fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Jak ujędrnić brzuch po ciąży?
Jak ujędrnić brzuch po ciąży?

Jak ujędrnić brzuch po ciąży? To pytanie zadaje sobie wiele kobiet zmagających się z nadmiernym wiotczeniem i utratą jędrności skóry. Na szczęście dzięki postępowi medycyny estetycznej i zaawansowanym technologicznie rozwiązaniom jest to prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. W tym artykule omawiamy przyczyny utraty jędrności skóry, metody pozwalające na pozbycie się tego problemu, a także najskuteczniejsze zabiegi ujędrniające.

Spis treści
Przyczyny zmiany wyglądu ciała
Jak przywrócić dawną strukturę?
Zabiegi wspomagające
Ultraformer III
Renuvion
Inne zabiegi

Zastanawiasz się, jak ujędrnić brzuch po ciąży?

Jeśli zastanawiasz się, jak ujędrnić brzuch po ciąży, warto najpierw zapoznać się z przyczynami zmian struktury skóry. Skóra ulega nieustającym zmianom i przebudowie, jednak czasem traci ona swoje naturalne zdolności regeneracyjne. Dlaczego tak się dzieje? Aby znaleźć odpowiedź na to pytanie, należy najpierw przyjrzeć się jej budowie i fizjologii. Jędrność oraz elastyczność skóry warunkowana jest przez obecność włókien kolagenowych i elastynowych w niej zawartych. Włókna te mają ograniczone zdolności regeneracyjne, dlatego też z wiekiem ich liczba zaczyna gwałtownie spadać, a co za tym idzie, skóra staje się coraz cieńsza i bardziej wiotka.

Inne czynniki

Wiek nie jest jednak jedynym czynnikiem prowadzącym do utraty jędrności skóry. Na jej elastyczność wpływ mają również wszelkie zmiany masy ciała, rozciąganie, a także ekspozycja na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Promieniowanie uszkadza strukturę skóry, przez co przyspiesza procesy starzenia się – dochodzi wtedy do przedwczesnej utraty jędrności skóry czy powstawania zmarszczek.
Zarówno podczas gwałtownej zmiany masy ciała, jak i w trakcie ciąży, skóra jest narażona na ten sam mechanizm uszkodzenia – nadmierne rozciąganie. W miarę postępowania ciąży skóra na brzuchu coraz bardziej się rozciąga, dostosowując się do nowego rozmiaru ciała. Podczas rozciągania często dochodzi do uszkodzenia włókien kolagenowych w skórze, co widoczne jest w postaci rozstępów. Jednakże, nawet jeśli nie dochodzi do uszkodzenia, włókna ulegają bardzo dużemu rozciągnięciu i często, nawet po porodzie, nie wracają do swojej pierwotnej formy. Dlatego też po utracie dużej ilości kilogramów często mamy do czynienia z nadmiarem skóry – potrzebuje ona sporo czasu, aby z powrotem się obkurczyć, jednak czasem, gdy jej struktura została znacznie uszkodzona, jest to niemożliwe.

Jak ujędrnić skórę na brzuchu po ciąży?

Istnieje wiele metod, aby ujędrnić skórę na brzuchu po ciąży. Przede wszystkim warto postawić na zdrowy tryb życia – zmienić dietę na bardziej lekkostrawną i przekonać się do regularnego wysiłku fizycznego. Takie zmiany na pewno pozytywnie wpłyną na samopoczucie i pomogą w utracie masy ciała, zwykle są jednak niewystarczające, aby w widoczny sposób zmniejszyć problem wiotkiej skóry na brzuchu.
Metodą wartą wypróbowania w domowym zaciszu jest stosowanie masaży oraz specjalistycznych preparatów ujędrniających. Masowanie problematycznego obszaru, szczotkowanie skóry na sucho, a także stosowanie regularnych peelingów i balsamów z pewnością pomoże poprawić jakość skóry, stanie się ona bardziej gładka i promienna.

Nieskuteczność metod domowych

Niestety, w znacznej większości przypadków próby ujędrnienia brzucha domowymi sposobami nie przynoszą satysfakcjonujących rezultatów. Gdy doszło do znacznego uszkodzenia kolagenu zawartego w skórze, masaże i kosmetyki nie będą w stanie zmienić struktury skóry i będą jedynie maskować problem. Na szczęście obecnie istnieje wiele nowoczesnych metod, które pozwalają na pozbycie się tego problemu raz na zawsze.

Zalecane zabiegi

Zabiegi ujędrniające przeprowadzane w naszym gabinecie gwarantują doskonały efekt przy minimalnej inwazyjności zabiegu. Największą wagę przykładamy do całkowitego bezpieczeństwa wykonywanych procedur, dlatego też każdy zabieg poprzedzony jest wizytą konsultacyjną z jednym z naszych specjalistów. Podczas takiej wizyty lekarz eliminuje wszelkie przeciwwskazania, a także instruuje przed zabiegiem. Dobiera również najskuteczniejszy plan leczenia na podstawie wyników badania klinicznego, a także rozmowy z pacjentką. Dzięki temu zabiegi przeprowadzane w Kaniowscy Clinic są nie tylko w pełni bezpieczne, ale także zapewniają wspaniałe rezultaty zgodne z oczekiwaniami naszych pacjentów.

Ultraformer III

zabiegi ultraformerUltraformer III to innowacyjne urządzenie wykorzystywane do nieinwazyjnego liftingu skóry, zarówno w obszarze twarzy, jak i całego ciała. Korzysta ono z nowoczesnej technologii HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound), czyli wysokoenergetycznej fali ultradźwiękowej. Podczas zabiegu dochodzi do kontrolowanego podgrzania obszaru zabiegowego, a także powstawania mikrouszkodzeń w strukturze skóry. Stymuluje to skórę do obkurczania oraz przyspieszenia procesów regeneracyjnych, dzięki czemu uszkodzone włókna kolagenowe powracają do pełnej funkcjonalności. Skóra staje się napięta i jędrna, a jej nadmiar ulega obkurczeniu. Efekty zabiegu są widoczne praktycznie od razu po jego zakończeniu, a po procesie rekonwalescencji ulegają utrwaleniu. Zabieg z użyciem Ultraformer III stanowi idealną alternatywę dla tradycyjnego liftingu skóry.

Renuvion

Zabieg Renuvion to kolejny doskonały sposób na rozwiązanie problemu wiotkiej skóry. Dzięki zaawansowanej technologii urządzenie Renuvion wykorzystuje energię plazmy helowej oraz fale radiowe, które prowadzą do kontrolowanego powstawania mikrouszkodzeń tkanki. Stanowi to impuls dla skóry do przeprowadzenia przebudowy oraz syntezy nowych włókien kolagenowych. Zabieg jest mało inwazyjny – wykonywane jest małe nacięcie na skórze, przez które wprowadzana jest sonda generująca impulsy. Dzięki temu energia dociera bezpośrednio w głąb tkanek poddawanych zabiegowi, co potęguje jej oddziaływanie i gwarantuje doskonałe efekty. Wkrótce po zabiegu skóra staje się wyraźnie gładsza i bardziej sprężysta, a jej nadmiar ulega stopniowemu obkurczeniu.

Jak ujędrnić brzuch po ciąży za pomocą innych zabiegów?

Jeśli zastanawiasz się, jakie jeszcze zabiegi mogą pomóc ujędrnić brzuch po ciąży, to zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. W naszym gabinecie przeprowadzamy wiele zabiegów, które są pomocne w procesie obkurczania oraz regeneracji skóry po ciąży. Oprócz urządzeń Ultraformer III i Renuvion wspaniałe rezultaty przynosi również zastosowanie laseroterapii. Laser frakcyjny CO2 pobudza skórę do regeneracji i jest przydatny w przypadku różnych problemów skórnych: usuwaniu blizn, przebarwień czy zmarszczek. Świetnie radzi sobie także z ujędrnianiem wiotkiej skóry, pozostawiając ją gładką i sprężystą.
Innym zabiegiem przydatnym w procesie ujędrniania jest mezoterapia kolagenowa. Jest to metoda polegająca na przeprowadzeniu serii mikronakłuć skóry, podczas których w jej głąb wprowadzane są dobroczynne substancje, w tym przypadku kolagen. Dzięki temu skóra zmuszona jest do przeprowadzenia procesów naprawczych i odbudowy swojej struktury. Po przeprowadzeniu serii zabiegów skóra jest wyraźnie gładsza, bardziej napięta i ujędrniona.
Problem utraty jędrności skóry po ciąży jest bardzo powszechny. Na szczęście, dzięki nowoczesnym metodom zabiegowym, można go rozwiązać w szybki i bezpieczny sposób. Zapraszamy do kontaktu, w celu umówienia się na wizytę konsultacyjną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas