
Zabieg Renuvion jest innowacyjną metodą poprawy struktury skóry, która z wiekiem traci swoją naturalną elastyczność oraz jędrność. W efekcie twarzy przestaje wyglądać świeżo i młodo, a ciało staje się wiotkie i mało atrakcyjne. Przyczyną problemu może być też znaczna utrata wagi, objawiająca się widocznym nadmiarem skóry. W każdym z tych przypadków Renuvion zapewnia długotrwały efekt liftingujący, a przy tym jest procedurą bardzo bezpieczną. Sam zabieg odbywa się z wykorzystaniem urządzenia opracowanego w innowacyjnej technologii.
Spis treści:
Na czym polega?
Zasada działania
Właściwości i wpływ na skórę
Metody zabiegowe
Ile kosztuje?
Przebieg zabiegu i rekonwalescencja
Efekty i korzyści
Na czym polega zabieg Renuvion?
Zabieg Renuvion realizowany w naszym centrum medycyny i dermatologii estetycznej Kaniowscy Clinic opiera się na zastosowaniu urządzenia opracowanego w technologii nowej generacji, wykorzystującej zimną plazmę CAP. Z jego pomocą można uzyskać nieosiągalny dla innych rozwiązań poziom odnowy i napięcia skóry. Renuvion jest urządzeniem cenionej amerykańskiej marki Bovie Medical, która posiada niemal 100-letnie doświadczenie w branży medycznej. Procedura realizowana z jego wykorzystaniem łączy w sobie działanie plazmy helowej oraz fal radiowych, co jest rozwiązaniem niespotykanym w przypadku innych systemów.
Zasada działania
Na skutek działania fal radiowych następuje znaczące podwyższenie temperatury helu, który ulega zamianie w plazmę. W ten sposób dochodzi do wygenerowania bodźca termicznego, prowadzącego do kontrolowanych mikrouszkodzeń skóry. W następstwie ma miejsce aktywowanie stymulacji jej procesów regeneracyjnych, które podnoszą jędrność i napięcie skóry. Plazma używana w zabiegu jest materią przypominającą gaz, w której cząsteczki są zjonizowane i posiadają ładunek elektryczny. W praktyce jest ona bardzo dobrym przewodnikiem prądu i może oddziaływać z polem zarówno elektrycznym, jak i magnetycznym. Inaczej niż w przypadku metali opór elektryczny plazmy maleje względem wzrostu temperatury. Zależnie od natężenia energii po przekroczeniu pewnej granicy natężenia dochodzi do wystąpienia tzw. łuku elektrycznego. Zjawisko to wykorzystywane jest właśnie w zabiegach medycyny estetycznej.
Właściwości i wpływ na skórę
W trakcie zabiegu tkanki ogrzewane są w bardzo krótkim czasie, jednak równie szybko następuje ich schłodzenie. Wynika to z zaistnienia podwójnego efektu termicznego, zapewniającego większą precyzję, bezpieczeństwo i kontrolę procedury. Renuvion jest w stanie nagrzać tkankę do temperatury 83 stopni Celsjusza, podczas gdy czas ekspozycji skóry w takich warunkach wynosi zaledwie 44 milisekundy. Procentowa zawartość helu używanego do wytworzenia energii cieplnej sięga jedynie 1%, natomiast jego pozostała objętość jest stosowana do szybkiego schłodzenia tkanek. Bodziec oddziałuje tylko na włókna kolagenowe występujące w skórze, przez co tkanka tłuszczowa, naczynia krwionośne i pozostałe struktury pozostają nienaruszone.
Jakie zastosowanie ma zabieg Renuvion?

Zabieg Renuvion polecany jest przede wszystkim do likwidowania różnych problemów związanych z wiotkością, utratą elastyczności, niejednolitą teksturą skóry czy występowaniem przebarwień, blizn i zmarszczek. Procedura ta sprawdzi się jako uzupełnienie liposukcji, którą również przeprowadzamy w Kaniowscy Clinic. Z jej pomocą można bowiem szybko uelastycznić skórę, z której usunięty zostanie nadmiar tkanki tłuszczowej. Renuvion polecamy też osobom poszukującym sposobów na odmłodzenie i ujędrnienie skóry. Zabieg można przeprowadzać na wielu obszarach ciała, takich jak twarz, podbródek, szyja i dekolt, klatka piersiowa, piersi, brzuch, uda i kolana, dłonie, ramiona czy talia.
Metody zabiegowe
Sposób zastosowania urządzenia zależy od oczekiwanych efektów. Podstawowa klasyfikacja obejmuje dwie główne metody zabiegowe, czyli zewnętrzną i wewnętrzną. Pierwsza z nich nazywana jest również zimną ablacją. W tym przypadku energia działa dwupłaszczyznowo, ponieważ obkurcza włókna kolagenowe i jednocześnie głęboko złuszcza naskórek. Za pomocą tej można wyeliminować przebarwienia, blizny czy zmiany trądzikowe. Zabieg zimnej ablacji wykonuje się głównie na twarzy, ustach, dekolcie, klatce piersiowej, brzuchu, ramionach i udach. Zastosowanie wewnętrzne Renuvion pozwala natomiast na obkurczenie tkanek oraz pobudzenie produkcji włókien kolagenowych. W tym przypadku niezbędne jest wykonanie niewielkiego nacięcia, a następnie wprowadzenie pod skórę specjalnej sondy emitującej energię. Zabieg w takiej formie służy do obkurczania nadmiaru skóry, dlatego sprawdza się w przypadku skóry twarzy, szyi, ramion, brzucha, piersi, talii ud czy kolan.
Jak przebiega zabieg Renuvion i ile wynosi jego cena?
Zabieg Renuvion to procedura, której cena jest uzależniona głównie od wielkości okolicy poddawanej liftingowaniu plazmą helową. Do wydatków można doliczyć opcję sedacji z anestezjologiem, ustalaną indywidualnie podczas konsultacji kwalifikacyjnej do zabiegu. Sama procedura jest wykonywana w znieczuleniu ogólnym, przed którym trzeba wykonać badanie krwi. W przypadku mniejszych obszarów ciała, zabieg można zrealizować w znieczuleniu miejscowym.
Przebieg zabiegu i rekonwalescencja
Zależnie od obszaru ciała poddawanego terapii zabieg trwa średnio 60-90 minut. W czasie pracy urządzenia hel ulega podgrzaniu przez fale radiowe i dochodzi do zmiany jego stanu skupienia w plazmę. W ten sposób osiągany jest podwójny efekt termiczny, w ramach którego następuje niemal jednoczesne podgrzanie i schłodzenie tkanek. Po zakończeniu zabiegu wybrane okolice ciała mogą być zasinione, opuchnięte i tkliwe. Podrażnienie i zaczerwienienie skóry jest naturalnym objawem, dlatego przez ok. 12-48 godzin po terapii należy zadbać o wypoczynek. W tym czasie nie powinno się schładzać lub podgrzewać obszaru, na którym wykonano zabieg. W przypadku procedury realizowanej na ciele przez 4 tygodnie zaleca się stosowanie stroju uciskowego. Jeżeli terapia była wykonywana w okolicy podbródka, wystarczy noszenie opatrunku przez kilka dni. Zabieg w obszarze szyi wymaga natomiast sypiania z zagłówkiem uniesionym pod kątem 30 stopni, a także korzystania z wałka lub zwiniętego ręcznika. Obszaru poddanego procedurze nie wolno wystawiać na oddziaływanie promieni UV aż do momentu zagojenia rany.
Efekty i korzyści
Rezultaty zabiegu uwidoczniają się już po jego zakończeniu. Skóra ulega wygładzeniu i ujędrnieniu, a także jest bardziej napięta. Efekty stopniowo zwiększają się po ok. 3-6 miesiącach ze względu na syntezę nowych włókien kolagenowych, redukcję przebarwień oraz spłycenie zmarszczek. Zabieg zapewnia długotrwałe rezultaty, co ma szczególne znaczenie dla pacjentów poszukujących sposobu na skuteczne obkurczenie wiotkiej skóry. Zachęcamy do nawiązania kontaktu i umówienia się na konsultację.