fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Liposukcja dla mężczyzn
Liposukcja dla mężczyzn

Liposukcja dla mężczyzn stopniowo staje się tym, czym od wielu lat jest dla kobiet – efektywnym, małoinwazyjnym sposobem na wyeliminowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Ze względu na zastosowanie innowacyjnych technologii współczesne zabiegi tego typu są w pełni bezpieczne i przynoszą bardzo dobre rezultaty. Nowoczesna liposukcja odbywa się bowiem z wykorzystaniem lasera, co niweluje szereg problemów związanych z realizacją inwazyjnej procedury chirurgicznej. Mężczyźni cenią ten zabieg za wygodę, szybkość i dyskrecję.

Spis treści:
Kiedy jest zalecana?
Wskazania do zabiegu
Przeciwwskazania do zabiegu
Jak się odbywa?
Przygotowanie do zabiegu
Etapy zabiegu
Od czego zależy cena?
Postępowanie po zabiegu

Kiedy zalecana jest liposukcja dla mężczyzn?

lipolife 3G modelowanie ciała liposukcja laserowa wrocław

Liposukcja dla mężczyzn odbywa się na takich samych zasadach, co w przypadku kobiet. Zabieg ten z powodzeniem przeprowadzamy w naszym centrum Kaniowscy Clinic, gdzie korzystamy z innowacyjnego urządzenia laserowego LipoLife 3G. Głównym wskazaniem jest przede wszystkim występowanie nadwyżek tkanki tłuszczowej w obszarze brzucha oraz boków. Liposukcja nie jest jednak przeznaczona dla mężczyzn z otyłością. Nadmiar tłuszczu występuje wówczas równomiernie na całym ciele, a zbyt wysoka masa sama w sobie stanowi duże obciążenie i jest przeciwwskazaniem do zabiegu. Zabieg doskonale sprawdzi się natomiast w przypadku mężczyzn ćwiczących fizycznie, którzy mają problem z dostatecznym wymodelowaniem swojego ciała.

Wskazania do zabiegu

Liposukcja jest zabiegiem, który zapewnia efekt kształtowania i modelowania sylwetki. Z tego względu stanowi optymalne rozwiązanie dla pacjentów zmagających się z tkanką tłuszczową nagromadzoną miejscowo. Dotyczy to nie tylko brzucha, ale też okolic ramion czy podbródka. Tłuszcz nagromadzony w jednej partii ciała zaburza proporcje ciała, dlatego jego usunięcie przywraca sylwetce harmonijny wygląd. Proces usuwania depozytów tłuszczowych jest szczególnie uporczywy po utracie masy ciała. Lokalnie nagromadzona tkanka często okazuje się oporna na ćwiczenia fizyczne i dietę, a sposobem na jej wyeliminowanie okazuje się właśnie liposukcja. Wskazaniem do zabiegu jest też lipomastia, czyli tzw. ginekomastia tłuszczowa. Problem ten objawia się gromadzeniem nadmiaru tkanki tłuszczowej w okolicach piersi i dotyka nawet 60% mężczyzn – w tym również osób szczupłych, które regularnie trenują. Liposukcja pozwala na szybkie i dyskretne wyeliminowanie tego defektu, spowodowanego np. predyspozycjami genetycznymi, zburzeniami hormonalnymi czy współwystępującymi chorobami.

Przeciwwskazania do zabiegu

Do liposukcji występują również pewne przeciwwskazania. Zabieg ten nie jest przeznaczony dla mężczyzn zmagających się z ciężkimi schorzeniami ogólnoustrojowymi, takimi jak choroby serca, choroby nowotworowe czy zaburzenia krążenia. Z procedury muszą też zrezygnować pacjenci cierpiący na nieleczone choroby tarczycy czy nieregulowaną cukrzycę. Do przeciwwskazań można ponadto zaliczyć przyjmowanie leków zaburzających proces krzepnięcia krwi oraz występowanie wszelkich zmian i uszkodzeń skóry w miejscach planowanego wykonania zabiegu. Wszystkie te aspekty uwzględniamy na etapie konsultacji z naszym specjalistą, który zbiera szczegółowy wywiad i przeprowadza niezbędne badania. W procesie tym bardzo ważne jest przedstawienie prawdziwych informacji dotyczących stanu zdrowia czy przyjmowanych leków, celem zapewnienia bezpieczeństwa. W przeciwnym razie występuje ryzyko groźnych komplikacji – zarówno w trakcie liposukcji, jak i podczas rekonwalescencji. W naszym gabinecie oferujemy też inne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Jak odbywa się liposukcja brzucha u mężczyzn?

Liposukcja brzucha u mężczyzn jest przeprowadzana w naszym centrum Kaniowscy Clinic za pomocą nowoczesnej aparatury laserowej LipoLife 3G. Urządzenie to bazuje na zaawansowanych technologiach, dzięki czemu umożliwia zachowanie pozyskanej tkanki tłuszczowej pacjenta oraz przeszczepienie jej do innego obszaru ciała. W ten sposób można uzyskać jeszcze większą swobodę modelowania sylwetki, a tym samym wyrównywania jej proporcji. System LipoLife 3G dodatkowo stymuluje skórę w wybranym obszarze, dzięki czemu ulega ona obkurczeniu, ujędrnieniu oraz uelastycznieniu.

Przygotowanie do zabiegu

Na etapie przygotowania do zabiegu największe znaczenie ma konsultacja ze specjalistą. Nasi lekarze wykluczają przeciwwskazania, a także zlecają wykonanie niezbędnych badań. Liposukcja wymaga przede wszystkim przeprowadzania badań krwi pod kątem morfologii oraz czasu krzepnięcia. Na kolejnym etapie wyniki badań są dokładnie analizowane, po czym lekarz ustala plan zabiegu, omawia jego przebieg oraz przedstawia możliwe do uzyskania rezultaty. Każdy pacjent powinien bezwzględnie przestrzegać zaleceń. Przed zabiegiem należy powstrzymać się od spożywania alkoholu oraz palenia papierosów, a także pamiętać o stosowaniu lekkostrawnej diety. W dzień wykonania liposukcji trzeba też stawić się w gabinecie na czczo.

Etapy zabiegu

Liposukcję najczęściej wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent pozostaje przytomny i jednocześnie nie odczuwa bólu. Istnieje także możliwość asysty anestezjologicznej. Sama procedura może odbywać się w jednym lub dwóch etapach. W pierwszym z nich korzystamy z wiązki lasera, która usuwa tkankę tłuszczową z problematycznego obszaru. Nie ulega ona jednak zniszczeniu, dzięki czemu pozostaje nienaruszona i może być użyta do przeszczepu w inne miejsce ciała podczas lipotransferu. Zabieg może być ukończony już na tym etapie bądź też kontynuowany. W tym drugim przypadku odbywa się właśnie lipotransfer, przeprowadzany np. celem wypełnienia pośladków czy zmarszczek. Procedura ta może być wykonana w ramach jednego zabiegu. Zależnie od obszaru poddawanego liposukcji całość trwa średnio 30-60 minut.

Od czego zależy cena liposukcji brzucha u mężczyzn i jak wygląda rekonwalescencja?

Koszt liposukcji brzucha u mężczyzn w Kaniowscy Clinic ustalamy na podstawie zakresu wykonywanego zabiegu. Z tego względu koszty zawsze są określane indywidualnie podczas konsultacji kwalifikującej w naszym gabinecie. Ze szczegółowym cennikiem możesz się zapoznać na naszej stronie internetowej. Warto pamiętać, że sedacja z anestezjologiem jest usługą dodatkową. Konieczność jej przeprowadzenia również ustalamy na etapie konsultacji kwalifikującej do zabiegu.

Postępowanie po zabiegu

Z reguły rekonwalescencja po liposukcji przebiega bez większych problemów. U większości mężczyzn występuje po zabiegu zaczerwienienie i zasinienie obszaru brzucha, a także opuchlizna tkanek. Objawy te zazwyczaj mijają w ciągu tygodnia. Przez kolejnych kilka tygodni zalecamy noszenie odzieży uciskowej, celem odciążenia mięśni oraz zapewnienia tkankom lepszej regeneracji. Po tym okresie efekty zabiegu są już w pełni widoczne – tkanka tłuszczowa ulega znaczącej redukcji, a skóra brzucha zyskuje gładkość i jędrność. Zachęcamy do kontaktu z Kaniowscy Clinic i umówienia terminu wizyty w naszym gabinecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas