fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Laserowe usuwanie rumienia we Wrocławiu
Laserowe usuwanie rumienia we Wrocławiu

Laserowe usuwanie rumienia we Wrocławiu jest zabiegiem, który pozwala na efektywne usunięcie nieestetycznych zmian tego typu. Procedury takie można przeprowadzić na wielu obszarach ciała, jednak najczęściej wykonywane są na twarzy. Rumień jest charakterystyczną zmianą pochodzenia naczyniowego, która może znacząco obniżyć komfort życia. Na jej usunięcie pozwalają różne metody laseroterapii, wykorzystujące urządzenia emitujące wiązki o określonych parametrach.

Spis treści:
Na czym polega?
Geneza problemu
Objawy
Zasada działania lasera Cutera Excel V
Przebieg zabiegu
Alma Harmony
Zasada działania

Na czym polega laserowe usuwanie rumienia w naszym gabinecie we Wrocławiu?

Laserowe usuwanie rumienia oferujemy w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu. Zmiana tego typu złożona jest z licznych, drobnych i rozszerzonych naczyń krwionośnych, ściśle do siebie przylegających oraz tworzących razem jednorodną plamę na skórze. Zaczerwienienie ustępuje po czasie lub jest trwałe, a za jego powstawanie odpowiada gęsta sieć naczyń włosowatych. Z reguły rumień najmocniej uwidocznia się na policzkach i dekolcie, np. na skutek wzrostu ciśnienia tętniczego, oddziaływania skrajnych temperatur czy pod wpływem silnych emocji.

Przyczyny powstawania

Rumień może pojawić się na skórze z wielu przyczyn. Tego rodzaju plamy powstają pod wpływem czynników środowiskowych, cywilizacyjnych i genetycznych, które mogą występować wspólnie oraz prowadzić do zwiększenia objawów czy przyspieszenia zmian. Tendencję do powstawania rumienia mają zwykle osoby o jaśniejszej karnacji i wrażliwej cerze, może on pojawić się niezależnie od płci oraz wieku. Zmiany tego typu nierzadko dotykają pacjentów stosunkowo młodych oraz bywają objawem różnych problemów zdrowotnych.

Objawy

Podstawowym objawem rumienia jest wyraźne rozszerzenie się naczyń krwionośnych, połączone ze zwiększoną wrażliwością na kosmetyki pielęgnacyjne. Zmiany nasilają się pod wpływem różnych czynników zewnętrznych, po czym zanikają i po czasie ponownie nawracają. Nieleczenie rumienia może prowadzić do trwałego uszkodzenia naczyń krwionośnych, a w konsekwencji widocznego zaczerwienienia skóry, rozszerzenia plam na większy obszar czy nawet rozwoju trądziku różowatego. W takiej sytuacji bardzo duże znaczenie ma specjalistyczna konsultacja, dlatego zapraszamy do umówienia wizyty w Kaniowscy Clinic.

Jak wygląda laserowe usuwanie rumienia w naszym gabinecie we Wrocławiu za pomocą lasera naczyniowego?

Laserowe usuwanie rumienia można przeprowadzić w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu z wykorzystaniem dualnego lasera naczyniowego. Urządzenie to emituje wiązkę o długości fali 532 nm oraz 1064 nm, a także pozwala na zastosowanie różnych metod zabiegowych. Skóra naczyniowa jest bardzo trudna w pielęgnacji, a jej stan mogą łatwo pogorszyć różne czynniki zewnętrzne i wewnętrzne. W terapii tego rodzaju zmian bardzo dobrze sprawdza się właśnie laser naczyniowy, przeznaczony również do redukcji zmian trądzikowych czy pigmentacyjnych.

laser cutera exel V zamykanie naczynek

Zasada działania lasera naczyniowego

Usuwanie zmian naczyniowych z wykorzystaniem lasera naczyniowego polega na absorpcji emitowanego światła przez hemoglobinę, która znajduje się w naczyniu. Ciepło wytworzone w ten sposób prowadzi do fotokoagulacji, a następnie jest przenoszone na ścianę naczynia i prowadzi do jego trwałego zamknięcia. Nie występuje przy tym możliwość jego ponownej rekanalizacji, dlatego laser na stałe zamyka naczynia. Nie zapobiega niestety powstawaniu nowych zmian, które mogą być konsekwencją już występującego schorzenia. Sam zabieg przebiega bardzo komfortowo i bezpiecznie, ze względu na obecność innowacyjnego systemu chłodzenia skóry. Nie bez znaczenia pozostaje możliwość dopasowania parametrów urządzenia do stanu skóry pacjenta, a tym samym efektywnego redukowania rumienia zależnie od jego wielkości. Po zabiegu z użyciem lasera zalecamy też naświetlanie skóry lampą LED, która przyspiesza proces regeneracji oraz podnosi efektywność procedury. Umiejętny dobór koloru światła pozwala na spotęgowanie rezultatów zabiegowych, a jednocześnie przyczynia się do działania antybakteryjnego.

Przebieg zabiegu

Na początek skóra poddawana procedurze jest oczyszczana. Pacjent otrzymuje specjalne okulary ochronne, a lekarz rozpoczyna nakładanie żelu i poprzez przykładanie lasera zamyka popękane naczynia krwionośne. Procedura ta trwa od 10 do 20 minut, a jej efektem jest fotokoagulacja rumienia. Pod wpływem zabiegu laserowego ulega on obkurczeniu i zarośnięciu, dzięki czemu skóra stopniowo odzyskuje swój naturalny wygląd. Po zabiegu jej powierzchnia może być nieco rozgrzana i zaczerwieniona, przez co wymaga schłodzenia przy pomocy zimnych okładów. Maksymalnie objawy te utrzymują się od kilku do kilkudziesięciu godzin. U niektórych pacjentów pojawia się również wrażliwość na dotyk, pieczenie, uczucie ciepła, obrzęk oraz częściowe przebarwienie skóry. Po przeprowadzeniu laseroterapii niezbędne jest stosowanie kremów z filtrami słonecznymi, unikanie gorących kąpieli i nadmiernego wysiłku fizycznego oraz rezygnacja z solarium, sauny czy picia alkoholu. Wszystkie te czynniki powodują bowiem rozszerzanie się naczyń krwionośnych.

Jak odbywa się laserowe usuwanie rumienia w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu z pomocą nowoczesnej platformy laserowej do leczenia zmian naczyniowych, rumienia i objawów fotostarzenia?

Laserowe usuwanie rumienia jest możliwe w naszym gabinecie Kaniowscy Clinic we Wrocławiu również z pomocą nowoczesnego systemu laserowego. Platforma laserowa tego typu posiada dwie wymienne głowice, dzięki którym wysoce efektywne zabiegi można realizować nawet na najbardziej delikatnych obszarach skóry. Laseroterapia w takiej formie redukuje zmiany naczyniowe i przebarwienia, a także poprawia koloryt i strukturę skóry. Nie bez znaczenia pozostaje możliwość zmniejszenia porów, przy jednoczesnym napięciu i zagęszczeniu tkanek.

Zasada działania platformy laserowej

Laser ten wyposażony został w głowicę, która bazuje na innowacyjnej technologii wąskopasmowego pulsującego źródła światła. Jej zastosowanie przyczynia się do poprawy efektywności zabiegu, a także wzrostu bezpieczeństwa. Głowica ta emituje światło w zakresie 500-600 nm, które jest optymalne dla ludzkiej skóry. Z jego pomocą można pozbyć się zarówno rumienia na twarzy, jak i różnych zmian naczyniowych na ciele. Urządzenie eliminuje te niedoskonałości poprzez emisję światła termicznie oddziałującego na komórki, w których występuje barwnik. Pod wpływem ich zniszczenia dochodzi do stopniowego ciemnienia i złuszczenia zmiany, a finalne efekty terapii uwidoczniają się po wykonaniu 4-6 sesji powtarzanych w odstępach minimum 3-tygodniowych. Ze względu na krótkotrwałe działanie lasera i silne chłodzenie kontaktowe zabieg ten jest w pełni bezpieczny dla pacjenta i nie wymaga żadnego okresu rekonwalescencji.

Po zabiegach laserowych warto skorzystać z naświetleń lampą LED. Światło wspomaga procesy regeneracyjne skóry i skutecznie wspiera leczenie zaburzeń naczyniowych. Dla najlepszych efektów wykonuje się serię naświetleń w odpowiednich odstępach czasu.


Zachęcamy do nawiązania kontaktu i zapoznania się z ofertą zabiegową Kaniowscy Clinic oraz odwiedzenia naszej placówki we Wrocławiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas