fbpx
Kaniowscy Clinic Uncategorized Trwałe usuwanie owłosienia we Wrocławiu
Trwałe usuwanie owłosienia we Wrocławiu

Trwałe usuwanie owłosienia we Wrocławiu tylko w Kaniowscy Clinic. W naszym gabinecie dokładamy wszelkich starań, aby wszystkie przeprowadzane zabiegi były skuteczne i bezpieczne, a ich efekty spełniały oczekiwania naszych pacjentów. Nie inaczej jest w przypadku zabiegów trwałego usuwania włosów. W poniższym artykule omawiamy wskazania do zabiegu, jego przebieg oraz oczekiwane rezultaty.

Spis treści
Dostępne metody
Laser Vectus
Laser Thunder MT
Wskazania do zabiegu
Przebieg zabiegu
Rekonwalescencja oraz rezultaty

Trwałe usuwanie owłosienia we Wrocławiu. Jakie istnieją opcje?

Zastanawiasz się, jakie opcje trwałego usuwania owłosienia są dostępne we Wrocławiu? Istnieje wiele różnych metod depilacji. Możemy podzielić je na dwie główne grupy: metody depilacji oraz epilacji. Pierwsza polega na usuwaniu jedynie tej części włosa, która wystaje ponad poziom skóry, pozostawiając w stanie nienaruszonym część włosa zatopioną w skórze, a także jego cebulkę. Z tego powodu włosy po depilacji odrastają bardzo szybko – już na następny dzień po usunięciu włosków skóra nie jest idealnie gładka i z łatwością można wyczuć kłujące wierzchołki odrastających włosków. Do tej metody zaliczamy golenie skóry maszynką tradycyjną bądź elektryczną, a także stosowanie kremów do depilacji.

Istnieją również trwalsze metody depilacji, które usuwają cały włos, wraz z częścią zatopioną w skórze oraz cebulką. Podczas zabiegu odczuwa się ból, jednakże sprawia to, że włosy odrastają zdecydowanie wolniej. Po zabiegu skóra pozostaje gładka na kilka tygodni, w zależności od rodzaju i struktury włosa. Do metod tych zaliczamy stosowanie depilatorów elektrycznych, wosku czy pasty cukrowej. Oprócz tego, że metody te bywają bolesne, to zajmują one stosunkowo dużo czasu i wymagają odpowiednich umiejętności, dlatego też często przeprowadzane są w gabinetach kosmetycznych.

Jakie są inne metody?

Osobną kategorię metod usuwania owłosienia stanowią zabiegi laserowe, dzięki którym możesz trwale pozbyć się niechcianych włosków. Wyżej wymienione metody depilacji często wiążą się z podrażnieniami, dlatego, jeśli masz wrażliwą skórę, epilacja (czyli depilacja laserowa) to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Podczas zabiegu niszczona jest zarówno cebulka włosa, jak i naczynia zaopatrujące ją w substancje odżywcze, przez co nie może ona ulec regeneracji. Dzięki temu możesz cieszyć się gładką skórą bez podrażnień na co dzień.

Sprzęt do epilacji

W naszym gabinecie używamy tylko najnowocześniejszych technologii, które zapewniają wysoką skuteczność oraz doskonały efekt. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom zastosowanym w naszych urządzeniach, delikatne, jasne owłosienie nie stanowi już przeszkody do przeprowadzenia zabiegu – nasze urządzenia z łatwością wykrywają nawet najmniejszą ilość melaniny i dostosowują moc działania do każdego przypadku. Obecnie do epilacji używamy dwóch rodzajów urządzeń.

Laser Vectus

zabieg laserem diodowym palomar vectus

Pierwszym z nich jest laser diodowy Vectus, jeden z najnowocześniejszych laserów tego typu dostępnych na rynku. Dzięki czujnikowi Skintel™ jest także jednym z bezpieczniejszych wyborów – czujnik dostosowuje moc działania wiązki lasera do karnacji oraz rodzaju i koloru włosa. Zapobiega to wszelkim podrażnieniom i poparzeniom, jednocześnie zapewniając wysoką skuteczność.

Laser Thunder MT

Laser Thunder MT to jeden z najnowocześniejszy oraz najsilniejszych laseróqw do epilacji na świecie. Dzięki niesamowitej sile oraz skuteczności działania zapewnia najlepsze możliwe rezultaty, a także odczuwalnie skraca czas trwania zabiegu – epilacja nawet dużych obszarów ciała nie zajmuje dłużej niż kilkanaście minut. Swoją niesamowitą moc urządzenie zawdzięcza połączeniu dwóch długości fali, które mogą być stosowane zarówno jednocześnie, jak i naprzemiennie. Dzięki temu zabieg przebiega szybko, skutecznie oraz bezpiecznie.

Wskazania do depilacji laserowej, czyli trwałego usuwania owłosienia

Depilacja laserowa, powszechnie uznawana jako metoda trwałego usuwania owłosienia, jest zabiegiem mającym wiele wskazań. Niesie za sobą liczne korzyści – jedną z nich jest pożegnanie z dokuczliwymi podrażnieniami po goleniu czy epilacji. Docenią to przede wszystkim osoby z bardzo wrażliwą skórą, u których podrażnienia czy zapalenie mieszków włosowych mają charakter nawracający. W takim przypadku epilacja to jedyne trwałe i w pełni skuteczne rozwiązanie zapobiegające nawrotom tych dolegliwości.

Zabieg epilacji skierowany jest również do osób, które poświęcają dużo czasu na regularne usuwanie owłosienia – zarówno samodzielnie, jak i podczas wizyt w salonach kosmetycznych. Trwałe pozbycie się owłosienia pozwala na zaoszczędzenie dużej ilości czasu oraz energii. W przypadku częstych wizyt w gabinecie kosmetycznym zabieg laserowy pozwala również zaoszczędzić sporo pieniędzy, regularnie wydawanych na zabiegi woskiem czy pastą cukrową.

Przebieg zabiegu

W zależności od wybranego obszaru ciała, a także struktury i gęstości włosa, pojedynczy zabieg trwa zwykle od kilku do kilkunastu minut. Nasze lasery wyposażone są w głowice różnej wielkości, co znacznie przyspiesza ten proces, nawet w przypadku dużych obszarów ciała, takich jak plecy czy uda.
Cały proces określany jest jako mało bolesny – wszystko zależy od indywidualnej wrażliwości na ból. Zwykle zabiegi przeprowadzane są bez znieczulenia, natomiast istnieje również możliwość zaaplikowania żelu znieczulającego miejscowo dla osób bardziej wrażliwych – najważniejszy jest dla nas komfort naszych pacjentów. Podczas zabiegu odczuwalne może być ciepło i mrowienie skóry.

Wszystko poprzedzone jest konsultacją ze specjalistą, który podczas rozmowy wyklucza ewentualne przeciwwskazania do wykonania zabiegu, a także szacuje ilość zabiegów potrzebną do trwałego usunięcia owłosienia – zwykle jest to seria od 3 do 6 zabiegów powtarzanych w kilkutygodniowych odstępach.

Rekonwalescencja oraz rezultaty zabiegu

Zabieg jest mało inwazyjny i nie wymaga pozostania w gabinecie po jego wykonaniu – pacjent może powrócić do swoich obowiązków praktycznie natychmiast. Po zabiegu może wystąpić podrażnienie skóry, lekkie zaczerwienienie i opuchlizna. Jest to naturalna reakcja skóry, która mija po kilku godzinach od wykonania zabiegu – w celu złagodzenia tych dolegliwości można stosować zimne okłady oraz specjalistyczne preparaty łagodzące. Warto pamiętać o tym, że zabiegi laserowe znacznie podnoszą wrażliwość skóry na promienie słoneczne, dlatego też zarówno przed, jak i po zabiegu stosowanie kremów z wysokim filtrem jest obowiązkowe.
Na efekty nie trzeba długo czekać – włoski zaczynają wykruszać się już po pierwszym zabiegu, jednak pełny efekt można osiągnąć, poddając się całej serii zabiegów. Podczas kolejnych sesji na celowniku są cebulki włosów, które nie były w aktywnej fazie wzrostu i w związku z tym nie uległy zniszczeniu podczas poprzedniego zabiegu. Dzięki temu po kilku sesjach wszystkie włoski zostają trwale usunięte, a Ty możesz cieszyć się gładką skórą na co dzień.
Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia się na konsultację. W razie pytań bądź wątpliwości nasi specjaliści chętnie pomogą i odpowiedzą na wszelkie pytania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas