fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Laserowe usuwanie wąsika we Wrocławiu
Laserowe usuwanie wąsika we Wrocławiu
Laserowe usuwanie wąsika w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu to sposób na trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia. Włoski nad górną wargą są częstym problemem u kobiet, który nierzadko wpływa na obniżenie pewności siebie. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii laserowej można skutecznie zawalczyć o gładką skórę. Po kilku zabiegach nie będzie śladu po zbędnym owłosieniu, a razem z wąsikiem znikną również kompleksy.

Spis treści
Zabieg z wykorzystaniem lasera
Hirsutyzm
Laser Vectus
Laser Thunder
Efekty epilacji
Przeciwwskazania
Ile to kosztuje?

Na czym polega usuwanie wąsika laserem w gabinecie medycyny estetycznej we Wrocławiu?

Usuwanie wąsika laserem to skuteczna metoda walki z owłosieniem, którą od wielu lat stosujemy w naszym gabinecie we Wrocławiu. Celem zabiegu jest zniszczenie całej struktury włosa łącznie z cebulką. Takie działanie zapobiega odrastaniu niechcianego wąsika. Metoda laserowa to dość szybki i wygodny sposób, który można zastosować również w innych okolicach ciała, nie tylko na twarzy. Z usuwania włosów zlokalizowanych na górnej wardze korzystają zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Trwałe zlikwidowanie wąsika u pań z pewnością przywraca poczucie pewności siebie. Panowie, którzy zdecydują się na laserową epilację, nie muszą więcej sięgać po maszynkę w celu ogolenia twardego zarostu. Z nowoczesnej metody częściej korzystają jednak kobiety z objawami hirsutyzmu.

Hirsutyzm

Hirsutyzm to zaburzenie polegające na pojawieniu się owłosienia w miejscach tak zwanych androgenozależnych u kobiet. Do takich lokalizacji zaliczamy między innymi górną wargę, ale też klatkę piersiową, plecy, podbródek, wewnętrzne powierzchnie ud, brzuch i stopy. Rosnące w tych okolicach włosy mogą być różnej morfologii, od słabo widocznego meszku aż do grubego, wyraźnego zarostu. Hirsutyzm jest dość często pojawiającą się przypadłością. Statystyki podają, że nawet kilka procent kobiet ma jego objawy. Przyczyn pojawiania się włosów w okolicach androgenozależnych może być wiele. Jeżeli wąsik pojawił się nagle i towarzyszą mu dodatkowe objawy, takie jak nieregularnie miesiączki, obniżenie głosu, trądzik czy problemy z płodnością, powinien być to mocny sygnał alarmowy. Z takimi symptomami nie należy zwlekać z wizytą u lekarza, ponieważ istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że za wzrost włosów odpowiadają zaburzenia hormonalne.

Przyczyny hirsutyzmu wtórnego

Jeżeli wzrost włosów koreluje czasowo z wystąpieniem objawów, takich jak nieregularne miesiączkowanie, obniżenie głosu, czy trądzik, to można spodziewać się przyczyn związanych z nieprawidłowymi poziomami androgenów. Gdy te będą wysokie, lekarz stwierdzi hirsutyzm wtórny. Wtedy endokrynolog szuka powodu, dla którego badania są nieprawidłowe. Przyczyn może być bardzo wiele, rozważać należy zespół policystycznych jajników, nadmierny stres, działanie uboczne leków, nowotwory różnych narządów, choroby dotykające nadnerczy i wiele innych. Hirsutyzm wtórny powinien być leczony przez lekarza. Terapia zależy od przyczyny wystąpienia wysokiego poziomu androgenów.

Hirsutyzm idiopatyczny

Hirsutyzm idiopatyczny występuje wielokrotnie częściej niż wtórny. Należy podejrzewać tę formę u każdej kobiety, która nie ma dodatkowych objawów (nieregularnych miesiączek, trądziku, itd.). Gdyby przeprowadzić badanie krwi u takiej pacjentki, to stężenie androgenów byłoby prawdopodobnie w granicy normy. Podejrzewa się, że przyczyną jest pewna genetyczna predyspozycja kobiet, która uwrażliwia mieszki włosowe na działanie pochodnych testosteronu. W rezultacie nawet niewielka ilość hormonów może wpływać na pobudzenie włosów do wzrostu. Hirsutyzmu idiopatycznego nie leczy się u lekarza. Najskuteczniejszą formą terapii jest wykorzystanie lasera do trwałego usunięcia owłosienia.

Jak przebiega laserowe usuwanie wąsika we Wrocławiu?

W naszym gabinecie we Wrocławiu dysponujemy dwoma laserami, które mogą posłużyć do usunięcia niechcianego wąsika. Laser Vectus to nowoczesne i bardzo skuteczne urządzenie likwidujące owłosienie. Jedną z zalet tej technologii jest możliwość wykonywania zabiegów bez względu na karnację i kolor włosa (z wyjątkiem włosów siwych). W przypadku niektórych innych urządzeń blond włosy oraz ciemna karnacja bywają znacznym ograniczeniem.

Palomar Vectus

Laser Vectus wyposażony został w czytnik poziomu melaniny- Skintel. Urządzenie inteligentnie określa poziom barwnika w skórze i włosach pacjenta. Dzięki temu zniwelowano ryzyko wystąpienia poparzeń oraz nieestetycznych przebarwień. Laser jest kompatybilny z różnymi głowicami. Podczas epilacji włosów z górnej wargi stosowana jest mniejsza końcówka, umożliwiająca niezwykle precyzyjne wycelowanie wiązki laserowej, a tym samym usunięcie wąsika.

Laser Thunder

Laser Thunder to kolejne urządzenie, którego używamy w naszej klinice do usuwania włosów. Jest to bezpieczna i komfortowa metoda epilacji. Wyjątkowość tego sprzętu polega na stosowaniu dwóch różnych rodzajów wiązek laserowych. Laser aleksandrytowy odpowiada za niszczenie struktury włosa, natomiast składowa neodymowo-yagowa uszkadza naczynia krwionośne odpowiedzialne za odżywienie komórek cebulki. Epilacja opierająca się na dwóch mechanizmach jest jeszcze bardziej skuteczna. Laser Thunder to urządzenie dobrze dostosowujące się do fototypu skóry oraz koloru włosów pacjenta. Sprzęt wyposażony został w system chłodzenia Zimmer. Zadaniem tego modułu jest poprawa komfortu zabiegu i zredukowanie ryzyka ewentualnych poparzeń.

Efekty

Rezultatem zabiegów jest stopniowe wykruszanie się włosów przez kolejne dni. Żeby efekty były trwałe, zabieg należy powtarzać. Laserowe usuwanie wąsika działa jedynie na owłosienie w fazie wzrostu. Po kilku tygodniach zaczynają rosnąć włosy, będące w fazie uśpienia podczas poprzedniego epilowania. Zazwyczaj procedurę powtarza się od 4 do 5 razy, chociaż ilość sesji jest sprawą mocno indywidualną. Odstępy czasowe między kolejnymi wizytami w gabinecie wynoszą około 4 tygodnie. Zaraz po zakończeniu zabiegu na górnej wardze może pojawić się zaczerwienienie oraz delikatny obrzęk. Objawy te mijają do 48 godzin.

Przeciwwskazania do epilacji laserowej:

 • ciąża,
 • uraz skóry w miejscu przeprowadzania zabiegu,
 • świeża opalenizna,
 • stosowanie leków fotouczulających (np. niektóre antybiotyki, retinoidy),
 • stosowanie ziół fotouczulających (dziurawiec, nagietek),
 • aktywne infekcje skórne w miejscu epilacji (np. liszajec zakaźny, aktywna opryszczka).

Ile kosztuje laserowe usuwanie wąsika? Poznaj ceny Kaniowscy Clinic we Wrocławiu

Jeśli się zastanawiasz, ile kosztuje laserowe usuwanie wąsika w naszym gabinecie we Wrocławiu przy pomocy lasera Thunder, powinieneś uwzględnić fakt, że konieczne będzie przeprowadzenie kilku zabiegów. Cena jednej sesji to 250 złotych. Epilacja włosów innych okolic ciała:

 • całe nogi: 900 złotych,
 • łydki: 600 złotych,
 • uda: 800 złotych,
 • pachy: 400 złotych,
 • plecy: 600 złotych,
 • klatka piersiowa: 600 złotych,
 • ramiona/ przedramiona: 350 złotych,
 • baczki: 250 złotych,
 • broda: 250 złotych.

Laser Vectus

Laserowe usuwanie wąsika przy pomocy lasera Vectus to koszt 150 złotych za jeden zabieg. Natomiast istnieje możliwość wykupienia pakietu 4 + 1 zabieg gratis w cenie 600 złotych. Epilacja włosów w innych okolicach ciała:

 • całe nogi: 600 złotych,
 • łydki: 400 złotych,
 • uda: 450 złotych,
 • pachy: 250 złotych,
 • klatka piersiowa: 450 złotych,
 • ramiona/ przedramiona: 250 złotych,
 • baczki: 90 złotych,
 • broda: 200 złotych.

Dokładny cennik, zawierający informację również o innych okolicach ciała, znajdziesz na naszej stronie internetowej. W tym samym miejscu zamieszczamy też informację o korzystnych pakietach oraz promocjach.

Metody epilacji laserowej pozwalają na łatwe usunięcie włosów, rosnących na górnej wardze. Wiele kobiet boryka się z problemem hirsutyzmu. Zaburzenie to najczęściej nie ma związku z zaburzeniami hormonalnymi, jednak gdy wraz z wąsikiem pojawiają się inne niepokojące objawy nieregularne miesiączki, trądzik, obniżenie głosu, należy zgłosić się na diagnostykę do lekarza. Zarówno laser Thunder, jak i Vectus są bardzo skuteczne w walce z niechcianym owłosieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas