fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Laserowe leczenie trądziku we Wrocławiu
Laserowe leczenie trądziku we Wrocławiu
Laserowe leczenie trądziku wykonywane w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu to jedna z najskuteczniejszych metod pozbywania się trądziku. Z problemem tym zmaga się wiele osób i wbrew powszechnej opinii nie dotyczy on tylko tych w okresie dojrzewania. Gdy problem staje się dokuczliwy, warto zasięgnąć rady dermatologa i rozpocząć leczenie.

Spis treści
Rodzaje trądziku i jego przyczyny
Metody leczenia
Laserowe leczenie – ceny i opinie

Zanim się zdecydujesz na laserowe leczenie trądziku we Wrocławiu, poznaj przyczyny i rodzaje tej przypadłości

Laserowe leczenie trądziku stanowi jedną z metod jego terapii w naszym gabinecie we Wrocławiu. Zanim jednak zgłębimy tajniki tego zabiegu, warto zastanowić się nad istotą schorzenia.
Problem trądziku dotyka ok. 80% populacji młodzieży. Nie oznacza to jednak, iż tylko ta grupa ma problemy z trądzikiem. Szacuje się bowiem, że ok. 8% społeczeństwa w wieku ok. 35-44 lat zmaga się z trądzikiem.

Co to jest trądzik i jakie są jego przyczyny?

Trądzik pospolity jest przewlekłą chorobą skóry, której przyczyną jest zwiększona produkcja łoju przez gruczoły łojowe, znajdujące się w skórze. Wyprodukowany nadmiar łoju może wytworzyć czop, który blokuje ujście mieszków włosowych. Zablokowane ujścia powodują stan zapalny i widoczne zmiany skórne. Poza tym częstym zjawiskiem jest namnażanie się wielu różnych bakterii – szczególnie z rodzaju Propionibacterium acnes, które są współodpowiedzialne za widoczny trądzik (z łac. acnes). Te bakterie rozkładają łój na kwasy tłuszczowe, które nasilają toczący się proces zapalny w obrębie zmian skórnych.

Dlaczego dochodzi do nadmiernej produkcji łoju?

Pewną wskazówką w poszukiwaniu przyczyn tego problemu jest okres dojrzewania, czyli czas, kiedy najwięcej osób zmaga się z trądzikiem. W tym okresie występuje wzmożona produkcja androgenów przez gonady i nadnercza. Hormony te bezpośrednio działają na gruczoły łojowe powodując ich wzrost i tym samym zwiększenie produkcji łoju. Nieco odmienna teoria wskazuje czynniki genetyczne, bowiem często obserwuje się obecność trądziku u osób, których rodzice zmagali się bądź nadal zmagają z takim problemem.

Pierwsze objawy…

…pojawiają się niepozornie. Zazwyczaj zaczyna się od pojedynczej zmiany w okolicach gruczołów łojowych, a więc najczęściej na skórze twarzy. Zmiany mogą mieć charakter zaskórników, krost, grudek, guzków i ropnych torbieli. Warto zaznaczyć, iż wspomniane zmiany mogą lokalizować się również poza obrębem twarzy – w miejscach takich jak dekolt, ramiona, plecy czy pośladki.

Jak to wszystko przebiega?

Przebieg trądziku jest bardzo zmienny w czasie, a nasilenie zmian jest inne u każdej osoby. W dotychczasowych badaniach zauważono, że w okresie letnim stan skóry jest lepszy, natomiast czynnikami predysponującymi do pogorszenia wyglądu zmian są m.in. zmiany hormonalne (u kobiet przede wszystkim w przebiegu cyklu menstruacyjnego), stres oraz sposób odżywiania.

Rodzaje trądziku

Istnieje kilka różnych podziałów trądziku pospolitego – najprostszy odwołuje się do wyżej wspomnianych postaci zmian skórnych. Na tej podstawie można wyróżnić trądzik grudkowy, krostkowy, guzkowy i torbielowaty. Inny podział możemy wyróżnić trądzik:

  • młodzieńczy,
  • ropowiczy,
  • skupiony,
  • bliznowcowy,
  • piorunujący.

Efekty leczenia trądziku różowatego - przed i po

Trądzik różowaty

Całkiem odmienną formą trądziku jest tzw. trądzik różowaty. Występuje u około 10% osób w wieku 30- 55 lat, najczęściej u osób z jasną karnacją. Jego początkowa faza może objawiać się nawracającymi rumieńcami, zaczerwienieniem i/lub teleangiektazjami skóry twarzy. Z czasem pojawiają się charakterystyczne dla trądziku krostki i grudki. Mogą im towarzyszyć objawy, takie jak uczucie pieczenia w obrębie zmian, obrzęki, suchość skóry oraz zmiany przerostowe dotyczące zazwyczaj tkanki podskórnej.

Czy warto się zdecydować na laserowe leczenie w naszym gabinecie we Wrocławiu?

Istnieje wiele metod leczenia trądziku, zależnie od nasilenia zmian, a jedną z nich jest laserowa metoda dostępna w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu. Oczywiście za każdym razem lekarz dermatolog dobiera sposób leczenia indywidualnie do pacjenta. Spośród wielu różnych metod leczenia zewnętrznego można wskazać maści antybiotykowe, specjalne zabiegi typu peeling oraz zastosowanie laserów.
Czasami konieczne jest zastosowanie leczenia wewnętrznego, które polega na stosowaniu ogólnoustrojowych antybiotyków doustnych działających na Propionibacterium acnes. Tego typu antybiotykoterapia jest długotrwała – trwa ona zazwyczaj ok. 6 miesięcy. W innych przypadkach warto zastosować terapię laserową – taką, jak np. oferujemy w Kaniowscy Clinic.

Lasery na zmiany potrądzikowe – ceny i opinie

Twój trądzik minął, lecz blizny zostały? Ten problem również mamy pod kontrolą! Wśród metod laserowego leczenia blizn potrądzikowych można znaleźć lasery takie jak Mosaic, Golden Touch Smartxide2, Discovery Pico oraz laser CO2. Każdy z nich działa nieco inaczej, jednak cel jest jeden – usunięcie niechcianych blizn towarzyszących zmianom potrądzikowym. Ceny takich zabiegów są zróżnicowane i zależą przede wszystkim od zastosowanego lasera – niemniej jednak wahają się one od ok. 800 zł do ok. 1500 zł za jeden zabieg.

Pielęgnacja skóry

Zabiegi laserowe mogą w krótkim czasie zmniejszyć nasilenie zmian skórnych i pozwolić na uwolnienie się od trądziku. Jednak nie można zapominać o prawidłowej pielęgnacji wymagającej cery. Kosmetyki przeznaczone do skóry skłonnej do nadprodukcji łoju są bardzo różne, dlatego warto skonsultować się z dermatologiem, aby dowiedzieć się, które z nich są najlepsze dla Twojej skóry.

Jeśli problem trądziku dotyczy również Ciebie to zgłoś się do Kaniowscy Clinic. Nasz zespół ekspertów doradzi Ci najlepszą metodę walki z trądzikiem, jak również ze zmianami, jakie po nim zostały. Nie zastanawiaj się, tylko przyjdź na pierwszą wizytę, aby przekonać się, że warto pokonać trądzik laserem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas