fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Korekta nosa nićmi Aptos
Korekta nosa nićmi Aptos

Korekta nosa nićmi Aptos to zabieg medycyny estetycznej, który może być wykonywany w zastępstwie dla tradycyjnej procedury chirurgicznej. Implantacja nici nie wymaga zastosowania skalpela, co ogranicza czas trwania rekonwalescencji. Korekta nosa przeprowadzona z wykorzystaniem nici znajduje zastosowanie u wielu pacjentów, którzy chcą subtelnie zmienić jego kształt, skorygować proporcje czy wyrównać ewentualną asymetrię.

Spis treści:
Na czym polega zabieg?
Zasada działania nici
Wskazania do zabiegu
Przygotowanie pacjenta i przebieg zabiegu
Technika Visage Excellence
Zalecenia po zabiegu i przeciwwskazania do stosowania nici

Na czym polega korekta nosa nićmi Aptos?

Korekta nosa nićmi Aptos to zabieg, który w odpowiedni sposób wykorzystuje ich specyficzną budowę. Na całej długości dysponują one układami mikrowypustów mocowanych w tkankach skóry, celem ich uniesienia lub utrzymania w wymaganej pozycji. Zadaniem nici jest też aktywacja komórek do produkcji kolagenu, co odbywa się poprzez utworzenie podskórnego rusztowania. Po wprowadzeniu w skórę grupują one tkanki i naprowadzają je na właściwe położenie. Utworzona wokół nici tkanka włóknista tworzy specjalny stelaż, który zapewnia dodatkowe wzmocnienie i stymuluje powstawanie nowych włókien kolagenowych.

Zasada działania nici

Nici liftingujące Aptos posiadają opatentowaną budowę i znajdują szerokie zastosowanie w zabiegach medycyny estetycznej. Celem ich wykorzystania pod kątem korekty nosa jest przede wszystkim uniesienie tkanek skóry w wybranym obszarze, a tym samym skorygowanie ich kształtu i jednocześnie uzyskanie poprawy stanu skóry. Nici Aptos opracowane zostały z myślą o korekcji różnych niedoskonałości estetycznych w taki sposób, aby ostateczny rezultat ich stosowania był możliwie jak najbardziej naturalny i subtelny. Zabiegi z ich wykorzystaniem muszą być optymalnie dobrane do potrzeb pacjenta. Zasada działania tej techniki opiera się przede wszystkim na wykorzystaniu odpowiednich mikrowypustów, które są kotwiczone w tkankach i mogą przesuwać je w określonych kierunkach. Same nici znajdują zastosowanie w wielu różnych metodach zabiegowych, z których wszystkie przeznaczone są dla wybranych obszarów ciała i twarzy.

Wskazania do zabiegu

Zastosowanie nici Aptos jest zalecane w sytuacji, gdy nie ma konieczności przeprowadzania złożonego zabiegu chirurgicznego. Procedura ta stosowana jest głównie w przypadku potrzeby wykonania subtelnej korekty nosa, którego czubek jest obniżony lub zbyt mocno skierowany w dół. Innym wskazaniem do użycia nici liftingujących może być nisko osadzona kość nosowa, czyli widoczne obniżenie nasady w górnej części. Ich użycie służy w tym przypadku do wypełnienia i podniesienia tkanek, a także ich wzmocnienia. Zabieg ten przeprowadzamy również w razie potrzeby skorygowania kąta pomiędzy górną wargą a koniuszkiem nosa, który może być zbyt szeroki lub nieznacznie skierowany bardziej w lewo lub prawo. Nici wykorzystywane są ponadto do niwelowania garbka na nosie, zwiększania objętości grzbietu czy zwężania skrzydełek nosa. Metoda ta pozwala też na skorygowanie asymetrycznych nozdrzy czy zwężenie konturu nosa.

Przygotowanie pacjenta i przebieg zabiegu

Podstawę do wykonania zabiegu korygującego z wykorzystaniem nici Aptos stanowi odpowiednia kwalifikacja pacjenta. Podczas pierwszej wizyty nasi specjaliści dokładnie analizują problem estetyczny i wykluczają ewentualne przeciwwskazania, po czym dobierają metodę zabiegową. Cała procedura wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, więc przekłucie skóry może wywołać dyskomfort, jednak jest to kwestia indywidualna. Przed rozpoczęciem implantacji konieczne jest zaznaczenie na twarzy pacjenta miejsca, w które wprowadzone mają być nici. Po podaniu znieczulenia odbywa się właściwy zabieg wykonywany z użyciem kaniuli lub igły. Czas trwania procedury jest zależny od jej rozległości i zakresu. O ile lifting całej twarzy trwa około 30-40 minut, o tyle pojedyncza strefa nosa może zostać skorygowana w około 10-15 minut. Pacjent z reguły powraca do normalnych aktywności zaraz po zabiegu, a uzyskane efekty utrzymują się średnio od 2 do 5 lat.

Jakie są opinie o korekcie nosa nićmi Aptos oraz od czego zależy cena zabiegu?

Korekta nosa nićmi Aptos to zabieg zbierający w większości pozytywne opinie od pacjentów, na co w dużym stopniu wpływa to, że można go wykonać w wielu przypadkach oraz stosunkowo przystępna cena. Koszty związane z realizacją tej procedury są uzależnione od kilku aspektów. Duże znaczenie ma sam zakres wykonywanej korekty, która musi być odpowiednio dobrana do potrzeb pacjenta. Zależnie od celu zabiegu i specyfiki problemów estetycznych możemy wykorzystać nici w formie szwu stałego lub szwu rozpuszczalnego. Same zestawy są pakowane w sterylne sety, które różnią się rodzajem czy długością. Z tego względu konieczny jest ich umiejętny dobór pod kątem specyfiki interwencji czy intensywności oddziaływania.

Technika Visage Excellence

Do korekty nosa może być wykorzystywana technika Visage Excellence, która bazuje na niciach rozpuszczalnych. Ich wypusty są umieszczone na całej długości oraz skierowane w docelowych kierunkach. Z uwagi na odpowiednie umiejscowienie haczyków po implantacji mogą one podtrzymać tkanki oraz zwiększyć napięcie skóry. Poza samą strefą nosa metoda Visage Excellence może być stosowana również na całej twarzy oraz szyi. Proces wprowadzania nici pod skórę odbywa się z wykorzystaniem tępo zakończonej kaniuli, co ma na celu ograniczenie krwawienia oraz redukcję obrzęku. Aby uzyskać odpowiednie rusztowanie, konieczne jest umiejętne manewrowanie. Nici mogą być wprowadzane zarówno w stronę nasady nosa, jak i wzdłuż jego przegrody. Zabieg ten przeprowadzamy również techniką w wersji Visage Excellence HA. Nici zawierają wówczas nie tylko kaprolakton i kwas polimlekowy, ale też kwas hialuronowy.

Zalecenia po zabiegu i przeciwwskazania do stosowania nici

Po zabiegu może pojawić się zasinienie skóry i nieduży obrzęk. Ewentualny dyskomfort mimiczny pozostaje kwestią indywidualną. Z reguły nieprzyjemne odczucia ustępują samoistnie w ciągu dwóch tygodni od zakończenia procedury. Przez pierwsze kilka dni lepiej jednak unikać nadmiernej mimiki i długotrwałego mówienia, a także zrezygnować z masaży twarzy, peelingów, sauny czy solarium. Stosowanie się do zaleceń pozabiegowych jest konieczne, ponieważ w ten sposób zmniejsza się ryzyko przemieszczenia się nici Aptos przed ich całkowitym ustabilizowaniem. Korekta nosa z wykorzystaniem tej metody jest w niektórych przypadkach niewskazana. Nici liftingujące Aptos nie mogą być stosowane u pacjentów, którzy zmagają się z aktywnymi chorobami nowotworowymi, zaburzeniami krzepnięcia, aktywnymi infekcjami na skórze, schorzeniami autoimmunologicznymi czy poważnymi chorobami układu sercowo-naczyniowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas