fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Laserowe usuwanie przebarwień we Wrocławiu
Laserowe usuwanie przebarwień we Wrocławiu
Laserowe usuwanie przebarwień we Wrocławiu jest jedną z najskuteczniejszych form leczenia zmian barwnikowych. Przebarwienia w obrębie skóry powstają dosyć często na odsłoniętych obszarach ciała, narażonych na promieniowanie UV. Mogą one stanowić problem zarówno estetyczny, jak i psychologiczny. W celu skutecznego zniwelowania takich defektów opracowano różne metody – także te z zastosowaniem lasera. W tej dziedzinie najnowszym osiągnięciem techniki jest wykorzystanie laserów pikosekundowego oraz tulowego, które również są obecne w naszej klinice.

Spis treści
Czym są i jak powstają przebarwienia?
Na czym polega zabieg?
Jakie okolice ciała mogą być objęte zabiegiem?
Ile to kosztuje?

Jakie przebarwienia możemy usuwać laserowo w naszym gabinecie we Wrocławiu?

W celu pełnego poznania zalet laserowego usuwania przebarwień w naszym gabinecie we Wrocławiu warto nieco lepiej poznać sam problem. Przebarwienia są rodzajem zaburzeń barwnikowych i wynikają z nadmiaru melaniny będącej brunatnym barwnikiem w obrębie skóry. Ilość tej substancji jest bezpośrednio uzależniona od liczby aktywnych melanocytów, czyli komórek produkujących melaninę, znajdujących się głównie w warstwie podstawnej naskórka.

problemy medyczne jak poradzić sobie z przebarwieniami

Przebarwienia skóry i ich podział

Przebarwienia to plamy odznaczające się innym, ciemniejszym odcieniem niż reszta skóry spowodowanym nadmierną aktywnością melanocytów w tym obszarze. Prawdopodobnie najprostszym ich podziałem jest podział na przebarwienia uogólnione i ograniczone. Jak same nazwy wskazują, defekty te będą się różniły obszarem skóry, na jakim występują.

Przebarwienia skóry uogólnione

Są one zdecydowanie rzadsze niż ograniczone, a ich przyczyny to głównie choroby ogólnoustrojowe. Wśród takich chorób znajdują się m.in. nadczynność tarczycy (i inne zaburzenia hormonalne), choroby wątroby, hemochromatoza, choroby nerek, czy nowotwory, a także różne choroby genetyczne, do których należy np. nerwiakowłókniakowatość.

Przebarwienia skóry ograniczone

Ten typ przebarwień cechuje się miejscowym występowaniem, mogącym wynikać zarówno z jakiegoś miejscowego defektu, jak i zaburzeń ogólnoustrojowych. Do tej grupy należy:

Melasma

Jest to ciemnobrunatna plama o nierównych brzegach zlokalizowana najczęściej na twarzy u kobiet. Zazwyczaj pojawia się podczas terapii hormonalnej lub ciąży, z tego powodu jej przyczynę upatruje się właśnie w zaburzeniach hormonalnych.

Plamy typu kawa z mlekiem

Plamy cafe au lait mogą występować już od urodzenia. U dzieci ich średnica zazwyczaj nie przekracza 4 cm, ale u dorosłych może sięgać nawet 30 cm. Lokalizują się one przeważnie na tułowiu. Zwiększona liczba takich plam może sugerować chorobę ogólnoustrojową – wymienioną wcześniej nerwiakowłókniakowatość.

Piegi

Powstają u osób z jasną karnacją w obrębie twarzy. Po opalaniu piegi ciemnieją. Ich średnica zazwyczaj nie przekracza 3 mm.

Plamy soczewicowate

Są to plamy o średnicy zazwyczaj od 2 do 20 cm barwy ciemnobrunatnej. Mogą się lokalizować w wielu różnych okolicach ciała. Chociaż mogą występować już u dzieci, to ich liczba wzrasta z wiekiem, szczególnie u osób, które często wystawiają swoje ciało na ekspozycję słoneczną.

Przebarwienia pozapalne

Proces zapalny przebiegający w obrębie skóry zazwyczaj dotyczy również melanocytów. Powoduje to wzmożenie melanogenezy. W tym mechanizmie mogą powstawać plamy pozapalne, które mogą zanikać przez bardzo długi okres czasu. Przykładami chorób przebiegających z procesami zapalnymi skóry są liszaj płaski, trądzik oraz łuszczyca.

Laserowe usuwanie przebarwień we Wrocławiu, czyli jak łatwo pozbyć się defektu?

W naszym gabinecie we Wrocławiu stosuje się laserowe usuwanie przebarwień za pomocą wysoko specjalistycznych laserów, do których należą: tulowy laser Lavieen, pikosekundowy laser Discovery Pico, Alma Harmony, eCO2, Cutera. Różnią się one między sobą sposobem działania. Jeśli nie jesteś pewny lub pewna, który laser będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy – zgłoś się po poradę do naszych specjalistów, dobiorą najlepszą metodę dla Twojej skóry.

Przygotowanie do zabiegu

Chociaż sam zabieg zazwyczaj nie wymaga szczególnego przygotowania – warto zwrócić uwagę na kilka kwestii związanych z jego przeprowadzeniem:

  • po pierwsze – warto pamiętać o nieopalaniu miejsca, które ma być poddane laseroterapii. Dotyczy to okresu ok. 2 miesięcy przed zabiegiem;
  • po drugie – jeśli masz skłonności do opryszczki, to bardzo możliwe, że lekarz przed zabiegiem zdecyduje się na przepisanie prewencyjnych leków antywirusowych. Związane jest to z tym, iż podrażnienie skóry podczas zabiegu może spowodować wystąpienie opryszczki. Jeśli taka sytuacja ma u Ciebie miejsce – pamiętaj o zażywaniu leków zgodnie z zaleceniami lekarza.

Przebieg zabiegu

Podczas zabiegu wiązka lasera jest nakierowywana na zmianę, co powoduje rozbijanie nagromadzonej melaniny na mniejsze fragmenty, które zostają naturalnie wchłonięte. Niektóre lasery (m.in. laser frakcyjny CO2) działają przez podniesienie temperatury w komórkach skóry. Tego typu zabiegi mogą być przeprowadzone w znieczuleniu miejscowym danego obszaru skóry, choć niektóre metody są prawie bezbolesne.

Zabieg… i co dalej?

Po zabiegu np. laserem frakcyjnym CO2 możliwe jest wystąpienie opuchlizny, swędzenia czy podrażnienia. Warto pamiętać, iż należy unikać wystawiania skóry poddanej zabiegowi na ekspozycję słoneczną, jak również stosować wysoki filtr przeciwsłoneczny. Jest to konieczne aż do pełnej regeneracji naskórka.

 Usuwanie przebarwień na twarzy

W naszym gabinecie możliwe jest laserowe usuwanie przebarwień na twarzy. Oczywiście w przypadku tego typu zabiegu należy tym bardziej stosować się do zaleceń lekarskich dotyczących unikania ekspozycji słonecznych. Z tego powodu rekomendujemy wykonywanie takich zabiegów w okresach, kiedy słońce nie świeci zbyt mocno. Jest to bardzo ważne, gdyż poparzenie skóry zaraz po zabiegu może być bardzo niebezpieczne, może grozić np. przebarwieniami pozapalnymi. Oczywiście dzięki wykorzystywanemu w naszej klinice specjalistycznego sprzętu regeneracja naskórka jest bardzo szybka, a potencjalne powikłania ograniczone do minimum.

Poza obszarem twarzy – prowadzimy usuwanie przebarwień skóry praktycznie na całym ciele. Dzięki niezwykłej precyzyjności naszych laserów jesteśmy w stanie osiągnąć bardzo dobre wyniki w tym zakresie.

Jakie są ceny laserowego usuwania przebarwień we Wrocławiu?

Szczegółowe ceny laserowego usuwania przebarwień można znaleźć na stronie internetowej naszego gabinetu we Wrocławiu. Warto podkreślić, iż w klinice wykonuje się zabiegi zarówno za pomocą lasera tulowego, lasera pikosekundowego, jak i lasera CUTERA, oraz innych, równie skutecznych laserów. Ceny poszczególnych zabiegów są uzależnione właśnie od rodzaju zastosowanego sprzętu i zaczynają się od 300 zł. W przypadku zabiegów w obrębie twarzy z zastosowaniem lasera pikosekundowego cena waha się do 400 do 1500 zł.

Jeśli pragniesz pozbyć się przebarwień skóry, to oferta naszej kliniki jest właśnie dla Ciebie. Oferowane przez nas różne rodzaje laserów pozwolą dobrać idealną metodę dla Twojej skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas