fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Ujędrnianie brzucha po ciąży
Ujędrnianie brzucha po ciąży
Ujędrnianie brzucha po ciąży to najczęściej długotrwały, złożony i żmudny proces. Ale czy musi tak być także w Twoim przypadku? Jeśli popularne metody nie przynoszą pożądanych rezultatów, warto zwrócić uwagę na profesjonalne zabiegi wykonywane w naszym gabinecie medycyny estetycznej. Dzięki nowoczesnym technologiom zapewniają one pewne i szybkie rezultaty. W tym artykule opisujemy nasze najpopularniejsze zabiegi ujędrniające, a także przedstawiamy procedurę przygotowania do zabiegu i jego przebieg.

Spis treści
Dlaczego zabieg jest tak trudny?
Polecane zabiegi
Ultraformer III
Renuvion
Accent Prime
Jakich rezultatów możesz się spodziewać?
Przygotowanie do zabiegu
Rekonwalescencja i efekty

Dlaczego ujędrnianie brzucha po ciąży jest takie trudne?

Najczęstszymi pacjentkami zabiegu ujędrniania brzucha są młode mamy, które zmagają się z przykrymi konsekwencjami, jakie pozostawił na ich ciele okres ciąży. Jednym z najczęstszych problemów jest dodatkowa tkanka tłuszczowa oraz zwiotczenie skóry, szczególnie w obszarze brzucha. Istnieje wiele domowych metod radzenia sobie z tymi defektami – najważniejsze z nich to aktywność fizyczna i dbałość o zdrową dietę. Z pewnością przyczynią się one do poprawy ogólnego samopoczucia oraz pozytywnie wpłyną na zdrowie, jednak rzadko kiedy dają wymierne efekty w postaci ujędrnienia skóry na danym obszarze ciała. Podobnie sprawa ma się w przypadku stosowania popularnych kosmetyków ujędrniających czy masaży – wpływają one z pewnością pozytywnie na odżywienie i nawilżenie naskórka, natomiast nie mają większego wpływu na głębsze warstwy skóry. Dlaczego zatem domowe metody są zwykle mało skuteczne?

Geneza problemu

W trakcie ciąży organizm kobiety podlega ogromnym zmianom – metabolizm podporządkowuje się potrzebom rozwijającego się dziecka. Wraz z rozwojem ciąży, a co za tym idzie, powiększaniem się ciążowego brzucha, skóra staje przed bardzo dużym wyzwaniem. Podczas jej rozciągania nierzadko dochodzi do uszkodzeń włókien kolagenowych w niej zawartych, które zapewniają jej elastyczność. Ich uszkodzenia widoczne są na skórze jako rozstępy. Po porodzie skóra jest znacznie osłabiona, rozciągana przez kilka miesięcy, często z uszkodzoną strukturą. Regeneracja skóry może zająć sporo czasu, a często przy dużych uszkodzeniach i ubytkach kolagenu nie wraca już ona do stanu sprzed ciąży. W takim przypadku idealnym rozwiązaniem jest zwrócenie się po pomoc do specjalistów.

Jaki zabieg wybrać, aby ujędrnić brzuch po ciąży?

Profesjonalne zabiegi pozwalają ujędrnić brzuch po ciąży, wymodelować sylwetkę oraz pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Oferujemy szeroki wachlarz nowoczesnych, małoinwazyjnych metod, dzięki czemu zabiegi przebiegają szybko i nie wymagają długotrwałej rekonwalescencji. Rezultaty w postaci jędrnej, gładkiej skóry są widoczne w krótkim czasie po wykonaniu zabiegu.

Ultraformer III

zabiegi ultraformer

Ultraformer III to zabieg będący nowoczesnym odpowiednikiem tradycyjnego liftingu skóry. Dzięki wykorzystaniu technologii HIFU, czyli wysokoenergetycznej fali ultradźwiękowej, zabieg jest praktycznie bezinwazyjny a daje efekty porównywalne z zabiegiem chirurgicznym. Może być stosowany zarówno na twarzy, jak i w innych obszarach ciała, na przykład na brzuchu. Podczas zabiegu dochodzi do kontrolowanego podgrzania i kontrolowanego mikrouszkodzenia tkanki podskórnej danego obszaru, co stymuluje obkurczanie nadmiaru skóry. Stanowią one bodziec stymulujący skórę do przebudowy oraz regeneracji.

Renuvion

Urządzenie Renuvion również doskonale sprawdza się w terapii ujędrniającej. Innowacyjna technologia stanowi połączenie działania fal radiowych oraz plazmy helowej. Podczas zabiegu lekarz wykonuje niewielkie nacięcie na skórze, przez które wprowadzana jest sonda. Dzięki temu urządzenie działa niezwykle precyzyjnie – impulsy docierają dokładnie w miejsce docelowe, co znacznie usprawnia przebieg zabiegu oraz podnosi jego skuteczność. Mikrouszkodzenia powstające w trakcie zabiegu stymulują odbudowę tkanek oraz syntezę nowych włókien kolagenowych – dzięki temu skóra staje się o wiele bardziej sprężysta, a jej nadmiar obkurcza się.

Accent Prime

zabiegi accent prime

Accent Prime to kolejny małoinwazyjny zabieg ujędrniający przeprowadzany w naszym gabinecie. Technologia wykorzystywana w trakcie zabiegu łączy moc dwóch rodzajów fali: ultradźwiękowych oraz radiowych. Podczas zabiegu naruszana jest struktura tkanki tłuszczowej: tłuszcz zgromadzony w komórkach zostaje uwolniony, a następnie usunięty przez organizm, dzięki działaniu naczyń limfatycznych. Dodatkowo zabieg daje rezultaty w postaci silnego ujędrnienia skóry, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla kobiet zmagających się z utratą jędrności skóry oraz nadmiarem tkanki tłuszczowej po ciąży.

Jakich rezultatów możesz się spodziewać?

Zabiegi medycyny estetycznej stają się coraz bardziej popularne i niosą ze sobą wiele zalet. W porównaniu z tradycyjnymi zabiegami chirurgii plastycznej pozwalają one na o wiele krótszą regenerację po zabiegu oraz szybciej widoczne efekty. Tak jak w przypadku chirurgii plastycznej, zabiegi nieinwazyjne wykonywane są przez doświadczonych specjalistów, którzy czuwają nad bezpieczeństwem ich wykonywania.

Przygotowanie do zabiegu

W naszym gabinecie największą wagę przykładamy do bezpieczeństwa oraz satysfakcji naszych pacjentek. Dlatego też przed przystąpieniem do jakiekolwiek zabiegu konieczne jest przejście kwalifikacji. Odbywa się ona podczas wizyty konsultacyjnej ze specjalistą, który przeprowadza badanie kliniczne oraz wywiad lekarski. Dzięki temu lekarz jest w stanie poprawnie zdiagnozować problem, zalecić najlepsze dla niego rozwiązanie oraz wyeliminować ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. Podczas wizyty lekarz przedstawia również dokładny plan leczenia, jego kosztorys oraz spodziewane rezultaty. Wydaje również zalecenia przed i pozabiegowe, których należy bezwzględnie przestrzegać.

Rekonwalescencja i efekty

Dzięki bardzo małej inwazyjności zabiegów długa rekonwalescencja nie jest wymagana. Po zabiegu może wystąpić niewielkie zaczerwienienie bądź zasinienie obszaru poddanego zabiegowi, jednakże te objawy mijają zwykle w krótkim czasie. Dla złagodzenia dolegliwości można stosować profesjonalne kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skóry po zabiegach. Rezultaty widoczne są już po kilku dniach od wykonania zabiegu a wraz z biegiem czasu ulegają one pogłębieniu – dzięki zabiegom ujędrniającym będziesz cieszyć się gładkim i pięknym brzuchem na co dzień.

Zapraszamy do kontaktu i umówienia się na wizytę konsultacyjną z jednym z naszych specjalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas