fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Laserowe usuwanie blizn po oparzeniu we Wrocławiu
Laserowe usuwanie blizn po oparzeniu we Wrocławiu
Laserowe usuwanie blizn po oparzeniu we Wrocławiu jest przeprowadzane w formie różnych zabiegów. Ślady powstałe na skórze w wyniku nieszczęśliwego wypadku mogą być przyczyną dużego dyskomfortu psychicznego. Współczesne osiągnięcia medycyny estetycznej pozwalają jednak na efektywne zredukowanie blizn pooparzeniowych. Aby skorzystać z takich usług we Wrocławiu, warto odwiedzić nasz gabinet Kaniowscy Clinic.

Spis treści:
Jak to działa?
Redukcja laserowa
Laser Discovery Pico
Laser Golden Touch
Laser tulowy Lavieen
Laser frakcyjny CO2
Osocze bogatopłytkowe
Lipotransfer
Koszt

W jaki sposób odbywa się laserowe usuwanie blizn po oparzeniu we Wrocławiu?

We Wrocławiu laserowe usuwanie blizn po oparzeniu przeprowadzamy za pomocą specjalnie dobranych urządzeń, które znajdują szerokie zastosowanie w regeneracji skóry. Aby wybrana metoda przyniosła dobre efekty, musi być przede wszystkim odpowiednio dopasowana do potrzeb pacjenta. Blizny po oparzeniach trzeba na początek dokładnie przeanalizować, aby określić ich rodzaj i stopień zaawansowania. Mocno utrwalone i dojrzałe zmiany są trudniejsze do usunięcia, dlatego wymagają również bardzo szczegółowej diagnostyki.

Redukowanie blizn pooparzeniowych laserem

Blizna powstaje w naturalnym procesie gojenia się rany. Dotyczy to również zmian po oparzeniach, będących konsekwencją bardzo poważnych uszkodzeń. Podczas gojenia zmienia się struktura i koloryt skóry, ze względu na powstawanie łącznej tkanki włóknistej, celem połączenia brzegów powstałej rany. W procesie tym następują naturalne zmiany fizjologiczne, ale w niektórych sytuacjach mogą one przebiegać nieprawidłowo. Blizny będą wówczas bardziej widoczne, a także trwalsze i trudniejsze do usunięcia. Aby wyeliminować takie zmiany po oparzeniach, trzeba zastosować efektywne metody laserowe.

Jakie metody pozwalają na laserowe usuwanie blizn po oparzeniu we Wrocławiu?

We Wrocławiu laserowe usuwanie blizn po oparzeniu realizujemy poprzez różne metody zabiegowe. O skuteczności każdej z nich decydują indywidualne czynniki, dlatego rodzaj zabiegu musi być dostosowany do specyfiki samej zmiany. Poza rodzajem blizny i miejscem jej występowania na ciele, znaczenie ma również głębokość, struktura czy kolor. Szczególnie trudne jest eliminowanie starszych śladów po oparzeniu, w związku z czym trzeba również ocenić stopień ich dojrzałości. Duże znaczenie ma bowiem czas, który minął od momentu wystąpienia rany. Dokładna analiza wszystkich tych elementów pozwoli naszym specjalistom na optymalny dobór metody zabiegowej, a także profesjonalne przeprowadzenie całego procesu terapii.

Laser Discovery Pico

Jednym z laserów używanych w naszym gabinecie jest Discovery Pico. Urządzenie to posiada odpowiednią końcówkę frakcyjną, pozwalającą na wszechstronne stymulowanie struktur skóry. Discovery Pico jest jednym z najnowszych laserów pikosekundowych. System wykorzystuje zaawansowaną technologię krótkich impulsów, które mają bardzo dużą moc. Urządzenie może emitować wiązkę o podwójnej długości fal w różnych trybach. Jego działanie dociera do najgłębszych warstw skóry, co pobudza wiele naturalnych procesów naprawczych. Zabieg ten pozwala na precyzyjne kontrolowanie procesu usuwania zmian po oparzeniach, zapewniając przy tym niemal całkowitą bezbolesność i ograniczoną czasowo rekonwalescencję.

Laser Golden Touch

zabiegi golden touch smarxide2Golden Touch opiera się na połączeniu dwóch technologii. Urządzenie to korzysta bowiem nie tylko z wiązki światła, ale również z fali radiowej. Podczas zabiegu następuje intensywna regeneracja tkanek poprzez fototermolizę struktur w miejscu blizny po oparzeniu, dzięki czemu komórki zaczynają produkować więcej kolagenu i następuje stopniowa odbudowa skóry. W Kaniowscy Clinic posiadamy najnowszy system Smartxside2 Golden Touch, który można dostosować pod kątem parametrów wiązki laserowej oraz fali radiowej. Ich ustawienia da się dowolnie zmieniać, zależnie od potrzeb pacjenta i stopnia zaawansowania blizny.

Laser tulowy Lavieen

Zastosowanie lasera tulowego Lavieen również jest możliwe w przypadku blizn po oparzeniach, co odbywa się w ramach zabiegu o niskiej inwazyjności. Jako źródło energii służy w tym urządzeniu najrzadszy ziemski lantanowiec, czyli tul. Laser Lavieen może pracować w kilku trybach i posiada długość fali 1972 nm, a jego parametry można dostosować do wymaganego poziomu grubości skóry. W przypadku trafnego dopasowania długości impulsu oraz samej intensywności energii, działanie tego urządzenia przyczynia się do przebudowy skóry i wyrównania jej struktury.

Laser frakcyjny CO2

Do redukcji blizn po oparzeniach można wykorzystać również laser frakcyjny CO2. Nie odpowiada on jednak za naświetlanie skóry, lecz za przesyłanie do niej mikroskopijnych impulsów. Powstałe w ten sposób mikrouszkodzenia otoczone są tkanką zdrową, co pozostaje nie bez wpływu na szybkość procesów regeneracyjnych. Realizacja zabiegu odbywa się w znieczuleniu miejscowym, a pacjent odczuwa jedynie mrowienie. Zastosowanie lasera CO2 przynosi efekty po kilkunastu dniach, a z czasem stają się one coraz bardziej widoczne. Tkanki sąsiadujące z uszkodzonym obszarem są stymulowane przez impulsy do odbudowy prawidłowej struktury. Przynosi to dobre efekty w redukcji blizn pooparzeniowych.

Osocze bogatopłytkowe

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego, nie jest metodą laserową, jednak przynosi bardzo dobre efekty w redukcji blizn po oparzeniach. Zabieg ten polega na pobudzaniu procesów odnowy skóry poprzez mezoterapię. W procesie tym wykorzystywane jest osocze uzyskane z krwi własnej pacjenta, którego wstrzyknięcie odżywia wybrany obszar i poprawia jego ukrwienie. Zastosowanie igieł dodatkowo wzmaga naturalną regenerację i odnowę tkanek. Następuje też pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu.

Lipotransfer

Lipotransfer również nie należy do metod laserowych, jednak wciąż pozostaje on skuteczną metodą redukcji blizn po oparzeniach. W tym przypadku zabieg polega na wypełnianiu zmian tkanką tłuszczową pacjenta, co stymuluje komórki skóry do produkcji włókien elastyny i kolagenu. Podany materiał biologiczny zawiera cenne komórki macierzyste, dzięki czemu przyspiesza regenerację i wyrównuje strukturę tkanek, a także uzupełnia ich braki. Transfer tkanki tłuszczowej może również zredukować ból występujący w okolicy blizn po oparzeniach.

Jak ustalana jest cena za laserowe usuwanie blizn po oparzeniu we Wrocławiu?

We Wrocławiu cena laserowego usuwania blizn po oparzeniu jest ustalana na podstawie kilku czynników. Znaczenie ma zarówno miejsce występowania zmian, jak i rodzaj samego zabiegu. Naszym gabinecie kompleksowo podchodzimy do diagnostyki, dlatego staramy się zawsze dobrać najbardziej odpowiednią metodę. Ze szczegółowym cennikiem usług można zapoznać się na naszej stronie internetowej. Zapraszamy do sprawdzenia oferty Kaniowscy Clinic, a także umówienia wizyty i skorzystania ze specjalistycznych zabiegów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas