fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Przebarwienia po trądziku. Gdzie je usunąć we Wrocławiu?
Przebarwienia po trądziku we Wrocławiu
Przebarwienia po trądziku, które można usunąć w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu, dotyczą nie tylko u osób w wieku nastoletnim. Jeżeli w przeszłości trądzik trwał bardzo długo lub był w niewłaściwy sposób leczony, to może się zdarzyć, że wraz z wchodzeniem w dorosłość przebarwienia tego typu wcale nie znikają. Czerwone plamy i blizny po trądziku wymagać mogą dłuższego leczenia. Jednakże osiągnięcie zdrowej i estetycznej cery jest jak najbardziej realne. Zakrywanie przebarwień korektorem albo podkładem pozwala na ukrycie problemu wyłącznie na pewien czas. Ponadto codziennie używane kamuflujące kosmetyki nierzadko jeszcze bardziej obciążają naszą skórę. Jest wiele metod radzenia sobie z przebarwieniami po trądziku. Mogą to być kwasy AHA bogate w witaminy, jak i dermokosmetyki. Czasami jednak konieczne są specjalne zabiegi.

Spis treści
Jakie są przyczyny powstawania przebarwień?
Skuteczne sposoby radzenia sobie z przebarwieniami po trądziku.
Blizny po trądziku – jak się ich skutecznie pozbyć?

Przyczyny powstawania przebarwień po trądziku i metody ich redukcji we Wrocławiu

Utrzymujące się długo przebarwienia po trądziku, które można leczyć w gabinecie medycyny estetycznej we Wrocławiu, mogą mieć różne przyczyny. Część badaczy uważa, iż wzmożony trądzik będący przyczyną przebarwień i blizn, spowodowany jest zbytnim ingerowaniem w biologiczną równowagę skóry. Z uwagi na nadmierną i nieprawidłową higienę rozchwianiu ulega flora bakteryjna skóry, co może skutkować ciężkim w przebiegu trądzikiem w późniejszych latach. Przyczyną przebarwień może być również wyciskanie i rozdrapywanie skórnych zmian. Uszkodzona skóra ulega zakażeniu i pojawia się stan zapalny. Inna przyczyna to wystawianie skóry trądzikowej na silne oddziaływanie promieni UV (np. podczas korzystania z solarium).

Co na przebarwienia po trądziku? Zabiegi w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu

Jeśli zastanawiasz się, co pomoże na przebarwienia po trądziku, warto się zapoznać z różnymi metodami ich redukcji w gabinetach medycyny estetycznej we Wrocławiu. W klinikach specjalistycznych oferowane są nie tylko zabiegi wykonywane przy pomocy najbardziej nowoczesnych urządzeń, ale też kuracje stanowiące połączenie domowej pielęgnacji z profesjonalnym zabiegiem.

Mezoterapia

Dzięki zastosowaniu mezoterapii skóra staje się wygładzona, a co za tym idzie odmłodzona. Chociaż nie jest to metoda, która dedykowana jest do usunięcia przebarwień, może mieć takie zastosowanie. Dzięki mezoterapii skóra otrzymuje bowiem wiele substancji odżywczych. Pobudzana jest także produkcja naturalnego kolagenu. Efektem poprawa wyglądu skóry. Cera jest bardziej rozświetlona, gładsza i napięta. Mniej widoczne stają także przebarwienia potrądzikowe.

Cosmelan lub Dermamelan

cosmelan

Pomocna w procesie redukcji przebarwień jest też kuracja z zastosowaniem najwyższej jakości preparatów dermokosmetycznych. Plusem kuracji właściwie dobranymi kosmetykami będzie to, iż może być ona przeprowadzona we własnym domu. W naszym gabinecie zostanie Ci nałożona specjalna maska. Później przez kilka miesięcy będziesz kontynuować samodzielnie kurację, używając kosmetyków stanowiących dopełnienie zabiegu. W czasie całej kuracji będziesz pod opieką dermatologa nadzorującego prawidłowość procesu niwelowania przebarwień. Rezultatem zastosowania Dermamelanu albo Cosmelanu będzie rozświetlona skóra, rozjaśnione przebarwienia, jak również mniej zauważalne pory.

Zabiegi laserowe

W Kaniowscy Clinic, możesz się także poddać zabiegom przy użyciu jednego z naszych laserów. Dermatolog zajmie się doborem urządzenia umożliwiającego osiągnięcie najlepszych efektów. W ofercie znajdują się zabiegi laserowe Mosaic, Discovery Pico, lasera CO2 czy laser tulowy Lavienne.

Co na blizny i przebarwienia po trądziku? Poznaj zabiegi laserowe w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu

Celem dobrania właściwego sposobu redukcji blizn i przebarwień potrądzikowych konieczne będzie odbycie konsultacji z lekarzem specjalistą w naszym gabinecie we Wrocławiu, który podda ocenie zaawansowanie zmian, jak i określi ewentualne możliwości ich zmniejszenia. W naszej klinice wykorzystuje się takie urządzenia, jak laser Discovery Pico, laser Lavienne, laser Golden Touch SmartXide2, laser frakcyjny CO2, laser Mosaic. O tym, czym wyróżniają się wymienione urządzenia, napiszemy poniżej.

Laser Discovery Pico

Oznaki starzenia, blizny potrądzikowe, jak i uszkodzenia skóry – to tylko część spośród różnych wskazań do zastosowania najnowocześniejszego lasera Discovery Pico. To laser pikosekundowy, a zatem stosujący bardzo krótki impuls laserowy, który umożliwia zachowanie maksymalnego bezpieczeństwa i zapewnia przy tym bardzo dobre rezultaty. Opisywane urządzenie jest wyposażone w neodymowo-yagowe źródło światła mającego podwójną długość fali: 532 nm i 1064 nm i dającego możliwość pracy na frakcyjnej głowicy bez naruszenia tkanek znajdujących się wokół. Ponadto tryby Photo-thermal i Q-switch czynią go idealnym laserem do rozwiązywania różnych skórnych problemów. Jeśli znajduje się on w rękach doświadczonego dermatologa, zdziała „cuda”.

Laser frakcyjny CO2

Usuwanie blizn potrądzikowych z zastosowaniem lasera frakcyjnego CO2 to jeden spośród najbardziej skutecznych sposobów na regenerację cery przy niewielkim ryzyku wystąpienia powikłań i niewielkim bólu. Technologia frakcyjna, to nie tylko niechirurgiczna, ale także nowoczesna metoda pozwalająca na pozbycie się między innymi blizn potrądzikowych. Na skutek procesu ablacji skoagulowane złogi komórek, zastępowane są przez zdrową, a przede wszystkim zregenerowaną tkankę. Dzięki użyciu laserowego skanera zabieg ten nie będzie wymagał zbyt długiego czasu rekonwalescencji, a pierwsze rezultaty można dostrzec już po procesie gojenia.

Laser Mosaic

Urządzenie to jest nie tylko skuteczne, ale również łagodne, zatem stanowi idealną metodę na zabiegi, które stosowane są maksymalnie 2-3 razy w roku, celem powstrzymania procesów starzeniowych skóry. Dzięki jego użyciu można zregenerować skórę po zbyt intensywnym opalaniu, pozbywając się uszkodzeń posłonecznych, niejednolitego koloru, jak i symptomów fotostarzenia. Skutecznie działa on również na zmiany o charakterze pigmentacyjnym. Dzięki niemu poprawie ulega także napięcie skóry, zwiększa się jej elastyczność, a co za tym idzie zostają wygładzone niewielkie zmarszczki, blizny potrądzikowe, rozstępy czy też powiększone pory.

Laser tulowy Lavieen

Jest to innowacyjne urządzenie stworzone z myślą o redukcji różnych niedoskonałości skórnych, w tym także przebarwień. Zabieg z wykorzystaniem tego lasera pozwala na szybki powrót do codziennych aktywności, nie wymuszając na pacjencie długiego okresu rekonwalescencji. Urządzenie pozwala na pracę w trzech trybach eablacyjnym, ablacyjnym oraz subablacyjnym, z których ten ostatni wykorzystywany jest do redukcji zmian pigmentacyjnych, przebarwień i melasmy.

Doświadczeni lekarze dermatolodzy pracujący w naszej klinice chętnie udzielą Ci pomocy w doborze właściwej metody zabiegowej, dzięki której przebarwienia powstałe po trądziku nie będą już żadnym problemem. Dokonując wyboru konkretnej kuracji albo zabiegu kierujemy się Twoimi preferencjami i potrzebami. Poza tym zadbamy o Twój komfort w czasie zabiegu. Przed przystąpieniem do niego zostanie Ci dokładnie wyjaśniona jego specyfika i przebieg. Dzięki temu Twoja decyzja odnośnie poddania się konkretnej metodzie zabiegowej, która pozwala na pozbycie się przebarwień potrądzikowych, będzie jak najbardziej świadoma. Jeśli zainteresowała Cię oferta naszej kliniki, zapraszamy do kontaktu celem umówienia się na konsultację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas