fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Usuwanie rozstępów we Wrocławiu
Usuwanie rozstępów we Wrocławiu
Usuwanie rozstępów we Wrocławiu
Usuwanie rozstępów we Wrocławiu polecane jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Zabiegi tego typu pozwalają na zredukowanie charakterystycznych zmian skórnych, występujących zwykle na brzuchu, rękach, piersiach, pośladkach i plecach. Obecnie istnieją różne bezpieczne, bezinwazyjne i bezbolesne procedury, dzięki którym rozstępy można zminimalizować z dużą skutecznością. Zabiegi tego typu oferuje nasze centrum medycyny estetycznej i dermatologii Kaniowscy Clinic.

Spis treści:
Dlaczego warto?
Jakie zabiegi wybrać?
Discovery Pico, Mosaic
Metoda frakcyjna CO2
Karboksyterapia i mezoterapia
Jak ustalana jest cena?

Dlaczego warto zdecydować się na usuwanie rozstępów we Wrocławiu?

Usuwanie rozstępów we Wrocławiu daje możliwość pozbycia się nieestetycznych, uciążliwych zmian. Przyczyny ich powstawania są bardzo zróżnicowane. Najczęściej rozwijają się na skutek szybkiego i znacznego wzrostu masy ciała, zaburzeń w funkcjonowaniu tkanki łącznej, czynników hormonalnych i genetycznych czy długotrwałego przyjmowania niektórych leków. Rozstępy często występują u kobiet w ciąży, a także osób uprawiających sporty siłowe czy kulturystykę. Bezpośrednią przyczyną ich powstawania jest bowiem nadmierne rozciągnięcie skóry, prowadzące do jej osłabienia i zerwania sieci włókien kolagenu i elastyny.

Efektywna redukcja zmian skórnych

Rozstępy nie są groźne dla zdrowia, dlatego stanowią głównie problem estetyczny. Aby sobie z nim poradzić, warto skorzystać z oferowanych przez nas zabiegów. Za ich pomocą można zredukować rozstępy znajdujące się różnych etapach „rozwoju”. Początkowo w pasmach występuje faza zapalna, która trwa nawet kilka miesięcy. W tym czasie dochodzi do zniekształcenia włókien kolagenowych, a także obrzęku skóry właściwej. Kolejnym etapem jest faza zanikowa, w której rozstępy przyjmują wklęsłą strukturę oraz bledną. Spadek kolagenu i elastyny jest wówczas znaczący, przez co zmiany przyjmują swoją ostateczną postać. Nasze zabiegi zapewniają największą skuteczność w początkowej fazie powstawania rozstepów, ze względu na łatwość odbudowy struktur włókien. Poza ich realizacją zaleca się też odpowiednią profilaktykę. W ten sposób można dodatkowo ograniczyć poszerzanie się rozstępów i powstawanie nowych, a także zredukować ich widoczność.

Za pomocą jakich narzędzi przebiega usuwanie rozstępów laserem w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu?

Laser na rozstępy we WrocławiuUsuwanie rozstępów laserem we Wrocławiu jest możliwe dzięki różnym laserom dostępnym w naszym gabinecie. Rozstępy możemy wyeliminować przy użyciu różnych skutecznych zabiegów wykorzystujących laser, a także innych metod. Przykładem małoinwazyjnego rozwiązania jest lampa LED Triwings, która służy do naświetlania zmian od kilku do kilkunastu minut. W przypadku rozstępów czas naświetlania to 20 min. Zastosowanie lampy LED przynosi najlepsze efekty w połączeniu z laseroterapią. Oddziaływanie światła prowadzi do regeneracji komórek, dzięki czemu rozstępy stopniowo stają się coraz mniej widoczne.

Discovery Pico

Discovery Pico to pikosekundowy laser, którego działanie opiera się na emisji silniej wiązki w bardzo krótkich odstępach czasowych. Tkanki skóry ulegają w ten sposób pobudzeniu, dzięki kontrolowanym mikrouszkodzeniom. Takie działanie skutecznie pobudza fibroblasty do wytwarzania kolagenu i elastyny. Sam zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut, zależnie od obszaru skóry zajmowanego przez rozstępy. Podczas procedury możemy dostarczyć nawiew chłodnego powietrza na skórę pacjenta, co w dużym stopniu dodatkowo niweluje dyskomfort.

Urządzenia Mosaic

zabiegi mosaicMosaic to laser frakcyjny, który zapewnia dużą skuteczność przy jednocześnie niskiej inwazyjności zabiegowej. Przed laseroterapią skóra znieczulana jest maścią. Procedura ta opiera się na emisji wąskich wiązek laserowych, tworzących mikrouszkodzenia w skórze właściwej. Uszkodzenia te otoczone są zdrową tkanką, co przyczynia się do przyspieszenia procesów regeneracyjnych. Od strony wierzchniej możliwe jest wytworzenie nowego naskórka, a w warstwach głębszych następuje zwiększona produkcja kolagenu i elastyny. Efektem zabiegu jest wzrost elastyczności skóry, a także widoczne zredukowanie rozstępów. W zależności od stopnia problemu, dla uzyskania pełnego rezultatu może być niezbędne wykonanie kilku serii. Po zastosowaniu lasera skóra przez kilka dni pozostaje zaczerwieniona i lekko się złuszcza.

Więcej rozwiązań

Laser frakcyjny CO2 emituje bardzo dużą liczbą wiązek, które wygładzają zniszczoną skórę i w ten sposób redukują rozstępy. W tym przypadku efekt nie występuje natychmiastowo, ponieważ okres regeneracji kolagenu trwa średnio 3-6 miesięcy od momentu rozpoczęcia naświetlania. W zabiegu tym konieczne jest zastosowanie znieczulenia miejscowego, aby wyeliminować nieprzyjemne pieczenie oraz mrowienie odczuwane przez pacjenta. Aby efekty wykorzystania lasera frakcyjnego były jak najlepsze, zaleca się ponowne przeprowadzenie procedury. Odstęp czasu wymagany do realizacji kolejnej sesji ustalany jest na podstawie zaleceń lekarza.

Karboksyterapia i mezoterapia

Karboksyterapia i mezoterapia to oferowane przez nas metody, które również redukują rozstępy. W przypadku pierwszej z nich poprawa kondycji skóry odbywa się poprzez śródskórne lub podskórne wstrzyknięcie dwutlenku węgla. Kontrolowane wykonanie tego zabiegu pozwala na poprawę mikrokrążenia, a także lepsze odżywienie oraz przyspieszenie regeneracji skóry. Efektem jest również redukcja rozstępów na ciele. W naszym centrum karboksyterapię przeprowadzamy przy użyciu innowacyjnych technologii oraz nowoczesnego sprzętu , co zapewnia wysoką precyzję przy podawaniu dwutlenku węgla. Aby uzyskać jak najlepsze rezultaty, zalecamy ok. 7-10 sesji w odstępach jednotygodniowych. W Kaniowscy Clinic oferujemy też mezoterapię, która opiera się na wstrzykiwaniu różnych substancji usprawniających regenerację skóry. Rodzaj terapii, ilość powtórzeń oraz inne szczegóły zabiegu ustalamy indywidualnie z pacjentem, dostosowując przebieg procedury do stanu rozstępów.

Jak ustalana jest cena za laserowe usuwanie rozstępów we Wrocławiu?

Laserowe usuwanie rozstępów we Wrocławiu cenę ma zwykle nieco wyższą niż w przypadku skorzystania z metod nielaserowych. Karboksyterapia i mezoterapia należą do najtańszych rozwiązań w naszej ofercie, ponieważ koszty jednego zabiegu zaczynają się już od kolejno 200 i 300 zł. W przypadku zastosowania lasera CO2 lub Mosaic cena będzie porównywalna i wyniesie min. 300 zł za pojedynczą sesję. Koszt usuwania nieestetycznych zmian przy użyciu lasera Discovery Pico to natomiast 600-1500 zł, w zależności od wielkości powierzchni zajmowanej przez rozstępy oraz wybranej okolicy ciała.
Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego centrum dermatologii i medycyny estetycznej Kaniowscy Clinic, w którym możemy skutecznie wyeliminować wiele problemów skórnych w przystępnej cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas