fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Jak usunąć blizny? Przegląd metod we Wrocławiu
Jak usunąć blizny? Przegląd metod we Wrocławiu

Jak usunąć blizny we Wrocławiu? To pytanie zadaje sobie coraz więcej osób. Dzięki intensywnemu rozwojowi medycyny opracowano wiele metod usuwania blizn. Jeżeli nieestetyczne ślady na skórze powodują dyskomfort fizyczny lub psychiczny, to wskazane jest przeprowadzenie zabiegu. Dobrze dobrane procedury mogą spowodować skuteczną redukcję i zminimalizować widoczność blizny.

Spis treści
Powstawanie blizn
Przegląd metod
Laseroterapia
Lampa LED
Mezoterapia
Karboksyterapia
Likwidowanie wieloletnich śladów

Jak powstają blizny i czy można je usunąć we Wrocławiu?

Jeśli zadajesz sobie pytanie, jak usunąć blizny, odpowiedź znajdziesz w naszym gabinecie we Wrocławiu. Mimo ogromnych możliwości, które daje dzisiejsza medycyna estetyczna i regeneracyjna, kluczowy jest odpowiedni wybór metody. Jeżeli chcesz pozbyć się niewygodnego śladu, przede wszystkim udaj się do doświadczonego lekarza. Oczywiście powstawanie blizn jest jak najbardziej naturalnym procesem, następującym w wyniku gojenia ran. Skóra w tym rejonie zmienia swój kolor oraz strukturę, na skutek powstania włóknistej tkanki łącznej, której głównym zadaniem jest solidne połączenie brzegów rany. Mimo że jest to fizjologiczny proces, to w niektórych przypadkach może nastąpić nieprawidłowość gojenia, wtedy powstaje nieprawidłowa blizna mogąca powodować dyskomfort. Oprócz problemów natury estetycznej wpływających na brak pewności siebie, niektóre blizny mogą powodować ból lub świąd. Należy pamiętać, że im wcześniej zaczniemy prawidłową pielęgnację i leczenie powstałej blizny, tym lepsze rokowania, co do jej maksymalnego zniwelowania.

Zastanawiasz się, jak usunąć blizny? Poznaj metody dostępne we Wrocławiu

Jeśli się zastanawiasz, jak usunąć blizny, w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie. Istnieje bowiem wiele metod, które to umożliwiają. Niektóre terapie opierają się na działaniu nowoczesnych laserów, inne polegają na ostrzykiwaniu niechcianych śladów różnymi preparatami, a jeszcze inne wykorzystują światło LED. Metodę powinien dobrać specjalista, na podstawie bardzo indywidualnych cech, takich jak:

 • rodzaj blizny- jest wiele typów (bliznowce, keloidy, czy blizny przerostowe),
 • rodzaj urazu, na którego skutek powstała blizna (blizna pooperacyjna, blizny potrądzikowe, blizny pooparzeniowe, czy blizny powstałe w wyniku pojawienia się rozstępów),
 • okolica anatomiczna, w której znajduje się blizna,
 • powierzchnia blizny,
 • głębokość blizny,
 • kolor blizny,
 • czas, który upłynął od momentu powstania blizny.

Analiza tych wszystkich czynników umożliwia doświadczonemu specjaliście dobranie optymalnego sposobu redukcji blizny.

Laseroterapie

Metodą, która została rozwinięta i udoskonalona w ostatnich latach jest właśnie laseroterapia. Z pewnością ten sposób najszybciej przyniesie pożądane efekty estetyczne. Skuteczne w tym przypadku będą takie lasery jak, laser pikosekundowy Discovery Pico, laser SmartXide2, laser frakcyjny CO2 oraz laser MOSAIC. Emitowane światło pobudza zmienioną chorobowo skórę i sprawia, że blizna zaczyna niejako goić się od nowa. Uzyskujemy efekt wyrównania powierzchni skóry, jej koloru, usunięcie ewentualnych przebarwień towarzyszących bliźnie. Zabiegi są bezpieczne i przynoszą bardzo dobre efekty lecznicze.

Laser SmartXide 2

zabiegi golden touch smarxide2

Jest to nowoczesna technologia, która oprócz wiązki światła emituje również falę radiową w kierunku tkanek, co skutkuje fototermolizą struktur w okolicy blizny. Zastosowana technologia skutecznie pobudza komórki do wytwarzania kolagenu i kompleksowej odbudowy skóry. Nasza klinika dysponuje najnowszym sprzętem, umożliwiającym dobranie optymalnych parametrów wiązki laserowej oraz fali radiowej. Ustawienia są zmieniane w zależności od indywidualnych cech pacjenta, co podnosi skuteczność zabiegów. Laser nadaje się do likwidacji blizn potrądzikowych, pooparzeniowych, pooperacyjnych oraz tych powstałych na skutek rozstępów.

Laser Discovery Pico

Laser Discovery Pico jest znany przede wszystkim z usuwania tatuaży. Jednak innym wskazaniem do zastosowania urządzenia może być likwidacja blizn. Do zabiegu stosuje się końcówkę frakcyjną, której działanie poprawia strukturę skóry. Laser osiąga bardzo dobre efekty w leczeniu blizn potrądzikowych i usuwaniu rozstępów.

Laser frakcyjny CO2

Jest to technologia często wykorzystywana w dermatologii. Laser frakcyjny „dziurkuje” skórę, emitując tysiące impulsów. Komórki sąsiadujące z uszkodzonymi rejonami zapewniają szybką odbudowę prawidłowej struktury tkankowej. Do zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe. Laser frakcyjny CO2 jest stosowany w wielu okolicach ciała, między innymi na twarzy, szyi oraz dłoniach.

Laser MOSAIC

To kolejny laser, który może być zastosowany do likwidacji niechcianych śladów. Dedykowana końcówka w sposób kontrolowany uszkadza skórę, pobudzając do odbudowy i wysokiej produkcji białek wchodzących w skład prawidłowej tkanki. Zabieg może być przeprowadzany w wielu okolicach anatomicznych (twarz, ramiona, dłonie, dekolt, pośladki). Laser dobrze radzi sobie z bliznami pooperacyjnymi, potrądzikowymi, pourazowymi oraz z bliznami przerosłymi i keloidami.

Lampa LED

zabiegi lampa led triwings

Światło emitowane przez lampy LED również oddziałuje na komórki znajdujące się w tkance skórnej, pobudzając je do regeneracji, szybszej naprawy oraz repigmentacji. Metoda jest przeznaczona głównie do wspomagania leczenia świeżych ran (na przykład po operacji), w profilaktyce powstania blizn, ale z powodzeniem można ją stosować w przypadku już istniejących blizn, w tym rozstępów. Terapia wymaga serii zabiegów, w zależności od wskazania. W likwidacji wieloletnich blizn często stosuje się lampy LED w połączeniu z laseroterapią.

Mezoterapia

Mezoterapia polega na zastosowaniu specyficznych preparatów, podawanych w okolicę likwidowanego śladu. Ostrzykiwanie leczonego miejsca, działa na dwa sposoby. Po pierwsze, uszkodzenia spowodowane igłą pobudzają skórę do regeneracji. Po drugie, podawany preparat wspomaga odbudowę tkanki. Odmianą mezoterapii jest terapia kolagenowa, w której podawanym preparatem jest środek zawierający kolagen.

Mezoterapia komórkami macierzystymi

Nowoczesna technologia pozwala na wykonanie preparatu, z wcześniej pobranej tkanki tłuszczowej. We wstrzykiwanym leku znajdują się wyizolowane komórki macierzyste, których dobroczynne działanie wpływa na przyspieszenie procesów gojenia i likwidację blizn.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

Zabieg polega na wstrzyknięciu osocza w okolicę blizny. Podawany preparat jest pozyskiwany z krwi pacjenta. Osocze poprawia ukrwienie i odżywienie obszaru, co więcej pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu. Procesy te usprawniają likwidację blizn.

Karboksyterapia

Karboksyterapia to terapeutyczne podawanie dwutlenku węgla śródskórnie lub podskórnie. Metoda poprawia ukrwienie i stymuluje produkcję włókien kolagenowych. Metoda stanowi często element terapii łączonej.

Jak usunąć stare blizny? Zabieg w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu

A jak usunąć stare blizny i czy w ogóle jest to możliwe w jakimkolwiek gabinecie medycznym we Wrocławiu? Otóż redukcja starych blizn jest dość dużym wyzwaniem medycznym. Niewątpliwie łatwiej zlikwidować ślady świeże, w których ciągle aktywnie zachodzą procesy przebudowy i regeneracji. Usunięcie starych defektów skóry jest jednak możliwe. Kluczem jest dobranie odpowiednich zabiegów. Najczęściej wykorzystywane są terapie z użyciem lasera. Doświadczony lekarz optymalnie dobierze parametry zabiegowe, co przyspieszy proces. Najczęściej potrzebnych jest kilka sesji zabiegowych.
Jeżeli blizna powoduje u Ciebie jakikolwiek dyskomfort, skontaktuj się z naszą kliniką. Usunięcie lub redukcja śladu to najlepsza metoda przywracająca komfort psychiczny i fizyczny. Nasi specjaliści z pewnością dobiorą optymalne metody. Umów się telefonicznie na konsultację.

SPECJALIZUJEMY SIĘ W LECZENIU BLIZN:

 • POOPARZENIOWYCH
 • POTRĄDZIKOWYCH
 • KELOIDÓW / BLIZNOWCÓW
 • PRZEROSTOWYCH
 • POOPERACYJNYCH
 • ROZSTĘPÓW
Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas