fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Przebarwienia melaninowe. Gdzie leczyć we Wrocławiu?
Przebarwienia melaninowe. Gdzie leczyć we Wrocławiu?
Przebarwienia melaninowe to problem, który dotyka wielu osób we Wrocławiu. Dolegliwość ta powoduje bowiem, że skóra zaczyna przybierać inny, zazwyczaj ciemniejszy odcień. Zaburzenia te powstają głównie na skutek nadmiernego promieniowania słonecznego, aczkolwiek mogą być one również cechą nabytą genetycznie. Te nieestetycznie wyglądające plamy są jednak możliwe do usunięcia. Wystarczy jedynie udać się z wizytą do specjalisty. Przeczytaj i dowiedz się, jak skutecznie poradzić sobie z tym schorzeniem.

Spis treści
Czym są i jak powstają przebarwienia skóry?
Jakie zabiegi pomogą w leczeniu?
Jakie są koszty takiego zabiegu?

Czym są i jak powstają przebarwienia melaninowe? Czy można je leczyć we Wrocławiu?

Przebarwienia skórne powstają w wyniku zaburzeń pigmentacji, a dokładniej melaniny, a ich redukcję można wykonać w naszym gabinecie we Wrocławiu. Ciemne plamy pojawiają się na skórze zazwyczaj w miejscach, które są narażone na nadmierną ekspozycję na słońce. To właśnie pod wpływem promieniowania UV w obrębie skóry gromadzi się nadmiar melaniny. Proces ten uzależniony jest także od ilości aktywnych melanocytów, które znajdują się w warstwie podstawnej naskórka oraz odpowiadają za produkcję tego barwnika.

Rodzaje przebarwień

Plamy na skórze mogą przybierać formę przebarwień (w postaci ciemnych plam) lub odbarwień (jasne plamy). Powstawanie przebarwienia wiąże się z nadmiernym gromadzeniem się w skórze melaniny. Znane nam przypadki tego schorzenia można podzielić na przebarwienia uogólnione i ograniczone. Ich klasyfikacja zależna jest od miejsca, w którym plamy te zaczęły powstawać.

Uogólnione

W porównaniu do przebarwień ograniczonych występują one znacznie rzadziej. Inna jest również ich przyczyna występowania. Zazwyczaj ich pojawianie się na skórze związane jest z przebytymi chorobami ogólnoustrojowymi. Mowa tu m.in. o schorzeniach związanych z zaburzeniami układu hormonalnego, nadczynnością tarczycy, hemochromatozą, przewlekłymi chorobami wątroby, nerek czy nowotworowymi. Część z nich może jednak powstawać w wyniku chorób genetycznych – tak jak w przypadku nerwiakowłókniakowatości.

Ograniczone

Przebarwienia z tej grupy charakteryzują się występowaniem miejscowym. Ich powstawanie może być związane m.in. z zaburzeniami ogólnoustrojowymi bądź z nadmierną ekspozycją na promieniowanie słoneczne. Do tej grupy zaliczają się m.in.:
• melasma – najczęściej pojawia się na twarzach u kobiet, które zostały poddane terapii hormonalnej lub uwidacznia się w trakcie ciąży. Schorzenie to przybiera formę ciemnobrązowej plamy, która charakteryzuje się nierównymi brzegami;
• plamy typu kawa z mlekiem – nazywane również plamami cafe au lait, często towarzyszą nam już od momentu narodzin. Ich rozmiar może być zróżnicowany – u dzieci plamy te zwykle nie przekraczają szerokości 4 cm, podczas gdy u dorosłych mogą one osiągać nawet do 30 cm. Występują głównie w części tułowia, ale mogą pojawiać się także na innych partiach ciała. W przypadku, gdy takich plam pojawia się więcej, przyczyną ich występowania mogą być choroby ogólnoustrojowe – w tym np. nerwiakowłókniakowatość;
• piegi – najczęściej mają z nimi do czynienia osoby o jasnym typie karnacji. Piegi uwidoczniają się zwłaszcza po nadmiernym opalaniu – wtedy też zaczynają ciemnieć;
• plamy soczewicowate – mogą mieć charakter wrodzony (podłoże genetyczne) lub charakter nabyty. Do najczęstszych przyczyn powstawania tych zmian zaliczamy promieniowanie słoneczne i starzenie się organizmu. Zazwyczaj osiągają one od 2 do 20 cm średnicy oraz przybierają intensywny, ciemnobrązowy odcień. Występują na różnych częściach ciała;
• przebarwienia pozapalne – przebyte choroby oraz stany zapalne mogą oddziaływać również na zawarte w skórze melanocyty, przez co dochodzi do wzmożonej melanogenezy. Mowa tu o chorobach wywołujących stany zapalne skóry, w tym liszaje, trądzik i łuszczyca.

rodzaje przebarwień skóry

Zabiegi na przebarwienia melaninowe w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu

U wielu osób pojawianie się przebarwień melaninowych wywołuje poczucie dyskomfortu, obniżenie nastroju oraz poziomu samoakceptacji, dlatego pozbycie się tych nieestetycznie wyglądających plam w naszym gabinecie we Wrocławiu może przynieść znaczną poprawę samopoczucia. W bardzo wielu przypadkach domowe sposoby radzenia sobie z nimi nie przynoszą efektów. Dlatego też warto zdać się na specjalistyczne metody zniwelowania objawów takich przebarwień. Za jedne z najpopularniejszych uchodzą zabiegi laserem. Laserowe usuwanie przebarwień jest uważane również za jedną z najskuteczniejszych form ich pozbywania się. W tym celu szczególnie zaleca się zabiegi laserem pikosekundowym lub tulowym oraz preparatami zewnętrznymi Cosmelan i Dermamelan. Wszystkie z nich dostępne są w ofercie naszej klinki.

Laseroterapia Discovery Pico

Laser ten stosowany jest nie tylko w walce z przebarwieniami, ale również w przypadku usuwania blizn po trądziku oraz tatuaży. Nic dziwnego – jest to bowiem najmocniejszy, dostępny na rynku laser tego typu. Szczególnie polecany do przeprowadzania zabiegów w obrębie twarzy. Jego innowacyjna technologia opiera się na wysyłaniu ultrakrótkich impulsów, które charakteryzują się dwukrotnie większą mocą. To również wpływa na tempo leczenia.

Laseroterapia Lavieen

Laser tulowy to sprawdzony sposób na to, aby dokonać redukcji przebarwień melaninowych oraz odmłodzić wygląd swojej skóry. Wszystko dzięki unikatowej technologii opierającej się na zastosowaniu subablacyjnego trybu Lavieen, który skutecznie redukuje ilość zmian w pigmentacji warstwy podstawnej naskórka. Dzięki niemu nadmiar melanocytów i melaniny zostaje rozproszony. Seria zabiegów w widoczny sposób poprawia również koloryt skóry oraz ją rozjaśnia.

Dermokosmetyk Cosmelan

Stosowanie tego prepartu polecane jest wszystkim, którzy są w trakcie odbywania kuracji przeciwprzebarwieniowej. Badania i testy kliniczne potwierdzają, że stosowanie kremu Cosmelan skutecznie redukuje ilość zmian wywołanych nadmierną pigmentacją. Ponadto poprawia on kondycję skóry – zwęża pory, zmniejsza wydzielanie sebum oraz stymuluje produkcję kolagenu. Dermokosmetyk ten przeznaczony jest zarówno dla osób z typem skóry mieszanej i tłustej, jak i dla osób, które chcą spowolnić procesy starzenia.

Dermokosmetyk Dermamelan

Preparat wykazuje podobnie działanie do Cosmelanu. Jego skład został jednak wzbogacony o substancje intensywnie wybielające przebarwienia melaninowe. Dermamelan skutecznie rozjaśnia i przywraca dawny blask, już po pierwszym zastosowaniu. Z tego też względu ich stosowanie poleca się zwłaszcza osobom, które zmagają się z melasmą.

Jakie są koszty zabiegów redukujących przebarwienia melaninowe we Wrocławiu?

Więcej informacji na temat usuwania przebawień melaninowych za pomocą laserów znajdziesz na stronie internetowej Kaniowscy Clinic we Wrocławiu. Od lat specjalizujemy się w wykonywaniu zabiegów w oparciu o najnowsze, dostępne na rynku technologie. Wśród nich znajdują się zabiegi przeprowadzane na urządzeniach takich jak: laser tulowy, laser pikosekundowego, lasera CUTERA oraz wiele innych. Ceny pojedynczych zabiegów laserami zaczynają się już od 300 zł, a w przypadku lasera pikosekundowego – od 400 zł. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą – pomożemy Ci pozbyć się nieprzyjemnych przebarwień. Skontaktuj się z nami, a nasi specjaliści z przyjemnością pomogą Ci dobrać metodę, która będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas