fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Zabiegi modelowania twarzy
Zabiegi modelowania twarzy

Zabiegi modelowania twarzy przeznaczone są dla pacjentów, którzy zmagają się ze stopniowym ubytkiem kolagenu w skórze, jej niedostatecznym nawilżeniem, spadkiem elastyczności i innymi niekorzystnymi objawami związanymi z procesem starzenia. Upływ czasu i niekorzystne czynniki zewnętrzne sprawiają, że tkanki skóry tracą swoje naturalne rusztowanie. W rezultacie może nastąpić widoczne zaburzenie owalu twarzy oraz jej opadanie, co stanowi istotny problem estetyczny. Procedury tego typu da się przeprowadzić z użyciem różnych metod.

Spis treści:
Kiedy są zalecane?
Dobór odpowiedniej metody
Jakie procedury można przeprowadzić?
Użycie kwasu hialuronowego
Zastosowanie tkanki tłuszczowej pacjenta

Kiedy zabiegi modelowania twarzy są zalecane?

Zabiegi modelowania twarzy sprawdzają się u osób w różnym wieku, przy czym najczęściej są realizowane w przypadku pacjentów po 40. roku życia. Procedury w tym zakresie przeprowadzamy w naszym gabinecie Kaniowscy Clinic. Problemy z opadaniem i zaburzeniem owalu twarzy są zwykle spowodowane procesami starzenia, włącznie z tymi spowodowanymi nadmierną ekspozycją na promieniowanie ultrafioletowe. Niekorzystne objawy mogą też wynikać ze stopniowej utraty zawartości podściółki tłuszczowej, co często ma podłoże genetyczne. W wielu przypadkach niekorzystne czynniki występują wspólnie, prowadząc w rezultacie do nieestetycznego efektu wiotkiej, wiszącej skóry i zaburzonych proporcji czy konturów twarzy. Zmiany te najczęściej uwidoczniają się w jej dolnej części, co można rozpoznać po występowaniu charakterystycznych chomików w okolicy żuchwy, zauważalnych fałd nosowo-wargowych czy opadających policzków.

Dobór odpowiedniej metody zabiegowej

Niezależnie od stopnia zaawansowania problemu i wieku pacjenta, zawsze konieczny jest umiejętny dobór odpowiedniej metody zabiegowej. Obecnie największym powodzeniem cieszą się procedury bazujące na inicjowaniu różnych procesów regeneracyjnych, które mają na celu zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny. Zabiegi te przywracają skórze jej naturalne właściwości, włącznie z odpowiednią elastycznością, jędrnością czy poziomem nawilżenia. W rezultacie twarz może odzyskać młodzieńczy wygląd, prawidłowe kontury oraz właściwą symetrię. Procedury medycyny estetycznej pozwalają jednocześnie na zredukowanie różnych niedoskonałości. Poza modelowaniem, zabiegi te przyczyniają się do zmniejszania widoczności blizn czy zmarszczek. Zależnie od potrzeb pacjenta, wybrana metoda może być ukierunkowana np. na wypełnienie policzków, skorygowanie kształtu nosa, zmniejszenie widoczności tzw. doliny łez czy uniesienie policzków. Aby jak najlepiej dopasować rodzaj zabiegu, w naszym gabinecie przeprowadzamy specjalistyczną konsultację. Pod uwagę musimy wziąć przede wszystkim obecny stan skóry, która może być w różnej kondycji. W wielu przypadkach korzystnym rozwiązaniem jest połączenie ze sobą różnych form terapii.

Jakie zabiegi modelowania twarzy można przeprowadzić?

kwas hialuronowy

Zabiegi modelowania twarzy mogą opierać się na różnych technologiach i rozwiązaniach medycznych. Od lat do często stosowanych rozwiązań należy procedura z użyciem kwasu hialuronowego. Substancja ta naturalnie występuje w tkance łącznej, a jej głównym zadaniem jest zapewnienie optymalnej sprężystości skóry właściwej. Kwas hialuronowy posiada zdolność do wiązania wody, dlatego odpowiada również za prawidłowe nawodnienie i objętość. Procesy starzenia prowadzą do zmniejszenia ilości tej substancji w organizmie, przez co konieczne może być dostarczenie jej w inny sposób.

Procedura z użyciem kwasu hialuronowego

Zabieg ten może być wykonany na różne sposoby. Do najbardziej klasycznych metod należy wstrzykiwanie kwasu hialuronowego w skórę za pomocą specjalnej igły. Obecnie najbardziej popularne jest natomiast zastosowanie techniki soft liftingu, polegającej na użyciu dedykowanej mikrokaniuli, celem zmniejszenia ilości wykonywanych nakłuć. Preparaty z kwasem hialuronowym różnią się między sobą, ponieważ mogą zawierać tę substancję w postaci usieciowanej lub nieusieciowanej. W celu modelowania twarzy, najczęściej używa się preparatu z usieciowanym kwasem hialuronowym. Zależnie od wybranego środka, zmienia się również częstotliwość wykonywanych zabiegów.

Zastosowanie tkanki tłuszczowej pacjenta

Do modelowania twarzy można wykorzystać również tkankę tłuszczową pacjenta, która jest pobierana z innych obszarów ciała. Zabieg ten stanowi alternatywę dla użycia innych wypełniaczy. Komórki zawarte w pobranej tkance mogą być wszczepione również w inne okolice anatomiczne ciała. Z reguły implantuje się je w miejsca twarzy z widocznymi ubytkami, co pozwala na uzyskanie efektu wolumetrii. Tkanka najczęściej pobierana jest z brzucha lub wewnętrznej części ud. Sam zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym oraz z użyciem lasera lub ultradźwięków. We wszczepianym materiale muszą znajdować się żywe komórki tłuszczowe, a także komórki macierzyste. Jego przygotowanie odbywa się w specjalnych separatorach, co pozwala na optymalne wyselekcjonowanie adipocytów. Po wstrzyknięciu materiału w odpowiednie miejsca, specjalista modeluje wybrane partie twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas