fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Usuwanie naczynek na twarzy we Wrocławiu
Usuwanie naczynek na twarzy we Wrocławiu
Usuwanie naczynek na twarzy to zabieg w naszym gabinecie we Wrocławiu wykonywany najczęściej nowoczesną technologią laserową. Wiele osób cierpi z powodu pajączków i poszerzonych kapilar na odsłoniętych i wystawionych na ekspozycję słoneczną obszarach ciała. Ten problem natury estetycznej oraz medycznej można zażegnać odpowiednimi metodami. Największą popularnością w zakresie usuwania zmian pochodzenia naczyniowego cieszą się lasery Cutera Excel V+ oraz Alma Harmony. Dzięki nim w komfortowy sposób można pozamykać nieprawidłowe naczynka i pozbyć się nieestetycznych zmian.


Spis treści
Co warto wiedzieć?
Przyczyny powstawania zmian
Zabiegi likwidujące wykwity naczyniowe
Laser Cutera Excel V
Laser Alma Harmony
Opis zabiegu
Cena zabiegu

Co warto wiedzieć o usuwaniu popękanych naczynek na twarzy we Wrocławiu?

Usuwanie popękanych naczynek na twarzy najczęściej wykonuje się przy wykorzystaniu odpowiednio zaprojektowanych urządzeń laserowych w gabinecie medycyny estetycznej we Wrocławiu. Metoda charakteryzuje się małą inwazyjnością oraz wysoką skutecznością. Wiązka światła pozwala na bardzo precyzyjne usuwanie nieprawidłowo poszerzonych naczynek, które tworzą na twarzy takie struktury, jak siatki czy pajączki. Wiązka lasera wycelowana w nieestetyczną zmianę powoduje szybkie zamknięcie tętniczki, żyłki lub kapilary. Skutkiem zabiegu jest obumieranie ścian nieprawidłowych naczyń, a tym samym zmniejszenie ich widoczności.

Dlaczego na twarzy pojawiły się naczynka?

Naczynka pojawiające się na twarzy często tworzą struktury określane siateczkami bądź pajączkami. Czasem wyrazem patologii kapilar jest pojawienie się rumienia. Najczęstszą lokalizacją zmian naczyniowych na twarzy są okolice policzków, brody i nosa. Przyczyn pojawienia się nieestetycznych zmian jest naprawdę wiele. Z pewnością predysponowane są osoby z jasną i wrażliwą skórą twarzy. Naczynka często pękają pod wpływem zewnętrznych czynników działających na skórę, takich jak zmiany temperatur (np. podczas korzystania z sauny), nadmierna ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe (zarówno sztuczne w solarium, jak i naturalne- słoneczne), odczuwanie dużego poziomu stresu, niedosypianie czy spożywanie dużej ilości ostrych dań lub alkoholu. Pojawianie się wykwitów na twarzy może być spowodowane przez wiele chorób dermatologicznych (np. trądzik różowaty), ale też endokrynologicznych i internistycznych. Dlatego warto skonsultować się z lekarzem, gdy zauważysz niepokojące zmiany na skórze. Rozszerzone naczynka mogą pojawić się w każdym wieku, często okres ciąży predysponuje do ich uwidocznienia.

Zabiegi w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu mające na celu usuwanie naczynek na twarzy

Medycyna estetyczna i kosmetologia we Wrocławiu opracowały wiele metod walki z naczynkami pojawiającymi się na twarzy. Zdecydowanie najczęściej wykonywane są zabiegi z wykorzystaniem laserów. Są to sposoby nieinwazyjne, a jednocześnie skuteczne i charakteryzujące się trwałymi efektami. Alternatywą mogą być zabiegi chirurgiczne i wykorzystujące elektrokoagulację. W Internecie można przeczytać również o domowych sposobach zamykania naczynek. Większość z nich ma wątpliwe działanie. Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków do skóry naczynkowej. Składnikami tych preparatów są substancje wzmacniające kapilary krwionośne. Należy jednak pamiętać, że stosowanie takich środków zapobiega pękaniu kolejnych naczynek, jednak nie cofnie zmian, które są już widoczne na twarzy. Warto stosować specjalne dermokosmetyki, ale jako profilaktykę wystąpienia teleangiektazji i pękniętych kapilar.

Laser Cutera Excel V+

Laser Cutera Excel V+ to technologia zaprojektowana do usuwania zmian pochodzenia naczyniowego, takich jak siatki, pajączki, teleangiektazje czy inne formy poszerzonych kapilar. Urządzenie emituje kilka rodzajów wiązek. Osoba przeprowadzająca zabieg dobiera parametry zabiegu, w zależności od fototypu skóry, rodzaju cery oraz morfologii usuwanej zmiany. Takie spersonalizowanie terapii pomaga uzyskać maksymalny efekt. Cutera Excel V+ to laser impulsowy. Światło wysyłane jest w sposób pulsacyjny. Dodatkowo urządzenie zostało wyposażone w system chłodzenia skóry. Dzięki tym rozwiązaniom nie występuje ryzyko poparzenia okolicznych tkanek, a procedura nie wywołuje bólu u pacjenta. Możliwe jest odczuwanie delikatnego dyskomfortu. Laser ma wymienne końcówki, dzięki którym precyzyjnie wykonuje się zabieg, nawet w miejscach z pozoru słabo dostępnych, takich jak okolica skrzydełek nosa.

Laser Alma Harmony

Laser Alma Harmony to kolejne urządzenie, które może pomóc w usunięciu naczynek i pajączków z twarzy. Technologia wykorzystuje wąskopasmowe pulsacyjne światło, które zapewnia bezpieczeństwo podczas zabiegu. Osoba wykonująca procedurę ma możliwość wymiany głowicy, co pomaga w precyzyjnym działaniu. Laser skutecznie redukuje zmiany naczyniowe i usuwa przebarwienia.

Jak wygląda zabieg?

Jak wcześniej wspomnieliśmy, obecność zmian naczyniowych na skórze może być symptomem choroby, dlatego przed wykonaniem zabiegu należy odbyć konsultację lekarską. Specjalista powinien zbadać pacjenta, zakwalifikować do odpowiedniej procedury i określić datę jej wykonania. W dniu zabiegu twarz powinna być czysta, to znaczy wolna od kosmetyków (kremów, fluidów itp.). Na kilka tygodni przed użyciem lasera należy zrezygnować z opalania oraz odstawić preparaty zawierające substancje fotouczulające (nagietek, dziurawiec, retinoidy, niektóre antybiotyki). Podczas zabiegu oczy pacjenta są zabezpieczone specjalnymi okularami. Osoba przeprowadzająca zabieg punktowo celuje wiązkę lasera w usuwaną zmianę. Procedura trwa od 10 do 20 minut. Znieczulenie nie jest stosowane. Pacjent może odczuwać delikatny dyskomfort.

Efekty usuwania naczynek

Rezultaty są zauważalne już po pierwszej sesji, jednak w zależności od wielu czynników (rodzaj skóry, morfologia i powierzchnia wykwitu) należy powtórzyć zabieg. Zazwyczaj zaleca się wykonanie procedury 3-4 razy. Kolejne sesje powinny być przeprowadzane w odstępach 4-6 tygodni. Po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie i delikatny obrzęk w miejscu, gdzie odbywało się zamykanie naczynek. Rumień i opuchlizna znikają po kilku dniach. Uzyskane efekty w postaci redukcji widoczności zmian są trwałe. Zamykanie naczynek laserem cieszy się bardzo dobrymi opiniami pacjentów.

Zalecenia po zabiegu

W celu uzyskania zadowalających rezultatów trzeba przestrzegać zaleceń po zabiegu. Należy unikać nadmiernej ekspozycji na światło słoneczne (zalecamy stosowanie kremów z filtrem UV oraz powstrzymanie się od opalania). Unikać powinno się również sauny i nadmiernego wysiłku fizycznego.

Jaka jest cena usuwania naczynek z twarzy w naszym gabinecie we Wrocławiu?

Cena usuwania naczynek z twarzy we Wrocławiu zależy od dokładnej lokalizacji (czoło, policzki, broda, skrzydła nosa), morfologii i powierzchni zmiany. Dokładny koszt jest przedstawiany na konsultacji poprzedzającej procedurę. Zgodnie z informacjami dostępnymi na naszej stronie internetowej szczegółowy cennik przedstawia się następująco:

  • zamknięcie naczynek na policzkach: od 500 do 600 złotych,
  • zamknięcie naczynek zlokalizowanych na czole: około 600 złotych,
  • zamknięcie naczynek w okolicy skrzydeł nosa: około 400 złotych

Jeżeli borykasz się z problemem widocznych naczynek na twarzy, to warto rozważyć zabieg laserowy. Procedura jest skuteczna i komfortowa. Dzięki nowoczesnym technologiom szybko zwalczysz źródło kompleksów. Zapraszamy na wizyty konsultacyjne. Jeżeli masz jakieś pytania, chętnie odpowiemy drogą mailową lub telefonicznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas