fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Usuwanie blizn we Wrocławiu
Usuwanie blizn we Wrocławiu
Usuwanie blizn we Wrocławiu cieszy się coraz większą popularnością u pacjentów, którzy chcą pozbyć się nieestetycznych, trwałych zmian na skórze. Ślady te mogą być przyczyną psychicznego i fizycznego dyskomfortu, a co za tym idzie – mogą przyczyniać się do utraty pewności siebie. Sposobem na zredukowanie i zmniejszenie widoczności blizn jest skorzystanie z odpowiednio dobranych zabiegów medycznych, które w swojej ofercie posiada nasz gabinet Kaniowscy Clinic.

Spis treści:
Kiedy jest zalecane?
Jakie blizny można zredukować?
Jakie czynniki wpływają na wygląd blizny?
Jak wygląda i jakie efekty daje zabieg laserowy?
Jakie zabiegi laserowe pozwalają na zredukowanie blizn?
Jak wygląda cennik?

Kiedy zalecane jest laserowe usuwanie blizn we Wrocławiu?

Laserowe usuwanie blizn we Wrocławiu zalecamy zawsze wówczas, gdy ślady pozostające na skórze nie mogą być zlikwidowane innymi sposobami. Zmiany te powstają na skutek uszkodzenia skóry, a sam proces bliznowacenia jest całkowicie naturalny. Podczas gojenia się rany następuje ponowne połączenie ze sobą jej brzegów, jednak miejsce zespolenia różni się od tego przed urazem. Blizna zbudowana jest bowiem z łącznej tkanki włóknistej, która cechuje się mniejszą elastycznością od skóry zdrowej. Na jej tle wyróżnia się przede wszystkim odmiennym kolorem i strukturą, a także brakiem zakończeń nerwowych oraz mieszków włosowych.

Jakie blizny można zredukować?

Najczęściej występujące rodzaje blizn to zmiany pourazowe i pooperacyjne, które powstają na skutek bezpośredniego uszkodzenia skóry. Ze względu na naruszenie tkanki, następuje jej regeneracja i w rezultacie pozostawienie charakterystycznego śladu. O powstawaniu blizn decyduje jednak wiele innych czynników. Wyróżnić można np. trwałe zmiany potrądzikowe, które powstają na skórze pod wpływem miejscowej utraty tkanki i mogą mieć różną głębokość czy wielkość. Do blizn należą też rozstępy, pojawiające się pod wpływem gwałtownego wzrostu, rozciągnięcia skóry. Najczęściej rozwijają się u kobiet w ciąży, osób intensywnie trenujących w wyniku wzrostu tkanki mięśniowej czy dorastających nastolatków. Wyróżnić można blizny zanikowe, przerostowe czy oparzeniowe.

Jakie czynniki wpływają na wygląd blizny?

Forma, kształt, wielkość i inne cechy wyglądu blizny wynikają z różnych czynników. Do najważniejszych należy sam rodzaj urazu, stopień uszkodzenia tkanki, lokalizacja zmiany czy indywidualna zdolność organizmu do gojenia. Blizny powstałe na skutek rozcięcia, zmiażdżenia czy oparzenia skóry będą się charakteryzować innym wyglądem. Najbardziej widoczne i uciążliwe są zmiany rozległe, które są również wyjątkowo bolesne w fazie początkowej. Ich cechą charakterystyczną jest nierównomierna powierzchnia, a także czerwono-sinawy kolor. Mniej rozległe będą ślady powstałe w wyniku rozcięcia, np. pooperacyjne. Ich widoczność wciąż jednak może być duża, nawet mimo dużej precyzji cięcia i umiejętnego zszycia rany. Wpływ na wygląd blizny ma także pielęgnacja, ponieważ wiele preparatów korzystnie wpływa na proces gojenia. Efekty ich stosowania zależą jednak od głębokości urazu, dlatego w wielu przypadkach skutecznym sposobem na zredukowanie nieestetycznych zmian jest zastosowanie specjalistycznego lasera.

Na czym polega laserowe usuwanie blizn pooperacyjnych i potrądzikowych w naszym gabinecie we Wrocławiu?

Laserowe usuwanie blizn pooperacyjnych i potrądzikowych polega na zastosowaniu odpowiednich zabiegów, które we Wrocławiu oferuje nasz gabinet Kaniowscy Clinic. Procedury te znajdują zastosowanie zarówno w przypadku niewielkich, jak i dużych zmian na skórze. Za ich pomocą można zredukować blizny zanikowe, wypukłe oraz płaskie. Laser tworzy w obrębie zmiany mikrouszkodzenia, co pobudza proces regeneracji naskórka na skutek zwiększonej produkcji nowego kolagenu. Pod wpływem zabiegu dochodzi do zmiany struktury blizny, której kolor zbliża się do naturalnej barwy skóry przy jednoczesnym zmiękczeniu tkanek.

Jak wygląda i jakie efekty daje zabieg laserowy?

Realizowane przez nas zabiegi są małoinwazyjne, przy czym w niektórych przypadkach mogą one powodować dyskomfort u pacjenta lub wywoływać mikrokrwawienia. W przypadku bardzo głębokich zmian czy rozstępów na skórę nakładana jest specjalna maść znieczulająca i redukująca odczuwanie bólu. Realizacja zabiegu nie wymaga kilkudniowego pobytu w gabinecie, dlatego po jego zakończeniu można od razu udać się do domu. Czas oczekiwania na zadziałanie maści znieczulającej wynosi około jednej godziny, natomiast sama procedura trwa od kilku do kilkunastu minut – zależnie od rozmiarów blizny. Zabiegi laserowe oferowane w Kaniowscy Clinic są bardzo skuteczne, ponieważ pozwalają na wygładzenie lub zredukowanie blizny czasami do stopnia niemal całkowitej niewidoczności. Aby uzyskać docelowy rezultat, konieczne jest wykonanie kilku sesji laserem w ustalonych odstępach czasowych.

Jakie zabiegi laserowe pozwalają na zredukowanie blizn?

Jedną z technologii wykorzystywanych do redukowania blizn jest laser SmartXide 2, który poza wiązką światła emituje również falę radiową. Trafiają one do tkanek, co wywołuje zjawisko fototermolizy struktur w lokalizacji blizny. Komórki pobudzane są do tworzenia nowego kolagenu, a w rezultacie kompleksowej odbudowy skóry. Laser ten znajduje zastosowanie w przypadku niwelowania blizn pooperacyjnych, potrądzikowych, pooparzeniowych czy rozstępów.
Innym używanym przez nas urządzeniem jest laser Discovery Pico, który posiada specjalną końcówkę frakcyjną. Jej działanie poprawia strukturę skóry, co daje bardzo dobre efekty w leczeniu blizn. Do wyeliminowania nieestetycznych zmian możemy wykorzystać również laser frakcyjny CO2, który wywołuje kontrolowane mikrouszkodzenia skóry poprzez emisję tysięcy impulsów. Sąsiadujące z poddanymi temu działaniu rejonami komórki zapewniają szybką, sprawną odbudowę struktury tkankowej. W zabiegu tym stosowane jest znieczulenie miejscowe, a do jego zalet należy możliwość redukowania blizn z różnych obszarów ciała.
W Kaniowscy Clinic korzystamy też z lasera Mosaic, wyposażonego w końcówkę do wykonywania kontrolowanych uszkodzeń skóry. W rezultacie jest ona pobudzana do odbudowy i produkcji białek, które wchodzą w skład tkanki prawidłowej. Zabieg ten pozwala na usunięcie blizn różnego typu, włącznie z przerosłymi i pourazowymi.

Jak wygląda cennik usuwania blizn laserem w naszym gabinecie we Wrocławiu?

Usuwanie blizn laserem w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu ma bardzo atrakcyjny cennik. Koszty zależą przede wszystkim od rodzaju realizowanego zabiegu, a także lokalizacji i rozległości zmian skórnych. Dokładne ceny sprawdzić można na naszej stronie internetowej. Poza zabiegami laserowymi oferujemy również usuwanie blizn przy wykorzystaniu innych metod. Należy do nich mezoterapia, która bazuje na intensywnej regeneracji tkanki bliznowatej. W zabiegu tym wykorzystać można osocze bogatopłytkowe, komórki macierzyste, tkankę tłuszczową czy kolagen, co dodatkowo wzmacnia rezultaty osiągnięte dzięki laseroterapii. W eliminowaniu blizn dobrą skuteczność zapewnia też zastosowanie lamp LED Triwings. Procedura ta polega na pobudzaniu tkanek do regeneracji i przebudowy – samodzielnie w przypadku ran świeżych bądź też jako uzupełnienie terapii laserowej.
Zapraszamy do skorzystania z oferty Kaniowscy Clinic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas