fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Zanim zdecydujesz się na zabieg
Zanim zdecydujesz się na zabieg

Zanim zdecydujesz się na zabieg

Pacjenci często gubią się w szerokiej ofercie rynku medycyny estetycznej, kuszeni są reklamami czy specjalnymi okazjami. Tymczasem skóra jest naszym największym narządem immunologicznym i tak, jak w przypadku leczenia naszego organizmu – wygląd i zdrowie naszej skóry powierzmy lekarzowi specjaliście.

Lekarz, którzy nieustannie dokształca się zawodowo, umie ocenić skuteczność i bezpieczeństwo zabiegów, niezależnie od informacji prezentowanych mu przez firmy. Dlatego to my – lekarze dermatolodzy – jesteśmy dla pacjentów najlepszym przewodnikiem po najbardziej skutecznych i bezpiecznych zabiegach estetycznych, nie proponujemy hitów ani niesprawdzonych nowości.

Zajmuję się medycyną estetyczną już przeszło 20 lat. Po latach doświadczeń zawodowych, prowadzenia dokumentacji medycznej, mam naukowe podstawy ku temu, żeby stwierdzić, że wygląd prowadzonego kompleksowo i długofalowo pacjenta, może wskazywać na to, że jest on kilkanaście lat młodszy niż wskazuje jego wiek metrykalny .

Moje rekomendacje:

Ulthera™ – to urządzenie przeznaczone do liftingu skóry, którego efekty są porównywalne do liftingu chirurgicznego.To także jedyne urządzenie, które dzięki ekranowi USG umożliwia wgląd w tkankę, co gwarantuje wyjątkową skuteczność i precyzję zabiegu. Skoncentrowana energia ultradźwięków dostarczana jest głęboko pod warstwy powierzchniowe skóry. Następuje wtedy natychmiastowe obkurczenie skóry poprzez termiczną koagulację tkanek. Ulthera™ to nieinwazyjny lifting, dzięki któremu następuje widoczne zmniejszenie zwiotczenia skóry, zmniejszenie narastających z wiekiem nawisów skórnych. Rezultatem zabiegu jest między innymi wyraźne uniesienie górnych powiek,co sprawia,że spojrzenie staje się bardziej otwarte, natomiast twarz nabiera młodszego, świeżego wyglądu. Zabieg można wykonać także na obszarze: policzków, linii żuchwy, podbródka, w celu podniesienia i zwiększenia napięcia skóry, które to wpływają wyraźnie na kształt twarzy i wygląd szyi. Modelowanie twarzy z zastosowaniem terapii Ulthera™ jest wyjątkowo precyzyjne, a odmładzanie skóry spektakularne.

Thermage to urządzenie medyczne wykorzystujące energię fal radiowych, które pozwala na nieinwazyjne napinanie, ujędrnianie i konturowanie skóry oraz tkanki podskórnej, dające efekt wyraźnego i silnego odmłodzenia. Skoncentrowana energia ultradźwięków dostarczana jest głęboko pod warstwy powierzchniowe skóry. Powoduje to natychmiastowe obkurczenie skóry poprzez koagulację tkanek i zapoczątkowuje proces ich regeneracji.Thermage CPT pozwala na niechirurgiczne zwiększenie napięcia skóry i uzyskanie efektu liftingującego- tzw. „lifting bez skalpela”

zabiegi thermage

Nici lifingujące- to jeden z najnowszych zabiegów estetycznych. Wprowadzenie nici liftingujących do pakietu wykonywanych przeze mnie zabiegów znacznie poszerzyło możliwości odmładzania. Nici stosuję z powodzeniem w tzw. trudnych obszarach: naokolicę czoła – do podniesienia brwi oraz w okolicach podbródka, linii żuchwy i szyi. Jest to także znakomita alternatywa dla leczenia zwiotczenia skóry u młodszych pacjentek, które nie mają jeszcze zaników objętości – zabieg daje dobry efekt poprawy napięcia skóry, stymuluje też syntezę kolagenu. U pacjentów 40-50stosuję nici połączone z wypełniaczemw terapii łączonej. W wieku 55+przy wyraźnych objawach fotoagingu nic idają bardzo dobre , natychmiastowe i długo ( 2-3 lata) utrzymujące się efekty liftingu.

zabiegi nici liftingujące silhouettesoft

Cutera Excel V – Piękna skóra to zdrowa skóra ! Cutera Excel V to nowoczesny laser naczyniowy, który umożliwia terapię szerokiej gamy schorzeń od powierzchownych uszkodzeń naczyń aż po głębokie blizny. Laser daje możliwość dostosowania parametrów zabiegowych do indywidualnych potrzeb pacjenta, co pozwala na niezwykle skuteczne i precyzyjne leczenie wszystkich zmian naczyniowych i przebarwień skóry.

Endermologia to niezwykle skuteczny i nieinwazyjny endomasaż polegający na mechanicznej stymulacji komórek. Zabieg jest naturalną metodą przeciwstarzeniową i redukującą tkankę tłuszczową. Ma szereg zastosowań w dziedzinie estetyki twarzy i ciała (Lipomassage i Endermofit). Rezultatem tych zabiegów jest redukcja nagromadzonej miejscowo tkanki tłuszczowej, przeciwdziałanie oznakom starzenia oraz poprawa jakości skóry. Ten nieinwazyjny i niezwykle skuteczny masaż ma szeroki zakres oddziaływania i różnorodne programy do wyboru:

  • estetyczny (zabiegi wyszczuplające, ujędrnianie skóry, zabiegi antycellulitowe,)
  • sportowy (przygotowanie do wysiłku mięśni, powięzi, ścięgien, więzadeł)
  • terapeutyczny (drenaż limfatyczny, regeneracja powysiłkowa, wspomaganie leczenia uszkodzeń mięśni, więzadeł, ścięgien)

Technika wykonywania zabiegu Endermologie oparta została na współdziałaniu dwóch czynników: elektronicznie sterowanych rolek i próżni. W wyniku działania podciśnienia utworzony fałd skórny zwijany jest przez pierwszą rolkę a następnie rozwijany przez drugą. Aby osiągnąć pełną mobilizację tkanki, rolki poruszają się wewnątrz głowicy nie tylko ruchem obrotowym wokół własnej osi, ale również względem siebie zgodnie ze stanem tkanki i intensywnością wybranego zabiegu. W zależności od wybranego programu proces ten jest uzupełniany ciągłym lub rytmicznym podciśnieniem. Wielokrotne, mechaniczne pobudzenie wierzchniej warstwy skóry w trakcie masażu uaktywnia metabolizm tkanki tłuszczowej i stymuluje komórki do uwalniania opornego na dietę i ćwiczenia tłuszczu.

Zabieg jest bezbolesny i daje przyjemny efekt relaksu. Znakomite wyniki, jakie daje endermologia można dokumentować pomiarami i zdjęciami wykonanymi przed i po serii zabiegów.

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas