fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Regeneracja skóry po lecie
regeneracja skóry po lecie

Podczas wakacji nasza skóra i włosy w znacznej mierze narażone są na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych – promieniowanie słoneczne, słona lub chlorowana woda, piasek, wiatr czy klimatyzacja sprawiają, że kondycja naszej skóry i włosów ulega osłabieniu.
Skóra narażona na działanie promieni słonecznych szybciej traci naturalne nawilżenie, staje się sucha, pozbawiona blasku, mniej elastyczna. Mogą pojawić się na niej przebarwienia, popękane naczynka krwionośne, jak również zmarszczki.

Powakacyjne odświeżenie skóry

Po okresie letnim skóra potrzebuje odpowiedniej regeneracji i odżywienia. Pomóc jej mogą działania wielostronne – odpowiednie zabiegi, właściwa pielęgnacja domowa oraz prawidłowa dieta.

Lekarz dermatolog po diagnozie skóry i ocenie jej aktualnych potrzeb, może zaproponować skuteczną terapię regeneracyjną. Zaproponowane zabiegi mogą różnić się ceną, okresem rekonwalescencji, długością procesu leczniczego – wybór należy do pacjenta, każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Regenerację skóry można rozpocząć od ZŁUSZCZENIA górnej warstwy zrogowaciałego naskórka. Złuszczanie wpływa na poprawę ukrwienia skóry, jej zdolności regeneracyjne, pobudza skórę do produkcji nowych komórek, włókien kolagenowych i elastynowych. Tak przygotowana skóra, wygląda młodziej, świeżo i łatwiej przyjmie aplikowane w nią substancje nawilżające i odżywcze.
Proponujemy kilka metod złuszczania naskórka:

  • mikrodermabrazja – prosty zabieg mechanicznego złuszczenia naskórka, sprawia, ze skóra zaraz po zabiegu staje się gładka, jaśniejsza, wygląda świeżo
  • peelingi chemiczne – odpowiedni rodzaj peelingu dobiera lekarz dermatolog, w zależności od aktualnych potrzeb skóry
  • Doskonałym zabiegiem jest PRX-T (+wit.C), który skutecznie rewitalizuje skórę, wygładza ją, poprawia jej napięcie i nawilżenie oraz zabieg Retix.C – preparat posiada retinol-czystą postać witaminy A, jeden z najskuteczniejszych składników stosowanych w odmładzaniu skóry oraz witaminę C i koktail antyoksydantów, działających rozjaśniająco
zabiegi Retix.C
  • tzw. peeling mozaikowy – zabieg wykonywany laserem frakcyjnym Mosaic, przywraca skórze gładkość, jędrność, daje efekt szybkiego odświeżenia. Doskonały rezultat przynosi połączenie zabiegu laserem Mosaic z mezoterapią osoczem bogatopłytkowym. Skóra zostaje pobudzona, zregenerowana i odżywiona.

Częstym problemem, który pojawić się może lub nasilić po okresie letnim, są PRZEBARWIENIA. „Opalanie” wywołuje zwiększoną pigmentację skóry, co jest wynikiem działania na nią promieniowania UVB i UVA. Przebarwienia mogą być umiejscowione w naskórku lub też w głębszych warstwach skóry. Na podstawie diagnozy lekarz dobiera odpowiednią terapię. Może zaproponować peelingi chemiczne, terapię Cosmelan, Dermamelan – kurację łącząca zabieg w gabinecie z pielęgnacją domową, pozwalającą pozbyć się przebarwień o różnej etiologii i lokalizacji. Przebarwienia można usuwać także poddając się laseroterapii – laser MosaiceCO2GoldenTouch Smartxide2,laser pikosekundowy Discovery Pico. Zabiegi, oprócz efektu redukcji przebarwień, silnie regenerują, odbudowują i odmładzają skórę, staje się ona elastyczna, sprężysta i gładka.
Lato oraz wysoka temperatura mogą sprawić, że na skórze pojawią się lub nasilą rozszerzone lub POPĘKANE NACZYNKA krwionośne. Problem ten może dotyczyć szczególnie osób z tzw. cerą naczyniową. W tym przypadku najbardziej skuteczną metodą leczenia jest laseroterapia. Laser Cutera Exel V skutecznie likwiduje uszkodzone naczynia, przywraca skórze odpowiedni koloryt.
Ekspozycja na słońce sprawia, że uszkodzeniu ulega płaszcz hydrolipidowy skóry. Szybciej traci ona wtedy wodę i staje się sucha. Osłabieniu ulec może także struktura elastynokolagenowa, w wyniku czego skóra traci odpowiednie napięcie.
Ratunkiem dla szarej, przesuszonej skóry są zabiegi MEZOTERAPII. Osobiście nazywamy je „kroplówką” dla skóry – jest to bowiem doskonała metoda jej dogłębnego nawilżenia i rewitalizacji. Preparaty do mezoterapii na bazie kwasu hialuronowego, koktajlu witaminowego, czy kuracji kolagenowej Linerase, wprowadzane metodą powierzchniowej iniekcji, pomagają przywrócić optymalny stan nawilżenia skóry i doskonale ją odżywiają. W wyniku zabiegów uzyskujemy widoczną poprawę jakości i wyglądu skóry, odzyskuje ona odpowiedni koloryt, blask, z twarzy znika zmęczenie, drobne zmarszczki ulegają całkowitemu wygładzeniu.
Zabiegi mezoterapii można wykonywać przy pomocy cieniutkiej igły lub odpowiedniego sprzętu – Mezopen, Dermal WM.

Można poddać się również zabiegom nawilżającym i odżywczym z użyciem ultradźwięków, przy pomocy których substancje aktywne wnikają w głąb skóry. W naszym gabinecie wykorzystujemy linię specjalistycznych produktów Environ. W zależności od potrzeb skóry, możemy stworzyć z nich odżywczy koktajl.

  • żel nawilżający AVST – zawiera antyrodnikowy system ochronny, jest bogaty w antyoksydanty, wit. C i E, prowitaminę B5 oraz Beta Karoten
  • żel colostrum – bogaty w aminokwasy, odbudowuje płaszcz hydrolipidowy skóry
  • serum z retinolem – działa głęboko regenerująco na skórę redukując zmarszczki, przebarwienia, zniszczenia posłoneczne
  • A&C Serum -serum witaminowe, poprawia naturalne czynniki nawilżające skóry, poprawia ukrwienie głębszych warstw

Pamiętajmy, że nie tylko skóra twarzy wymaga nawilżenia i odżywienia. O szyję i dekolt, przedramiona, których skóra jest cieńsza, również powinniśmy zadbać! I nie zapominajmy o dłoniach! Te partie ciała, niezależnie od pory roku, w szczególności i stale narażone są na promieniowanie słoneczne wywołujące fotostarzenie. W przypadku dłoni oprócz laseroterapii, mezoterapii, doskonale sprawdzi się zabieg Ellanse Hands. Specjalnie dedykowany tej okolicy preparat odżywi skórę i widocznie odmłodzi dłonie.Skórze ciała, również przesuszonej po lecie, warto zafundować peeling oraz nawilżający i odżywczy balsam. W domowym zaciszu warto urządzić przy tej okazji domowe spa.
Włosy, które mogą być w tym okresie suche, łamliwe i pozbawione blasku, także warto odżywić. Pomocne mogą być odżywki polecone przez fryzjera, jak również specjalistyczne zabiegi wykonane pod okiem lekarza dermatologa, które odbudują włosy od ich cebulek. Włosy doskonale odżywia mezoterapia – osoczem bogatopłytkowym lub specjalnym odżywczym koktajlem, odzyskują one zdrowy wygląd, przestają wypadać. Aby zabieg był w pełni komfortowy stosujemy w tym celu nowoczesny sprzęt – Dermal WM – dzięki niemu zabiegi są precyzyjne i co ważne bezbolesne!
Warto zadbać o odpowiednią pielęgnację domową. Kosmetyki powinny zawierać nieco bogatszy zestaw składników aktywnych. Cenne będą teraz – witamina C, retinol i jego pochodne, aminokwasy, mocznik oraz inne substancje nawilżające, które będą zapobiegać wysuszaniu skóry. Doskonale zadbają o naszą skórę kosmetyki z profesjonalnej linii OBAGI MEDICAL, które dostępne są w naszym Centrum. Właściwa dieta może również wspomóc kondycję naszej skóry. Zalecane jest spożywanie produktów bogatych w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, zawarte np. w tłustych rybach morskich. Lekarz dermatolog lub dietetyk może również wskazać nam odpowiednie suplementy diety.
Po wakacjach pamiętajmy koniecznie o „przeglądzie” skóry! Jeżeli pojawiły się jakieś nowe znamiona lub któreś zmieniło kształt, kolor, zaczęło boleć, koniecznie zgłośmy się do lekarza dermatologa!

Jesień to także dobry czas na zaplanowanie depilacji laserowej, aby już wiosną i latem cieszyć się gładką skórą.

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas