fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Zamykanie naczynek na twarzy we Wrocławiu
zamykanie naczynek na twarzy wrocław
Zamykanie naczynek na twarzy w gabinetach medycyny estetycznej we Wrocławiu najczęściej wykonuje się przy pomocy technologii laserowej. Pajączki, teleangiektazje i mało estetyczne poszerzone kapilary są dość częstym problemem, szczególnie u osób z wrażliwą i podatną cerą. W naszej klinice proponujemy zabiegi polegające na likwidowaniu tych zmian. Nowoczesny laser Cutera Excel V+ to bardzo skuteczne narzędzie w walce o zdrową, pozbawioną zmian naczyniowych skórę twarzy.

Spis treści
Zabieg z użyciem lasera
Dlaczego naczynka są widoczne?
Laser Cutera Excel V+
Jak wygląda zabieg?
Przeciwwskazania
Efekty zabiegu
Cena zabiegu

Zamykanie naczynek na twarzy laserem we Wrocławiu

Zamykanie naczynek na twarzy laserem to popularna metoda radzenia sobie z nieestetycznie poszerzonymi naczynkami w gabinetach estetycznych we Wrocławiu. Skuteczność laseroterapii jest bardzo wysoka. Efekty są trwałe i dają dużą satysfakcję pacjentom. Metoda wykorzystuje zjawisko fototermolizy do zamykania nieprawidłowo poszerzonych naczynek w okolicy twarzy. Odpowiednio dobrana wiązka lasera trafia w usuwaną tętniczkę, żyłkę lub kapilarę. Energia świetlna jest absorbowana przez hemoglobinę obecną w naczyniach krwionośnych, następuje nagły wzrost temperatury. Wytworzone ciepło powoduje pożądane w tym procesie obumarcie ścian nieprawidłowej tętniczki, żyłki bądź kapilary. W rezultacie naczynie przestaje być drożne – zostaje zamknięte, bez możliwości rekanalizacji.

Dlaczego na twarzy pojawiają się pękające naczynka?

Pękające naczynka to nieprawidłowo poszerzone tętniczki, żyłki bądź kapilary prześwitujące przez naskórek. Jest grupa osób predysponowanych do wystąpienia zmian naczyniowych. Bardziej narażone są osoby z delikatną, jasną i wrażliwą cerą. Mało estetyczne pajączki dają efekt trwałego zaczerwienienia skóry.

jak usunąć Naczynka pojawiające się na twarzy kaniowscy

Specjaliści wymieniają wiele przyczyn powstawania pękających naczynek. Niektóre są związane z chorobami, inne powstają na skutek działania niekorzystnych czynników zewnętrznych na skórę. Widoczne poszerzone tętniczki, żyłki i kapilary mogą być uwarunkowane genetycznie. Osoby z płytko położonymi naczyniami w skórze oraz jasną karnacją mają wysokie prawdopodobieństwo pojawienia się zmian związanych z pękającymi naczyniami. Dość duże prawdopodobieństwo pojawienia się zmian mają ludzie przebywający w pomieszczeniach o skrajnych temperaturach. Często naczynka uwidaczniają się zimą, gdy człowiek z mocno zmarzniętą twarzą wchodzi do pomieszczenia ogrzewanego. Innym czynnikiem zewnętrznym mogącym wpływać na pojawienie się nieestetycznych zmian jest promieniowanie UV. Zarówno naturalne światło słoneczne, jak i sztuczne naświetlanie w solarium może przyczyniać się do poszerzania naczyń.

Pajączki, teleangiektazje i zmiany rumieniowe są nierzadko objawami chorób. Schorzenia układu krążenia oraz układu hormonalnego mogą objawiać się zmianami naczyniowymi. Naukowcy doszukują się również związku między dietą składającą się z ostrych dań a częstszym pojawianiem się rumienia i teleangiektazji. Okres ciąży również predysponuje do pojawiania się zmian na skórze, tutaj rolę odgrywają zmiany hormonalne oraz modyfikacje zachodzące w układzie krążenia matki. Nie należy zapominać, że często schorzenia dermatologiczne objawiają się poszerzaniem naczynek, rumieniem i pajączkami. Przykładową dermatozą może być trądzik różowaty. W końcu, u części pacjentów, mogą występować wrodzone wykwity.

Laser Cutera Excel V+

Nasza klinika oferuje zamykanie naczynek na twarzy przy pomocy lasera Cutera Excel V+. Jest to nowoczesny sprzęt, zaprojektowany specjalnie do zabiegów likwidowania widocznych, poszerzonych tętniczek, żyłek i kapilar. Urządzenie umożliwia spersonalizowanie terapii. Osoba wykonująca zabieg dobiera odpowiednią długość fali świetlnej, w zależności od skóry pacjenta oraz rodzaju usuwanej zmiany. Cutera Excel V+ należy do grupy laserów impulsowych. Wiązki są wysyłane pulsami, co zapobiega nadmiernemu nagrzaniu tkanek znajdujących się w okolicy likwidowanej zmiany. Dodatkowo laser wyposażony jest w okno szafirowe, chłodzące miejsce zabiegu. Dzięki takiemu systemowi procedura nie jest bolesna dla pacjenta, chociaż może powodować delikatny dyskomfort. Urządzenie świetnie zdaje egzamin w likwidowaniu naczynek na twarzy dzięki wymiennym końcówkom, umożliwiającym precyzyjne wykonanie zabiegu, nawet w okolicy skrzydełek nosa.

Jak wygląda zabieg zamykania naczynek krwionośnych na twarzy z wykorzystaniem lasera w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu? Poznaj przeciwwskazania i efekty

Jeśli chcesz wiedzieć, jak wygląda zabieg zamykania naczynek krwionośnych na twarzy z wykorzystaniem lasera oraz poznać przeciwwskazania i efekty, przed wykonaniem zabiegu powinieneś odbyć konsultację ze specjalistą naszego gabinetu we Wrocławiu. Podczas konsultacji zbadana zostanie zmiana naczyniowa. Skóra w dniu laseroterapii powinna być czysta, wolna od żelów, kremów, fluidów i innych preparatów. Przez około 4 tygodnie przed procedurą nie należy się opalać. Zaleca się też odstawienie leków oraz ziół mających działanie fotouczulające (np. retinoidy, niektóre antybiotyki, dziurawiec czy nagietek). Przed samym zabiegiem lekarz zabezpiecza wzrok pacjenta, korzystając z okularów ochronnych. Zabieg jest krótki – trwa od 10 do 20 minut. Operator celuje wiązką w zmianę i zamyka naczynka.

Po zabiegu

Po zabiegu należy spodziewać się zaczerwienienia i lekkiego obrzęku leczonego miejsca. Opuchlizna może rozwinąć się do 48 godzin od zakończenia procedury. Rumień i obrzęk znikają w ciągu kilku dni. Może wystąpić tkliwość w miejscu poddawanym działaniu lasera. Pacjentom zaleca się korzystanie z kremów z filtrem UV i ograniczenie ekspozycji na światło słoneczne. Unikać należy także gorących kąpieli, sauny, spożywania gorących i ostrych pokarmów, alkoholu i nadmiernego wysiłku fizycznego.

Przeciwwskazania

Zabieg jest bezpieczny, istnieje jednak grupa przeciwwskazań do jego wykonania:

 • ciąża,
 • karmienie piersią,
 • stosowanie leków fotouczulających (np. retinoidów, niektórych antybiotyków,)
 • stosowanie ziół fotouczulających (nagietek, dziurawiec),
  nowotwory skóry,
 • aktywne infekcje skóry w miejscu przeprowadzanego zabiegu o różnej etiologii, w tym bakteryjnej (np. liszajec zakaźny), wirusowej (np. opryszczka) czy grzybiczej,
 • urazy skóry w miejscu przeprowadzania zabiegu,
 • niedawno wykonywane peelingi,
 • nadmierna opalenizna.

Efekty

Efekty zamykania naczynek na twarzy widoczne są już po pierwszej sesji. W zależności od typu skóry pacjenta, rodzaju i rozległości usuwanego zmiany dobiera się ilość zabiegów. W przypadku małych zmian wystarcza jedna sesja. Średnio laseroterapię należy wykonać 2-4 razy. Odstępy między poszczególnymi zabiegami to 4-6 tygodni. Uzyskiwane rezultaty są trwałe. Należy podkreślić, że laseroterapia skutecznie zamyka naczynka, jednak nie znosi tendencji do ich powstawania. Tu potrzebna jest odpowiednia dbałość o skórę i jej specjalna pielęgnacja, którą zaleci lekarz.

Efekty obejmują:

 • redukcję widoczności naczynek (na skutek ich zamknięcia),
 • złagodzenie objawów trądziku różowatego,
 • usunięcie naczyniaków,
 • redukcję widoczności rumienia.

Orientacyjne ceny zamykania naczynek na twarzy we Wrocławiu

Cena zabiegu zamykania naczynek na twarzy we Wrocławiu zależy od rodzaju usuwanej zmiany, jej powierzchni oraz lokalizacji. Dokładny koszt zostanie przedstawiony na konsultacji poprzedzającej procedurę. Orientacyjne ceny dostępne są jednak na naszej stronie internetowej i przedstawiają się następująco:

 • zabiegi na policzkach: od 500 do 600 złotych,
 • zabieg w okolicy czoła: około 600 złotych,
 • likwidowanie naczynek w okolicy nosa: około 400 złotych,
 • usunięcie pojedynczego pajączka: od 300 złotych.

Dzięki wykorzystaniu lasera Cutera Excel V+ możesz pozbyć się zmian naczyniowych z twarzy. Zabieg jest krótki i bezbolesny. Jeżeli masz rozszerzone naczynka, teleangiektazje, pajączki lub rumień, skontaktuj się z nami. Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania i umówimy ewentualną konsultację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas