fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Laserowe usuwanie tatuażu we Wrocławiu
Laserowe usuwanie tatuażu we Wrocławiu

Laserowe usuwanie tatuażu we Wrocławiu staje się coraz popularniejsze, co wynika ze zwiększonego zapotrzebowania na tego rodzaju zabiegi. Usługa ta pozwala na pozbycie się niepożądanego wzoru ze skóry, którego wykonanie bywa nie do końca przemyślaną decyzją. Tatuaż może też z czasem stracić swoją estetykę, co również zachęca wiele osób do jego trwałego usunięcia. Techniki laserowe pozwalają na przeprowadzenie tej procedury w sposób wyjątkowo efektywny, a przy tym mało inwazyjny.

Spis treści:
Czy jest skuteczne?
Discovery Pico
Na czym polega?
Przebieg zabiegu
Zasada działania
Jakie efekty zapewnia?
Pielęgnacja po zabiegu

Czy laserowe usuwanie tatuażu w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu jest skuteczne?

Laserowe usuwanie tatuażu oferuje nasze centrum medycyny i dermatologii estetycznej Kaniowscy Clinic we Wrocławiu, gdzie nasi specjaliści korzystają z najnowszych technologii i urządzeń. Na skuteczność tego zabiegu wpływa szereg czynników, włącznie z miejscem wykonania wzoru na skórze, rozległością takiego malunku czy kolorem zastosowanego barwnika. Wiele zależy również od samej metody usuwania tatuażu. Na przestrzeni lat rozwinęło się wiele różnych technik, z których część obarczona jest sporym ryzykiem powikłań oraz pozostawienia trwałych zmian na skórze – w tym przebarwień oraz blizn. Dotyczy to zwłaszcza metod chirurgicznych, które wymagają znacznej ingerencji w strukturę naskórka i w praktyce sprawdzają się jedynie przy niedużych wzorach. Obecnie znacznie popularniejsze są techniki laserowe, polegające na wykorzystaniu wiązki laserowej i niwelujące konieczność inwazyjnego naruszania skóry. Przed podjęciem decyzji o zabiegu warto dokonać konsultacji dermatologicznej i zapoznać się z mapą ciała, by lepiej zrozumieć zależności zabiegu.

Zastosowanie lasera Discovery Pico

Do eliminowania tatuażu w naszym gabinecie wykorzystujemy przede wszystkim laser Discovery Pico, będący jednym z najsilniejszych w swojej klasie urządzeniem medycznym. Jego działanie opiera się na połączeniu pracy lasera pikosekundowego i lasera frakcyjnego. Nowoczesna technologia ultrakrótkich impulsów zapewnia duże możliwości terapeutyczne, a także pożądaną efektywność zabiegów. Urządzenie to posiada certyfikację medyczną, a jego zastosowanie nie pozostawia blizn. Takie korzyści pozostają nie bez znaczenia dla pacjentów zgłaszających ten problem po zabiegach wykonywanych poza gabinetami medycznymi, np. w tradycyjnych salonach tatuażu. Discovery Pico dobrze radzi sobie z wieloma rodzajami tuszu, w tym również tymi trudnymi do usunięcia i różnokolorowymi. Za pomocą tego lasera można też wyeliminować zmiany barwnikowe, plamy posłoneczne i przebarwienia. Usługi te również przeprowadzamy w naszym gabinecie. Urządzenie posiada źródło światła laserowego emitujące fale o długości 532 nm i 1064 nm, dlatego doskonale radzi sobie z głębokimi i powierzchniowymi zmianami.

Na czym polega laserowe usuwanie tatuażu za pośrednictwem Discovery Pico w naszym gabinecie we Wrocławiu?

Laserowe usuwanie tatuażu w naszym gabinecie we Wrocławiu przeprowadzamy w taki sposób, aby jak najlepiej wykorzystać możliwości Discovery Pico. Impulsy emitowane przez to urządzenie są nawet do kilkuset razy krótsze, niż te stosowane w innych systemach. Po absorpcji promieniowania przez cząsteczki tuszu następuje silny wzrost temperatury, co prowadzi do wydzielenia dużych ilości ciepła oraz ich rozchodzenia z dużą prędkością. W ten sposób powstaje dźwiękowa fala mechaniczna, która przechodzi przez cząsteczki barwnika i doprowadza do jego rozbicia. Uzyskany efekt fotoakustyczny jest ukierunkowany jedynie na pigment, natomiast tkanka wokół pozostaje nienaruszona.

laser discovery pico zabiegi na trądzik

Przebieg zabiegu

Do zabiegu usuwania tatuażu z wykorzystaniem Discovery Pico trzeba się odpowiednio przygotować. Laser ten nie powinien być stosowany na świeżo opalonej skórze, a przed jego użyciem pacjent musi odstawić leki i zioła wykazujące działanie światłouczulające. Na kilka dni przed planowanym zabiegiem należy też zrezygnować ze spożywania alkoholu. Sama procedura jest praktycznie bezbolesna, dlatego w większości przypadków nie ma potrzeby stosowania znieczulenia. Podczas zabiegu pacjent odczuwa jedynie ciepło w głębi skóry. Jeżeli wywołuje ono dyskomfort, pół godziny przed rozpoczęciem usuwania tatuażu można nałożyć specjalny krem znieczulający. W trakcie procedury lekarz starannie przesuwa głowicę lasera Discovery Pico po obszarze poddawanym terapii, schładzając jednocześnie skórę strumieniem zimnego powietrza i niwelując w ten sposób ryzyko poparzenia czy dolegliwości bólowych. Zabieg ten trwa zazwyczaj ok. 20 minut, zależnie od wielkości tatuażu.

Zasada działania

W czasie zabiegu laserem Discovery Pico cząstki tuszu są rozbijane i poddawane fagocytozie przez makrofagi, czyli pochłonięciu przez komórki żerne organizmu. Do ich ostatecznego usunięcia dochodzi na drodze naturalnych procesów metabolicznych, za pośrednictwem naczyń limfatycznych. Laser Discovery Pico jest w stanie rozbić pigment na cząstki, które na poziomie komórkowym mają wielkość pyłu. Z tego względu układ odpornościowy bardzo dobrze radzi sobie z ich transportem, a następnie wyeliminowaniem z organizmu. Moc urządzenia jest nawet dwukrotnie większa niż innych medycznych systemów pikosekundowych, dzięki czemu sprawdza się nawet w przypadku usuwania tatuażu kolorowego. Impulsy są bardzo krótkie, co zapewnia wysoką efektywność przed przedostaniem się energii do tkanek sąsiednich. Z tego względu zabieg jest wyjątkowo bezpieczny dla pacjentów i nie pozostawia po sobie blizn, także w przypadku redukowania innych zmian skórnych w naszym centrum medycyny estetycznej – np. melasmy.

Jakie efekty zapewnia laserowe usuwanie tatuażu w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu?

Laserowe usuwanie tatuażu w naszym gabinecie we Wrocławiu zapewnia widoczne rezultaty już po kilku dniach. W tym czasie stopniowo ustępuje zaczerwienienie i opuchlizna, a tusz zaczyna blaknąć. Aby uzyskać pełne rezultaty, niezbędne jest zwykle wykonanie serii ok. 6 zabiegów powtarzanych w odstępach 4-tygodniowych. Procedurę z wykorzystaniem lasera Discovery Pico można kontynuować aż do osiągnięcia w pełni zadowalającego efektu. Za pomocą tego urządzenia można też usunąć makijaż permanentny, co odbywa się na bardzo podobnych zasadach. Zabieg ten również jest dostępny w naszej ofercie.

Pielęgnacja po zabiegu

Skóra poddana działaniu lasera Discovery Pico jest po zabiegu lekko opuchnięta i zaczerwieniona, a także mogą na niej występować niewielkie wybroczyny czy podkrwienia, co wymaga specjalnej pielęgnacji. Po kilku dniach zmieniają się one w nieduże strupki, co stanowi naturalny efekt terapii. Objawy te samoczynnie ustępują w ciągu kilku dni, dlatego nie powinny być w żaden sposób naruszane. Aby przyspieszyć proces gojenia się skóry, można jednak zastosować odpowiednie preparaty o działaniu kojącym i regenerującym. Skórę poddaną usuwaniu tatuażu trzeba też chronić przed promieniowaniem UV, dlatego nie jest wskazana ekspozycja na słońce czy korzystanie z solarium. Po zastosowaniu lasera Discovery Pico nie wolno też przeprowadzać żadnych agresywnych zabiegów czy też stosować drażniących kosmetyków. Zapraszamy do nawiązania kontaktu oraz umówienia terminu wizyty w naszym gabinecie we Wrocławiu. Zachęcamy do zapoznania się z innymi zabiegami z naszej oferty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas