przyczyny utraty jędrności biustu. Duży wpływ na jego wygląd mają także nagłe, duże wahania masy ciała. Zarówno gwałtowne przybieranie na masie, jak i utrata kilogramów niekorzystnie wpływają na wygląd piersi. Skóra potrzebuje czasu, aby dostosować się do nowej objętości tkanek, a szybkie zmiany mogą skutkować jej rozciąganiem i uszkodzeniem włókien kolagenowych.

Ciąża i karmienie piersią  przyczyny utraty jędrności biustu.

Aby zadbać o piękny wygląd piersi, ważna jest również dbałość o zdrowy styl życia. Sport w połączeniu ze zdrową dietą poprawiają jakość i elastyczność skóry. Ważny jest również odpowiedni biustonosz, który pomaga utrzymać młodzieńczy wygląd biustu na dłużej.

Niestety, mimo nawet największej dbałości o ciało, z biegiem lat skóra traci jędrność, a włókna kolagenowe ulegają uszkodzeniu i stopniowo zanikają. Większą skłonność do utraty jędrności wykazują również duże biusty, które swoją sporą masą powodują wcześniejszą utratę elastyczności skóry. Istnieją jednak innowacyjne i nieinwazyjne zabiegi, dzięki którym biust zyska na jędrności i pięknym wyglądzie.

Zabiegi na ujędrnienie biustu

Istnieje mnóstwo domowych sposobów na poprawę ujędrnienie skóry biustu. Aktywny tryb życia oraz odpowiednia pielęgnacja potrafią sporo zdziałać. Jednak najczęściej same ćwiczenia fizyczne oraz kremy nie są w stanie dać zadowalającego efektu. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna zna wiele skutecznych rozwiązań na poprawę elastyczności i jędrności skóry. Są to w większości zabiegi mało inwazyjne, które pobudzają zdolności regeneracyjne tkanek i stymulują powstawanie nowych włókien kolagenowych. Dzięki temu skóra staje się bardziej elastyczna, a biust prezentuje się o wiele lepiej.

Lipotransfer

Jak sama nazwa wskazuje, jest to metoda przeszczepienia tkanki tłuszczowej. Tkanka pozyskiwana jest z dowolnego miejsca na ciele, w którym jest jej nadmiar, na przykład z brzucha lub ud. Następnie jest ona przeszczepiana do biustu, dzięki czemu zyskuje on odmłodzony wygląd. Biust unosi się i uzyskuje pełniejszy kształt. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, a już następnego dnia można powrócić do codziennych czynności. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu nowatorskiej technologii laserowej.

Technologia LipoLife 3G

LipoLife 3G to technologia liposukcji laserowej, która umożliwia pobranie tkanki tłuszczowej z jednego obszaru ciała i przeszczepienie jej w obszar pożądany. W ten sposób możliwe jest nie tylko pozbycie się niechcianej tkanki tłuszczowej, ale także modelowanie sylwetki oraz twarzy. Tkanka tłuszczowa najczęściej przeszczepiana jest do biustu, pośladków lub w okolice kości policzkowych.

Laseroterapia

Laseroterapia jest sposobem na widoczne odmłodzenie skóry i jej regenerację. Pobudza skórę do produkcji nowego kolagenu, dzięki czemu odzyskuje ona młodzieńczy wygląd. Zabieg wykonywany jest na różnych częściach ciała, najczęściej na skórze ze zmarszczkami, rozstępami i bliznami, skutecznie zmniejszając ich widoczność. Stosowany na biust i dekolt działa ujędrniająco i wygładzająco. Skóra staje się napięta i elastyczna, biust unosi się i sprawia wrażenie pełniejszego. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym (maść znieczulająca). Skóra po zabiegu przez ok. 2 tygodnie jest zaczerwieniona, jednak po tym czasie poprawa wyglądu skóry jest już widoczna. Efekt narasta wraz z upływem czasu, w miarę powstawania nowych włókien kolagenowych w skórze.

Mezoterapia kolagenowa

Mezoterapia to metoda dostarczania w głąb skóry określonych substancji o dobroczynnym działaniu. Wykonuje się ją przy pomocy specjalistycznego pistoletu lub Dermapena. Zabieg polega na wielokrotnym nakłuwaniu danego obszaru skóry i podawaniu odpowiedniej substancji. Głębokość nakłuć zależna jest od wybranej techniki zabiegu oraz od oczekiwanego efektu. W celu ujędrnienia biustu najlepszym wyborem jest mezoterapia kolagenowa. Polega ona na dostarczaniu w głąb skóry kolagenu. Dzięki wielokrotnym nakłuciom struktura skóry jest naruszana, co pobudza jej naturalne zdolności do regeneracji. Przy nakłuwaniu podawany jest kolagen, dzięki czemu skóra ma pod dostatkiem budulca niezbędnego do procesów rewitalizacji. Po wykonaniu serii zabiegów można liczyć na widoczny efekt wygładzenia, napięcia i zagęszczenia skóry.

Ceny zabiegów na ujędrnianie biustu. Sprawdź w naszych gabinetach we Wrocławiu

Na cenę zabiegów ujędrniania biustu składa się wiele czynników, takich jak wysoki standard opieki okołozabiegowej, najwyższa jakość materiałów, nowoczesny sprzęt, a przede wszystkim lata doświadczenia najwyższej klasy specjalistów w swojej dziedzinie. Dokładne ceny zabiegów są najczęściej ustalane indywidualnie. Na cenę wpływają takie zmienne jak obszar ciała poddawany zabiegowi i stopień zaawansowania zmian. Znaczenie ma również liczba serii wykonywanych zabiegów.

Lipotransfer

Zabieg przeszczepienia tkanki tłuszczowej do biustu wykonuje się jednorazowo. Po jednym zabiegu i krótkiej rekonwalescencji od razu można zauważyć uniesienie i wypełnienie biustu, a najlepsze efekty obserwuje się po kilku miesiącach od wykonania zabiegu. Koszt takiego zabiegu kształtuje się w okolicach 14000-15000 zł.

Laseroterapia

Laseroterapia w widoczny sposób poprawia wygląd skóry już po jednym zabiegu. Przynosi jednak najlepsze efekty, gdy zostanie powtórzona po czasie wyznaczonym przez lekarza. Koszt jednego zabiegu kształtuje się w granicach 1000 zł, jednak jest on uzależniony od wielkości obszaru objętego leczeniem.

Mezoterapia kolagenowa

Mezoterapia kolagenowa to zabieg przynoszący najlepsze rezultaty wtedy, gdy wykonywany jest w seriach. Cena jednego zabiegu obejmującego twarz, szyję oraz dekolt to około 1300 zł, natomiast ceny obejmujące inne części ciała oraz cena za serię zabiegów ustalane są indywidualnie.

Utrata jędrności oraz wiotczenie biustu to bardzo powszechny i naturalny proces. Upływające lata sprawiają, że skóra stopniowo traci swoje zdolności regeneracyjne. Niezdrowy tryb życia, utrata masy ciała, a także ciąża i karmienie piersią również powodują zmiany w wyglądzie biustu. Na szczęście dostępne są nowoczesne zabiegi, które sprawią, że skóra stanie się na powrót elastyczna, jędrna i młodzieńczo gładka!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas