fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Laserowe usuwanie naczynek we Wrocławiu
terapia żylaków usuwanie naczynek na ciele wrocław
Laserowe usuwanie naczynek to propozycja zabiegu we Wrocławiu dla osób borykających się z problemem popękanych tętniczek, żyłek i kapilar. Pajączki pojawiające się na skórze nie powinny stanowić źródła kompleksów. Jednak jeżeli pacjent odczuwa z ich powodu dyskomfort, warto rozważyć zlikwidowanie zmian. Dzięki zastosowaniu technologii laserowej usuwanie naczynek jest szybkie oraz bezbolesne. Już po kilku sesjach skóra na nowo może odzyskać swój zdrowy wygląd i jednolity koloryt.

Spis treści
Na czym polega wykorzystanie lasera?
Które zmiany można usunąć?
Kiedy zdecydować się na zabieg?
Lasery likwidujące zmiany naczyniowe
Ile to kosztuje?

Na czym polega laserowe usuwanie pękniętych naczynek we Wrocławiu?

Laserowe usuwanie pękniętych naczynek to skuteczny sposób w naszym gabinecie we Wrocławiu na odzyskanie zdrowego wyglądu skóry. Nowoczesne urządzenia wykorzystywane podczas zabiegu są w pełni bezpieczne dla pacjenta. Likwidowanie zmian można przeprowadzać w każdej okolicy ciała, chociaż najczęściej terapii poddawana jest twarz, dekolt oraz kończyny dolne. Obecność pajączków, teleangiektazji, siatek naczyniowych i innych form poszerzonych naczynek w tych miejscach najbardziej przeszkadza pacjentom. Lasery wykorzystywane do usuwania pękniętych kapilar, zamykają uszkodzone tętniczki, żyłki oraz włośniczki. Urządzenia wykorzystują zjawisko fototermolizy. Wiązka lasera przenosi energię, która jest absorbowana przez hemoglobinę obecną w naczyniach krwionośnych. Proces prowadzi do nagłego wzrostu temperatury. Wytworzone ciepło uszkadza komórki budujące ścianę kapilar. Przepływ krwi przez naczynie ustaje. W kolejnych godzinach po zabiegu makrofagi (komórki żerne) organizmu wchłaniają pozostałości po zamkniętych tętniczkach, żyłkach oraz kapilarach. Wykorzystywana wiązka laserowa nie wnika głęboko w skórę, dzięki czemu zniszczeniu ulegają jedynie powierzchowne naczynia. Najnowocześniejsze urządzenia emitują energię w sposób pulsacyjny. Dzięki odstępom czasowym między kolejnymi błyskami lasera, występuje możliwość ochłodzenia okolicznych tkanek. Dodatkowo lasery takie jak Cutera Excel V+ mają wbudowane systemy chłodzenia powierzchni skóry pacjenta. To znacznie podnosi komfort zabiegu i niweluje ryzyko poparzeń.

Jakie zmiany nadają się do usunięcia laserowego?

Popękane naczynka mogą przyjmować wiele form. Najczęściej są to pajączki i teleangiektazje. Czasami jest to pojedyncza nitka. Zdarzają się też rozległe siatki kapilar. W zasadzie każda z tych form nadaje się do zlikwidowania przy pomocy lasera. Wykwity naczyniowe często pojawiają się na twarzy. Najprawdopodobniej dlatego, że skóra w tym miejscu jest wystawiona najczęściej na działanie niekorzystnych warunków środowiskowych. Wśród przyczyn uwidaczniania się naczynek często wymienia się nadmierną ekspozycję na światło ultrafioletowe (będące składową promieniowania słonecznego). Pękanie kapilar następuje również pod wpływem nagłej zmiany temperatur (często zimą, gdy z mroźnego powietrza wchodzimy do ciepłego pomieszczenia). Zauważalna jest tendencja pewnego dziedziczenia skłonności do występowania pajączków. Zazwyczaj bardziej narażona jest jasna i delikatna cera. Pojawianie się wykwitów na twarzy może też świadczyć o zaburzeniach hormonalnych lub o chorobach dermatologicznych (na przykład o trądziku różowatym). Naczynka zauważone na kończynach oraz korpusie również bywają symptomem patologii układu krążenia albo układu endokrynnego. Często ciężko jest wskazać na konkretną przyczynę uwidocznienia się tętniczek, żył i kapilar. Ważne, żeby każda zmiana została obejrzana przez lekarza, który zleci ewentualne badania dodatkowe oraz zaproponuje skuteczną metodę zlikwidowania problemu.

Kiedy zdecydować się na laserowe usunięcie naczynek w naszym gabinecie we Wrocławiu?

Laserowe usuwanie naczynek w gabinecie medycyny estetycznej we Wrocławiu stosuje się, gdy przez naskórek uwidocznią się nieestetyczne naczynka. Zmiany, które powodują odczuwanie dyskomfortu przez pacjenta, powinny zostać poddane zabiegowi. Do głównych wskazań zalicza się:

 • zmiany powodowane przez trądzik różowaty,
 • teleangiektazje i pajączki śródskórne,
 • likwidowanie różnego rodzaju naczyniaków (starcze, płaskie),
 • terapia żylaków.

Laser Cutera Excel V+

Rączka CoolView Cutera

Laser Cutera Excel V+ to jedno z najlepszych urządzeń zaprojektowanych specjalnie w celu usuwania naczynek. Sprzęt jest w stanie emitować wiązki o różnych parametrach. Opcja ta umożliwia personalizację zabiegu, a tym samym zoptymalizowanie efektów. Lekarz przeprowadzający procedurę ma do dyspozycji kilka końcówek. Dzięki temu naczynka mogą być usuwane z miejsc o słabym dostępie, takich jak okolica skrzydła nosa. Laser działa w trybie impulsowym, a dodatkowo został wyposażony w okno szafirowe. Zadaniem tego elementu jest chłodzenie skóry pacjenta, co znacznie podnosi komfort zabiegu.

Laser Alma Harmony

laser alma harmony wrocław

Laser Alma Harmony to urządzenie, które stanowi alternatywę dla Cutera Excel V+. Technologia również działa w trybie impulsowym, dając czas na ochłodzenie tkanek sąsiadujących z zamykanymi naczynkami. Wąskopasmowe wiązki zapewniają bezpieczeństwo pacjentowi. Laser również posiada wymienne głowice. Zabieg z wykorzystaniem urządzenia Alma Harmony skutecznie zamyka naczynka i likwiduje przebarwienia.

Jak wyglądają zabiegi laserowe?

Zabiegi są poprzedzone konsultacją specjalistyczną. Doświadczony lekarz powinna dokładnie zbadać skórę oraz zebrać wywiad z pacjentem. W dniu zamykania naczynek przy pomocy lasera nie powinno się stosować żadnych preparatów, takich jak kremy, maści, czy fluidy. Przed samym zabiegiem wzrok pacjenta jest zabezpieczany specjalnymi okularami ochronnymi. Laser zamyka naczynka przez około 10- 20 minut. Procedura nie wymaga znieczulenia.

Efekty zabiegu laserowego

Pierwsze efekty są widoczne zaraz po zabiegu, jednak zależą od struktury skóry, morfologii zmiany oraz jej wielkości. Najlepszy rezultat jest zauważalny po dwóch tygodniach. Małe wykwity wystarczy poddać działaniu lasera tylko raz. Większe naczynka wymagają kilkukrotnego powtórzenia terapii. Zazwyczaj zabieg wykonuje się około 4 razy.

Przeciwwskazania

Likwidacja naczynek za pomocą lasera nie zawsze jest możliwa. Wśród najczęściej wymienianych przeciwwskazań wymieniane są:

 • ciąża,
 • karmienie piersią,
 • aktywna infekcja skóry w miejscu, w którym przeprowadzany jest zabieg,
 • nowotwory skóry,
 • nadmierna opalenizna,
 • uraz skóry w miejscu, w którym przeprowadzany jest zabieg,
 • stosowanie substancji fotouczulających (niektóre antybiotyki, retinoidy, nagietek, dziurawiec).

Poznaj cenę laserowego usuwania naczynek we Wrocławiu

Cena laserowego usuwania naczynek we Wrocławiu zależy od lokalizacji zamiany oraz jej rozległości. Dokładny koszt jest przedstawiany podczas wizyty konsultacyjnej. Orientacyjne koszty, dostępne w naszym cennik, prezentują następująco:

 • zabieg w okolicy policzków: od 500 do 600 złotych,
 • zabieg w okolicy nosa: 400 złotych,
 • zabieg w okolicy czoła: 600 złotych,
 • zabieg w okolicy dekoltu: od 750 do 1000 złotych,
 • usunięcie pojedynczego pajączka: od 300 złotych,
 • zlikwidowanie naczyniaka rubinowego: 200 złotych.

Dzięki zabiegom laserowym usunięcie widocznych naczynek może być szybkie i bezbolesne. Likwidowanie popękanych tętniczek, żyłek i kapilar jest bezpieczne. Przed usunięciem zmiany powinna odbyć się konsultacja lekarska, ponieważ zmiany bywają czasem objawami chorób. Niech nieestetycznie popękane naczynia krwionośne nie będą powodem do wstydu. Jeżeli odczuwasz dyskomfort spowodowany widocznymi kapilarami, zachęcamy do konsultacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas