fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Plastyka warg sromowych
plastyka warg sromowych kaniowscy clinic
Plastyka warg sromowych umożliwi Ci poprawę wyglądu Twoich okolic intymnych, ale przede wszystkim pomoże pozbyć się dyskomfortu w życiu codziennym. Doskonale wiemy, że zabieg ten dotyka sedna Twojej kobiecości, dlatego gwarantujemy pełen profesjonalizm, delikatne podejście i przyjazną atmosferę, w której rozmowa na najintymniejsze tematy okaże się zupełnie niekrępująca. Pamiętaj, że dzięki możliwościom dzisiejszej ginekologii estetycznej możesz pozbyć się drażliwych problemów i cieszyć się życiem w każdym jego aspekcie.

Spis treści:
Czym jest Labioplastyka?
Wskazania do labioplastyki
Leczenie hipertrofii i atrofii warg sromowych
Zabiegi laserowe
Wypełnianie kwasem hialuronowym
Ceny

Dla kogo przeznaczona jest plastyka warg sromowych?

Plastyka warg sromowych czyli, labioplastyka przeznaczona jest dla kobiet z wadami wrodzonymi oraz dla tych, które są zdrowe, ale odczuwają dyskomfort fizyczny lub chcą zmienić wygląd swoich miejsc intymnych , ponieważ nie jest on dla nich satysfakcjonujący. Za pomocą różnych metod nasi specjaliści są w stanie zarówno zredukować nadmiar tkanki, jak i zmienić jej objętość i kształt. Mogą również zniwelować ubytki, blizny czy asymetrię. Wbrew częstym obawom, nowoczesna technika umożliwia przeprowadzenie zabiegu labioplastyki w znaczenie mniej inwazyjny sposób niż tradycyjna chirurgia. Efektem jest poprawa wyglądu okolic intymnych, zmniejszenie dyskomfortu oraz pozytywny wpływ na sferę psychiczną i większe zadowolenie ze swojego ciała.

Kiedy zdecydować się na zabieg?

Wargi sromowe większe to zewnętrzne fałdy skóry, rozciągające się od wzgórka łonowego do krocza. Są one obficie wypełnione tkanką tłuszczową. Z kolei mniejsze – to dwa cienkie fałdy skórne, znajdujące się poniżej kości łonowej, wewnątrz warg sromowych większych. Wargi sromowe pełnią istotną funkcję w zewnętrznym układzie rozrodczym, tworząc strukturę ochronną wokół łechtaczki, ujścia cewki moczowej i ujścia pochwy. Ich objętość i elastyczność zapewniają odpowiednią amortyzację, chroniąc przed naciskiem, otarciami oraz zamykając drogę drobnoustrojom chorobotwórczym. Warto pamiętać, że wielkość i wygląd zewnętrznych narządów płciowych jest kwestią bardzo indywidualną i trudno tu mówić o ustalonych kanonach piękna. Powodem do wizyty w gabinecie specjalisty ginekologii estetycznej powinien być taki wygląd okolic intymnych, który budzi Twoje zaniepokojenie, staje się źródłem kompleksów albo utrudnia codzienne funkcjonowanie. Dotyczy to zarówno defektów wrodzonych, jak i zmian pojawiających się wskutek upływu czasu, po porodzie czy w trakcie menopauzy.

Hipertrofia i atrofia warg sromowych

Jednym z najczęściej pojawiających się problemów jest przerost warg sromowych (hipertrofia). Mówimy o nim, gdy wargi sromowe mniejsze są powiększone, czasami w asymetryczny sposób i sięgają poza wargi sromowe większe. Teoretycznie nie stanowi to jednostki chorobowej, ale może powodować skrępowanie oraz codzienny dyskomfort. Osoby z tego typu przerostem mogą mieć problem z aktywnością fizyczną (np. jazda konna czy rowerowa), spowodowany uciskiem i tarciem w okolicy intymnej. Mogą także odczuwać ból podczas współżycia seksualnego. Również ciągłe ocieranie się tej bardzo wrażliwej części ciała o bieliznę często powoduje podrażnienia. Przerostowi warg sromowych często towarzyszy występowanie liczniejszych fałdów skóry w okolicy intymnej, co utrudnia zabiegi higieniczne i może skutkować rozwojem infekcji bakteryjnych i grzybicznych.

Atrofia to zanik tkanek, przede wszystkim tkanki tłuszczowej, wskutek czego wargi sromowe tracą swoją naturalną objętość, elastyczność i sprężystość, przestając skutecznie chronić okolice intymne przed podrażnieniami. Pozbawiona tej naturalnej osłony śluzówka wysycha szybciej, co skutkuje znacznym dyskomfortem i zwiększoną podatnością na infekcje. Atrofia wiąże się często z menopauzą i zmniejszonym poziom estrogenów w organizmie. Nie jest to problem wyłącznie estetyczny – powoduje on często świąd, dyskomfort i podrażnienia, jak również mniej satysfakcji z życia seksualnego Do deformacji w okolicy intymnej może także prowadzić ciąża i poród, czego skutkiem może być np. asymetria czy blizny.

Plastyka warg sromowych mniejszych techniką laserową

Plastyka warg sromowych mniejszych ma najczęściej na celu redukcję nadmiarowych tkanek. Zabieg można wykonać za pomocą tradycyjnych narzędzi chirurgicznych wraz z elektrokoagulacją, umożliwiającą zamknięcie naczyń krwionośnych. Jednak rewolucyjnym przełomem okazała się tu technika laserowa, która pozwala na bardzo precyzyjne usuwanie nadmiaru tkanek.

MonaLisa Touch – działanie

Używany w naszej klinice innowacyjny laser ginekologiczny MonaLisa Touch pozwala skorygować wielkość, kształt i wygląd warg sromowych, jak również ich asymetrię. Jest on narzędziem o niezwykle wysokiej precyzji. Jego zastosowanie redukuje krwawienie, zmniejsza również ryzyko pojawienia się blizn pooperacyjnych. Warto wiedzieć, że laser stymuluje także produkcję kolagenu i elastyny, co przyspiesza gojenie się i regenerację tkanek.

Przebieg zabiegu

Zabieg poprzedza dokładna konsultacja lekarska, mająca na celu wykluczenie przeciwwskazań, do których należy ciąża, menstruacja, infekcje okolic intymnych i zmiany o charakterze nowotworowym. Labioplastyka laserowa jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym. Rekonwalescencja wynosi ok. 2-3 tygodnie – zalecane jest wtedy unikanie wysiłku fizycznego i powstrzymanie się od współżycia.

Plastyka warg sromowych większych. Terapia kwasem hialuronowym

Plastyka warg sromowych, skierowana na wypełnieniu ubytków, wykorzystuje usieciowany kwas hialuronowy, który stanowi niemal doskonały „wypełniacz”. Do jego zalet należy wysoka biozgodność – przypomina on związki chemiczne naturalnie występujące w ludzkim organizmie. Dzięki temu jest on preparatem o dużym poziomie bezpieczeństwa, a ryzyko wystąpienia alergii po jego zastosowaniu zostaje zredukowane do minimum.

Zabieg Desiral

W naszej klinice wykorzystuje się opatentowany preparat Desiral – jedyny kwas hialuronowy przeznaczony do zastosowań w ginekologii estetycznej. Oprócz wysokiej jakości kwasu hialuronowego, zawiera on również mannitol – bardzo silny antyoksydant, przedłużającym absorpcję kwasu hialuronowego, dzięki czemu efekty zabiegu utrzymują się dłużej.

desirial preparaty na bazie kwasu hialuronowego

Przebieg zabiegu

W trakcie konsultacji nasz specjalista rozmawia o oczekiwaniach pacjentki i ustala, czy nie ma przeciwwskazań do zabiegu. Należą do nich opryszczka, stany zapalne, ciąża, a także zmiany wymagające konsultacji histopatologicznej. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Lekarz aplikuje kwas za pomocą kaniuli, odpowiednio modelując okolicę intymną. Jako objawy uboczne można zaobserwować rumień, obrzęk i zsinienie, które ustępują samoistnie. Rekonwalescencja polega na unikaniu ucisku w okolicy krocza przez 1-2 tygodnie, co wyklucza jazdę konną czy jazdę rowerem. Pełny efekt widoczny jest po ok. 2 tygodniach i utrzymuje się do dwóch lat.

Ceny zabiegów

Ceny zabiegów ustalane są indywidualnie, ale koszt korekty warg sromowych mniejszych mieści się w zakresie 4000-4500 zł. Z kolei ceny zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego wynoszą od 1500 zł. Jeżeli stan Twoich okolicy intymnych budzi Twoje wątpliwości albo dyskomfort, porozmawiaj z naszym lekarzem i dowiedz się, co możemy Ci zaproponować. Umów się na wizytę już dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas