fbpx
Kaniowscy Clinic Uncategorized Laserowe usuwanie włosów we Wrocławiu
Laserowe usuwanie włosów we Wrocławiu
Laserowe usuwanie włosów to zabieg w naszym gabinecie we Wrocławiu, który może raz na zawsze pozbawić Cię kompleksów związanych z nadmiernym owłosieniem lub podrażnieniami skóry po goleniu. Dzięki niemu nie musisz przejmować się odrastającymi włoskami, bo je trwale usuniemy! W naszym gabinecie epilację zbędnego owłosienia przeprowadzamy według Twoich potrzeb – mogą to być nogi, pachy, ręce, okolice bikini czy jakiekolwiek inne miejsce. Jak wygląda zabieg, czy trzeba się do niego przygotować, oraz – prawdopodobnie najważniejsze pytanie – czy to boli? Wszystkiego dowiesz się, czytając ten artykuł.

Spis treści
Co to za zabieg i czym można go wykonać?
Efekty zabiegu i jego skutki
Ile to kosztuje?

Usuwanie włosów laserem, czyli najtrwalsze rozwiązanie dostępne we Wrocławiu

Usuwanie włosów laserem jest we Wrocławiu coraz popularniejszą metodą pozbywania się ich z powierzchni ciała. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś bądź zastanawiałeś się nad takim rozwiązaniem – koniecznie zapoznaj się z ofertą Kaniowscy Clinic.

Co to za zabieg?

Depilacja laserowa jest zabiegiem polegającym na niszczeniu cebulki włosa za pomocą stosunkowo wysokiej temperatury wytwarzanej przez światło lasera. Cały ten proces nosi nazwę selektywnej fototermolizy. Wspomniana selektywność, a więc niszczenie stricte tylko mieszków cebulek włosowych jest spowodowana większą zawartością barwnika zwanego melaniną. To właśnie tu dociera odpowiednia długość fali lasera, niszcząc wyłącznie włosy. Metoda ta jest niezwykle skuteczna ze względu na fakt, że niszczona jest macierz włosa, a więc nie ma on już możliwości później odrosnąć – dlatego jest to zabieg epilacji (czyli trwałego usunięcia włosów). Dzięki temu poddanie się serii zabiegów laserowych przynosi dużo lepsze efekty niż standardowe usuwanie owłosienia za pomocą maszynek jednorazowych.

Różne lasery – wiele możliwości

W naszych gabinetach do usuwania owłosienia stosujemy różne rodzaje laserów. Jednym z nich jest laser diodowy VECTUS. Jest on niezwykle skuteczny niezależnie od karnacji Twojej skóry. Dzięki specjalnemu czytnikowi Skintel jesteśmy w stanie zmierzyć ilość barwnika w obrębie skóry i mieszków włosowych. Po dokonaniu stosownej analizy urządzenie dopasowuje odpowiednią długość fali. Robi to w sposób umożliwiający w pełni bezpieczne niszczenie struktur włosa nawet przy ciemnej karnacji. Wskazaniami do przeprowadzenia tego rodzaju zabiegu są przede wszystkim nadmierne owłosienie oraz przymieszkowe zapalenie skóry. Laserem Vectus możliwe jest dotarcie do praktycznie każdego rejonu ciała, gdyż posiada on różne głowice (większe do epilacji większych powierzchni ciała, a mniejsze do epilacji pod pachami i w innych trudno dostępnych miejscach – górna warga, baczki, pachwiny).

Kolejnym rodzajem lasera jest nowoczesny Thunder MT. Urządzenie to działa na dwóch różnych – najskuteczniejszych w procesie epilacji – długościach fal. Co więcej, zarówno falę aleksandrytową o długości 755 nm, jak i neodymowo-yagową o długości 1064 nm, można używać jednocześnie, zwiększając skuteczność usuwania owłosienia. W ten sposób niszczona jest podczas tego zabiegu cała struktura włosa, a specjalnie dobrane długości fal nie uszkadzają innych fragmentów skóry.

zabiegi thunder glowice2-thunder glowica-thunder

Podczas wykonywania zabiegu głowica precyzyjnie dozuje ilość uwalnianej energii, aby nie zniszczyć otaczających tkanek. Ponadto Thunder MT posiada dodatkową właściwość, jaką jest chłodzenie powierzchni skóry podczas zabiegu. Zapewnia to praktycznie bezbolesny przebieg procedury.

Jak przebiega laserowe usuwanie włosów w naszych gabinetach we Wrocławiu?

Jednym z zabiegów wykonywanych w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu jest laserowe usuwanie włosów. Wrocław to miasto, w którym znajdują się nasze gabinety. Jeśli więc jesteś zainteresowany tym zabiegiem, zachęcamy do zapoznania się z jego przebiegiem oraz umówienia się na konsultację.

Przygotowanie do zabiegu

Chociaż epilacja laserowa jest zabiegiem bezpiecznym, to należy się do niej odpowiednio przygotować. Elementy tego przygotowania można przedstawić następująco:

  • około miesiąca przed wykonaniem zabiegu skóra, w obrębie której będzie on przeprowadzany, nie powinna być wystawiana na działanie promieniowania UV. Jest to szczególnie istotne, kiedy robisz zabieg w lecie – musisz wtedy szczególnie pamiętać o zasłanianiu tej okolicy przed promieniami słonecznymi. Oczywiście solarium również nie jest wskazane;
  • przez 2 tygodnie przed zabiegiem nie powinnaś/nie powinieneś usuwać włosów depilatorem elektrycznym, woskiem czy pęsetą w okolicy poddawanej epilacji;
  • około dzień przed wykonaniem zabiegu zalecamy usunięcie zarostu zwykłą jednorazową maszynką. Pamiętaj jednak o pozostawieniu ok. 1-centymetrowego obszaru, dzięki któremu będziemy mogli określić gęstość i zabarwienie włosów;
  • na koniec pamiętaj o tym, aby przed zabiegiem nie smarować skóry okolicy przeznaczonej do zabiegu żadnymi kremami ani balsamami. Takie postępowanie może paradoksalnie spowodować podrażnienie skóry, jak również utrudnić działanie lasera.

Ostatnim elementem przygotowania do zabiegu jest przeprowadzenie w naszym gabinecie, zaraz przed zabiegiem, wywiadu lekarskiego. Zostaniesz zapytana/zapytany o wiele różnych rzeczy, a mianowicie – choroby przewlekłe, przyjmowane leki czy uczulenia. Bardzo ważne jest, abyś nie zatajała/nie zatajał żadnych informacji, gdyż wszystkie są niezwykle ważne podczas przeprowadzania zabiegu oraz w przypadku wystąpienia jakichkolwiek działań niepożądanych.

Kiedy nie mogę wykonać zabiegu?

Oczywiście istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania zabiegu epilacji laserowej. Należą do nich między innymi:

  • zażywanie leków mogących wywoływać fototoksyczność i fotouczulenia,
  • choroby infekcyjne i autoimmunologiczne skóry w miejscu planowanego zabiegu,
  • uszkodzenia skóry w miejscu zabiegu,
  • okres ciąży i karmienia piersią,
  • niektóre choroby układowe takie jak niewyrównana cukrzyca,
  • obecność świeżej opalenizny.

Przebieg zabiegu

Na samym początku zostaniesz poproszona/poproszony o położenie się na łóżku, na którym będzie wykonywany zabieg. Następnie będziesz musiała/musiał założyć na oczy specjalne okulary, które będą chronić je przed działaniem lasera. Kolejnym krokiem jest odsłonięcie poddawanego zabiegowi obszaru ciała. Pielęgniarka dokona analizy Twojego owłosienia na podstawie pozostawionego nieogolonego fragmentu skóry. Pozwoli to na dopasowanie odpowiednich ustawień lasera. Jest to szczególnie ważne, gdyż pozwala na bezpieczne i zarazem skuteczne przeprowadzenie laserowego usuwania włosów. Sam zabieg jest bezbolesny lub – według niektórych pacjentek – bardzo mało bolesny. Polega on na przyłożeniu do ciała głowicy emitującej odpowiednie fale niszczące cebulki włosowe. Po krótkim czasie głowica ta jest przesuwana w kolejne miejsce.

Po zabiegu, czyli o efektach i działaniach ubocznych

Skóra w miejscu poddanym zabiegowi może być bezpośrednio po nim nieco opuchnięta i zaczerwieniona, jest to normalna reakcja skóry. Te „dolegliwości” powinny minąć stosunkowo szybko – od kilku do kilkunastu godzin. Można zastosować na skórę chłodne okłady. Należy również pamiętać, aby po zabiegu unikać słońca i wizyt w solarium, gdyż skóra w miejscu epilowanym jest zdecydowanie bardziej wrażliwa i podatna na oparzenia! Efekty przeprowadzonej epilacji nie są widoczne od razu, gdyż włoski mogą swobodnie rosnąć „siłą rozpędu” nawet do 3 tygodni po wykonaniu laseroterapii. Nie jest to jednak powód do obaw, gdyż po ok. 4-6 tygodniach włosów będzie już znacznie mniej, a te, które zdążyły wyrosnąć, będą się wykruszać. Oczywiście nie możesz zapomnieć też o fakcie, iż jeden zabieg nie zdziała cudów. Podczas jednej sesji laser jest w stanie trwale usunąć zaledwie ok. 30% włosków, tyle bowiem jest w danym momencie w aktywnej fazie wzrostu. Z tego powodu zalecamy powtarzanie sesji co ok. 4-10 tygodni (zależnie od obszaru ciała), a średnia liczba koniecznych do przeprowadzenia zabiegów waha się pomiędzy 4 a 6.

Ile kosztuje laserowe usuwanie włosów? Poznaj ceny we Wrocławiu

Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje laserowe usuwanie włosów we Wrocławiu, warto mieć na uwadze to, że ceny są różne i zależą od zastosowanej metody oraz okolicy, którą zdecydujesz się poddać zabiegowi. Cena jednej sesji z wykorzystaniem lasera Thunder MT waha się od 250 zł do 990 zł, natomiast pakiet czterech zabiegów z jego wykorzystaniem to koszty w granicach 1200-1800 zł. Zabiegi z wykorzystaniem lasera Vectus również są zróżnicowane cenowo i kształtują się odpowiednio za jeden zabieg od 200 do 750 zł, natomiast pakiety pięciu zabiegów to koszty w graniach od 1000 do 1800 zł.

Poczuj się lepiej bez zbędnego owłosienia, korzystając z dobrodziejstw medycyny estetycznej. Dzięki zastosowaniu lasera już nie musisz się martwić, czy Twoja skóra jest wystarczająco gładka i czy wrastające włoski nie są widoczne. Już dziś skontaktuj się z nami i umów się na zabieg w naszym gabinecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas