fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Obwisłe ramiona
Obwisłe ramiona Kaniowscy Clinic
Obwisłe ramiona to problem mający wielu przyczyn. Niektórzy eksperci za podstawową z nich podają osłabienie powięzi mięśniowej. Jednak zwiotczenie skóry należy głównie do naturalnych procesów pojawiających się w wyniku procesu starzenia. Włókna kolagenowe stają się coraz słabsze i zaczyna ubywać elastyny. Utrata elastyczności najczęściej dotyczy skóry cienkiej, a taka występuje w obszarze ramion, w związku z czym tworzą się tzw. pelikany (lub motylki). Kolejnym powodem ich powstawania jest gwałtowny spadek wagi, pojawia się wtedy „nadmiar” skóry. Podobnie dzieje się przy utracie masy mięśniowej. Ponadto powstawanie pelikanów związane jest także ze zbyt dużą ilością tkanki tłuszczowej w tym obszarze. W wyniku tego ramiona tracą estetyczny wygląd. Jeżeli chcesz poznać sposoby ujędrnienia ramion, skontaktuj się z nami. Mamy do zaoferowania skuteczne metody takie jak: liposukcja laserowa LipoLife 3G, lifting IntraJect czy kriolipoliza.

Spis treści
Jak poradzić sobie z efektami naturalnego starzenia się skóry?
Jak pomaga liposukcja laserowa?
Zabiegi medycyny estetycznej
Efekty kriolipolizy
Ceny

Jak ujędrnić obwisłe ramiona, jeśli się pojawią?

Obwisłe ramiona można ujędrnić, poddając się liposukcji laserowej. Zabieg ten polega na usuwaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej z jednoczesnym obkurczaniem skóry. Do przeprowadzenia tej metody wykorzystujemy laser o długości fali 1470 nm, jest to światłowód świecący radialnie wyposażony w czujnik temperatury oraz innowacyjną pompę do infuzji i odsysania.

Podczas naświetlania dochodzi do rozbicia wiązań komórek tłuszczowych, co powoduje, że zwarta tkanka przeistoczy się w zawiesinę zawierającą nieuszkodzone, lecz oddzielone od siebie komórki. „Emulsję” tę odsysamy pod niższym ciśnieniem niż odbywa się to w przypadku klasycznej liposukcji. Energia lasera pobudza odnowę skóry, natomiast usunięte komórki tłuszczowe nie są uszkodzone, dzięki czemu mogą posłużyć do reimplantacji w inny obszar, np. w celu ujędrnienia biustu.

Gdzie możesz skorzystać z zabiegu?

Dostępne w naszym gabinecie urządzenie do liposukcji laserowej doskonale radzi sobie z usuwaniem niechcianego efektu obwisłych ramion, zapewniając ich ujędrnienie oraz obkurczanie skóry. Jeżeli szukasz nowoczesnego, skutecznego i efektywnego zabiegu modelującego, który pozwoli skorygować Twoje ramiona, możesz zdecydować się na LipoLife 3G. Laser, powodując podgrzanie i związane z tym obkurczenie tkanek otaczających i pobudzających fibroblasty do wzmożonej produkcji kolagenu, pozwala uzyskać napięcie i jędrność skóry ramion. Umów się na konsultację i poznaj szczegóły.

Jakie zabiegi warto łączyć z liposukcją na obwisłe ramiona?

Zabiegi na obwisłe ramiona dobierane są podczas konsultacji lekarskiej. Specjalista, na podstawie odpowiednich badań, zdecyduje, czy kwalifikujesz się do liposukcji laserowej. Na czym polega ten zabieg? Wiąże się z wykonaniem niewielkiego nacięcia i zastosowaniem znieczulenia miejscowego w miejscu zabiegowym. Przebieg liposukcji laserowej związany jest z wprowadzeniem kaniuli, co pozwoli bezpiecznie uwolnić oraz odessać komórki tłuszczowe. Zaleceniem, jakie wyda lekarz po zabiegu, będzie noszenie odzieży uciskowej dla podtrzymania uzyskanego efektu.

Lifting urządzeniem IntraJect

Lifting IntraJect to innowacyjna niechirurgiczna technologia dająca możliwość dokonania odnowy skóry poprzez pobudzanie produkcji elastyny oraz kolagenu, a także odbudowę kwasu hialuronowego. W naszym gabinecie lekarskim wykorzystujemy tę metodę do usuwania pelikanów, zapewniając zagęszczenie i wygładzenie skóry. Fala radiowa o niskiej częstotliwości daje głęboki termolifting skóry właściwej. Monopolarna fala radiowa poprawia mikrokrążenie, metabolizm komórkowy, a także umożliwia sprawniejszy transport tlenu. Działanie prądu podnosi temperaturę tkanek, zmniejszając złogi tłuszczu, konturując obszar ramion i przeciwdziałając powstawaniu nowych złogów w tym obszarze. Już pierwszy zabieg daje zauważalne efekty w postaci napięcia skóry w okolicy ramion, natomiast po kilku tygodniach będziesz mógł zauważyć poprawę jej gęstość i elastyczności.

Kriolipoliza z urządzeniem Miracool

miracool przebieg zabiegu

Jednym z zabiegów, który jest wykonywany w naszym gabinecie lekarskim, jest kriolipoliza. Jej zadaniem jest zmniejszenie i usunięcie objętości tkanki tłuszczowej w obszarze ramion. Wskutek zabiegu nastąpi poprawa elastyczności skóry, a to dzięki pobudzeniu produkcji kolagenu i elastyny. Działanie kriolipolizy oparte jest na „zamrożeniu” tłuszczu (w zakresie od 0 do 15° C), jego rozpuszczeniu a następnie usuwaniu w trakcie fizjologicznych procesów metabolicznych. Uzyskany efekt można porównać do chirurgicznej liposukcji, jednak jest to zabieg nieinwazyjny. Terapia przynosi dobre rezultaty przy usuwaniu tłuszczu z obszaru ramion, ponieważ trudno pozbyć się obwisłej skóry za pomocą ćwiczeń. Korzystając z urządzenia Miracool, możemy również wykonać elektrostymulację, która powoduje, że skóra w obszarze ramion staje się napięta. Natomiast celem stymulacji termicznej jest stymulowanie drenażu limfatycznego, czego konsekwencją jest pozbycie się komórek tłuszczowych.

Renuvion

Doskonałe uzupełnienie zabiegu liposukcji laserowej stanowi też innowacyjny zabieg Renuvion. Jak już wiesz, liposukcja pozwoli na usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej, a Renuvion doskonale poradzi sobie z wiotką skórą, skutecznie ją obkurczając. Na czym polega ta metoda? Jest to technologia nowej generacji, która wykorzystuje zimną plazmę (CAP). Pozwala na osiągnięcie niedostępnego dotychczas poziomu napięcia i odnowy skóry. Podczas zabiegu powodowane są kontrolowane mikrouszkodzenia skóry, do których dochodzi poprzez naprzemienne odziaływanie na tkanki wysoką i niską temperaturą. Bardzo istotny jest tutaj fakt, że bodźce wytwarzane podczas zabiegu skierowane są bezpośrednio na włókna kolagenowe, dzięki czemu pozostałe struktury skóry pozostają nienaruszone. Pierwsze efekty w postaci ujędrnionej skóry widoczna są od razu po zabiegu.

Jakie są ceny zabiegów na obwisłe ramiona?

Ceny zabiegów na obwisłe ramiona są zróżnicowane w zależności od wykorzystywanych metody. W naszym gabinecie prezentują się one następująco:

  • w przypadku liposukcji laserowej LipoLife3G jest to kwota z zakresu od 4000 zł do 5000 zł,
  • kriolipoliza z wykorzystaniem urządzenia Miracool wiąże się z kwotą od 1200 zł do 1500 zł za jeden zabieg.

Wiotka skóra w obszarze ramion to problem wielu osób bez względu na płeć, a nawet wiek. Również osoby młodsze czują dyskomfort z tego powodu. W naszym gabinecie lekarskim Kaniowscy Clinic oferujemy pacjentom skuteczne zabiegi na obwisłe ramiona. W usuwaniu nieestetycznych pelikanów dużą skuteczność wykazują nowoczesne procedury wykorzystujące energię lasera, która jest potrzebna do rozpuszczania tłuszczu. Liposukcja laserowa jest jedną z najczęściej wykorzystywanych metod powodujących znaczną poprawy napięcia skóry ramion.

IntraJect to urządzenie gwarantujące współdziałanie innowacyjnych technologii, które dają możliwość niechirurgicznej odbudowy skóry, pobudzając produkcję kolagenu i elastyny, a w konsekwencji lifting wiotkiej skóry ramion. Pozbycie się obwisłych ramion jest również możliwe dzięki kriolipolizie służącej do bezinwazyjnego pozbywania się tkanki tłuszczowej. Pozwala ona na efektywne modelowanie ciała w takich miejscach jak ramiona.

Warto postawić także na innowacyjny zabieg Renuvion – jedną z najskuteczniejszych metod na ujędrnianie i obkurczanie wiotkiej skóry. Bezpieczny i nieinwazyjny proces pozwoli się cieszyć pięknym ciałem przez długi czas, co zauważysz niemal od razu po zabiegu. Jeśli chcesz poznać metodę najlepszą dla Ciebie, umów się na konsultację z naszym specjalistą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas