fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Zabieg HIFU na twarz i ciało!
Modelowanie owalu twarzy Kaniowscy Clinic

HIFU to skrót od „High Intensity Focused Ultrasound” (skoncentrowane fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości). Zabieg ten może być skierowany na różne głębokości tkanki w celu napinania skóry, jej uniesienia i modelowania sylwetki. To bezinwazyjny oraz bezpieczny zabieg, który może być wykonywany praktycznie na całym obszarze ciała oraz twarzy. Nie wymaga specjalnego przygotowania, bezpośrednio po wyjściu z gabinetu można wrócić do codziennych obowiązków. Zabieg ze względu na to, że nie działa na wierzchnie warstwy naskórka może być wykonywany przez cały rok. HIFU pozwala na wykonanie nieinwazyjnego liftingu  twarzy, szyi, dekoltu oraz ciała. Ten zabieg to efektywna profilaktyka przeciwstarzeniowa, jak również świetna terapia, zmniejszająca powstające wraz z wiekiem zwiotczenie i utratę elastyczności skóry. Efekty widoczne są od razu po zabiegu, jednakże pełen rezultat uzyskujemy po około 90 dniach, co wynika ze stopniowej produkcji takich białek jak kolagen i elastyna.


Jak działa HIFU?

Podczas zabiegu na skórę działają silnie zogniskowane fale ultradźwiękowe. Powodują one obkurczenie włókien kolagenowych i elastynowych oraz pobudzenie produkcji nowych włókien. Dzięki temu mechanizmowi, skóra staje się znacznie bardziej jędrna i elastyczna. Technologia ta jest wyjątkowa pod względem zdolności penetracji skóry właściwej i warstwy powierzchownego układu mięśniowo-ścięgnistego (SMAS). Żadna inna technologia nie może celować w te warstwy tak głęboko w skórze w nieinwazyjnej procedurze. SMAS to ta sama warstwa, która jest napinana podczas konwencjonalnego liftingu twarzy. W HIFU zadaniem fali ultradźwiękowej jest spowodowanie drgań w tkance docelowej. Jeśli fala ultradźwiękowa ma odpowiednie natężenie oraz dużą częstotliwość, a także jest silnie skupiona, powoduje w tkance tarcie, a w jego efekcie przegrzanie a wręcz kontrolowane poparzenie. Efektem tego mechanizmu jest stymulacja procesów regeneracyjnych tkanek. HIFU działa głęboko w skórze właściwej lub jeszcze głębiej w tkance podskórnej. Bez naruszania ciągłości naskórka i nie powoduje tym samym powierzchownych poparzeń, gdyż energia kumuluje się punktowo w głębszych warstwach skóry. Dodatkowo HIFU oddziałuje nie tylko na włókna kolagenowe i elastynowe, ale również na powierzchniowy system mięśniowo-powięziowy (warstwa SMAS). Dzięki temu jest  stosowana w celu poprawy napięcia skóry, a efekty działania zabiegu są porównywalne z  chirurgicznym liftingiem.

HIFU na ciało

Energia HIFU jest używana do modelowania ciała. Energia celuje w warstwę tłuszczu i niszczy komórki tłuszczowe. HIFU jest idealny do modelowania sylwetki po ciąży, brzucha, ud oraz pośladków.  HIFU jest również wykorzystywany by napiąć skórę na kolanach i ramionach. To skuteczny zabieg zarówno na utratę centymetrów jak i utratę tkanki tłuszczowej – jednocześnie napina skórę!

Zalety zabiegu

Po zakończonym zabiegu na skórze nie pozostaje żaden ślad w formie podrażnienia, silnego zaczerwienienia, łuszczenia się skóry.

Największą zaletą HIFU jest to, że działa niezwykle głęboko, w skórze właściwej lub jeszcze głębiej, bez naruszania ciągłości naskórka, nie powoduje powierzchownych poparzeń, gdyż energia kumuluje się punktowo w docelowej tkance.

Zabiegi HIFU jest nieinwazyjny oraz szybki.

HIFU zapewnia efekt liftingu twarzy oraz modelowania sylwetki. To urządzenie jest świetną alternatywą dla inwazyjnych zabiegów chirurgicznych.

Zabiegi nie wymagają okresu rekonwalescencji, dzięki czemu szybko można powrócić do codziennych obowiązków.

Pierwsze efekty są widoczne natychmiast po zabiegu, jednak pełen zadowalający rezultat nastąpi po upływie 90 dni.

Efekty utrzymują się minimum 18 miesięcy.

Opis zabiegu

W trakcie zabiegu dochodzi do aplikacji ultradźwięków i przekazania do tkanki odpowiedniej dawki energii cieplnej w określonym miejscu i stymulowania naturalnego procesu regeneracyjnego.  Głowica, a w zasadzie odpowiedni przetwornik, wytwarza falę w kształcie stożka, która kumuluje się na wybranej głębokości, powodując kontrolowane „poparzenie”. Jednocześnie nie powoduje innych niekorzystnych zmian w tkankach otaczających. To pobudza tkanki do tworzenia łańcuchów naprawczych i nowego kolagenu. W rezultacie następuje zwiększenie napięcia i lifting skóry.
 
Po zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona, ale efekt ten znika zazwyczaj już po kilku godzinach. Od razu po wykonanym zabiegu można wrócić do codziennej aktywności. Czasem może pojawić się delikatna opuchlizna w miejscu zabiegowym, która utrzymuje się maksymalnie do kilku dni.


Wskazania do zabiegu HIFU

 • poprawa owalu twarzy,
 • lifting i odmłodzenie skóry,
 • likwidacja „drugiego” podbródka,
 • wygładzenie zmarszczek,
 • likwidacja opadających policzków,
 • poprawa napięcia skóry ramion, brzucha, pośladków, ud oraz kolan
 • redukcja tkanki tłuszczowej,
 • zagęszczenie i ujędrnienie skóry po utracie dużej masy ciała, także po ciąży,
 • uniesienie łuku brwiowego,
 • zmniejszenie nadmiaru skóry po nagłej utracie wagi,
 • lifting skóry piersi,
 • zmniejszenie wiotkości skóry,
 • stymulacja syntezy włókien kolagenowych oraz elastynowych,

W Kaniowscy Clinic dysponujemy 3 urządzeniami, które wykorzystują technologię HIFU: Utims A3, Ultraformer III oraz Ulthera. Każde z tych urządzeń posiada certyfikację medyczną i szereg badań naukowych, potwierdzających ich wysoką skuteczność. W zależności od wskazania, nasz specjalista dobiera odpowiednie urządzenie. W wyniku terapii skóra staje się jędrniejsza, a widoczność zmarszczek zmniejsza się. HIFU działa najlepiej u osób powyżej 30. roku życia z łagodną do umiarkowanej wiotkością skóry. Technologia HIFU jest uznana za niezwykle skuteczne narzędzie w walce z tzw. opadaniem tkanek, ujędrnia, wygładza i daje efekt odmłodzenia.

Zapraszamy na konsultacje do naszych specjalistów, którzy indywidualnie dobiorą odpowiednie parametry zabiegu tak aby uzyskać najwyższą efektywność terapii!


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas