fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Zabieg na worki pod oczami
Zabieg na worki pod oczami

Zabieg na worki pod oczami pozwala na pozbycie się nieestetycznego problemu, z którym zmaga się wielu pacjentów. Najczęściej ma on postać przemijającego obrzęku, powstałego na skutek zmęczenia i niewyspania. Z wiekiem skóra w tym obszarze szybko ulega procesom starzenia, przez co charakterystyczne worki mogą pozostawać na stałe. Ich powstawaniu sprzyja też nieodpowiednia dieta i niedostateczne nawodnienie organizmu.

Spis treści:
Czy mogą być skuteczne?
Nowoczesna medycyna estetyczna
Jakie będą najlepsze?
Technologia HIFU
Mezoterapia
Laseroterapia
Opinie i cena

Czy nieinwazyjne zabiegi na worki pod oczami mogą być skuteczne?

Zabiegi na worki pod oczami mogą być nieinwazyjne, a przy tym bardzo skuteczne. Wiele z nich zrealizujesz w ofercie zabiegów naszego gabinetu Kaniowscy Clinic. Procedury wykonywane w tej części twarzy są jednak dość specyficzne i wymagające. Skóra pod oczami jest niezwykle cienka, a przy tym praktycznie pozbawiona gruczołów łojowych. Na jej powierzchni nie występuje więc warstwa ochronna w formie naturalnego sebum. W obszarze tym rozmieszczenie włókien kolagenu i elastyny jest dużo rzadsze, niż w innych partiach ciała. Z tego względu wszelkie ubytki spowodowane starzeniem dość szybko stają się widoczne. Mięśnie powiek nieustannie pracują, co prowadzi do rozciągania i kurczenia skóry.

Nowoczesna medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna pozwala na kompleksowe odmłodzenie skóry twarzy różnymi sposobami. Znaczna część zabiegów realizowanych w jej zakresie ma charakter profilaktyczny, przez co zapobiegają one tworzeniu się niepożądanych zmian w postaci przebarwień, zmarszczek czy właśnie charakterystycznych obrzęków w okolicach powiek. Zabiegi dostępne w naszej ofercie mogą obejmować całą twarz bądź też skupiać się na jej konkretnym obszarze – np. okolicach oczu. W Kaniowscy Clinic możemy kompleksowo ocenić stan skóry, a następnie dopasować do niego indywidualną terapię wygładzającą i wzmacniającą.

Jakie zabiegi medycyny estetycznej na worki pod oczami będą najlepsze?

Jakie zabiegi na worki pod oczami będą najlepsze? Wybrana procedura powinna przede wszystkim przynosić kompleksowe rezultaty. Aby pozbyć się charakterystycznych obrzęków i cieni, trzeba wzmocnić skórę wokół oczu, zlikwidować zmiany naczyniowe oraz wyeliminować nadmiar wody i związków toksycznych. Skorzystanie z zabiegów oferowanych w naszym gabinecie nie tylko pozwoli na pozbycie się worków pod oczami, ale też zredukowanie i wygładzenie zmarszczek mimicznych czy nawilżenie i zregenerowanie skóry twarzy i powiek. W każdym przypadku ogromne znaczenie ma odpowiednia kwalifikacja pacjenta.

Technologia HIFU

Do najskuteczniejszych technologii umożliwiających uniesienie i ujędrnienie skóry oraz obkurczenie tkanek należy HIFU, czyli High Intensity Focused Ultrasound. Zabiegi z jej wykorzystaniem bazują na skoncentrowanych falach ultradźwiękowych o wysokiej częstotliwości. W naszym gabinecie realizujemy takie procedury z użyciem Utims A3, Ultraformer III oraz Ulthera. Zabiegi te mogą przeprowadzane na różnych głębokościach tkanki, zapewniając przy tym bezpieczeństwo i bezinwazyjność. Z powodzeniem można je wykonywać na różnych obszarach ciała i twarzy, włącznie z okolicami oczu. Technologia HIFU nie oddziałuje na wierzchnie warstwy naskórka, dzięki czemu można z niej korzystać przez cały rok w formie profilaktycznej. W czasie zabiegu na skórę wpływają mocno zogniskowane fale ultradźwiękowe, prowadzące do obkurczenia włókien kolagenowych i elastynowych oraz pobudzenia ich produkcji. Fala ultradźwiękowa HIFU powoduje drgania w tkance docelowej, prowadząc do tarcia i kontrolowanego przegrzania. W efekcie następuje stymulowanie procesów regeneracyjnych tkanek. Technologia ta nie narusza ciągłości naskórka i nie wywołuje powierzchniowych poparzeń, ponieważ energia jest skumulowana punktowo w głębszych warstwach skóry.

Mezoterapia

Mezoterapia jest zabiegiem pozwalającym na dostarczenie różnych substancji aktywnych w głąb skóry, co zapewnia im możliwość optymalnego dotarcia w wybrany obszar. Proces ten realizowany jest poprzez iniekcję igłą lub kaniulą, z ustaloną dawką preparatu i głębokością wkłucia. Efekty mezoterapii zapewniane są zarówno dzięki dobroczynnym właściwościom wstrzykiwanych substancji, jak i samoregeneracji skóry następującej po licznych nakłuciach. Szczególną efektywność w przypadku worków pod oczami zapewnia osocze bogatopłytkowe, które jest pozyskiwane z krwi pacjenta i odwirowywane w specjalnej wirówce. Po takim przygotowaniu zawiera ono różne enzymy oksydacyjne, oligoelementy, witaminy, czynniki wzrostu, oligopeptydy oraz inne substancje, które pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu i aktywują mikrokrążenie. Rewitalizacja następuje poprzez autologiczną odnowę komórkową, czyli biostymulację i regenerację komórek skóry poprzez oddziaływanie własnych komórek macierzystych i czynników wzrostu. W naszym gabinecie możemy też przeprowadzić mezoterapię z wykorzystaniem preparatu Jalupro, który wspiera naturalne procesy komórkowe i metaboliczne. Zabieg ten ma formę aminokwasowej terapii zastępczej, bazującej na zastosowaniu aminokwasów i kwasu hialuronowego pod kątem efektywnej biorewitalizacji.

Laseroterapia

Worki pod oczami można wyeliminować również poprzez laseroterapię. Do wysoce efektywnych urządzeń dostępnych w naszym gabinecie należy laser Discovery Pico, który dysponuje specjalną końcówką frakcyjną do stymulowania struktur skóry. W systemie tym używane są odpowiednio krótkie impulsy o wysokiej mocy, a sama wiązka ma podwójną długość fal i działa w różnych trybach pracy. Zabieg ten pozwala na niemal bezbolesne usuwanie worków pod oczami.
W eliminowaniu tego typu niedoskonałości sprawdza się też laser tulowy Lavieen, w którym jako źródło energii służy tul. Urządzenie można dostosować pod względem parametrów do grubości skóry, zapewniając jej efektywną przebudowę i wyrównanie struktur.
W Kaniowscy Clinic korzystamy również z lasera frakcyjnego CO2. Jego zadaniem nie jest naświetlanie skóry, tylko przesyłanie do niej niewielkich impulsów. W ten sposób powstają kontrolowane mikrouszkodzenia otoczone zdrową tkanką, co przyspiesza procesy regeneracyjne. Zabieg ten przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym. Tkanki sąsiadujące z obszarem poddanym uszkodzeniu ulegają stymulacji, co pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów przy usuwaniu worków pod oczami.

Cena i opinie

Redukowanie worków pod oczami cieszy się bardzo dobrą opinią, a cena zabiegów jest wyjątkowo atrakcyjna w naszym gabinecie Kaniowscy Clinic. Procedury te pozwalają na skuteczną poprawę elastyczności skóry wokół oczu, a przy tym redukują zmarszczki i przebarwienia. Pozytywna ocena oferowanych przez nas zabiegów wynika też z faktu zapewniania kompleksowej opieki medycznej, profesjonalnej diagnostyki, zastosowania certyfikowanego sprzętu i preparatów przebadanych klinicznie czy odpowiednich warunków terapii. Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami lub recepcją w celu umówienia wizyty w Kaniowscy Clinic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas