Biostymulatory do twarzy to specjalnie opracowane preparaty, które pozwalają na odbudowę struktury skóry. Z ich pomocą można ujędrnić i uelastycznić cerę, a także spłycić zmarszczki, wymodelować kontury, uzupełnić ubytki czy skorygować wiele innych niedoskonałości. Produkty tego typu wykorzystywane są w różnego rodzaju zabiegach rewitalizujących i powstrzymujących procesy starzenia, w ramach których zazwyczaj następuje ich aplikacja podskórna.
Spis treści:
Jakie są najlepsze?
Sculptra
Jalupro
Efekty
Zalety i korzyści
Przeciwwskazania
Opinie i koszty
Jakie są najlepsze biostymulatory do twarzy?
Biostymulatory do twarzy znajdują zastosowanie w licznych zabiegach oferowanych przez nasze centrum medycyny i dermatologii estetycznej Kaniowscy Clinic. Ich celem jest przede wszystkim pobudzenie naturalnych zdolności regeneracyjnych organizmu, a tym samym stymulowanie różnych procesów naprawczych tkanek. Kondycjonowanie skóry w taki sposób pozwala na przywrócenie jej utraconych właściwości, a tym samym kompleksowe zrewitalizowanie. Preparaty wymuszają niejako samoodbudowę tkanki głównie poprzez stymulację kolagenu i elastyny.
Sculptra
Sculptra jest stymulatorem efektywnie niwelującym medyczne problemy z nadmierną utratą objętości skóry twarzy, spowodowane procesami starzenia. Objawiają się one zmniejszoną produkcją kolagenu i elastyny, a także widocznym przemieszczaniem tkanki tłuszczowej ku dołowi oraz przebudową kości. W rezultacie twarz traci swój młodzieńczy wygląd, a jej kształt zmienia się na niekorzyść. Sculptra oddziałuje przede wszystkim na kolagen, zapewniający naturalne rusztowanie skórze. Jego ubytek prowadzi do utraty elastyczności i objętości skóry, a także zwiększonej widoczności bruzd i zmarszczek. Preparat Sculptra stymuluje i odnawia produkcję kolagenu, co przywraca twarzy prawidłową strukturę wewnętrzną. Jego główny składnik to kwas L-polimlekowy, który jest dobrze tolerowany przez organizm, łatwo metabolizowany i w pełni bezpieczny.
Przebieg zabiegu
Terapię Sculptra poprzedzamy konsultacją lekarską, podczas której ustalamy miejsce podania preparatu i plan zabiegu oraz określamy spodziewane efekty. Sama procedura nie wymaga przeprowadzania testów alergicznych, ponieważ w kwasie L-polimlekowym nie występują uczulające białka. Na godzinę przed zabiegiem skóra pacjenta pokrywana jest maścią znieczulającą, po czym można ją zmyć i rozpocząć właściwą biostymulację. Procedura polega na aplikacji preparatu w wybrane partie twarzy, co trwa ok. 20-30 minut. Poszczególne nakłucia są wykonywane cienkimi igłami, niewywołującymi bólu. Na koniec nasz specjalista przeprowadza ok. 10-minutowy masaż twarzy, aby odpowiednio rozprowadzić preparat.
Jalupro
Jalupro to produkty do biostymulacji polecane zwłaszcza do odmładzania i przywracania dobrej kondycji cerze dojrzałej. Preparaty te zapewniają silne wsparcie dla procesów komórkowych i metabolicznych, dlatego są bardzo skuteczne w profilaktyce i walce z oznakami starzenia się skóry. W naszym gabinecie wykorzystujemy biostymulatory Jalupro w ramach aminokwasowej terapii zastępczej. Ich formuła bazuje na wysokim stężeniu L-lizyny, L-leucyny, L-proliny i glicyny, co w połączeniu z kwasem hialuronowym efektywnie wspiera proces rewitalizacji skóry poprzez odbudowę struktury kolagenowej. Do komórek docierają substancje niezbędne dla ich prawidłowego rozwoju i funkcjonowania, co zapewnia efekt odżywienia, uelastycznienia, ujędrnienia, nawilżenia i odmłodzenia cery.
Przebieg zabiegu
W Kaniowscy Clinic wykorzystujemy do biostymulacji różne preparaty Jalupro, w tym wersje Classic, HMW czy Toxin. W przypadku skóry twarzy szczególną efektywność zapewnia ten ostatni. Zabieg Jalu-Toxin łączy w sobie zarówno aminokwasową terapię zastępczą, jak i toksynę botulinową. Biostymulacja w takiej formie jest wyjątkowo kompleksowa, a także wielokierunkowa. Procedura działa na trzech poziomach, czyli warstwie naskórka, skórze właściwej oraz powierzchni mięśni. Przed zabiegiem skóra pacjenta jest znieczulana maścią, po czym można rozpocząć właściwą aplikację podskórną preparatu Jalu-Toxin na granicy styku tkanki podskórnej z włóknami mięśni. Biostymulacja w takiej formie trwa około 30 minut i jest małoinwazyjna, a także nie wymaga specjalnego przygotowania oraz kłopotliwej rekonwalescencji.
Jakie efekty zapewniają biostymulatory na twarz?
Biostymulatory na twarz zapewniają bardzo dobre i szybkie efekty. Zabieg z wykorzystaniem takiego preparatu jest szczególnie zalecany w przypadku widocznego zaniku tkanki tłuszczowej w obszarze nosowo-wargowym, obszarze bocznym policzka i obszarze skroniowym. Jego zastosowanie sprawdza się też u młodszych pacjentów, ponieważ wiele substancji aktywnych może być aplikowanych profilaktycznie pod kątem spowolnienia procesów starzenia. Preparaty używane w Kaniowscy Clinic skutecznie poprawiają objętość zapadających się obszarów twarzy, korygując wgłębienia, załamania, blizny, bruzdy i zmarszczki. Z powodzeniem nadają się do korekcji owalu twarzy, zapadniętych policzków, opadniętych kącików ust czy widocznych fałd nosowo-policzkowych.
Zalety i korzyści
Efekty oferowanych przez nas zabiegów są kompleksowe. Zależnie od rodzaju preparatu oraz oczekiwanych rezultatów biostymulacja pozwala na silne odmłodzenie, zagęszczenie i odżywienie skóry. Zabiegi te wykonywane są w seriach, zazwyczaj 3-4 sesjach w odstępach 2-3-tygodniowych. Rezultaty zastosowania stymulatorów uwidoczniają się stopniowo, jednak pierwsze oznaki poprawy wyglądu można odnotować już po pierwszej sesji. Pacjenci szybko dostrzegają lepsze napięcie i nawilżenie cery. Finalny efekt pojawia się po około 3 miesiącach. Ze względu na bardzo niską inwazyjność zabiegów biostymulacyjnych okres rekonwalescencji nie jest wymagany. Po aplikacji preparatu może wystąpić zaczerwienienie skóry, tkliwość, swędzenie i obrzęk. Reakcje te utrzymują się jednak maksymalnie kilka dni, po czym samoistnie ustępują.
Przeciwwskazania
Zabiegi preparatami biostymulacyjnymi są bezpieczne i komfortowe dla pacjentów, jednak występują pewne przeciwwskazania do ich użycia. Ich zastosowanie nie jest możliwe u kobiet w ciąży i karmiących piersią, a także pacjentów po terapii przeciwnowotworowej w ciągu ostatnich miesięcy oraz osób zmagających się z chorobą autoimmunologiczną, niewydolnością wątroby i nerek lub innymi patologiami ogólnoustrojowymi. Do przeciwwskazań zalicza się też stosowanie stałych wypełniaczy w przeszłości, nadwrażliwość na składniki preparatów czy przyjmowanie sterydów ogólnoustrojowych i NLPZ.
Jakie są opinie o biostymulatorach do twarzy oraz ile wynosi cena zabiegów z ich wykorzystaniem?
Biostymulatory do twarzy w większości otrzymują bardzo dobre opinie, na co w dużym stopniu wpływa ich wysoka efektywność oraz wyjątkowo przystępna cena poszczególnych zabiegów. Koszty uzależnione są zarówno od rodzaju zastosowanego preparatu, jak i miejsca jego aplikacji czy liczby samych sesji. Ze szczegółowymi informacjami na temat cennika można zapoznać się na naszej stronie internetowej, gdzie dostępny jest też formularz kontaktowy. Zapraszamy do skorzystania z oferty Kaniowscy Clinic.