fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Liposukcja ramion
Liposukcja ramion Kaniowscy Clinic

Liposukcja ramion to zabieg przywracający młodzieńczy wygląd tej okolicy ciała. Dzięki niemu nie będziesz już ukrywać swoich ramion pod długimi rękawami i z radością wybierzesz letnią sukienkę. W poniższym artykule omówimy wskazania do zabiegu, jego przebieg oraz spodziewane rezultaty.

Spis treści
Przyczyny występowania problemu
Przebieg
Przygotowanie do zabiegu
Efekty
Cena

Jakie są przyczyny poddawania się liposukcji ramion? Geneza problemu

Liposukcja ramion poprawia wygląd skóry, usuwając z wybranego miejsca nadmiar tkanki tłuszczowej oraz przeszczepiając ją do okolic, gdzie jej brak uwidacznia wiotkość skóry. Wraz z wiekiem staje się cieńsza i bardziej sucha, traci swoją pierwotną elastyczność i gładkość. Dzieje się to za sprawą utraty elastyczności włókien kolagenowych. Włókna te wraz z upływem lat tracą również swoje zdolności do regeneracji i syntezy, co jeszcze bardziej przyczynia się do wiotczenia skóry i powstawania zmarszczek. Skóra na całym ciele podlega tym samym zmianom, jednak w niektórych newralgicznych miejscach efekty starzenia się są o wiele bardziej widoczne. Do takich obszarów zaliczamy twarz, szyję i dekolt, brzuch, pośladki, a także ramiona.

Obwisłe ramiona Kaniowscy Clinic

Wahania wagi

Skóra na ramionach nie tylko odzwierciedla starzenie się skóry. Jest również bardzo podatna na wahania masy ciała. Zarówno proces utraty kilogramów, jak i przybierania na wadze jest wyzwaniem dla elastyczności skóry. Podczas szybkiego rozciągania, gdy mamy do czynienia z gwałtownym wzrostem wagi, struktury zawarte w skórze mogą łatwo ulec uszkodzeniu. Natomiast gdy dochodzi do szybkiej utraty kilogramów, skóra potrzebuje dużo więcej czasu, aby obkurczyć się i dostosować do nowego rozmiaru. Podczas gwałtownych wahań masy ciała może dochodzić do nierównomiernego rozłożenia tłuszczu w organizmie. Tkanka tłuszczowa może mieć tendencje do gromadzenia się w specyficznych miejscach i być praktycznie niemożliwa do usunięcia za pomocą domowych sposób, takich jak ćwiczenia fizyczne czy masaże.
Jednym z takich miejsc są właśnie ramiona. Jest to miejsce newralgiczne z kilku powodów. Skóra na ramionach jest delikatna i jej struktura łatwo ulega uszkodzeniu podczas rozciągania. Ma również duże skłonności do wiotczenia, przez co jeszcze trudniej jest ją obkurczyć po utracie kilogramów. Skórę ramion trudno jest także ujędrnić poprzez ćwiczenia i stosowanie drogeryjnych kosmetyków, a wymodelowanie ramion na siłowni wymaga sporo czasu i wysiłku. Dlatego też okolice ramion są idealnym miejscem do gromadzenia się zapasowej tkanki tłuszczowej.

Na czym polega liposukcja ramion?

Zabieg liposukcji ramion jest bardzo skutecznym sposobem na pozbycie się tego problemu. Pozwala na usunięcie nagromadzonej tkanki tłuszczowej oraz ujędrnienie skóry ramion, co w znacznym stopniu przyspiesza jej obkurczanie się i zapewnia doskonały efekt. Zabieg liposukcji może być przeprowadzany różnymi metodami. Tradycyjne metody chirurgiczne wiążą się z dłuższym i bardziej wymagającym okresem rekonwalescencji. W naszym gabinecie wykonujemy liposukcję laserową LipoLife 3G, która zapewnia wspaniałe rezultaty, a przy tym jest zabiegiem mało inwazyjnym, wykonywanym w znieczuleniu miejscowym.

Przebieg zabiegu

Liposukcja laserowa LipoLife 3G to innowacyjna metoda usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej, pozwalająca na zaawansowane modelowanie sylwetki. Dzięki wykorzystaniu wiązki lasera wystarczy małe nacięcie w skórze, aby zniszczyć strukturę tkanki tłuszczowej i usunąć ją za pomocą kaniuli. Na miejsce poddawane zabiegowi działa wysoka temperatura, która dodatkowo ujędrnia skórę i wspomaga obkurczanie się jej nadmiaru. Mikrouszkodzenia powstające w skórze stymulują procesy regeneracyjne oraz metabolizm komórkowy. Dzięki temu skóra po zabiegu jest nie tylko pozbawiona nadmiernej podściółki tłuszczowej, ale także wyraźnie gładsza i bardziej elastyczna.

Zalety metody

W porównaniu z tradycyjnymi metodami zabieg liposukcji laserowej jest krótszy i o wiele mniej inwazyjny. Zwykle stosuje się znieczulenie miejscowe, dzięki czemu ryzyko komplikacji jest zminimalizowane. Podczas zabiegu pacjent może odczuwać jedynie niewielki dyskomfort, natomiast nie odczuwa bólu. Okres rekonwalescencji również jest o wiele krótszy niż w przypadku tradycyjnej liposukcji. Już następnego dnia pacjent może rozpocząć powrót do codziennych obowiązków.
W trakcie zabiegu możliwe jest pozyskanie depozytów tłuszczu z niechcianej okolicy i przeszczepienie ich w inne miejsce, na przykład w okolicę biustu bądź pośladków. Ta możliwość sprawia, że technologia LipoLife 3G jest jedną z najbardziej nowoczesnych metod dostępnych na rynku. Dzięki niej możliwe jest modelowanie sylwetki i zmiana kształtu problematycznych partii ciała w trakcie jednej sesji.

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg liposukcji laserowej musi zostać poprzedzony konsultacją z lekarzem specjalistą. Podczas takiej wizyty lekarz przeprowadza dokładny wywiad oraz badanie kliniczne. Zleca również wykonanie badań dodatkowych, przede wszystkim badań krwi. Muszą również zostać wykluczone wszelkie przeciwwskazania, które nie pozwalają na wykonanie zabiegu u konkretnego pacjenta. Na tej podstawie lekarz podejmuje decyzję o kwalifikacji pacjenta do liposukcji. Podczas wizyty kwalifikacyjnej lekarz opracowuje również plan leczenia i dobiera odpowiednią metodę, która będzie najodpowiedniejsza w danym przypadku i da najlepsze rezultaty.

Bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie do zabiegu. W tym aspekcie należy bezwzględnie dostosować się do zaleceń lekarza przedstawionych na wizycie. Do ogólnych zaleceń należy między innymi powstrzymanie się od palenia papierosów przez 4 tygodnie poprzedzające zabieg oraz niezażywanie aspiryny i jej pochodnych przez co najmniej 2 tygodnie przed.

Efekty

Niewątpliwą zaletą liposukcji laserowej są doskonałe efekty, które widoczne są w bardzo krótkim czasie. Bezpośrednio po zabiegu widoczna jest redukcja tkanki tłuszczowej, jednakże tymczasowy obrzęk tkanek uniemożliwia ujrzenie pełnych rezultatów od razu. Na pełny, końcowy efekt należy poczekać około 2 tygodni, pozwalając na całkowite zagojenie się tkanek i zniknięcie ewentualnego zasinienia oraz obrzęku.
Dzięki zastosowaniu wiązki lasera, podczas zabiegu z wykorzystaniem systemu LipoLife 3G nie tylko pozbędziesz się nadmiaru tkanki tłuszczowej, ale także ujędrnisz i wymodelujesz całą okolicę ramion. Dla wzmocnienia efektu wygładzenia i ujędrnienia skóry możliwe jest również zastosowanie technologii Renuvion. Pozwala ona na spotęgowanie efektów liposukcji i stanowi świetne uzupełnienie leczenia, a także wspomaga gojenie się tkanek oraz obkurczenie nadmiaru skóry.
Po zabiegu ważne jest dokładne przestrzeganie zaleceń lekarza, noszenie odzieży uciskowej oraz unikanie intensywnego wysiłku fizycznego. Dzięki temu rekonwalescencja przebiegnie szybko i bez komplikacji.

Cena liposukcji ramion

Liposukcja laserowa ramion przy pomocy technologii LipoLife 3G kosztuje od 5000 do 6000 zł. Cena uzależniona jest od wielkości obszaru objętego leczeniem, a dokładny kosztorys jest ustalany podczas wizyty kwalifikacyjnej.

Nadmiar tkanki tłuszczowej i obwisła skóra w okolicy ramion to powszechny problem. Warto pamiętać, że istnieją nowoczesne metody, które pozwolą na pozbycie się tego defektu w szybki i bezpieczny sposób. Zapraszamy do umówienia się na konsultację z naszymi specjalistami, którzy dobiorą odpowiedni plan leczenia i odpowiedzą na wszystkie pytania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas