fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Usuwanie naczynek na nogach we Wrocławiu
Usuwanie naczynek na nogach we Wrocławiu
Usuwanie naczynek na nogach to zabieg, który wykonujemy w naszej klinice we Wrocławiu. Nieestetyczne zmiany w postaci pajączków, teleangiektazji oraz popękanych włośniczek obniżają komfort życia osób wstydzących się swojego wyglądu. Częstą praktyką jest korzystanie z długich spodni oraz sukienek, żeby zamaskować fragment skóry z zarysowaną siatką naczyniową. Na szczęście dzisiejsza medycyna opracowała metody walki z popękanymi tętniczkami, żyłkami i kapilarami. Po przeprowadzeniu kilku zabiegów możliwe jest zlikwidowanie nieestetycznych wykwitów.


Spis treści
Technologia laserowa
Na czym polega wykorzystanie lasera?
Które zmiany nadają się do usunięcia?
Dlaczego naczynka się uwidaczniają?
Lasery używane do zabiegu
Cena zabiegu

Co warto wiedzieć o usuwaniu naczynek na nogach we Wrocławiu?

Usuwanie naczynek na nogach przeprowadza się zazwyczaj z wykorzystaniem technologii laserowych w gabinecie medycyny estetycznej we Wrocławiu. Istnieje kilka alternatywnych metod likwidowania poszerzonych tętniczek, żyłek i kapilar, jednak to właśnie zabiegi laserami impulsowymi zyskały największe uznanie wśród specjalistów oraz pacjentów z całego świata. Wyższość tego sposobu polega na połączeniu małej inwazyjności zabiegu z wysoką skutecznością. W naszej klinice korzystamy z dwóch laserów, umożliwiających usuwanie naczynek. Zarówno Cutera Excel V+, jak i Alma Harmony, to doskonałe urządzenia przystosowane do likwidowania pajączków.

Na czym polega zabieg?

Zabieg polega na zamykaniu nieprawidłowo poszerzonych lub pękniętych naczyń. Likwidowanie struktury włośniczek odbywa się dzięki zjawisku fototermolizy. Energia wiązki lasera jest absorbowana przez hemoglobinę obecną w naczyniach krwionośnych. Hemoglobina jest czerwonym barwnikiem krwi. Pełni ona funkcję transportową, roznosząc tlen do wielu tkanek organizmu. Podczas zabiegu to właśnie te cząsteczki absorbują energię świetlną, co powoduje nagły wzrost temperatury w uszkodzonej kapilarze krwionośnej. Wytworzone ciepło niszczy ścianę naczynia, powodując jego zamknięcie. Niedrożne naczynia krwionośne są wchłaniane przez komórki żerne organizmu w fizjologicznych procesach.

Które naczynka nadają się do usunięcia laserem?

Popękane lub nieprawidłowo poszerzone naczynka mogą przyjmować bardzo różne formy. Często są to pajączki śródskórne i teleangiektazje. Zdarzają się też pojedyncze nitki bądź też bardziej rozległe siatki kapilar. Zmiany mogą przyjmować różną barwę – od czerwonych przez brązowawe do niebieskich. Zmian tych nie można wyczuć palpacyjnie. Takie naczynka doskonale nadają się do usunięcia przy pomocy lasera, w zasadzie niezależnie od lokalizacji. Opisując temat naczyń na kończynach dolnych, nie sposób nie wspomnieć o żylakach. To problem dotyczący naprawdę sporej grupy pacjentów. Żylakiem nazywamy wyraźnie poszerzone (wypukłe ponad powierzchnię skóry) naczynie żylne o niebieskiej lub niebieskosinej barwie. W początkowej fazie niewydolności żył, na podudziach pojawiają się teleangiektazje i drobne żyłki. Jeżeli mamy do czynienia z żylakami, to koniecznie należy się udać na konsultację lekarską. Schorzenie niesie za sobą ryzyko wielu powikłań, takich jak zapalenie żył, powstanie owrzodzeń czy choroba zatorowa płuc. Leczenie żylaków jest bardziej skomplikowane niż usuwanie klasycznych pajączków naczyniowych. Czasami poszerzone żyły również zamyka się laserem. Jeżeli masz wątpliwości, czy Twoja zmiana nadaje się do usunięcia technologią laserową, zachęcamy do konsultacji lekarskiej.

Jaka jest przyczyna uwidocznienia naczynek na nogach?

Często trudno jest wskazać na konkretną przyczynę schorzenia. Pewne predyspozycje genetyczne do powstawania naczynek możemy odziedziczyć. Uwidocznienie pajączków, nitek, czy innej formy kapilar może świadczyć o procesie chorobowym. Pojawienie się teleangiektazji czasami wiąże się z wysokim poziomem hormonów estrogenowych. Taki stan nierzadko wynika z nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej, patologii wątroby (w komórkach wątrobowych rozkładane są estrogeny), czy też z problemów układu endokrynnego. Uwidacznianie się nitek żylnych na podudziach może świadczyć o początkach niewydolności żylnej, która będzie prowadziła do powstania żylaków. Naczynka mogą się pojawiać również pod wpływem stosowania niektórych leków, na przykład kremów z glikokortykosteroidami. Poszerzone tętniczki, żyłki i kapilary czasami są objawem procesu chorobowego, dlatego przed usunięciem zmiany lekarz powinien obejrzeć zmianę ją oraz zbadać pacjenta.

Usuwanie popękanych naczynek na nogach za pomocą lasera w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu

Laser Cutera Excel V+ to jedno z urządzeń wykorzystywanych w naszej klinice we Wrocławiu do usuwania popękanych naczynek na nogach. Sprzęt wysyła wiązki impulsowe, dzięki czemu zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się tkanek. Dodatkowo urządzenie wyposażono w okno szafirowe, służące do chłodzenia powierzchni skóry podczas zabiegu. Dzięki temu podnoszony jest komfort pacjenta. Laser jest bardzo skuteczny w usuwaniu pajączków, teleangiektazji, plam rumieniowych oraz naczyniaków. Osoba przeprowadzająca zabieg dobiera odpowiednie parametry wiązki, żeby zoptymalizować skuteczność terapii. Procedura nie wymaga stosowania znieczulenia. Całość trwa od 10 do 20 minut. Wykonanie zabiegu poprzedza konsultacja specjalistyczna. Zazwyczaj zabieg powtarza się około 4 razy, w zależności od wielkości zmiany oraz jej typu. Kolejne sesje powinny się odbywać w odstępach około 5 tygodniowych. Laser Cutera Excel V+ cieszy się bardzo dobrymi opiniami pacjentów.

Laser Alma Harmony

głowica alma harmony kaniowscy clinic

Laser Alma Harmony również pozwala na zamykanie uszkodzonych naczynek krwionośnych. Urządzenie wykorzystuje wąskopasmowe pulsacyjne wiązki. Zastosowanie impulsów zapobiega nadmiernemu nagrzaniu okolicznych tkanek, a tym samym powstaniu oparzeń. Zabieg z laserem Alma Harmony nie wymaga zastosowania znieczulenia. Rekomenduje się powtórzenie procedury około 4 razy, żeby uzyskać w pełni zadowalający rezultat.

Przeciwwskazania

Wśród przeciwwskazań do wykonania zabiegu z wykorzystaniem lasera wskazywane są:

  • ciąża,
  • karmienie piersią,
  • spożywanie preparatów światłouczulających (leki, w tym niektóre antybiotyki, retinoidy, psolareny; zioła, m.in. nagietek, dziurawiec),
  • nowotwory skóry,
  • nadmierna opalenizna w miejscu zabiegu,
  • infekcje skóry w miejscu, w którym przeprowadzany jest zabieg (bakteryjne, wirusowe oraz grzybicze).

Jaka jest cena usuwania naczynek na nogach w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu?

Dokładny koszt zabiegu usuwania naczynek na nogach jest przedstawiany na wizycie konsultacyjnej w naszym gabinecie we Wrocławiu. Cena zależy od wielu czynników, takich jak wielkość zmiany oraz jej morfologia. Zazwyczaj laserowe zamykanie naczynek przy pomocy urządzenia Cutera Excel V+ na nodze kosztuje od 500 złotych za jedną sesję zabiegową.

Popękane i poszerzone naczynia krwionośne mogą być symptomem choroby. Jeżeli zauważysz u siebie zmiany naczyniowe, warto udać się na konsultację lekarską. Pajączki nie powinny być przyczyną kompleksów. Jednak, gdy obecność widocznych tętniczek, żyłek i kapilar obniża twoje samopoczucie, to jesteśmy w stanie zaproponować Ci zabiegi likwidujące tego typu zmiany. Zapraszamy na konsultacje do naszej kliniki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas