fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Odsysanie tłuszczu z ud
Odsysanie tłuszczu z ud Kaniowscy Clinic

Odsysanie tłuszczu to zabieg, który z roku na rok zdobywa coraz większą popularność, szczególnie w przypadku ud. Dzieje się tak, ponieważ tej partii ciała niełatwo jest nadać wymodelowany kształt, nawet w przypadku regularnych ćwiczeń oraz odpowiedniej diety. Z pomocą przychodzi jednak medycyna estetyczna i jej zabieg liposukcji ud, który może pomóc w uatrakcyjnieniu ciała. Poznaj efektywne sposoby na poprawę wyglądu ud, dostępne w ofercie Kaniowscy Clinic.

Spis treści
Na czym polega zabieg?
Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem lasera?
Przebieg zabiegu
Przeciwwskazania
Zalecenia lekarskie po wykonanym zabiegu
Kiedy i jak długo widoczne są efekty?
Lipo Life 3G – dlaczego warto?

Na czym polega odsysanie tłuszczu z ud?

Odsysanie tłuszczu z ud to najpopularniejsza metoda, która ma na celu pobranie nadmiaru zbędnej tkanki tłuszczowej. Współcześnie medycyna estetyczna pozwala na przeprowadzenie tego zabiegu na kilka różnych sposobów. Charakteryzują się one bezbolesnym oddzieleniem tłuszczu od pozostałych tkanek, które go otaczają. Dzięki temu nerwy, naczynia krwionośne oraz narządy wewnętrzne nie ulegają uszkodzeniu. Zabieg ten można przeprowadzić, m.in. przy użyciu ultradźwięków (liposukcja wibracyjna), kaniuli (liposukcja klasyczna) bądź specjalnych roztworów. Największym zaufaniem pacjentów cieszy się jednak laserowa liposukcja ud. Niezależnie jednak od wybranej metody należy pamiętać, że zabieg ten nie jest metodą leczenia otyłości. Czym się wyróżnia?

Jak wygląda odsysanie tłuszczu laserem?

Usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej za pomocą lasera odbywa się przy zastosowaniu najnowocześniejszych z dostępnych na rynku technologii. Laser LipoLife 3G to urządzenie, które pozwala na nieinwazyjne usuwanie tłuszczu z ciała. Jak ono działa? Urządzenie emituje wiązkę światła, która podgrzewa tkankę tłuszczową, a następnie ją rozpuszcza. Czynność ta sprawia, że tłuszcz staje się łatwiejszy do odessania. Jak wygląda jego przebieg?

Przebieg zabiegu

Na zabieg przypada kilka etapów. W pierwszej kolejności wykonywane są konsultacje z naszymi lekarzami, które mają na celu kwalifikację pacjenta do zabiegu. Należy również wykonać badania, które potwierdzą brak przeciwwskazań do przeprowadzenia odsysania tkanki tłuszczowej. Po uzyskaniu wyników kwalifikujących do zabiegu pacjentowi zostaje podane miejscowe znieczulenie. Następnie lekarz wykonuje małych rozmiarów nacięcie, które służy do wprowadzenia odprowadzającej tłuszcz kaniuli. Nacięcie jest wykonywane w takim miejscu, by po zagojeniu się skóry nie było ono widoczne. Ostatnim etapem zabiegu jest zastosowanie lasera Lipo Life 3G. Dzięki niemu naświetlana tkanka tłuszczowa nie traci swoich właściwości, przez co można ją ponownie wykorzystać, np. do przeszczepienia w inne miejsca ciała. Po usunięciu tłuszczu z ud zabieg dobiega końca, a w miejscu wykonania nacięcia zakładane są szwy i opatrunki.

Przeciwwskazania do zabiegu

Liposukcja ud niestety nie jest zabiegiem, na który może sobie pozwolić każdy. Mimo iż stopień ryzyka jego wykonania jest znikomy, nie jest on możliwy do przeprowadzenia w przypadku:
• Zmagania się z cukrzycą,
• Karmienia piersią oraz ciąży,
• Cierpienia na choroby układu krążenia, niektóre choroby neurologiczne lub endokrynologiczne,
• Zmagania się z zaburzeniami krzepnięcia krwi,
• Trwania chemioterapii,
• Niewydolności wątroby i nerek,
• Infekcji skóry lub żylaków.

Zalecenia lekarskie po wykonanym zabiegu

Usunięcie tkanki tłuszczowej z ud to zabieg wykonywany w znieczuleniu oraz o niskim stopniu ryzyka występowania powikłań. Po jego wykonaniu należy jednak zachować szczególne względy ostrożności. Pacjent musi zadbać o utrzymanie higieny oraz regularne zmienianie opatrunków aż do momentu, gdy nie będą one już potrzebne. W przeciwnym wypadku może dojść do powstania powikłań lub nieestetycznie wyglądających blizn. W trakcie rekonwalescencji trzeba również zadbać o zachowanie odpowiedniej diety. Bezwzględnie należy także zrezygnować z pływania w basenie i korzystania z sauny.

Kiedy i jak długo widoczne są efekty?

Kiedy i jak długo widoczne są efekty odsysania tłuszczu Kaniowscy Clinic

Efekty liposukcji ud widoczne są do razu po zakończonym zabiegu. Pełne rezultaty obserwuje się zazwyczaj po kilku tygodniach, kiedy rekonwalescencja dobiegnie już końca. Jednorazowo w trakcie zabiegu można usunąć nawet do 1,5 l tkanki tłuszczowej. Dzięki temu nie sposób nie zauważyć zmian, które po zabiegu są widoczne. Zastosowanie lasera LipoLife 3G powoduje również wyraźną poprawę jędrności skóry. Rezultaty zabiegu są długotrwałe – utrzymują się aż do momentu, gdy tkanka tłuszczowa nie zostanie odbudowana. Metoda ta pozwala także na uzyskanie efektów, które można byłoby osiągnąć w trakcie kilkumiesięcznej diety.

Ile wynosi cena odsysania tłuszczu z ud?

Cena przeprowadzenia odsysania tłuszczu z ud uzależniona jest od zakresu zabiegu. Koszt liposukcji ustalany jest podczas rozmowy kwalifikującej pacjenta. W celu uzyskania szczegółowych informacji – zachęcamy do kontaktu. Z przyjemnością dokonamy wyceny zabiegu.

Dlaczego warto skorzystać z LipoLife 3G?

Laser LipoLife 3G to innowacyjne urządzenie, które przeniosło medycynę estetyczną na znacznie wyższy poziom. Jego wysoka skuteczność pozwala na precyzyjne wymodelowanie ciała. W trakcie naświetlania tkanki tłuszczowej działaniu lasera zostaje poddana również skóra. W rezultacie więc urządzenie redukuje także nadmiar skóry, czego nie można powiedzieć o klasycznej liposukcji. Jedną z największą zaletą LipoLife 3G jest możliwość przeprowadzenia lipotransferu. Laser nie niszczy komórek tłuszczowych, przez co nadają się do późniejszego wykorzystania.

Liposukcja i lipotransfer – 2 w 1

Urządzenie LipoLife 3G umożliwia ponowne wykorzystanie pobranego tłuszczu. Emitowana przez laser wiązka lasera działa korzystnie na pobieraną w trakcie zabiegu tkankę tłuszczową. Może ona zostać przeniesiona w zupełnie inną część ciała osoby. W trakcie lipotransferu odessana wcześniej z ud tkanka tłuszczowa staje się wypełniaczem, który używany jest do powiększenia innej partii ciała. Takie wtórne wykorzystywanie tłuszczu jest ciekawą alternatywą dla innego popularnego wypełniacza – kwasu hialuronowego. Metoda lipotransferu jest najczęściej wykorzystywana, np. do modelowania piersi, twarzy, pośladków, oczu oraz redukcji zmarszczek.

Opisana w artykule liposukcja laserem LipoLife 3G jest dostępna w ofercie Kaniowscy Clinic. Zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego – z przyjemnością odpowiemy na Państwa pytania oraz zapraszamy na konsultacje z naszym wykwalifikowanym personelem medycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas