fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Terapie trychologiczne (5 skutecznych metod)
Terapie trychologiczne

 

Skuteczne terapie trychologiczne w Kaniowscy Clinic

Spersonalizowane terapie trychologiczne są najbardziej skutecznym narzędziem w walce ze wzmożonym wypadaniem włosów. Piękne, zadbane i gęste włosy z pewnością są atrybutem atrakcyjności. Niestety w wyniku różnych czynników, takich jak: nieprawidłowo zbilansowana dieta, niehigieniczny tryb życia, warunki środowiskowe i genetyczne, nasze włosy wolniej rosną, są matowe i zniszczone. Kaniowscy Clinic ma w swojej ofercie liczne zabiegi, które pomogą stymulować wzrost włosa, zwiększą ich gęstość oraz witalność.

Spis treści:

Dlaczego włosy wypadają?

Wypadanie włosów to niezwykle częsty problem. Włosy są uznawane jako atrybut atrakcyjności, dlatego ich utrata może wiązać się licznymi problemami emocjonalnymi  i brakiem samoakceptacji. Przyczyn wypadania włosów jest niezwykle dużo, znalezienie ich jest kluczowe w skutecznej terapii trychologicznej. Do przyczyn wypadania włosów możemy zaliczyć:

  • zaburzenia hormonalne,
  • niedobory składników odżywczych,
  • choroby ogólnoustrojowe,
  • zaburzona gospodarka żelazem w organizmie,
  • stosowane leki,
  • choroby skóry głowy,
  • nieprawidłowo zbilansowana dieta,
  • stres.

Zaburzenia hormonalne są niezwykle częstą przyczyną wypadania włosów, za wzmożone wypadanie włosów odpowiadają głównie nieprawidłowe poziomy hormonów tarczycowych oraz hormonów płciowych. Monotonna, niezbilansowana dieta mogą również być źródłem problemów. Niewystarczająca podaż witamin z grupy B, D, cynku, miedzi, żelaza, selenu i nienasyconych kwasów tłuszczowych może zapoczątkować proces wypadania włosów. Żelazo jest niezbędne do prawidłowego wzrostu włosa, jego niedobór wpływa na tempo wzrostu naszych włosów. Choroby skóry głowy, takie jak łojotoowe zapalenie skóry, łuszczyca, grzybica także utrudniają fizjologiczny wzrost włosa. Bardzo ważne jest, aby przed planowaną serią zabiegów trychologicznych, wykonać panel badań, zleconych przez lekarza.

Problemy związane z włosami i skórą głowy muszą być potraktowane w sposób holistyczny. Kierując się tą zasadą, przed planowaną terapią, obejmującą specjalistyczne zabiegi, zostaje przeprowadzony dokładny wywiad z Pacjentem, w celu znalezienia przyczyny problemu. Do zabiegów stymulujących wzrost włosów dostępnych w Kaniowscy Clinic zaliczamy karboksyterapię, Regenera Activa, Regeneris, Adivive, mezoterapię igłową oraz terapię LED.

Karboksyterapia

Zabieg karboksyterapii przeprowadzony w obrębie skóry głowy prowadzi do tworzenia się nowych naczyń krwionośnych i do udrożnienia i poszerzenia zwężonych naczyń. Zabieg polega na podawaniu w głąb skóry głowy medycznego dwutlenku węgla (CO2) za pomocą cienkiej igły. Wprowadzenie w głąb skóry dwutlenku węgla rozszerza naczynia krwionośne, co intensywnie pobudza metabolizm, poprawia mikro i mikrokrążenie oraz poprawia elastyczność i jędrność skóry. Dochodzi do zwiększenia dotlenienia komórek oraz do intensywnego odżywienia mieszków włosowych i cebulek włosów. Mieszki włosowe są stymulowane do produkcji nowych włosów za pomocą czynnika wzrostu śródbłonka naczyniowego VEGF (powstaje intensywnie w trakcie zabiegu), efektem jest zahamowanie nadmiernego wypadania oraz wzrost nowych włosów. Podanie medycznego gazu reguluje procesy wzrostu komórek mieszków i brodawek włosa, dlatego zabieg karboksyterapii normalizuje wzrost włosów Karboksyterapia skóry głowy jest metodą mało inwazyjną i w 100% bezpieczną. Zabiegi karboksyterapii w Kaniowscy Clinic wykonywane są wysokiej klasy urządzeniem medycznym, co gwarantuje bezpieczeństwo terapii. Czas oddziaływania CO2 w tkankach trwa ok. siedmiu dni, po których zalecane jest wykonanie następnego zabiegu. By osiągnąć satysfakcjonujące efekty nasi specjaliści zalecają wykonanie serii zabiegowej, ilość zabiegów zostaje indywidualnie dobrana na pierwszej wizycie.

Zabieg karboksyterapii w Kaniowscy Clinic

Mezoterapia igłowa

Peptydowa terapia włosów DR.CYJ Hair Filler to innowacyjny zabieg, który w widoczny sposób hamuje wypadanie włosów, przyśpiesza ich odrost poprzez pobudzenie krążenia oraz silnie odżywia komórki i rewitalizuje mieszki włosowe. Terapia jest przeznaczona zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, zarówno w przypadku łysienia androgenowego, ale także spowodowanego stresem, nieprawidłowo zbilansowaną dietą, niewłaściwą pielęgnacją włosów i skóry głowy. Terapia trwa 2 miesiące i wymaga 4 sesji w odstępach co 2 tygodnie. Zabieg przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcą zatrzymać proces wypadania włosów oraz przyspieszyć ich wzrost. Unikalne połączenie 7 peptydów i kwasu hialuronowego intensywnie stymuluje krążenie i poprawia ukrwienie i dotlenienie komórek skóry głowy, dodatkowo odżywia mieszki włosowe. Innowacyjność DR.CYJ Hair Filler polega na opatentowanej technologii przedłużonego uwalniania i wnikania substancji czynnych. Mała dawka skoncentrowanego preparatu jeszcze przez około 2 tygodnie po zabiegu utrzymuje się w skórze, co powoduje powolne, stopniowe uwalnianie się i penetrację składników aktywnych. Częściowo stabilizowany kwas hialuronowy, zawarty w preparacie DR.CYJ Hair Filler, ułatwia przenikanie i wprowadzenie w głąb skóry substancji czynnych, czyli peptydów. Niewielkie, stopniowo uwalniane dawki peptydów działają dokładnie w miejscu docelowym, a po wniknięciu w skórę, peptydy naśladują naturalnie obecne w naszym organizmie substancje białkowe, oddziałując na procesy komórkowe odpowiedzialne za wzrost włosów.

Regenera Activa- mikroprzeszczep komórek autologicznych

Regenera Activa to zabieg, który wykorzystuje regeneracyjne właściwości naszych komórek macierzystych. Komórki macierzyste są przyszłością medycyny estetycznej i stanowią niezwykle skuteczne rozwiązanie w terapii wypadania włosów. Nasi doświadczeni dermatolodzy z najwyższą starannością i skutecznością wykonują zabieg Regenera Activa, u osób z łysieniem androgenowym. Innowacyjny system pozyskiwania, obróbki i podania autologicznych komórek intensywnie pobudza wzrost włosa. Co ważne, zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji. Zabieg jest 3-etapowy, najpierw specjalista pobiera sztancą trzy biopsje skóry, z miejsca, które nie jest podatne na łysienie androgenowe. Następnie wycinki poddawane są mechanicznej obróbce i filtracji. Zostają wyizolowane komórki progenitorowe, macierzyste oraz czynniki wzrostu, które intensywnie pobudzają wzrost włosa. Podczas procesu obróbki powstaje aż około 240 tysięcy kluczowych komórek. Tak przygotowaną zawiesinę dermatolog podaje metodą mezoterapii igłowej. Regenera Activa to innowacja, której skuteczność została udowodniona w najlepszych klinikach medycyny estetycznej na świecie. Regenera Activa zawiera wyłącznie autologiczne komórki, czyli nasze własne. Proces obróbki sprawia, że to co najcenniejsze trafia do skóry naszej głowy i silnie pobudza wzrost włosów.

Regeneris

Regeneris jest preparatem krwiopochodnym otrzymywanym z krwi żylnej Pacjenta, która jest od niego pobierana bezpośrednio przed zabiegiem, następnie poddawana jest procesowi wirowania w specjalistycznej wirówce laboratoryjnej. Proces ten ma na celu oddzielenie erytrocytów (czerwonych krwinek) od osocza oraz jego kilkukrotne zagęszczenie. Kluczową składową Regeneris są trombocyty, czyli płytki krwi, które uwalniają czynniki wzrostowe. PRP zawiera proteiny i czynniki wzrostu, które silnie stymulują wzrost i wzmożoną aktywność mieszków włosowych. Osocze podaje się podczas zabiegu mezoterapii igłowej w skórę głowy. Uwolnione z trombocytów czynniki wzrostu zapoczątkowują proces przejścia komórek macierzystych mieszków włosowych od stanu uśpienia do stanu aktywnego, co skutkuje silną stymulacją odrastania włosów. Czynniki wzrostu zawarte w osoczu wpływają niezwykle korzystnie na funkcjonowanie brodawek i mieszków włosowych, stymulują ich wzrost. Nowe mieszki włosowe są mocniejsze oraz silnie odżywione, jednak na ostateczne efekty zabiegowe trzeba poczekać ok. 3 miesiące. Bezpośrednio po zabiegu Pacjent może odczuwać zwiększone napięcie skóry głowy w miejscu iniekcji, jest to związane ze stopniowym uwalnianiem się z płytek czynników wzrostu i ich intensywnym oddziaływaniem na komórki. Nasi specjaliści zalecają poddanie się serii 3 zabiegów co 2 miesiące. Zabiegi z wykorzystaniem PRP powodują zahamowanie wzmożonego wypadania włosów oraz zwiększenie ich gęstości, grubości oraz tempa wzrostu. Dostarczenie skoncentrowanych porcji czynników wzrostu w skórę głowy, czyli w okolice brodawek włosa, prowadzi do wzrostu i różnicowania się ich komórek, tworzenia się nowych naczyń krwionośnych oraz stymuluje rozpoczęcie fazy anagenu (fazy wzrostu) i powoduje jej wydłużanie.

Adivive

Nowatorska technologia Adivive stanowi połączenie liposukcji i wypełnienia młodymi, żywotnymi komórkami tłuszczowymi i komórkami macierzystymi. Technologia ta umożliwia separację wcześniej odessanej tkanki tłuszczowej, następnie uzyskaną frakcję komórek tłuszczowych i macierzystych podaje się w obrębie skóry głowy. Komórki macierzyste i wyzwalane przez nie reakcje biochemiczne stymulują procesy wzrostowe włosa. Ukrwienie brodawki poprawia się, co wpływa na przyśpieszenie wzrostu włosa. Technologia Adivive jest wykorzystywana z sukcesem w przypadku łysienia o różnej etiologii. Autogenny materiał, jakim jest własna tkanka tłuszczowa, zapewnia najwyższy stopień bezpieczeństwa zabiegu. Komórki macierzyste, to przyszłość medycyny regeneracyjnej, ich potencjał w stymulacji wzrostu włosa został udowodniony w wielu publikacjach naukowych.

Lampa LED

Lampa LED wykorzystuje terapeutyczne właściwości światła widzialnego. Każda długość fali przenika na określoną głębokość i wykazuje odmienne efekty. W terapii wypadania włosów zastosowanie ma głównie światło czerwone, bliskie podczerwieni i połączenie światła niebieskiego z czerwonym. Światło LED pobudza aktywność mitochondriów, zwiększając tym samym poziom ATP. Dodatkowo poprawia mikrocyrkulację krwi i stymuluje angiogenezę, czyli powstawanie nowych naczyń krwionośnych. Fototerapia zwiększa aktywność i metabolizm komórkowy, przyczyniając się tym samym do wzmożonego wzrostu włosa. Lampa LED LPL może być wykonywana zarówno w monoterapii, jak i może stanowić uzupełnienie takich zabiegów jak mezoterapia igłowa Dr. Cyj, karboksyterapia czy Regeneris. W Kaniowscy Clinic uważamy, że każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej powinien być zakończony naświetlaniem lampą LED. Nie tylko przyśpiesza proces regeneracji, ale również potęguje efekty zabiegowe.

 

Dowiedz się więcej o terapiach trychologicznych w Kaniowscy Clinic

Wzmożone wypadanie włosów może mieć wiele przyczyn, jednak najczęstszymi czynnikami indukującymi są zaburzenia hormonalne, czynniki genetyczne oraz nieprawidłowo zbilansowana dieta. Często genezą spowolnionego wzrostu włosa jest niedostateczne odżywienie, niedotlenienie w obrębie struktur włosa oraz upośledzone ukrwienie skóry głowy. Wyżej wymienione terapie rozwiązują wszystkie te problemy, indukując silne dotlenienie, odżywienie oraz ukrwienie brodawki włosa. Nasi specjaliści każdą terapię trychologiczną rozpoczynają od dokładnego wywiadu, ustalają plan leczenia, ilość oraz odstępy między zabiegami. Pamiętajmy, że najlepsze efekty zabiegowe osiąga się dzięki synergii działań wyżej wymienionych terapii.

Zapraszamy do Kaniowscy Clinic na spersonalizowane zabiegi stymulujące porost włosów!

 

Karboksyterapia

Medyczny dwutlenek węgla w walce ze wzmożonym wypadaniem włosów

Regeneris

Komórki macierzyste stymulują wzrost włosów

Regenera Activa

Mikroprzeszczep komórek autologicznych

Dr Cyj

Peptydowa terapia wypadania włosów

Lampa LED

Światłoterapia poprawia odżywienie włosów

Adivive

Połączenie komórek macierzystych i komórek tłuszczowych w terapii wypadania włosów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas