fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Labioplastyka we Wrocławiu
Labioplastyka we Wrocławiu Kaniowscy Clinic
Labioplastyka, przeprowadzana m.in. w naszym gabinecie we Wrocławiu, to zabieg zmniejszania warg sromowych. Poprawia on nie tylko wygląd miejsc intymnych, ale również przywraca kobietom komfort w sferze seksualnej. Wiele z nich zmaga się bowiem z dyskomfortem, jaki powstaje na widok ich intymnych części ciała. Dlaczego tak jest? Niestety z czasem pierwotny wygląd narządów rozrodczych ulega zmianom, a w niektórych przypadkach nawet i znacznym deformacjom. Wygląd warg sromowych może też być uwarunkowany genetycznie. Wargi sromowe to najbardziej intymne miejsce i choć na co dzień się ich nie eksponuje to, w jaki sposób wyglądają, oddziałuje na kobiecą psychikę. W tym artykule poruszymy tematy takie jak: komu polecana jest labioplastyka, cennik poszczególnych zabiegów oraz omówimy efekty. Jeżeli więc zmagasz się z tym problemem i interesuje Cię labioplastyka we Wrocławiu – zobacz, co warto wiedzieć na ten temat.


Spis treści
Co to za zabieg?
Kto może z niego skorzystać?
Zabiegi poprawiające wygląd warg sromowych
Koszty poszczególnych zabiegów

Czym jest labioplastyka przeprowadzana w naszym gabinecie we Wrocławiu?

Labioplastyka, przeprowadzana w naszym gabinecie we Wrocławiu, to zabieg mający na celu zmniejszenie warg sromowych mniejszych. Jest on często przeprowadzany u kobiet, które zmagają się z nieestetycznym wyglądem narządów rozrodczych, ale nie tylko. Bardzo często decydują się na niego kobiety z uwagi na względy zdrowotne. Mowa tu przede wszystkim o problemach dotyczących powstawania nieprzyjemnych podrażnień, które pojawiają się w trakcie uprawiania sportów oraz odbywania stosunków płciowych. Jest to w znacznej mierze spowodowane przerostem warg sromowych. Ich zbyt duże rozmiary nie tylko powodują bóle i dyskomfort, ale wpływają także na obniżenie samopoczucia i spadek samooceny. Wiele kobiet odczuwa z tego powodu wstyd, co z kolei obniża ich libido i jakość życia seksualnego.

Kto może skorzystać z zabiegu?

Zabieg zmniejszania warg sromowych dedykowany jest zarówno kobietom, które zmagają się z wadami wrodzonymi, jak i tym, które nie są usatysfakcjonowane ich wyglądem. W tym przypadku najczęściej chodzi o dolegliwości takie jak: nadmiar tkanki oraz zdeformowany kształt. Labioplastyka pomaga również w niwelowaniu widocznych ubytków, asymetrii warg sromowych, a także służy do usuwania nieestetycznie wyglądających blizn. Zabieg laserem polecany jest wszystkim paniom, które boją się ingerencji chirurgicznej. W porównaniu do chirurgii plastycznej jest to bowiem metoda znacznie mniej inwazyjna.

Kiedy należy rozważyć taki zabieg?

Zabieg ten dedykowany jest paniom, które nie tylko odczuwają dyskomfort w miejscach intymnych, ale też z powodu wyglądu swoich warg sromowych nabawiły się kompleksów. Narząd ten składa się z zewnętrznych fałdów skóry i zbudowany jest z dużej ilości tkanki tłuszczowej. Rozmiary warg sromowych są niezwykle ważne – narząd ten odpowiada bowiem za amortyzację i ochronę narządów wewnętrznych, np. przed drobnoustrojami chorobotwórczymi. Z czasem jednak tracą one na swojej elastyczności i zaczynają zmieniać swój wygląd. Dzieje się to nie tylko po odbytym porodzie czy z powodu menopauzy. Przyczyn może być wiele. Jeżeli więc zmiany te zaczynają wywoływać u Ciebie kompleksy, rozwiązaniem problemu może być skorzystanie z zabiegu laserowego.

Na co należy zwrócić uwagę przed zabiegiem i po zabiegu labioplastyki? Poznaj zalecenia po zabiegu

Przed zabiegiem labioplastyki konieczna jest wcześniejsza konsultacja z ginekologiem oraz wykonanie badania cytologicznego. Następnie specjalista z naszej kliniki objaśni Ci przebieg zabiegu i nakreśli możliwe do uzyskania efekty. Możesz się oczywiście spodziewać zmniejszenia warg sromowych, wyrównania proporcji względem warg sromowych większych oraz uzyskanie pożądanego efektu estetycznego. Podczas konsultacji przedzabiegowej dowiesz się, w jakim zakresie możliwe jest uzyskanie tych efektów u Ciebie.

Zalecenia po zabiegu

Pierwsze efekty zabiegu widoczne są już tuż po zakończeniu okresu rekonwalescencji, który ze względu na specyfikę labioplastyki u niektórych kobiet może trwać do kilku tygodni. Przez tyle czasu może się bowiem utrzymywać opuchlizna. Okres ten jest jednak uzależniony od Twoich indywidualnych cech. Niekiedy może trwać on znacznie krócej. Zgodnie z zaleceniami ekspertów w tym czasie nie powinno się jednak stosować podpasek ani tamponów oraz nosić odzież, która nie będzie ocierała się o okolice intymne. Te z kolei należy podmywać 1-2 razy dziennie letnią wodą i delikatnie osuszać. Przez pierwszy tydzień po zabiegu można również ochładzać miejsca intymne, np. przy użyciu wkładek żelowych, w celu zmniejszenia opuchlizny. Przez pierwsze 4 tygodnie nie zaleca się także współżycia oraz depilacji miejsc intymnych. Powinno się również unikać dźwigania ciężkich przedmiotów oraz ograniczyć aktywność fizyczną do minimum.

Jakie zabiegi wykorzystuje się do wykonania labioplastyki? Sprawdź w naszych gabinetach we Wrocławiu

Labioplastykę, czyli plastykę warg sromowych, można przeprowadzać zarówno przy użyciu lasera, jak i substancji wypełniających. Poniżej przedstawiamy dostępne u nas zabiegi. Wybór jednego z nich powinien być poprzedzony konsultacją ze specjalistą, który pomoże Ci dobrać optymalne rozwiązanie.

Zabiegi laserowe Mona Lisa Touch

Laseroterapia przeprowadzana z pomocą innowacyjnego lasera Mona Lisa Touch pomaga w skorygowaniu wielkości, rozmiarów oraz kształtu warg sromowych mniejszych. Jest to metoda bardzo precyzyjna, która minimalizuje powstawanie nieprzyjemnie wyglądających blizn – tak ja w przypadku zabiegów chirurgicznych z użyciem skalpela.

Zabiegi kwasem hialuronowym

Metoda ta stosowana jest w celu wypełniania ubytków tkanki w przypadku warg sromowych większych. Stosowany w tym celu preparat jest wysoce bezpieczny. Wszystko dzięki opatentowanemu preparatowi marki Desiral, który od lat stosowany jest w ginekologii estetycznej. Zabieg wykonuje się przy zastosowaniu znieczulenia, a kwas hialuronowy aplikowany jest za pomocą kaniuli, która pomaga w wymodelowaniu warg sromowych. W tym przypadku okres rekonwalescencji wynosi 1-2 tygodnie, a efekty utrzymują się do 2 lat.

Jakie są ceny labioplastyki laserowej i innych zabiegów we Wrocławiu?

Cena labioplastyki uzależniona jest przede wszystkim od zakresu zabiegu. Niektóre z nich mogą bowiem wymagać bardziej skomplikowanej korekty. Koszt labioplastyki ustalany jest w trakcie konsultacji z naszym ginekologiem. Koszt zabiegu laserowego to ok. 4000-4500 zł. Ceny wypełniania ubytków kwasem hialuronowym zaczynają się natomiast od 1500 zł. Możliwe jest także przeprowadzenie laserowych zabiegów rewitalizujących, których koszt to minimum 800 zł.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy na konsultację z naszymi specjalistami, którzy udzielą szczegółowych informacji na wszystkie nurtujące Cię pytania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas